Skocz do zawartości
wookie85

Ups Zamiast Listwy

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz mam jakis piski/trzaski czasem w glosnikach , jak sie podlaczy wiertarke to tez daje o sobie znac ;] , pomyslalem o zakupie czegos co hmm jakos odizoluje komp i pdzespoly od reszty , doczytalem ze lepszym rozwiazaniem jest zakup nawet najtanszego ups , czy to faktycznie prawda ? za jaka kwote mozna kupic taki sensowny ups aby spelnial role wlasnie takiego filtra , bo na samym podtrzymywaniu zasilania po wylaczeniu pradu mi nie zalezy akurat. Jakby ktos mogl doradzic ktory ups , i w jakiej cenie ( im mniej tym lepiej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo to winowajcą tych zakłóceń jest raczej taniutki, wrażliwy na zakłócenia z sieci, zestaw słośników aktywnych niż "zły prąd" podawany na kartę dźwiękową.

Może zainwestujesz w jakieś lepsze, albo stuningujesz jakimś kondensatorkiem te co masz. Tym bardziej, że jak napisałeś nie zależy ci na podtrzymaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logitech x530 to takie kiepskie glosniki ? wiadomo , no daleko im do porzadnego sprzetu ale to tylko glosniki do kompa ;] nie katuje ich , sugerujesz ze to ich wine jesli np ktos wlacza/wylacza za sciana np wiertarke i slychac zaklocenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, nie pochwaliłeś się co masz, więc taki był pierwszy podejrzany...

powiedz jeszcze jaką kartę dźwiękową używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh rozumiem ;] , Sound Blaster Audigy.

 

A pomijajac juz kwestia problemow drobnych z dzwiekiem , czy taka opcja zakupu taniego ups ma jeszcze inne korzysci i chronila by komp ? Kiedys pamietam wylaczyly medny prad bo cos grzebaly w bloku , zero info :/ , i dysk poszedl do formatu bo cos sie skopalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca prawda.

Nie każdy UPS da Ci taki efekt jak oczekujesz. Z tego co pamiętam to te, które pracują w trybie ON-LINE być może by pomogły na takie problemy lub jakieś modele pracujące w innym trybie z dobrymi fitrami przeciwzakłóceniowymi (nie każdy UPS ma dobre).

 

Jeśli nie potrzebujesz podtrzymania napięcia to lepszym rozwiązaniem jest porządny zasilacz (u mnie jakość dźwięku poprawiła wymiana na Tagana) + listwa przeciwprzepięciowa z dobrym filtrem przeciwzakłóceniowym.

 

Połączenie listwy przeciwprzepięciowej z dobrym filtrem, UPSa, i dobrego zasilacza też nie byłoby złym rowiązaniem :D .

 

EDIT: Trzeba pamiętać o wymianie akumulatorów w UPSach średnio, co 3-4 lata...

Edytowane przez msb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilka jest dobra, nic jej nie dolega generalnie. Hmm skoro tak to moze jednak ograniczyc sie do zakupu listy samej ? w cenie 80-100 zl dostanie sie taka w miare porzadna juz ?

 

np taka http://www.allegro.pl/item303172076_listwa...net_3m_kab.html

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

listwa fajna i powinna pomóc:) do tego bez obsługowa ( nie wymaga wymiany akumulatorów)

ale zastanawia mnie jak porządny zasilacz dopuszcza syfy z sieci do dźwiękówki i nie mogę wymyślić.

imo to trzeba ten zestawik logitecha podpiąć pod listwę i będzie dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziałeś : "głośniki mają zasilanie z kontaktu z sieci"

-przetestuj na słuchawkach - będzie wiadomo, czy to dźwiękówka, czy jednak głośniki

 

tą listwę to imo i tak warto kupić, czy z uwagi na kompa, czy z uwagi na zasilacz, czy też inne kwestie bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz w kompie ma sporo do dzwięku. Generalnie wszystko sprowadza sie do "równego zasilania" i dobrego uziemnienia. Trochę na te dolegliwości pomaga listwa. Ale jeśli problemem jest kiepski lub stary (zużyty) zasilacz to listwa sama nic nie da.

 

A propo słonia - to jaki właściwie masz zasilacz w kompie (marka, model)?

Edytowane przez msb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to może być wina sieci eletrycznej, włączanych urządzeń (sieją zakłoceniami) itd... Zainstaluj na początek listwę przciwprzepięciową z dobrym filtrem..a potem sprawdź co to dało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to może nie pomoc - kumplowi pierdzialo w glosnikach (tez logitechach x-530 :) ) kupilismy listwe za okolo 100 zeta ciutke pomoglo , ale dalej slyszal jak sasiedzi wlaczali pralke czy odkurzacz (lub inny podobny sprzet bo w nocy nie mial zadnych zakłocen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe. była kiedyś taka seria głośników logitecha co łapała ruską stację AM... może to to, albo podobne?!

 

jest też jeszcze jedna możliwość.

wewnętrzne karty dźwiękowe łapią zakłócenia z wnętrza kompa. Polecam choćby sb-live na usb.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha mi lapie jakas stacje chyba ruska :D to moze poprostu trafila mi sie dupna seria glosnikow ? ;]

 

stacje slychac jak glosniki wlaczone i nic nie leci , slabo ale slychac ;] za pierwszym razem mnie zdziwko wzielo pamietam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto kombinowac z upsami przy tych glosnikach, to nic nie da. Sam mam te logitechy i mialem ten sam problem, trzaski, ruskie radio itp. Wiecie co pomogło? wymiana instalacji elektrycznej w pokoju na nową. Niedawno mialem remont to wymienialismy instalacje. Trzaski ustały i jest cichutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...