Skocz do zawartości
gomez1982

Chłodzenie Dla E4300@3,1ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem ofertę sklepów oraz forum przed przeczytaniem myślałem o Fryzjerze ale teraz sam nie wiem.Szukam możliwie taniego ale jednocześnie cichego i wydajnego coolerka na procesor.Cena możliwie jak najmniejsza ale tak do 120 zł przeżyje najlepiej z oferty komputronika z racji odbioru osobistego.Myślałem też o tym żeby jechać póki czas na BOX'ie a potem kupić jakiś gotowy zestaw WC za tak 350 zł.I ważne obudowa to ModeCom czyli 180 mm szerokości.Jeśli warto będzie dołożyć pare zł to też nie będzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zamierzasz krecic wyzej niz te 3.1 to pentagram hp-100 bedzie dobrym wyborem. Tylko pasta musi dobra byc. Temp u mnie E4400 @ 3.0 GHz stress 55-60 C idle okolo 24.

 

pozdro

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem o tej Twojej Ninji bo na tym 4300 spisywała się normalnie ale gdzie ja ją wsadze do tego ModeCom'a?

Ogólnie do boju stają:

Akasa Cooler AK-965

Akasa Cooler AK-960 LGA 775

CoolerMaster Hyper TX 2 (ciekawa propozycja)

Pentagram Freezone NXC-100 Cu

Pentagram Freezone HP-120 AlCu Vertical

Thermaltake BlueOrb II(nie wiem czy się zmieści)

Thermaltake Golden Orb II(ta sama obawa co powyżej)

Thermaltake MiniTyp 90

Thermaltake TMG i1

A ewentualnością jest taki taki zestawik WC ale wtedy nie kupuje żadnego coolera tylko zbieram na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BigWater sobie daruj. Pentagram albo Freezer. Jesli chcesz wiecej - HR-01 :twisted:

HR-01 się mu nie zmieści.

 

Porzuć myśli o coolerach typu orb i MiniTyphoon. Spośród reszty, którą tu zaprezentowałeś, możesz swobodnie wybierać. Pentagram HP-100 jest chyba najtańszy, a przy tym masz swobodę wymiany wentylatorów, gdyby ten z zestawu okazał się zbyt głośny prędzej czy później. Ja bym jeszcze rozważał Coolermastera HyperTX/TX2 - ciche, sympatyczne chłodzonko.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labovsky na Twoją odpowiedź najbardziej liczyłem.Ten CM TX wygląda sympatycznie i jak widzę też można na nim zmienić wentylator z czasem.A co myślisz o tym zestawie WC jaki podałem? A i jeszcze się tak dziś zastanawiałem nad zmianą obudowy jakby cooler był dość tani to wtedy jakieś większe pole do popisu?W domu mam ninje ale ona jakoś mi się nie widzi wole coś mniejszego a czytając niektóre testy to wiele mniejszych od niej ma podobne osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram zdanie kolegów w kwestii tego zestawu chłodzenia wodą. Jestem też zdania, że bez 500zł o wodowaniu czegokolwiek nie warto myśleć. Gotowe zestawy zaś prezentują wydajność raczej mało reprezentatywną dla dobrego chłodzenia wodą, więc chyba nie warto o nich myśleć w ogóle - zdecydowanie lepsze efekty można osiągnąć tworząc zestaw samemu.

 

Obudowa to szeroki temat - napisz ile chciałbyś przeznaczyć, a wtedy z chęcią podrzucę moje sugestie :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lebovsky no akurat Ci można powierzyć wybór bo nie raz czytałem Ciebie na E-giełdzie.A więc tak zacznijmy od marzeń czyli Thermaltake SwingRS 100 Black z oknem to jest to co bym chciał ale pytanie czy warto?Otóż szukam większej budy od tego Modecoma bo fakt mało miejsca i wentylki tylko 92 dzięki nim mam panel akasy i jest cicho jak dla mnie.Otóż obudowa była by tak kupowana za dwa miesiące nie później bo niestaty kokosów nie zarabiam a kompa rozbudowuje z czasem.Więc tak duża z miejscami na 12 cm wiatraki oraz oknem za przyzwoite pieniądze i z żadna klapką.Pewnie polecisz jakieś coolermastery je też oglądałem i też mam parę na oku.Ogólnie nie chce wydać bo są inne wydatki.

 

A wracając do tematu to czy scythe kama cross wejdzie do tej obudowy?Bo wole kupić raz a dobrze i tak z średniej półki czyli tak do 120 zł dalej dla mnie to już trochę przesada szczególnie że do 3,1 albo jak płyta pozwoli na 3,2 procka puścić a potem jakiś E8xxx który już tak się nie grzeje.Dzięki za każdą poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KamaCross prezentuje jednak niski poziom wydajnosci przy swojej cenie. Kiedys myslalem inaczej ale testy ktore zobaczylem rozjasnily troche widok na ten model.

Wracajac troche do tej Ninji - poczytalem i cholera wie czy one sa wadliwe same w sobie czy po prostu mocowanie tego coolera mozna rozbic o kant [gluteus maximus].

Z propozycji za 120pln - Aerocool Xfire?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z propozycji za 120pln - Aerocool Xfire?

Pewnie i ciekawa oferta ale wolał bym jak by to było z zakresu tego co jest w komputroniku z racji że mogę osobiście to odebrać.A tam tego nie ma poza tym patrząc na model dominator tej fimy ma on łożyska cierne a jako mechanik z wykształcenia wolał bym kulkowe albo hydrodynamiczne jak jest w Pentagram Freezone HP-120 AlCu Vertical.Szkoda że komputronik nie ma tacensa bym nie miał problemu co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

 

O ile stopni będzie wydajniejsza w stresie Scythe Katana 2 od AC Freezer 7 Pro, bo nie wiem czy jest sens dopłacać prawie 2x tyle (na razie 3.2G na codzień i BOX 64* Ort smallftt )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też właśnie chodzi o coś niedrogiego i efektywnego.Dodam że płyta na jakiej to będzie stało to DFI DK P35-t2.Obudowa wentylowana z przodu 92 AC z boku w miejsce AirDuct 80 AC a z tyłu 92 Akasy i w środku mam chłodno tylko Celeron się grzeje więc z tąd ten nawiew na niego.Dojdzie poza tym jeszcze taki "cfancyk" od scythe montowany w 3 zatokach 5,25.Tak więc przeciąg będzie tylko buda jeszcze zmienić bo mała.Ale to z czasem.Chyba za sprawą Lebowskiego jak mi poleca wezmę coś na styl tego Hypera TX2 albo akase albo fryzjera albo Asus Triton.Wydaje mi się że wielkich różnic między nimi nie będzie tylko zobacze gdzie można zmieniać wentylki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokladnie nick...
Dziękuję Orgiusz :)

Lebovsky no akurat Ci można powierzyć wybór bo nie raz czytałem Ciebie na E-giełdzie.A więc tak zacznijmy od marzeń czyli Thermaltake SwingRS 100 Black z oknem to jest to co bym chciał ale pytanie czy warto?Otóż szukam większej budy od tego Modecoma bo fakt mało miejsca i wentylki tylko 92 dzięki nim mam panel akasy i jest cicho jak dla mnie.Otóż obudowa była by tak kupowana za dwa miesiące nie później bo niestaty kokosów nie zarabiam a kompa rozbudowuje z czasem.Więc tak duża z miejscami na 12 cm wiatraki oraz oknem za przyzwoite pieniądze i z żadna klapką.Pewnie polecisz jakieś coolermastery je też oglądałem i też mam parę na oku.Ogólnie nie chce wydać bo są inne wydatki.
Jeśli żaden z Coolermasterów Elite Ci się nie podoba to są jeszcze inne obudowy, aczkolwiek takich z oknem w niskich cenach nie ma praktycznie wcale.

W zbliżonej cenie są jeszcze 2902827[/snapback]

A wracając do tematu to czy scythe kama cross wejdzie do tej obudowy? Bo wole kupić raz a dobrze i tak z średniej półki czyli tak do 120 zł dalej dla mnie to już trochę przesada szczególnie że do 3,1 albo jak płyta pozwoli na 3,2 procka puścić a potem jakiś E8xxx który już tak się nie grzeje. Dzięki za każdą poradę.
Kama Cross wejdzie, aczkolwiek wobec takiego taktowania procesora nie sądzę by to miało aż tak wielkie znaczenie. Sama wydajność coolera jest zaś dość dyskusyjna, bo niektóre testy piszą o jej rewelacyjnej wydajności, a inne o wydajności porównywalnej z najtańszymi coolerami. Jeśli kupować to chłodzenie to, wydaje mi się, tylko z porządnym wentylatorem 120mm - ten w zestawie to Kaze Jyu 100mm o takiej sobie wydajności. Robi się z tego zatem znacznie wyższy wydatek.

Pewnie i ciekawa oferta ale wolał bym jak by to było z zakresu tego co jest w komputroniku z racji że mogę osobiście to odebrać.A tam tego nie ma poza tym patrząc na model dominator tej fimy ma on łożyska cierne a jako mechanik z wykształcenia wolał bym kulkowe albo hydrodynamiczne jak jest w Pentagram Freezone HP-120 AlCu Vertical.Szkoda że komputronik nie ma tacensa bym nie miał problemu co wybrać.
Komputronik choć potencjalnie ofertę ma pokaźną to gro jest zupełnie niedostępnych. Nie wiem nawet czy uda Ci się kupić Pentagrama HP-100 czy Coolermastera HyperTX2, bo one są niedostępne i nie wiadomo kiedy się takie staną.

 

Ja bym zasugerował Ci inne rozwiązanie, które jest chyba lepsze od coolerów pokroju Akasy AK-965, Freezera, HP-100, HyperTX2 itp.. Tacens Gelus Pro - masz kontroler w zestawie, więc dobierasz sobie swobodnie obroty, wydajność jest wyraźnie wyższa i potrafi pracować ciszej. Możesz go kupić i odebrać osobiście w sklepie w Gdańsku - 2902874[/snapback]

Witka

 

O ile stopni będzie wydajniejsza w stresie Scythe Katana 2 od AC Freezer 7 Pro, bo nie wiem czy jest sens dopłacać prawie 2x tyle (na razie 3.2G na codzień i BOX 64*)

Różnie piszą na ten temat publikacje w sieci, ale nie spodziewałbym się drastycznych różnic uzasadniających dwukrotnie wyższą cenę.

Mi też właśnie chodzi o coś niedrogiego i efektywnego.Dodam że płyta na jakiej to będzie stało to DFI DK P35-t2.Obudowa wentylowana z przodu 92 AC z boku w miejsce AirDuct 80 AC a z tyłu 92 Akasy i w środku mam chłodno tylko Celeron się grzeje więc z tąd ten nawiew na niego.Dojdzie poza tym jeszcze taki "cfancyk" od scythe montowany w 3 zatokach 5,25.Tak więc przeciąg będzie tylko buda jeszcze zmienić bo mała.Ale to z czasem.Chyba za sprawą Lebowskiego jak mi poleca wezmę coś na styl tego Hypera TX2 albo akase albo fryzjera albo Asus Triton.Wydaje mi się że wielkich różnic między nimi nie będzie tylko zobacze gdzie można zmieniać wentylki.
Ani HyperTX2 ani Triton nie pozwala na wymianę wentylatora niestety.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

 

O ile stopni będzie wydajniejsza w stresie Scythe Katana 2 od AC Freezer 7 Pro, bo nie wiem czy jest sens dopłacać prawie 2x tyle (na razie 3.2G na codzień i BOX 64* Ort smallftt )

kliknij w mój zestaw tam są wyniki pracy katany2 + wentyl 120mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Labowsky coolermastery i sharkoon mi się podobają i to wręcz bardzo za ich proste kształty a nie jakieś turbiny z przodu itp. A cena za obudowę to mniej niż 250 zł nie wchodzi w rachubę a max to lekko ponad 400 za tego thermaltake'a jeśli jest on dobry czytałem wiele recenzji i zawsze te obudowy dostają maksymalne oceny z tych tańszych.Patrząc na zdjęcia tego HyperTX2 widać że ma on wentylator zamocowany na kołeczkach gumowych więc stąd te moje spostrzeżenia że można go wymienić.Tego tacensa też mogę w znak'u odebrać (może kogoś zmuszę żeby mnie tam zawiózł bo już legitymacji się nie posiada :-P).Na razie póki mam wydatki związane z płytą główną i cała resztą to wentylek poczeka do następnego miesiąca ale lepiej mieć wcześniej wybrane niż potem pisać temat że pilnie potrzebuje rady.

 

Więc powiadasz że najlepszym wyjściem będzie ten Tacens kiedyś o nim czytałem i zawsze były to pochlebne opinie tylko martwi mnie to że nie ma sterowania z płyty tylko z zewnętrznego regulatora.

 

Sry za pomyłke ale po paru godzinach w Cadzie oczy zawodzą.

 

A Scythe Andy Samurai Master bo czytałem testy wynika że też jest w miarę cichy mniejszy od ninja a własności porównywalne?Może Labowsky podaj kolejność opłacalności zakupu.Bo wiem że z chłodzenia to mógłbyś doktorat pisać :-P I przepraszam za bład w nicku ale na serio za dużo pracy na monitorze.

 

I czy dla Tacensa ten Pentagram Freezone HP-120 AlCu nie były dobrą alternatywą?

Edytowane przez gomez1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...