Skocz do zawartości
K3310pH

P5k-e Nb Stockowe Vs. Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozpedzilem sie z blokiem na chipset, a stalem sie posiadaczem P5K-E i taki maly dylemacik powstal.

 

Tak sie zastanawiam, jak to jest z grzaniem sie NB, nie chcialbym w miare mozliwosci psuc plyty usuwajac stockowe miedziaki i heatpipe'a. Na plycie zamieszka Quad. Jak to bywa z WC bedzie oczywiscie podrecony.

 

No i teraz pytanie, zostawic stockowe chlodzenie + przewiew w budzie, czy psuc i zalozyc bloczek na

NB [czego chcialbym uniknac ] ?

Edytowane przez K3310pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną płytę. Wczoraj wsadziłem swiftecha MCW30 na NB, natomiast na mosfety trafił Thermalright HR-09U Tupe2.

Nie trzeba psuć oryginalnego, ładnie odchodzi bez śladów, tylko mostek mocniej trzyma. HR-09 to wydatek rzędu 61pln w cooling.pl, kupiłem dopiero wczoraj bo właśnie mieli dostawę wersji U - Type 2, nie wiem ile tego zostało, podobno mało zamawiają, ale jak będziesz miał szczęście to jeszcze uda ci sie kupić i wtedy będzie po problemie.

Oryginalne chłodzenie można bez problemu założyć później z powrotem, praktycznie bez śladów.

A po zwodowaniu NB, bez OC z dużym przewiewem w budzie miałem 42-45C, teraz z wiatraczkami na 5V normalnie 30C, max jaki widziałem to 33, tak że różnica spora.

 

Edit:

Zauważyłem że ten HP tak sobie sie trzyma w tym radiatorku na mosfety, na dobra sprawę można by go tak odwrócić żeby za bardzo nie przeszkadzał bez cięcia, albo nawet po drobnej zabawie wyciągnąć z radiatorka bez śladu. Jak sie okaże że pasuje na mosfety pod zasilaczem to spróbuje tak zrobić i dam znać.

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...