Skocz do zawartości
bryken

"gumke" Na Blizny

Rekomendowane odpowiedzi

No to sprawa wyglada tak ze mialem szyta skore na twarzy (okolice oczu) taki poziomy pasek o dlugosci 2,5cm w poniedzialek (4.02.2008) 3 szwy byly. Teraz pytanie co zrobic zeby blizna byla jak najmniejsza i jak najmniej widoczna (gdyby to bylo ramie, klatka, [gluteus maximus], plecy nie przejmowalbym sie).

Ogolnie lekarka kazala mi przez 3dni zmieniac opatrunek (czyli plaster z neomecyna) bo powiedziala ze po 3dniach znikna strupy ale ja aktualnie strupow nie widze. Moze ktos ma jakies doswiadczenie z tym zagadnieniem wszystko wchodzi w gre:

- plastry

- masci

- wypalanie

- inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa masci ktorymi smaruje sie blizne.

Trwa to dosc dlugo i dane miejsce trzeba masowac by masc wchlonela sie jak najlepiej.

 

U mnie niestety to nie pomoglo, ale to tylko moja wina. Rana po nozu byla odswiezana i wyszlo pozniej tak ze skora w tym miejscu byla mocno naciagnieta ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem rane na ramieniu, ok 6-7cm zeby jakiejś wielkiej blizny kupowałem maści zarówno na rane jak i poźniej na samą bliznę i guzik to wszystko dało blizna jak jest tak jest i chyba mi już zostanie na dożywocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezenie rany polegalo na tym ze nie nadawala sie do zszycia. Krawedzie rany byly obciete i dopiero pozszywane... Automatycznie rana sie powiekszyla...

Sama masc pomaga, kilkoro znajomych uzywalo i u niektorych efekt jest naprawde piorunujacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta maść to sie Contratubex nazywa, sam tego używałem. Oczywiscie jak było już napisane, trzeba pamiętać zeby blizne masować, aby nie zrobiły sie zgrubienia skórne, bo wtedy to można zapomnieć o usunięciu za pomocą maści. Sam efekt był dobry, nie oszałamiający, ale dobry. Blizna nie tyle zniknęła, co już jej tak bardzo nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a ktora masc dokladnie uzywali i jakiego rodzaju to byly blizny a moze uzywali jakis plastrow? Countrubex czy dermatex?

Dermatexu podobno blizny nie trzeba masowac a Countrubex robi bliznowce wg jakis dziwnych for?

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem tego http://www.nutrisun.co.uk/bsearch.asp?acti...mp;whichoption= i powiem jedno jestem pod dużym wrażeniem 8O Już myślałem, że blizna będzie mi towarzyszyć, a tu taka niespodzianka 8O Nie wiem jak z dostępnością w Polsce, ale powiem jedno warto! Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglbys cos wiecej na ten temat napisac mam kuzynke w Irlandii jaka bllizna jak dlugo uzywales jak bardzo pomoglo?

 

wreszcie sensowny i wyczerpujacy artykul http://www.beaute.pl/leczenie-blizn/uroda konkluzja taka ze teraz bede smarowal to olejkiem dla dzieci potem spotkam sie z chirurgiem znajomy Polak z Anglii co przyleci i sie zobaczy czy masci czy zabieg

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglbys cos wiecej na ten temat napisac mam kuzynke w Irlandii jaka bllizna jak dlugo uzywales jak bardzo pomoglo?

(...)

Niestety nie mam fotek "przed" i "po", ale w sumie to blizna na czole jakieś 1,5cm (bardzo brzydka). Preparat stosowałem jakieś dwa miesiące, w sumie nie zdążyłem zużyć butelki (60ml), jakieś trzy razy dziennie. Efekt jest taki, że blizna (a raczej to z niej zostało) jest widoczna z odległości 20cm i to tylko po warunkiem, że wiemy gdzie szukać i mamy odpowiednie oświetlenie 8O pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kobieta jak sobie rozbiła głowę i miała na czole 3 szwy to używała maści z wyciągu z cebuli + jakiś tam jeszcze jeden składnik - zapytam się jej dzisiaj o nazwę.

Zaraz po zagojeniu blizna była bardzo mocno widoczna.

Po 3 miesiącach smarowania już praktycznie nic nie widać 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie contractubex i jeszcze polski cepan mają wyciąg z cebuli. Ten pierwszy jest ogólnie uznawany za lepszy, mimo, że skład cepanu jest podobny (a nawet bogatszy o wyciąg z rumianku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...