Skocz do zawartości
silverman

Zestaw Mini - Final Ver.

Rekomendowane odpowiedzi

Już finałowa wersja zestawu "extra budżetowego" pod micro ATX.

Stare gry (sprzed 2-3 lat),internet. Idea przewodnia - platforma AMD,

zintegrowana grafika (w przyszłości jakiś gf 7xxx), w miarę energooszczędny.

 

Athlon 64 LE 1620+ box..............142 zł

 

Gigabyte GA-M61SME-S2.......... 156 zł (wahałem się nad foxconnem, ale kiepski rozstaw slotów)

 

Goodram 1 GB 667Mhz ..............65 zł (czy 2 GB da znaczący wzrost wydajności w takim zestawie?)

 

HDD Samsung 200 GB SataII........168 zł

 

obudowa Foxconn TLM397..............80 zł

 

Modecom MD-350 2.0....................105 zł

 

DVD-REC Samsung sata.................86 zł (może zostać poświęcone na rzecz innych elementów)

 

razem: 802 zł

 

Nie chcę jednorazowo wydawać ponad te 8 setek, więc ewentualne zmiany w konfiguracji niech się zbilansują. Jedyne wątpliwe elementy to właściwie mobo i ram, reszta pozostanie bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze coś z Intela :

Celeron 420 110zł

Płyta Asus P5B-VM SE (lub inna markowa na chipsecie G965/945) 100zł

Pamięć 1GB DDR2 60zł

HDD Samsung 200 GB 170zł

Obudowa mATX z allego 10-20zł :D

Zasilacz Delta/Fortron 60zł

 

Całość 520zł + ewentualne DVD to około 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athon LE to to samo co athlon 64 kiedyś. Jedno jajko ma, z cacheu go nie kastrowali i coś takiego będzie dużo lepszym pomysłem niż ten celeron 420.

 

Ogólnie zestaw bardzo dobry, nie ma się do czego przyczepić. Sam bym wybrał coś takiego. Możesz jednak pomyśleć nad płytą na chipsecie AMD 690. Ma szybszą integrę i lepiej się na nim podkręca. Co do ramu, to 1gb Ci powinno spokojnie starczyć do Twoich celów, a jak nie to zawsze możesz potem jeszcze 1 dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athon LE to to samo co athlon 64 kiedyś. Jedno jajko ma, z cacheu go nie kastrowali i coś takiego będzie dużo lepszym pomysłem niż ten celeron 420.

ale te nowe celerony zegar w zegar są szybsze od athlonów, do tego w razie czego celerona pogonisz ponad 3Ghz, a z athlonem już tak ciekawie nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o potwierdzenie innchy forumowiczów czy te Celerony tak się kręcą.

Bo wydaje mi się ,że byłoby to wtedy nr 1 na liście propozycji na tani komputer do 700 zł.

ta płyta asusa na allegro chodzi po 200 zł... chyba że akurat deficyt na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam na budżet to co mam poniżej, megatani i energooszczędny zestaw z dżi-forsem 7050pv, starsze gry naprawdę dają radę, filmy HD ciągnie, jest wtyczka DVI, do tego na co dzień chodzi w 1920x1200. Co do proca 45W, na def 2GHz chodzi na 1,0v a max to 2,79Ghz na 1,3v. Do calosci najlepiej 1GB 800MHz CL5 za 50zl z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kubuch

Napisz mi proszę czy próbowałeś kręcić na tej płycie (ASUS P5B-VM), bo leci właśnie do mnie taka i chciałbym wiedzieć czy jest szansa na jakieś OC. Sorry za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i stary celeron był lipny ale ten na rdzeniu Conroe jest całkiem ok i porównywalny z tym Sempem IMHO

Prawda

 

ale te nowe celerony zegar w zegar są szybsze od athlonów, do tego w razie czego celerona pogonisz ponad 3Ghz, a z athlonem już tak ciekawie nie będzie

Prawda

 

Proszę o potwierdzenie innchy forumowiczów czy te Celerony tak się kręcą.

Bo wydaje mi się ,że byłoby to wtedy nr 1 na liście propozycji na tani komputer do 700 zł.

ta płyta asusa na allegro chodzi po 200 zł... chyba że akurat deficyt na rynku.

Kręcą się - u mnie max 3,4Ghz @ 1,57v, 3Ghz przy ok 1,35v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kubuch

Napisz mi proszę czy próbowałeś kręcić na tej płycie (ASUS P5B-VM), bo leci właśnie do mnie taka i chciałbym wiedzieć czy jest szansa na jakieś OC. Sorry za OT.

OC 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...