Skocz do zawartości
scota

Przesiadka X Visty Na Xp W Laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli tracę cierpliwość do kochanej visty. Chcę się przesiąść na xp jednak hp nie wydaje sterowników wstecz. Poinstalowanie sterowników to będzie duży problem?

Druga sprawa to kontroler sata dla instalki xp. Nie potrafię jej zmusić żeby zobaczyła mój dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad2. zmusi jak se zrobi bootxp dysk z driverem sata...użycie nLite niezbędne. zerknij w odpowiedni temat.

ad1. niekoniecznie duży problem. ściągnij everesta lub inny program diagnostyczny, spisz se listę sprzętu(jaka płyta główna, jaki jej czipset, jaki czpiset gfx, audio, itepe) i na tej podstawie szukaj sterowników bezposrednio u producenta danego podzespołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapek HP V6560EA

O nlite czytałem ale właśnie jest problem ze znalezieniem odpowiednich sterowników.

Chyba zanim zmienię system poszukam wszystkich sterów żeby później nie było że "coś" nie działa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem mnustwo problemu ze swoim lapkiem (HP NX7300) kupiłem go bez systemu (wiedząc, że i tak wykasował bym Viste) no i nie dostałem żadnej płyty ;/ poradziłem sobie w następujący sposób.

 

1. szukałem na forach sterowniki do s-ata dysku zeby wogole zainstalować XP (udało się, trzeba wyłaczyc funkcję s-ata w biosie i z zewnętrznego flopa na USB zainstalować stery) - udało się !

 

2. jak już zainstalujesz gołego XPka włącz everesta i moja metoda była następująca:

 

sprawdzałem na jakim chipsecie dany sprzęt pracuje i szukałem odpowiedników na stronach producentów chipsetów itp...

 

dla przykładu BLUETOOTH mam na sterownikach od toshiby (działa bo jest na tym samym chipsecie)

karta sieciowa jest na chipsecie braodcom (znalazłem stery do innego modelu i też działa) chyba z asusa.... nie pamiętam

 

taka zabawa zajeła 2 dni ale teraz bezproblemowo pracuje sobie na XP

 

ostatnio byłem na stronie HPka i wzieli się do roboty bo do NX7300 są już sterowniki pod XP

 

pozdrawiam, powodzenia......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś w biosie zmieniać ustawienia? U mnie nie ma żadnych możliwości zmian.

Szkoda że producenci laptopów nie myślą że komuś vista może nie pasować. No nic muszę zacisnąć zęby i pozbyć się śmiecia. Dzięki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie powiedzial ze będzie łatwo...

 

w biosie (aktualizowałem do wersji F.0C) jest funkcja S-ATA CONTROLLER wystarczy to wyłączyć i problem z sterownikami do dysku załatwiony... mimo to dysk działa na S-ATA 150 (dziwna sprawa ale tak jest sprawdzałem HD Tachem)

 

probowales działać tak jak opisywałem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o windę to sobie zintegrowałem sata i zainstalowałem w porząsiu. Jak napisałem wcześniej cały problem w sterownikach. Nie wiem czy będę miał tyle czasu i wytrwałości żeby wszystko znaleźć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ze sterami wielki problem. Nerwy uratowało mi to forum HP :) http://forums11.itrc.hp.com/service/forums...?categoryId=411

Jeśli jeszcze nie było tematu ze sterami do Twojego modelu (w co wątpie) to wystarczy się spytać (o ile ktoś zna angielski) i tylko czekać na odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było <_<

 

" Proces downgrade z WIndows Vista na Windows XP wygląda następująco:

 

1. Użytkownik stwierdza konieczność downgrade do systemu operacyjnego Windows XP z systemu MS Vista. Zgodnie z zasadami licencyjnymi HP licencja na system Vista obejmuje również system Windows XP. Użytkownik potrzebuje jedynie nośników instalacyjnych zawierających pliki Windows XP. W celu zamówienia płyt konieczny jest kontakt z Pomocą Techniczną HP.

 

2. Zamówienie należy złożyć telefonicznie pod numerem: 022 5666000. W celu złożenia zamówienia niezbędne są następujące informacje:

 

- numer seryjny i part number komputera

- Aktualny i kompletny adres do wysyłki nośników

- Imię i nazwisko klienta oraz aktualny numer telefonu

 

3. Po zalogowaniu zlecenia pracownik Pomocy Technicznej HP realizuje zamówienie w centrum wysyłkowym HP (Irlandia). Standardowe zlecenia realizowane są w czasie 7-21 dni roboczych. W uzasadnionych przypadkach można zamówieć nośniki w trybie priorytetowym – realizacja do 7 dni roboczych. Jednak są to sporadyczne przypadki w zależności od rodzaju notebooka i specjalnych okoliczności.

 

4. Po realizacji zamówienia użytkownik otrzyma zestaw płyt QRCD – System MS Windows XP + Sterowniki i aplikacje na CD lub DVD. W trakcie instalacji systemu klient nie powinien być proszony o podanie numeru licencji. Konieczność rejestracji systemu powinna pojawić się już po zakończonej instalacji – klient musi zarejestrować system w Microsoft poprzez internet lub telefonicznie w ciągu 30 dni od instalacji. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...