Skocz do zawartości
yooguruto

Tani Cfg - 88gt Vs 3870 I Tagan

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, bede chcial zlozyc nowy config z 88GT.

W planie mam:

cfg#1 :

AMD 4800+ (65W) / 5600+ (clik)

MSI K9A2 CF-F 790X (clik)

 

cfg#2 :

INTEL E4500 (clik)

pewnie abit na IP35

 

Do tego opcjonalnie:

+ 1x2GB geal badz OCZ

+ 2x HDD IDE

+ DVDRW

 

MAM ZASILKE TAGANA 380W

 

Ponadto:

- galaxy 88gt (clik)

- powercolor 3870 (clik)

 

Pytanie czy w kazdym z wariantow czy to cfg#1 NV / ATI czy cfg#2 NV / ATI bede musial zmienic zasilke, jak uwazacie? Ponadto jak uwazacie, ktory pomysl jest lepszy biorac pod uwage zasilanie dalje cfg Taganem i wersje kiedy to zasilke dokupuje nowa pod cfg (wtedy kwestia wydajnosci, oplacalnosci)

 

Dzieki z gory za porady

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Tagan do zmiany bo nie wyrobi. I jak możesz to nie bierz tego procka od Intela (E4XXX) tylko E2XXX albo od razu E8200.

 

Jestem za Intelem z 8800GT.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel po co ta ironia? Dyskow nie kupuje, zostawiam stare, moze poczatek posta niefortunny i mylacy, ale po co te emocje?

 

Co do zmiany koncepcji procesora to nie rozumiem dlaczego nie moj wybrany? czy chodzi o wiekszy cache? click

 

Robilem ostatnio test na 4800+. Wyniki po przejsciu pamieci na 1T byly zaskakujace. Platformy intelowskie nie wspieraja tego zabiegu. Pomyslalem ze na AMD z wieksza iloscia cache (bo od wersji 5600+ mamy na pokladzie po 1MB na rdzien) bedzie dobrym rozwiazaniem.

 

Pozatym myslalem ze na amd + ati tagan jeszcze ta udzwignie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnym użytkowaniu większy cache daje na prawdę malo... praktycznie przy normalnym użytkowaniu komputera tego nie odczujesz. No chyba, że będziesz używał komputera do bardziej profesjonalnych celów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej nie rozumiem dlaczego nie e4500, moze mi ktos lopatologicznie wyjasnic :).

 

Najlepiej jakby ktos w sposob jednoznaczny, dobrze zeby to nie byl jakis fanatyk Intela :) sprobowal mnie przekonac do Intela, gdyz problemem sa wyniki ktore widzialem i AMD mnie bardzo zaskoczyl.

 

Czy dla intela ten Abit IP35-E bedzie dobry wyborem? czy moze np cos z MSI? click

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica pomiedzy E21xx a E4xxx przejawia sie glownie w cenie :) Zegar w zegar wydajnosc praktycznie taka sama, po co przeplacac jak mozesz qpic tanio a dobrze.

Cd AMD vs Intel-niebiescy goruja wydajnosciowo w kazdym przedziale cenowym-fanbojem intela nie jestem, liczy sie dla mnie wydajnosc za przystepna cene-i zobacz co wybralem :)

pozrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tym cache'm, bardzo prosze o wyjasnienie. W jakiej konkretnie pracy zauwazymy niedobow pamieci podrecznej? Jesli w codziennej pracy, grach czy prostej obrobce graficznej jej nie wykorzystam to moze po prostu dual core krecic Mhz'e i miec reszte w powazaniu? hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tagan może mieć problemy wez coś najlepiej 450W a jak nie to coś 400W.Proponuje Corsarza 450W. I nie bierz 4XXX bo to nie opłcalne jeśli ju to e2XXX lub E8XXX

 

Aha i pytasz jak z tą pamięcią cache.A więc 1mb a 2mb to praktycznie kilku procentowy wzrost wydajności.Tego praktycznie nie odczujesz więc nie ma sensu brać E4xxx.

Edytowane przez mattis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tym cache'm, bardzo prosze o wyjasnienie. W jakiej konkretnie pracy zauwazymy niedobow pamieci podrecznej? Jesli w codziennej pracy, grach czy prostej obrobce graficznej jej nie wykorzystam to moze po prostu dual core krecic Mhz'e i miec reszte w powazaniu? hm?

1MB vs. 2MB vs. 4MB cache na 3GHz różnice będą jeszcze mniejsze.

A co do dysków to napisałeś "opcjonalnie" wiec sądziłem że jak co to też dokupisz a nie że posiadasz więc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfig podobny do tego z 1 topicu z 88GT i kreconym E2160 badz E8200 (jeszcze nie zdecydowalem) ... chcialbym go czyms zasilic

 

Cenowo wybralem 4 propozycje. Interesuje mnie szczegolnie sprawnosc i ogolny spokoj ducha przy podpieciu tego cfg na o/c. Ciszy tez nigdy nie da wiele

 

Mam jeszcze pytanie dot. poboru mocy z linii +12. Czy kazda obecnie nowa platforma zasila GPU i CPU z linii 12V?

 

Oto moje propozycje

 

BQ SP 450W

OCZ stealth 600W

OCZ stealth 500W

Corsair 520W

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Z tych zasilaczy brałbym BQ SP albo Corsaira. Do OCZ raczej nie jestem przekonany.

 

EDIT: Mały edit do OCZ-jest robiony przez FSP czyli to samo co BQ prawie.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie posiadam BQ 450 i moge ci go z czystym sumieniem polecic, cichy i Stabilny przez duze S. Wczesniej mialem Tagan 380w jednak balem sie podlaczyc go do nowego sprzetu gdyz pare dni wczesniej mialem radka 3870 + to co w sigu i przynam, ze nie wygladalo to zaciekawie... nagle zrobila sie z niego niezla grzałka :unsure: Pare dni po tym wymienilem uszkodzonego radka na 88gt i wiedzialem odrazu, ze konieczne bedzie kupno nowego zasilacza. Jak widzisz miałem podobny problem co ty, jednak ja wybralem BQ, po prostu zabraklo mi kasy na corsaira, a odpinane kable by sie przydaly :? Takze jezeli masz troche wiecej zielonych i chciał bys odpinane kable to bierz jednak Corsaira, jezeli ci to do szczescia nie potrzebne, BQ spokojnie wystarczy i nawet sie przy tym nie napracuje. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady

 

1. Zeby troche jeszcze namieszac chcialbym sie zwrocic do ludzi z AMD. Czy jesli chcialbym minimalizowac koszty czyli w gre wchodzi e2140 badz amd 4800+ - 5600+ (reszta cfg taka sama i NASTAWIENIE NA 0! O/C)

 

Co myslicie, czy nadal brac Intela - chodzi mi tu dokladnie o obsluge command rate'a 1T na plytach z AMD (co jak cos ale daje to ciutke kopa, cyferki cyferkami ale przepustowosc pamieci w testach bije platformy z intela o podobnej cfg)

 

2. @SinRock, czym sugerowale sie przy zakupie plyty? Brac Abita czy Foxa (chce pracowac na SpecOpsach OCZ'ków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko na Twoim miejscu bral bym Intela, platforma bardziej przyszłosciowa i za jakis czas mozesz zmienic tego e21xx na cos klasy e8xxx ktory to juz bije phenomy na glowe. Co do plyty, u mnie najwazniejsze bylo OC, a do tego nadaje sie ona swietnie. Jedyny minus moim zdaniem to troche okrojone ustawienia pamieci. Co do abita to slyszalem ze te plyty maja problemy z nowymi 45nm prockami intela, w przypadku foxa nie doczytalem sie takich rzeczy. Jednak w tym przypadku lepiej gdyby sie wypowiedzial ktos kto sie bardziej orientuje w tym temacie...chociaz osobiscie polcam Foxa, stabilna i dobra do oc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera, no nic dziwnego ze wlasnie mialbym takie plany co do zmiany na cos pokroju e8xxx. Bardzo prosilbym kogos poinformowanego czy na plycie Abita moge miec jakies problemy ...

 

edit

 

troche mnie zmartwilo. iz plyta moze miec problemy z nowymi technologiami jesli nawet ma wsparcie dla nich. Mowa tu o wyzej wspomnianym Abicie, nadal mam nadzieje ze ktos podwazy zarzuty ze ta plyta ma problemy z nowymi procesorami. Jesli nie to jeszcze jedna propozycja, moze mi ktos powiedziec czy dorzucajac spora kase do plyty i kupujac narazie najslabszy Intelowski proc z serii E zrobie dobrze?

 

Prosze oto powod moich rozterek, czy ma ktos moze pod reka porownanie czipsetu IP35 vs. IP35 PRO?

 

Oplaca sie doplacic do tej plyty?

 

abit na ip35 pro

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz droższą płytę, to kup Asusa P5K-E. Ale np. Foxconn P35A-S też jest świetną płytą. Musisz sam zdecydować, czy nie szkoda Ci pieniędzy do dołożenia do lepszej płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...