Skocz do zawartości
rados

Drukarka Epson C43ux Wydaje Czyste Kartki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z drukarką Epson C43ux. Drukuje jakby w powietrzu, wydaje czyste lub prawie czyste kartki. Zainstalowałem do niej sterowniki, wymieniłem tusz, kable podłączyłem raczej poprawnie. Nie wiem co się z nią działo wcześniej, gdyż dostałem ją od kolegi, podobno działała mu przyzwoicie. Czasami drukuje wąski pasek tekstu jak na poniższym rysunku: http://img238.imageshack.us/img238/223/fsdasdel6.gif. Za pomoc z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć - zajmuję się tym tematem ale takie efekty widzę po raz pierwszy!!!.

To co widzę to jakby strzępy liter - tak?.

ten pasek jest wydrukowany jak - pion czy poziom?

Jak wygląda próba druku strony windowsowej testowej drukarki?

Jak wygląda wydruk strony serwisowej drukarki SelfTest - załączas drukarkę z naciśniętym guzikiem page i temn test drukuje się samoczynnie. bardzo krótki wydruk - numer seryjny + test dysz głowicy.

.

Można by rzec ze kolega dał ci uschniętą drukarkę tylko że ona jednak coś drukuje tyle że dziwnie ale to świadczy że nie jest to kompletne zaschnięcie. Można też założyć że coś ze starownikiem jest nie tak, ale to i tak też by inaczej wyglądało.

.

jednym słowem DZIWARY.

Obejrzyj dokładnie taśmę sygnałową od głowicy - może to być jej wina. mozliwe ze jest gdzieś przerwana i tylko w pewnym momencie na chwilkę się styka i daje wydruk. ale tylko w jednym waskim zakresie szerokości wydruku. (bardzo dokładnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest pionowy, ma długość około 1/3 strony i szerokość około ½ - 1/3 litery miejscami jest szerszy, a miejscami węższy, ale nigdzie nie przekracza grubością jednej litery. Znajduje się on w odległości kilku centymetrów od lewej. Pasek jest tylko jeden i zdarza się rzadko, częściej wychodzi po prostu czysta kartka. Wydruk testowy powoduje tylko wydrukowanie logo windows w lewym górnym rogu kartki. Wydruk strony serwisowej SelfTest wygląda tak, że są trzy kolorowe prostokąty – dwa wyraźne, wypełnione kolorem, a trzeci przecięty dwoma poziomymi białymi paskami.

 

Taśma na moje oko nigdzie nie jest przerwana, ale mała, aluminiowa listewka, na której poruszają się kartridże jest delikatnie wyszczerbiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki testów sa takie:

widoczne LOGO i nic poza tym - czyli wydruk ze systemu idze błędnie ale inaczej !!! - to nie jest już pasek pionowy i wąski widać kompletne logo.

Self Test - trzy prostokąty - brakuje mi tu jednej sztuki - na ogół jest to wydruk śladów dysz w postaci drabinki - jeden prostokąt na kolor Bl.Ma.Cy.Ye. a więc jednego nie ma albo powinno ich być nawet 6 lub 7 dodatkowe prostokąty to mieszane kolory podstawowe tuszy. poziome paski na tych sładach to wina pozatykanych dysz w głowicy.

moje WNIOSKI:

1.niewłaściwe sterowniki drukarki - możliwe ale mało prawdopodobne

2.uszkodzenie podsytemu drukowania w windzie - ale to by raczej wcale nie drukowało

2a. pomimo zainstalowanie prawidł. sterownika system używa innego nie poprawnego sterownika od innej zainstalowanej drukarki - bardzo częsta zmyłka przy drukarkach LPT rzadziej USB.

3. uwalony kabel USB/LPT - jeśli LPT to zmień we biosie ECP na nieECP.

4. zwalona drukarka - padła logika drukarki

*** ja stawiam na oprogramowanie systemowe + ustawienia (2 lub 2.a)

*

spróbować nie zaszkodzi kopnąć się do kumpla i zobaczyć co u niego będzie wyczyniać albo podł. do innej maszyny.

ps. tą szczerbą to chyba nie ma sie co przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...