Skocz do zawartości
silver

p4 2.4@3.15 wszystko looz, ale.... !!

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie proc jest podkręcony, na płytce Gigabyte GA-8SQ800 Ultra SiS-655, Vcore na 1.65, i wszystko jest pięknie, testy przechodzi, wydaje się super stabilnie, nic się nie dzieje, ale...

... się winxp nie chce zainstalować, czasem staje już przy końcu instalacji, na zapisywaniu ustawień, a jezeli przejdzie instalacje to nie uruchamia się windows, tylko jest napisane, że brakuje pliku w system32 i lipa :(

 

pamięci asynchronicznie 2x 256 Twinmosy pc-333 na 350 ustawione, na 360 nigdy nie ruszają, wogóle to timingi są na auto 6333 cl2,5 , bo przy zmianie komp się nie uruchomi.

 

1. ale jestem ciekawy, dlatego że nie wiem, dlaczego jak wszystko stabilnie jest w benchmarkach i w grach, to winda sie nie instaluje ? przecież instalator windowsa to nie jest chyba strasznie wymagajacy program ?

to oznacza, że jednak proc nie może tak chodzić ? oznaka niestabilności ?

 

2. co o tym myślicie ? 2.9 chyba trzeba zostawić... a wogóle to Vcore 1.65 dla p4 jest jeszcze bezpieczne, no nie ? max to chyba 1.75 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest wynik - gratulacje. Ja max miałem 3,07GHz ale stabilnie 2,98GHz (magistrala 166MHz). Winxp jest bardzo czuły na częstotliwość pracy PCI i to jest powód (system plików na dyskach). Ja bym radził opuścić do 166MHz magistralę i jechać na nominalnych ustawieniach. Przymierzam się właśnie do zmiany płyty na SIS655 ale chodzi mi po głowie MSI. Ciekawe jak to będzie działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wieszaniem na save config ... (nie pamiam dokadnie) podczas instalacji Win2k/XP mialem troche zabawy. Odkrecilem RAM i wszystko poszlo bez problemu. Zdazylo mi sie tak z pare razy, na roznych kompach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka napiecie na pci to jest powod na 100% ;p ja na 170fbs i windows spoko sie innstalował ale moj barak juz ledwo jedzie ;p 3,42 ghz moj wynik ;) na 128 (pc 266) spectec'a :) mam zamiar kupic jakies kingston eX albo twinmos :) ale kasy brak :) w nalepszym wypadku CORSAIR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka napiecie na pci to jest powod na 100% ;p ja na 170fbs i windows spoko sie innstalował ale moj barak juz ledwo jedzie ;p 3,42 ghz moj wynik  ;) na 128 (pc 266) spectec'a :)  mam zamiar kupic jakies kingston eX albo twinmos :) ale kasy brak :) w nalepszym wypadku CORSAIR

Wow , gratuluje wyniku - ja ma ta sama plyte glowna , ma tez i taki sam porcek ale u mnie max chodzil na 3.0GHz ale podczas testow na wygrzewanie po kilku minutach sypas sie system - wyskakiwal niebiskie ekarn z bledem jakiegos pliku systemowego:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje The Inquirer, niektóre procesory P4 2.4GHz mogą okazać się P4 3.06GHz z obsługą HT. Ktoś wpadł na pomysł,że przecież nie opłacałoby się Intelowi robić oddzielnych linii prodykcyjnych dla procesorów z HT, i dla tych które HT nie obługują. Więc teoretycznie powinno się dać odblokować tą funkcję. A jeśli tak, to dlaczego Intel nie miałby blokować tak samo procesorów P4 3.06GHz, aby były widoczne jako P4 2.4GHz? Cała sprawa nabrała kolorów, ponieważ prawdopodobnie komuś już udało się obudzić drzemiącego w P4 2.4 GHZ- P4 3.06GHz z HT. Zadano również Intelowi kilka pytań, na które uzyskano za każdym razem odpowiedź:"No comment." 

 

Polowanie trwa. Szczęśliwi posiadacze P4 2.4 GHz mogą już zabierać się za przeszukiwanie zasobów sieci. Być może sposób na dodatkowego"kopa" dla Waszego procesora już leży na jakiejś stronie? Czekamy na dalsze wieści,i będziemy informować na bieżąco.

ale ja sie nie znam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręć proca, zainstaluj winde i podkręć proca- może tak?

nie no, to już dawno zrobione.. :) wszystko poszło bez zająknięcia.

 

za to nie widzę w biosie podnoszenia napięcia dla pci, jest dla agp, jak będe zmianiał na agp to na pci też się zmieni ? ile jest bezpiecznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka napiecie na pci to jest powod na 100% ;p ja na 170fbs i windows spoko sie innstalował ale moj barak juz ledwo jedzie ;p 3,42 ghz moj wynik  ;) na 128 (pc 266) spectec'a :)  mam zamiar kupic jakies kingston eX albo twinmos :) ale kasy brak :) w nalepszym wypadku CORSAIR

Wow , gratuluje wyniku - ja ma ta sama plyte glowna , ma tez i taki sam porcek ale u mnie max chodzil na 3.0GHz ale podczas testow na wygrzewanie po kilku minutach sypas sie system - wyskakiwal niebiskie ekarn z bledem jakiegos pliku systemowego:(

Zmień pamięci :) i pojdzie wiecej na BANK !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michu ile mu dać napiecie na pci ?

 

joshua w dualu chodzą dwie identyczne kości ram

Napięcie na pci36/72 na procu 1,75 ale na 1,70 i na 1,65 tez chodzi :) stabilnie :)

Pamięci to jes podstawowy problem na kingstonach pc 333 256 (na kościach infreona) nie chciał proc przekroczyc 3,06-3,2 a jak tylko wlozyłem pamięci spectec'a 128 pc 266( z kompa ojca) to Leciał spokojnie na 170 fbs i dalej nie chciał 8) mam zamiar kupic samsungi i zobaczymy co sie da jeszcze z niego wyciągnąc :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje The Inquirer, niektóre procesory P4 2.4GHz mogą okazać się P4 3.06GHz z obsługą HT. Ktoś wpadł na pomysł,że przecież nie opłacałoby się Intelowi robić oddzielnych linii prodykcyjnych dla procesorów z HT, i dla tych które HT nie obługują. Więc teoretycznie powinno się dać odblokować tą funkcję. A jeśli tak, to dlaczego Intel nie miałby blokować tak samo procesorów P4 3.06GHz, aby były widoczne jako P4 2.4GHz? Cała sprawa nabrała kolorów, ponieważ prawdopodobnie komuś już udało się obudzić drzemiącego w P4 2.4 GHZ- P4 3.06GHz z HT. Zadano również Intelowi kilka pytań, na które uzyskano za każdym razem odpowiedź:"No comment."

 

Polowanie trwa. Szczęśliwi posiadacze P4 2.4 GHz mogą już zabierać się za przeszukiwanie zasobów sieci. Być może sposób na dodatkowego"kopa" dla Waszego procesora już leży na jakiejś stronie? Czekamy na dalsze wieści,i będziemy informować na bieżąco.

 

Jak tylko cos bedziecie mieli WALIC SMIAŁO do mnie jak tylko mi się uda takie cos zrobi zdam relacje :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka napiecie na pci to jest powod na 100% ;p ja na 170fbs i windows spoko sie innstalował ale moj barak juz ledwo jedzie ;p 3,42 ghz moj wynik  ;) na 128 (pc 266) spectec'a :)  mam zamiar kupic jakies kingston eX albo twinmos :) ale kasy brak :) w nalepszym wypadku CORSAIR

A powiedz mi jaki mnoznik masz ustawiony dla pamieci ? (2.0 , 2.5 , 2.66 , AUTO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz sie pochlastam !!

 

ten moj p4 2.4 przy napieciu 1.65 chodzi na 3.15 ale winda sie nie instaluje, no to niech strace...

zostawilem go na magistrali 160 tez przy napieciu 1.65, proc 2.88, jak dlamnie moze byc, winda sie instaluje, benchmarki tez przechodzą ! aleeeee..... kurde właczam rallisport challenge, pogram troche i BACH , gry nie ma a ja jestem w windowsie !

 

dla pewności czy wszystko w porządku uruchomiłem proc tak jak jeszcze nie był ustawiany, czyli normalne ustawienia, na magistrali 133 i napięcie normal... teraz wszystko jest OK.

 

Pytanie! Co mam zrobić żeby chodził przynajmniej na tej magistrali 160, czyli 2.88ghz stabilnie, tzn zeby mi z gier nie wyskakiwało.

 

co to wogole za lipa, zeby wszystkie benchmarki przechodzily, a wlacze sobie gre, pogram 20min i wyskakuje do windowsa !

 

AAA... jeszcze dodam, że kumpel ma to samo co ja, tzn. tę samą płyte gigabyte na sis655, ram ten sam, proc też p4 2.4B , zasilacze mamy chiefteci 360w , wszystko razem kupowaliśmy... i u niego proc na magistrali 160, czyli proc. 2.88 chodzi stabilnie nawet na zwykłym napięciu !!

 

co jest do jasnej ch.... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka napiecie na pci to jest powod na 100% ;p ja na 170fbs i windows spoko sie innstalował ale moj barak juz ledwo jedzie ;p 3,42 ghz moj wynik  ;) na 128 (pc 266) spectec'a :)  mam zamiar kupic jakies kingston eX albo twinmos :) ale kasy brak :) w nalepszym wypadku CORSAIR

A powiedz mi jaki mnoznik masz ustawiony dla pamieci ? (2.0 , 2.5 , 2.66 , AUTO)

Auto :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

Auto  :twisted:

TO troche mnie to dziwi - bo jak widze to u ciebie FSB to 190Mhz , opcja AUTO na tej plycie ustawia sie na mnoznik 2.5 gdy procesor jest na FSB533 ( a tak jest chyba w twoim przypadku) - wiec wynika ze twoje pamieci PC266 chodza na czestotliwosci 475Mhz ( 2.5 x 190Mhz) a to jest dziwne i mocno wyczynowe bo malo ktora pamiec PC333 chodzi na takiej czestotliwosci a jeszcze nie widzialem i nie slyszalem zeby PC266 poszla na 475Mhz

 

 

A tak propo to jaki masz numer seryjny procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 2,4 chodzi na 3,0 przy 1.625V i wszystko gra, gdy pamięci są puszczone na "by SPD" i z wyłączoną opcją turbo (chodza na 333@418MHz). Jeżeli przesadzę z pamięciami, to programy wychodzą do wina.

Niestety podczas grania temp. proca podchodzi mocno pod 60*C, co trochę jest martwiące - nie wróżę prockowi długiego żywota :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiC}{U napisał:

 

Napięcie na pci36/72 na procu 1,75 ale na 1,70 i na 1,65 tez chodzi stabilnie

 

 

 

Napiecie pamieci PCI 36/72. ROTFL buahahaha. Moze powiesz jaka to jest skala. W czym mierzysz te napiecie? w Voltach, Watach czy Milimetrach?

Podane wartosci to CZESTOTLIWOSCI. 36 oznacza taktowanie szyny PCI a 72 AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już jest stabilnie proc na 3.06 , na vcore 1.7

 

a moje twinmosy 333 nie wytrzymują juz 360

No widzisz twoje PC333 nie wytrzumuja 360Mhz a u MiC}{U pamieci PC266 chodza az na 475MHz - to jest dopiero wyczyn :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiC}{U napisał:  

 

Napięcie na pci36/72 na procu 1,75 ale na 1,70 i na 1,65 tez chodzi  stabilnie  

 

 

 

Napiecie pamieci PCI 36/72. ROTFL buahahaha. Moze powiesz jaka to jest skala. W czym mierzysz te napiecie? w Voltach, Watach czy Milimetrach?  

Podane wartosci to CZESTOTLIWOSCI. 36 oznacza taktowanie szyny PCI a 72 AGP.

Pci/agp oczywiście wszystko w Mhz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...