Skocz do zawartości
silver

p4 2.4@3.15 wszystko looz, ale.... !!

Rekomendowane odpowiedzi

bezpieczne jest to ustawienie 36/72, bo nie chce zeby mi się coś pojarało ?

 

a jeszcze jedno, to wogóle możliwe, bo zauważyłem że jak daje prockowi jeszcze większe napięcie, czyli np. 1.725 i mam go na 3.06 to mi moja ulubiona gierka Rallisport gorzej chodzi ? słyszałem że p4 mają zabezpieczenie przez zjaraniem się zwalniając, czy to jest możliwe że się właśnie to dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 Kingstony pc 333 umnie nie przekraczają 415 bo sie wieszają a spectec pc 266 bez problemów smigają na 475 :twisted: teraz czekam na przypływ kasy :lol: zeby kupic cos kolo 500zł-550zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczne jest to ustawienie 36/72, bo nie chce zeby mi się coś pojarało ?

 

a jeszcze jedno, to wogóle możliwe, bo zauważyłem że jak daje prockowi jeszcze większe napięcie, czyli np. 1.725 i mam go na 3.06 to mi moja ulubiona gierka Rallisport gorzej chodzi ?  słyszałem że p4 mają zabezpieczenie przez zjaraniem się zwalniając, czy to jest możliwe że się właśnie to dzieje ?

Tak sie będzie działo twój procesor jest spokojnie wstanie wyciągnąc więcej tylko pamięci masz ciękie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volcano na max'a i mam tak głosno w pokoju ze szok ;p no ale ... mam kolo 50 stopni no momentami 54 :) ale no juz jak zaczne nagrywac grac w q3 i muza z winampa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczne jest to ustawienie 36/72, bo nie chce zeby mi się coś pojarało ?

 

a jeszcze jedno, to wogóle możliwe, bo zauważyłem że jak daje prockowi jeszcze większe napięcie, czyli np. 1.725 i mam go na 3.06 to mi moja ulubiona gierka Rallisport gorzej chodzi ?  słyszałem że p4 mają zabezpieczenie przez zjaraniem się zwalniając, czy to jest możliwe że się właśnie to dzieje ?

Bezpieczne jest ustawienie gdzies do 38/76, potem juz tak sobie. Proc na 100% ci nie zwalnia. wywalki na pulpet to typowy objaw nietabilnosci pamieci. zrob test memtestem czy nie ma bledow pamieci. jesli nie bedzie to znaczy ze proc jest niestabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volcano na max'a i mam tak głosno w pokoju ze szok ;p

A zdjąłeś tego "bajeranckiego" grila z wiatraka? Jeśli nie, to spróbuj - będzie dużo ciszej

 

Nic to nie daje ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dźwięk jest dużo mniej uciążliwy. Spotkałem się też z opinią, że wystarczy założyć przejściówkę na 80mm i założyć takowy wiatrak.

ja chce sciagnąć całą obudowe i na ramieniu zelmana założyc 120mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm To chyba powuinno działać.

masz fixed PCI:AGP to ustaw na 33/66

Jak nie to nie wiem. W ogóle to tej płyty nie znam

PIV może pracować do 2.1 V Vcore tylko musi miec temp

poniżej 30 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIV może pracować do 2.1 V Vcore tylko musi miec temp 

poniżej 30 C

buahaha jasne ;) niszczace Vcore to powyzej 1,75V. P4 nawet pod FC padaja powyzej 1,75V-to tylko kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corry mój chodzi na 2.05 już pół roku

Z tym że na zmiane WC/AC

1,75 to granica nieszczaca. nie jest powiedziane ze nie bedzie chodzic. moze i pozyje kilka ladnych latek a moze jutro padnie. poczytaj sobie jak wyglada pad northwooda. nie znasz dnia ani godziny. ja nie daje wiecej niz 1,65V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol ! 1.65 , to dobrze ze powiedzialeś ! bo chcialem jechac na 1.70 , myślałem że spokojnie moge puszczać to 1.75...

 

1.70 też może go zniszczyć ?

nie do 1,75V powinno byc OK, ale ja tak na wszelkie wypadek nie daje wyzej. Nie raz bylo slychac o tym ze czasami Northwody moga pasc i nawet przy 1,65V 8O Najczesciej jednak dzieje sie to przy extremalnych napieciach-powyzej 1,75V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wy sie przejmujecie ze prc padnie OD CZEGO JEST GWARANCJA :P

A jeszcze jedno ma ktos jakies dobre dojscie do tych nowych kingstonów ????? albo jakies szajsungi bo musiałem sprzedac z zestawem moje spectec'i :( i teraz na 3ghz jade :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wy sie przejmujecie ze prc padnie OD CZEGO JEST GWARANCJA :P

A jeszcze jedno ma ktos jakies dobre dojscie do tych nowych kingstonów ????? albo jakies szajsungi bo musiałem sprzedac z zestawem moje spectec'i :( i teraz na 3ghz jade :(

gwarancja gwarancja ale co jak seriws udowodni ci ze to ty spliles CPU? No i nie zawsze kazdemu podoba sie ze musi byc 14 dni bez dzialajacego kompa. Ja wole miec 50MHz mniej i pewnosc jako taka ze pszystko dziala jak trzeba niz zylowac na max i nie byc pewnym kiedy cos nawali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie winda resetuje to wylocz taką opcje :) własciwości mojego kompa/zaawanasowane i uruchamianie i oddzyskiwanie :)) i juz sie nie bedzie resetować :)

 

Co do gwarancji i tak mam inne procesory na podmiane więc nie mial bym tego problemu :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie winda resetuje to wylocz taką opcje :) własciwości mojego kompa/zaawanasowane i uruchamianie i oddzyskiwanie :)) i juz sie nie bedzie resetować

tylko jak wylaczysz to bedziesz widzial niebieski ekran i musisz recznie reset robic, a tak bedziesz mial odrazu reset bez niebieskiego zajaczka. Tak czy siak efekt bedzie podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wypad z gry do windy to oznaka niestabilności pamięci.

a podczas gry reset kompa ? niestabilność proca ? czy też pamięci ?

nie koniecznie pamiec-poprostu czesto tak jest. musisz to zdiagnozowac. reset tez moze byc przez pamiec. sprawdz ja memtestem. jak ci wywali bledy to znasz juz winowajce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wy sie przejmujecie ze prc padnie OD CZEGO JEST GWARANCJA :P

A jeszcze jedno ma ktos jakies dobre dojscie do tych nowych kingstonów ????? albo jakies szajsungi bo musiałem sprzedac z zestawem moje spectec'i :( i teraz na 3ghz jade :(

gwarancja gwarancja ale co jak seriws udowodni ci ze to ty spliles CPU? No i nie zawsze kazdemu podoba sie ze musi byc 14 dni bez dzialajacego kompa. Ja wole miec 50MHz mniej i pewnosc jako taka ze pszystko dziala jak trzeba niz zylowac na max i nie byc pewnym kiedy cos nawali.

INTEL ma zaj........... serwis gwarancyjny.

Kidyć oddałem pokruszonego PIII 1.1 i uznali

Jak ma się BOX-a to już nie ma się czym przejmować

wystarczy CPU + Cooler + BOX = SERVICE READY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...