Skocz do zawartości
yotomeczek

Obudowa Pod Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Swoja drogą, a propos miejsca, patrząc choćby na układ Malika (Fractal XL):

 

Dołączona grafika

 

Usuwając całkowicie zatoki 5,25 zyskuje się masę miejsca. A prawda jest taka, że nie są one do niczego potrzebne.. nawet w Obsidianie. Fakt, 560mm nie upchniesz, bo to kolosy, ale jakby bawić się tylko nieco mniejszymi 480. Można dać nawet 2 takie chłodnice stojące na froncie, i wyciąć wloty na ściankach bocznych. Biorąc pod uwagę dodatkową chłodnicę na topie np. nie byłoby to słabsze niż 2x560. Oczywiście to overkill, ale już dawno zdrowy rozsądek przestał się liczyć w tej zabawie.

Generalnie mało widzi się takich modów, nikomu nie chce się wycinać otworów w ściankach bocznych, robić grilli czy siatki, no i wywalać z budy zatok. Ale takie rozwiązanie ma niesamowity potencjał, przy składaniu ekstremalnych układów.

Można jeszcze pewnie dać radę ustawić te chłodnice inaczej, widziałem gdzieś takie rozwiązanie. 2 chłodnice stoją w ustawieniu w kształcie litery V do frontu, tak że powietrze przepływa normalnie jakbyśmy mieli pojedynczą na froncie, a są tam dwie, tylko pod pewnym kątem. Wtedy nie trzeba nic wycinać na panelach bocznych. Tylko buda musi być odpowiednio szeroka, lub/i chłodnice odpowiednio cieńsze żeby to tak zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko tego usilnego pchania chłodnic do obudowy. Panowie naprawdę nie doświadczyli ciekawskiego wzroku domowników/znajomych wchodzących do Waszego pokoju właśnie wtedy gdy dużo część LC jest na wierzchu? ;)

 

Bo ja doświadczyłem mając 2 chłodnice na zewnątrz. Na początku nie byłem przekonany, ale postanowiłem to zrobić, a efekt przeszedł (przynajmniej moje) oczekiwania. Worklog niedługo w lian li v351.

Edytowane przez c22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o sztukę dla sztuki, pewne wyzwanie i zachowanie integralności układu. Bo zewnętrzna chłodnica, upraszcza wszystko diametralnie. Taka Phobya 1080, stojak, dodatkowo mieści to jeszcze raza i pompy, węże mogą mieć kilka metrów, można to nawet ukryć po przeciwnej stronie pomieszczenia w której stoi komputer. Wtedy wc wchodzi do każdej obudowy, wydajność wystarczy do wszystkiego - tylko jaka w tym zabawa? ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem, chłodnica wystaje, psuje integralność układu. Oczywiście to też opcja, kwestia gustu, jedna szkoła nie ma nic przeciw, inni za wszelką cenę chcą mieć wszystko zabudowane. Tak że na pierwszy rzut oka nie widać że komp jest w ogóle zwodowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że na pierwszy rzut oka nie widać to akurat problem, bo imo. ma być widać i ma przyciągać ludzi z zaciekawieniem :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. Jest mnóstwo gustów i guścików.

 

Ostatnio stwierdziłem, że całkiem fajnym rozwiązaniem mogłoby być zamontowanie chłodnic na standach i przykręcenie ich do ściany tudzież szafy lub biurka B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. Jest mnóstwo gustów i guścików.

 

Ostatnio stwierdziłem, że całkiem fajnym rozwiązaniem mogłoby być zamontowanie chłodnic na standach i przykręcenie ich do ściany tudzież szafy lub biurka B-)

 

Jak dla mnie bez sensu. Czasem zwyczajnie trzeba przestawić kompa, a taki układ trzeba by rozmontować zanim cokolwiek ruszysz.

 

Jak już ktoś nie chce chłodnic w obudowie to zawsze można je przymocować na obudowie (np. na dachu) i też może to ciekawie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bez sensu. Czasem zwyczajnie trzeba przestawić kompa, a taki układ trzeba by rozmontować zanim cokolwiek ruszysz.

 

A czemu to?

Wystarczy któryś z tych wynalazków

Quick Disconnect Roundup | Skinnee Labs

i kompa można przestawiać do woli.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, gdybym osobiście już zdecydował się na zewnętrzną chłodnicę, to zrobiłbym właśnie tak. Np. Phobya 1080, ten firmowy stojak, pompka w środku, rez, i do kompa tylko idą węże które można odłączyć jeżeli musimy ruszyć obudowę. Węże mogą mieć i po 5m, chłodnica gdzieś schowana za szafą w rogu pomieszczenia, dodatkowo eliminuje hałas wentylatorów i pompki. To zastosowanie ma całkiem sporo zalet wbrew pozorom. No a LC (praktycznie dowolnie wydajne) można mieć wtedy w dowolnej (małej) obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstremalnego configa tak łatwo nie schłodzisz pasywnie, przynajmniej nie chłodnicą stojącą w domu. Jakieś 580 w sli i i7, potrzeba by naprawdę bardzo dużą chłodnicę żeby mieć znośne temperatury w pasywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zwróciłem uwagę na nową budę od Coolermastera, serii Storm, model Trooper.

Agresywny design, coś ala HAF, charakteryzuje się ciekawymi możliwościami. Po wywaleniu koszyków na hdd, wchodzą tam dwie chłodnice 240mm (do środka naprzeciw siebie), panel boczny ma po obu stronach wentylację z filtrami. Do tego 240 na top, i 240 na podłodze - w obu przypadkach są mocowania i filtry. Bez modów, wszystko filtrowane (góra i dół filtry są wyjmowane z zewnątrz). Ciekawa buda do mocnego układu, jeżeli ktoś chce bez okna - 4x 240 = 2x 480, bed moda, bardzo dobry wynik.

Cena coś koło 600-650pln.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

recenzja: CM Storm Trooper Review - Introduction

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwości, to to faktycznie ma, ale trochę zbyt kosmiczny design.

Poza tym na zdjęciu wygląda na to, że nie da się wywalić samych koszyków na dyski, tylko trzeba od razu wszystkie zatoki, a to już większości nie przypasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa metalowe pudełka na 3 dyski każde, można to obrócić w stronę przodu obudowy i ma się dodatkowe zatoki 5,25'' na przodzie. Można też to wyjąć, i zostaje dziura w kształcie prostokąta w miejscu gdzie na zdjęciu są wentylatory. W to miejsce wchodzą te chłodnice. Wentylatory byłby tam gdzie są teraz, tzn chłodnica w środku całej tej "szyny" 5,25'' a wentylatory wystające przez ten prostokątny otwór, dokładnie w takiej pozycji jak na zdjęciu, tyle że nie na dyskach, ale na chłodnicy. O czymś takim myślałem. Wylot powietrza z chłodnic odbywałby się przez przedni panel, jako że cały przepuszcza powietrze.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM Cosmos II szybko przygarnął ekstremalne konfigi LC...bez większych modyfikacji budy.

Wygląda na to że SR2&4WAY SLI wypadnie pod wzgl temperatur sensownie pracując z łącznie 8x120mm.

Czekam na testy...

W sumie coolmiester zwinął się z wykonaniem całości w rekordowo krótkim czasie :D

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serii Cosmos II ma miejsce pod 3x120mm na top ale tutaj była konieczność wycięcia pod czwarty wentylator otworu

i jak widać coolmiester estetycznie to wykonał.

Przesuwną blendę też zmodyfikował i wyglada to bardzo dobrze.

Worklog

Case Mod Cosmos II (Liquid Edition) - bit-tech.net Forums

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NZXT 810

 

NZXT :: Unique. Unprecendented. Inspired - Switch 810 Product Detail

 

Dołączona grafika

 

obudowa w zasadzie "pod" LC, cały górny panel przystosowany do montażu chłodnic 360/420

 

Co do Bitfenix Colossus, to dość duża obudowa, ma sporo miejsca powyżej płyty głównej. Jednak ograniczeniem jest dość mały otwór wentylacyjny na topie, co komplikuje mocowanie tam długiej chłodnicy w stylu 360. Nie licząc tego klasycznie, kolejna wchodzi w miejsce koszyków na dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Chciałbym się zapytać czy znacie jakies fajne obudowy pod LC w granicach do 200/250 zł ?

Dzieki za propozycje.

 

(Fajnie by było aby przyciski z przedniego panelu i portu USB znajdowały się u góry albo chociaż w miare wysoko)

 

Narazie mam na oku to: http://www.skapiec.pl/img/837216-11-1-aerocool-pgs-rs_9-devil.html

 

Co o tym myslicie ?

Edytowane przez chrupek258

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...