Skocz do zawartości
yotomeczek

Obudowa Pod Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ! . Co do cm 690 to wszystko było by super ale chłodnica 3x120 tam nie wejdzie . Chyba że z nawiewem dwóch wentylatorów i utratą ze trzech zatok 5,25 . To trochę za dużo wad. W szczególności brak nawiewu na część chłodnicy . Gdybym montował AC to bym się nie zastanawiał . Ta buda to klasa sama w sobie :) .

 

Cosmos S to świetna buda ale najniższa cena jej to 700 zeta .

 

Jeszcze raz dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tą chłodnicą na topie w haf-x nie jest różowo . Ze zdobytych informacji wynika że można ją ( 3x120 ) przykręcić maksymalnie na dwóch 120 milimetrowych wentylach . A i kłopot jest z użyciem 6x120 po obu stronach chłodnicy do haf 932 wchodzi bez problemu .

 

edit

 

Znalezione foty na necie Haf-X

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Znalezione foty na necie Haf-932

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez krywol4457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spire Epoxi postanowiłem dodać tutaj tą nazwę, coś nowego, ma dopiero się pokazać, najgorsze że nie znalazłem zdjęć górnej części, ale wygląda na to, że będzie to dobra opcja. Do tego nie taka droga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy znowu nie pobawić się w WC:P I tu mam pytanie. Czy ktoś posiada WC w antec three hundred ? Taką budę mam teraz i się głowię czy da radę do niej coś sensownego wcisnąć czy jednak będę musiał rozejrzeć się za czymś innym.

Na razie myślałem o wodowaniu samego procka, później grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taka i uwazam ze do wc sie nie nadaje.

Ale dużo forumowiczów ma w niej fajne wc. Poprostu zeby zalozyc chlodnice trzeba duzo przerabiac - wywalic koszyki z przodu.

Ale pomomo to jest tam za mało miejsca i niestety kable od zasilacza beda widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho jak najbardziej się nadaje, ale wymaga trochę pracy, tyle że to czysta przyjemność. Co to za fun wsadzić wszystko do budy i działać?

Sam się właśnie przymierzam do kupna 300 pod WC, już szukam okazjii ;D

A co do kabli to wystarczy tak na prawdę zrobić dwa otwory w tacce i już jest pięknie.

Poszukaj sobie w internecie to znajdziesz parę układów.

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do około 250-300 będzie kilka, typu CM centurion 590, albo ta 690. Lancool k58 (drozej).

Ogólnie chłodnice w midi towerach tego typu zazwyczaj umieszczane są wewnątrz - 1 na górę (obudowa powinna mieć 2x120 otwory wentylacyjne), a druga z przodu, co zazwyczaj daje się zrobić w obudowach które mają prosty przód, zaślepki 5.25 od podstawy po samą górę. Jeżeli postawisz tam 2x120, to zostaną jeszcze ~3 zaślepki na górze na np. na cdrom i dyski.

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście za takie pieniądze szału nie będzie z jakością wykonania, tani plastik i stalowa blacha.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzeć na zdjęcia wnętrza żeby to ocenić. Jeżeli obudowa nie ma zatok 5,25 na całej wysokości przodu, to zazwyczaj są problemy, nie wstawisz chłodnicy tam gdzie masz jakieś elementy które nie pozwalają jej wstawić, włączniki, brak wentylacji itp. Można jeszcze kombinować wstawiając chłodnicę bardziej do środka (np. przed koszykami na dyski), ale wtedy mogą być problemy ze zmieszczeniem dłuższej karty graficznej.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzeć na zdjęcia wnętrza żeby to ocenić. Jeżeli obudowa nie ma zatok 5,25 na całej wysokości przodu, to zazwyczaj są problemy, nie wstawisz chłodnicy tam gdzie masz jakieś elementy które nie pozwalają jej wstawić, włączniki, brak wentylacji itp. Można jeszcze kombinować wstawiając chłodnicę bardziej do środka (np. przed koszykami na dyski), ale wtedy mogą być problemy ze zmieszczeniem dłuższej karty graficznej.

 

Dzięki.

 

Szukając twoją metodą trafiłem na PClaba i topic o wc na gladiusie 400.

Oraz te fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Akurat się składa ,że mam identyczną chłodcnię( BW Adv 122)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, chyba źle zrozumiałem za pierwszym razem, myślałem że szukasz obudowy do której wejdą dwie chłodnice 2x120.. Jeżeli szukasz pojedynczej, to sprawa jest bardzo prosta i już sobie odpowiedziałeś na pytanie.

W przypadku dwóch, był by właśnie dylemat czy wejdzie taka z przodu.

Ogólnie jest to dość popularne rozwiązanie, jeżeli obudowa mieści 2x 2x120, to praktycznie ekwiwalent quada, i taki układ nadaje się do najbardziej wymagających configów z SLI/CF, stąd taka popularność lancoola (czyli tańszej wersji małego armorsuita od lian li, albo B25, która podobnie przyjmuje dwie takie chłodnice) wśród użytkowników którzy składają w miarę high endowy zestaw, ale nie chcą jeszcze inwestować grubszej kasy w obudowę typu TJ07 czy inne budy z "pwinicą" pod wc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,zamierzam w przyszłym miesiącu zmienić kompa i planuje kupić budke pod WC ,która daje więcej możlwiości HAF X ile tam wejdzie chłodnic ??? a może DD Double Wide Tower - 21 Black Series Edition DD Double Wide Tower - 21 Black Series Edition - Danger Den albo ktoras z Lian li typu PC-P80 albo PC-X2000F lub PC-V2120 albo jakas inna ,co polecacie

w kompie bedzie albo Core i7 2600K + Gigabyte P67A-UD5 albo Asus P8P67 Deluxe albo Core i7 920 + Gigabyte X58A-OC + 2 GTX 580 lub 2 x HD 6970 ,wiec chcialbym zeby byly 2 obiegi ,jeden na proca a drugi na grafiki .Czy bedzie cicho i chlodno gdyby pod jedna chlodnice sie podlaczylo i proca i grafiki w HAF X ????

poszukuje jakiejs osoby z rejonu Katowic ,ktora by mi pomogla to zlozyc,zaplace .

Czy do HAF'a X na top wejdzie chłodnica 3x120 bez zadnych modyfikacji,ciec ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widziałeś po postach na konkurencyjnym forum da sie założyć chłodnice 3x120 na TOP , ja jestem z Rudy Śląskiej więc blisko , mogłbym pomóc lecz dość cieżko u mnie z czasem wolnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooler master 690 II. 240 cienka na górę i 280 gruba na dół.

 

cosmos s chyba przyjmie dwie 360 bez modów.

 

280 wejdzie na dół ? Druga kwestia - ile miejsca jest od płyty głównej do dachu ? BWU 122 wejdzie ? 46m grubości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 280 wejdzie na dół to ja Ci nie powiem , ale Ci powiem że on napisal cienka 240 a bwu jest gruba nie cienka. Pod dach wejdzie BWA 122 lub BWA 123 po drobnych modyfikacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest z alu, to RZECZYWISTY wygląd powienien być ok.

 

Dla mnie dyskwalifikujące jest to, że jako sprzęt niewątpliwie high-endowy ma tylko 7 slotów na karty rozszerzeń.

W trochę lepszym sprzęcie standardem jest 8, a w tym z wyższej półki wsparcie dla E-ATX i XL-ATX oraz 9 slotów. O konstrukcjach HPTX z 10/11 slotów nie wspominając.

Kolesie z XSPC chyba z leksza przespali ruchy producentów płyt głównych.

Silverstone i Lian-Li na szczęście dostrzegają panujące trendy. Choć akurat w tym przypadku lepiej porównywać to z Mountain Mods, ale oni też mają (i to od dłuższego czasu) opcję dużych tacek mobo.

Tym niemniej zawsze fajnie, że w końcu MM ma (oprócz Danger Den) jakąś konkurencję.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dość długich poszukiwaniach, kombinowaniu, obejrzeniu tysięcy buildów/worklogów, odnośnie najlepszej budy pod wc, doszedłem do dość oczywistego wniosku - Silverstone TJ07.. moim zdaniem najlepsza buda pod wc na rynku, nadal.

Składa się na to kilka czynników, jednym z nich jest fakt, że bez żadnych modyfikacji bierze maksymalnie 480+240 chłodnicę do piwnicy (pompki też jeżeli jedna z chłodnic będzie mniejsza). Żadna z normalnych bud (nie liczę tych brzydkich customów wielkości szafy) nie pomieści takiej ilości chłodnic bez wycinania (corsair, lian li).

Inna sprawa to jak wszystko jest spasowane. W TJ07 chłodnice 120mm wchodzą idealnie, idealnie wypełniają piwnicę, żadna inna obudowa tego nie spełnia. Zagospodarowanie miejsca przez to jest lepsze niż u konkurencji. Sztywna solidna konstrukcja, możliwość bardzo łatwego "moda" na BTX (ważna cecha przy wc, jak ktoś może mieć budę tylko po lewej stronie np.).

Bardzo dużo miejsca za tacką na płytę (wyjmowalna), minimalny mod żeby wypuścić kable z piwnicy, i można bez problemu ukryć idealnie wszystkie kable - bez tony gumowych zaślepek zakrywających połowę tacki.

No i na koniec, możliwości modyfikacji, klocki od murdermod (albo wzorowane na nich), można naprawdę robić cuda z tą obudową, nie mając wyspecjalizowanych narzędzi i umiejętności. Ta buda na darmo nie została wybrana przez autora MM, i z tego co pisał, w kolejnej rewizji dalej będą kontynuować produkcję części do TJ07, nie rezygnują z tej konstrukcji mimo upływu lat, to też o czymś świadczy.

Jedyne wady, to że jest dość popularna (trochę się nazbierało ich od wypuszczenia na rynek) i dość wysoka cena (>1k pln w Polsce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Xigmatek Elysium, który niedługo ma premierę?

 

Buda jest ogromna, ma masę miejsc do montażu chłodnic. Powoli przymierzam się do wymiany mojego starego zwodowanego big towera, który jest za wąski (Laing z rezem miesci sie na dnie na styk pod karta grafiki). Celowałem w HAF 932 będący w podobnej cenie, ale Xigmatek wydaje się być bardziej funkcjonalny.

 

A może jest jeszcze coś innego wartego uwagi? (Cena do 600-700zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ogromna. Za taką cenę ciężko o konkurencję. Chociaż jeżeli ktoś składa wc na tylu dużych chłodnicach, to raczej będzie go stać na dowolną obudowę.

Mnie w tej budzie nie podoba się jakość wykonania (oceniam po zdjęciach z recenzji), np.

 

http://cdn5.tweaktown.com/content/4/0/4005_20_xigmatek_elysium_super_tower_exclusive_review_full.jpg

 

Okno też średnio się im udało, wentylator zasłoni całą płytę, a okno pokazuje zatoki 5,25..

Ale czyste parametry na papierze, to ogromna ilość miejsca, bez modów można lekko dać 3x140 na górę, i kolejną taką na przód. Pod tym względem bezkonkurencyjna obudowa w tej cenie (w każdej cenie w zasadzie, nie licząc customowych bud w stylu mountain mods).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Stackera STC-01. Buda do WC fajna, choć moim zdaniem przeróbki są w niej przydatne. Co do tacki na mobo to tak, jest wysuwana, ale nigdy nie korzystałem z tego, ponieważ trzeba przy całej operacji odkręcić morze śrub. Nie tak łatwo ukryć też w niej kable. Po więcej szczegółów zajrzyj na mojego workloga:

 

WC by Dammeron [Worklog] - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie konstrukcje do rozbudowanego LC.

Pierwsza ma doskonałą cenę.

Ta druga to kolos 650x650 mm,niestety nie dostępna na razie jako oddzielnie sprzedawana obudowa.

Tylko gotowe zestawy.

Szkoda bo niesamowicie pojemna konstrukcja i sądząc po cenie najprostszego zestawu E-1 niezbyt droga.

 

 

Cubitek

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

http://www.ibuypower.com/Store/Erebus-E3/w/73445

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten cały Erebus, chociaż nie widać opcji kupna nigdzie tej obudowy. W ogóle ukazały się chyba stosunkowo niedawno, i nie ma na ich temat zbyt wielu informacji na innych forach.

Buda podobna do obsidiana, jednak większa. Sądząc po zdjęciach, niezłej jakości, aluminiowy front, powinno być na nią troche chętnych, w tym segmencie wielkościowym, nie ma zbyt dużej konkurencji.

Ciekawi mnie też ten grill, nie ma nigdzie innego ujęcia, wygląda to dość oryginalnie.

 

Filmik jak składają układy w tej budzie:

 

 

swoją drogą niezła masówka, gość który instaluje LC, nie wkłada w to zbyt wiele "serca" :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to musi dla nich produkować ale diabli wiedzą kto.

Nic nie mogę znaleźć.

Budę tylko z hardware sprzedają a to jedyna buda która pomieści dwie chłodnice SR1 560 wewnątrz więc

pasowała by mi idealnie bo na razie to komp pół ściany mi zajmuje.

Po umieszczeniu kosiarki zamiast kosza na dyski jedna chłodnica na top i jedna na spód budy wejdzie.

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...