Skocz do zawartości
yotomeczek

Obudowa Pod Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, okno za duże... Co do pojemności chłodnic to wiadomo, co kto czego potrzebuje.

 

Znalazłem obudowę w ofercie sklepu Darmacz . Prawie 800zł .... A miało być tak pięknie Dołączona grafika

http://www.scan.co.uk/products/corsair-obsidian-750d-black-full-tower-case-aluminium-steel-with-side-window-3x140mm-fans-usb-30-e-a wychodzi jakies 680 zl.

Tak przy okazji to sprawa z Darmaczem sie wyjasnila? Z tego co bylo na forum to lecialy tam niezle wały z ciaganiem sie po sadach i policja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

Po wieeeeelu latach nabrała mnie ochota na złożenie jakiegoś PC-ta i zwodowanie go... Obecny zestaw działał od 2007 roku do zeszłego miesiąca kiedy po wycieku postanowiłem założyć wentylatory... Komputer jest zabytkowy więc pomyślałem sobie, że czas złożyć coś nowego i się pobawić po prostu. Jako, że mam już dosyć Big Towerów itd - nadszedł czas na coś w wersji mini... po tym jak kupiłem Maca Mini, strasznie podobają mi się maluszki Dołączona grafika

 

Wychodzę z założenia, że nie mam nic - czyli mogę kupić wszystko nowe.. Może pompka Laing z topem z plexy sie jeszcze przyda..ale nie musi Dołączona grafika Black Ice Pro2 ma 9 lat, więc też może pójść na złom... Dołączona grafika

 

Założenia - małe i ładne. Wydajność nie jest priorytetem, wsadze jakiegoś i5 może i7 ale nie gram (a jak juz sie zdazy to obecna konfiguracja z 2007 wystarcza... Dołączona grafika

 

Znalazłem coś takiego, co mnie zachwyciło - ale, że od wielu lat nie siedzę w tematyce WC (heh za moich czasów nikt LC nie mówił Dołączona grafika)))) Obecnie wacham się pomiędzy ITX a mATX. Pomożecie wybrać coś sensownego?

 

http://rog.asus.com/152712012/news/prodigy-projekt-a-watercooled-overclocked-mini-itx-lan-monster/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne myśli w głowie od jakiegoś czasu, będę obserwował co wykombinujesz Dołączona grafika

 

Chyba największy problem w małych obudowach to wielkość chłodnicy i to co maksymalnie można tym schłodzić zachowując w miarę cichy komputer.

Choć w Twoim wypadku skoro nie grasz wystarczy integra i po problemie. Ja czasem zagram w coś pokroju SimCity, StarCraft czy D3.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dobre LC poskładać w małej obudowie. W tym bitfenix prodigy, jest już wszystko maksymalnie upchane, a wydajność tych chłodnic raczej na kolana nie powali (chociaż wystarczy do jednego gpu). W Prodigy i tak wchodzi stosunkowo dużo, bo jak na ITX jest to spora obudowa, istnieje wersja tej samej wielkości, z inaczej mocowaną płytą, już matx, więc obudowa ma raczej wielkość micro atx.

Gdybym robił lc w małej obudowie (np. w tej co używam obecnie), tylko i wyłącznie zewnętrzna chłodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co oni tam opchali:

- 2x120 + 1x200mm - powinno wystarczyc (w zestawie z linka jest i7-2600K + GTX 670).

 

Zakładając, że nigdy 2giej karty nibede instalowac (no bo niby jak to ITX)....

Rozwiązanie z zew. chłodnicą nie biorę pod uwagę.

Jeżeli uda mi się znaleść tą wersję mATX to chyba jest to jeszcze lepsze rozwiązanie....

 

Co możecie jeszcze polecić w kwestii ITX/mATX? Chce jak najszybciej wywalic SilentiumPC Regnum i Q6600 na Boxowym went... Dołączona grafika

 

 

EDIT: szybkie pytanie, czy 1 chłodnia 140mm wystarczy na i5/i7 gdybym zrezygnowal z karty graficznej? Te Lian Li pod mini ITX są tak śliczne.... :D

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ale bez sensu, lepiej cooler sobie kup jakiś większy. Ta sama wydajność i kilka razy tańsze.

Patrz na wydajność LC przez wielkość chłodnic i porównanie tego do wielkości coolerów, woda jest tylko nośnikiem energii.

Układ jaki masz w tym prodigy wystarczy, ale  nie będzie rewelacji, wydasz z 1500zł na cześci, a będziesz miał podobny rezultat co na coolerze na cpu za 200zł i takim samym na gpu.

 

Co do zewnętrznego układu, nie mam na myśli jakiegoś stawiania drugiej skrzynki z chłodnicą obok obudowy, albo np. pod biurkiem, ale przemyślenie tego, ukrycie chłodnicy gdzieś za meblami, w drugim końcu pomieszczenia itp.

Tak że całe widoczne w pomieszczeniu chłodzenie, to będą 2 węże ze złączkami typu "quick connect" gdzieś na tylnym panelu obudowy. Tak samo jak wszystkie kable, dwa dyskretne połączenia. Wbrew pozorom to bardzo dobre rozwiązanie, uzyskujesz dużą wydajność, i możesz poszaleć z rozmieszczeniem elementów w obudowie, i co istotne, widać te elementy, bo w środku jest miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial, widze, ze musze zmienić koncepcje... Rozwiązanie z chłodniczką gdzieś tam, nie przejdzie bo dosyć czesto się przemieszczam... Komputer chce złożyć nie z potrzeby a dla zabawy. Koszty tez nie są kwestią specjalnie istotną, ma być fajna zabawa i troche dłubaniny...

Faktycznie wkladanie wody do itx to sztuka dla sztuki.. Mi zależy na czymś nietypowym co bedzie swietnie wyglądać w salonie podłączone pod TV 4K....

 

Oglądam obudowy od kilku godzin i znalazłem kilka ciekawych rozwiązań, chociaż tak na prawde sam nie wiem o co mi chodzi... Co o tym sądzicie? Zupełnie inna koncepcja..

 

http://www.komputronik.pl/product/202824/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Corsair_Carbide_Air_540_High_Airflow_ATX_Cube_Case_bez_zasilacza.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa jest dość duża, normalny ATX tam wchodzi, i do tego szeroka.

Fajna opcja pod LC, ale nie jest to małe. No i mnie osobście nie podoba się w tej obudowie wykończenie na zewnątrz, design i plastik, no ale to już kwestia gustu.

 

Ogólnie problem z ITX czy mATX polega na tym, że hardware (Płyta) może być zminiaturyzowana, bez straty wydajności, co za tym idzie obudowa może być mała, chłodzenie AC też może być dość małe, natomiast wstawienie LC jest już ograniczone miejscem. Jedyny sens używania LC w tych obudowach, to np. użycie kita LC na cpu, tego typu, że w obudowie jest np. bardzo mało miejsca na wysoki cooler, a taki zestawik, to można tą 120/140mm chłodnicę dać gdzieś np. na front panelu gdzie jest do tego przeznaczone miejsce, i mamy lepsze chłodzenie cpu, niż gdybyśmy używali ac, z racji na brak miejsca. Ale już np. podpięcie pod taką małą chłodnicę gpu, sprawi że zagotuje się woda. A kitów na grafiki jeszcze nie ma niestety (przy założeniu że obudowa miałaby na to miejsce).

Ogólnie przy ITX/mini atx, bym próbował albo fajne AC złożyć, albo właśnie taką hybrydę że gpu albo cpu na wodzie, jedno na powietrzu.

 

Z małych bud of bitfenixa zobacz np. bitfenix phenom m, mniejsza od prodigy a równie pojemna.

 

Polecam też ten kanał jeżeli chodzi o recenzję obudów: http://www.youtube.com/user/HardwareCanucks/videos

Lepiej zmontowanych recenzji, z taką jakością i ilością kątów pod którą pokazują każdy model nie znajdziesz, można bardzo dużo się dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem podejscie do tematu..i składam coś konkretniejszego... Ogolnie od 3 dni oglądam obudowy Dołączona grafika)) Niestety nie wszystko jest dostępne tutaj gdzie mieszkam (na przyklad nie ma Lian Li PC-V750WX ktora bardzo mi przypadła do gustu...). Z dostępnych podoba mi się PC-V1020... na front 2x140, niestety na top wchodzi 1x140 co troche mi przeszkadza... Jakies inne propozycje? 

Interesuje mnie cos mniejszego od big towera, w bardzo dobrej jakosci wykonania. Dobrze jakby miała już okno...

 

EDIT:

Nie no już mam dosyć... po prostu WIEM, ŻE NIC NIE WIEM....

 

Jak już znajde coś co mi się podoba, to nie ma tego dostępnego tu gdzie mieszkam itd....

W związku z tym PROSZĘ bardzo ładnie o pomoc i wypisanie kilku modeli którę będą spełniać poniższe warunki.... Dołączona grafika)))

 

- Full Tower (nie BIG Tower).

- Możliwość pomieszczenia 2 chłodnic najlepiej w konfiguracji 3x120 + 2x120 albo jeszcze lepiej 2x140 czy 1x200 itd... Zestaw ma mieć możliwość spokojniego schłodzenia podkręconego i7 + 2 kart graficznych...

- Aluminium (minimum from, preferuje calosc).

- Klasyczny wygląd - Stylistyka LianLi bardzo mi pasuje ale jestem otwarty na propozycję.

- Cena - 2K PLN max (nie dajmy się zwariować Dołączona grafika

- Okno? - fajnie jakby już było ale jak nie - sam wytne...

 

TJ07 wydaje się spełniać moue wymagania ale niestety nie jest dostępna. Znalazłem tylko TJ11 ale jest za dużo i za droga (kosztowalaby mnie 2600pln)....

 

Lian Li - PC-X900 - 230x598x388 мм - wejdzie tylko 3x120 + 1x120mm, ewentualnie 2x1x120 ale to przekombinowane...

 

Lian Li PC-A77F Red - 220x585x590 мм - tutaj 3x120 na front plus 2x140 na TOP, idealnie.. type, ze to starszy model i jest tylko... czerwona Dołączona grafika Co ogolnie myslicie o tej budzie? Szukać czarnej? Dołączona grafika

 

 

Lian Li PC-V1020R - 220x562x505 мм - tutaj 2x140 na front i niestety tylko 1x140 na top... A juz tak pięknie się zapowiadało...

 

 

Lian Li PC-90B Black - 230x505x489 мм

 

Obecny SilentiumPC Regnum - 496 x 540 x 209mm (height x depth x width)

DEFINE XL R2 Black Pearl - nie aluminum ale 550pln i 2x140 front plus 2x140 top w wersji slim... starycz? Dołączona grafika EDIT- odpada, plastic.....

 

POMOCY Dołączona grafika

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian Li wymagają modyfikacji, mają też swoje wady w postaci uciążliwego widocznego na nich kurzu.

 

Może popatrz na NZXT H630?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Ma całkiem ładne linie jak na nzxt, jest dość tania ~600zł, mieści 2x 360mm bez modów, do tego możesz tam spróbować wstawić 2 magicoole 2x180mm, które będą wydajniejsze niż 360ki, uzyskasz maksymalne wypełnienie tej obudowy chłodnicami. Taki setup poradzi sobie nawet z quad sli.

Nie ma okna w tej obudowie, ale można dorobić.

Z alternatyw z oknem nowy corsair 750d (bez modów 360 na top, 280 front), ładny wygląd, duże okno. Ma front z aluminiowym wykończeniem (na plastiku).

Jeszcze jest bitfenix shinobi XL z 2x 360 bez modów.

Jeżeli musi być lian li, może całe czarne wewnątrz A75 lub A76?

http://www.lian-li.com/en/dt_portfolio/pc-a75/

http://www.lian-li.com/en/dt_portfolio/pc-a76/

jednak ja bym radził przyjrzeć się propozycjom innych marek jeżeli nie chcesz za dużo kombinować z moddingiem.

Jeszcze jest Phanteks Enthoo Primo, u nas do dostania poniżej tysiąca, ma wstawki aluminiowe w stylu corsaira na panelach. Daje bardzo dużą swobodę w rozmieszczeniu różnych chłodnic. Dla mnie wada to wygląd samej obudowy a w szczególności układów lc w niej zrealizowanych (za dużo jest zakryte), ale tobie może to nie przeszkadzać, co czyni ją interesującą opcją.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aeriel, co jak co ale na Ciebie to można liczyć... :D

 

Ogólnie opisze jak to wygląda... siedzę w St. Petersburgu i nie wszystko jest tu dostępne..... Samochodem będę w Polsce dopier w maju a do samolotu obudowy brać nie zamierzam :D

Z Lian Li sytuacja tutaj jest bardzo słaba bo po prostu są same starocie... TJ07 też nigdzie nie mogę dostać... ale z zaproponowanych przez Ciebie:

 

- NZXT H630 - w wersji czarnej (białej niestety nie znalazłem) - 245x547x567 мм

- Corsair Obsidian 750D to właśnie taką polecił mi znajomy co handluje komputerami tutaj na miejscu.... kosztowałaby mnie 580pln... 235x560x546 мм

bitfenix shinobi XL - 245x570x557 мм - 580pln....

 

Wszystkie 3 są fajne :) NZXT robi wrażenie tym 3x120 z frontu chociaz z tego co widze to 2x200 tak wejdzie nawet :), po prostu idealnie... Ale jest plastikowa i bez okna....

 

Corsair - troche alimonium :-) Okno... ale "tylko" 2x140 na front...

BitFenix - w wersji z oknem nie dostępna w Rosji... więc NZXT tu wygrywa...

 

Szkoda, ze nie mam mozliwosci obejrzenia obu na żywo.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym?

 

http://www.nzxt.com/product/detail/143

 

Pokazali ją jakiś tydzień temu. Na front wchodzi 3x120, na top też wchodzi 3x120. Tylko nie wiem czy te malutkie otwory na powietrze nie wpłyną negatywnie na wydajność chłodnic.

 

Tutaj recka tej budy - widać tutaj zdecydowanie więcej niż na zdjęciach od NZXT.

 

No i cena ~500 zł.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, plastik jest tani :)

O otwory bym się nie martwił, ładując tyle chłodnic, raczej będzie to chodzić na niskich obrotach, więc powietrze się przeciśnie bez kłopotów. A masz wtedy lepsze tłumienie hałasu, mniej kurzu itd, teoretycznie same zalety.

 

Osobiście podoba mi się ta buda, mimo materiału, dużo oferuje i jak na nzxt przyzwoicie wygląda. Cena też do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papierze fajne możliwości, typowo pod LC planowana. Jakość zapewne jak inne produkty tej firmy, szału pewnie nie ma, ale nie jest też źle. 

Wszystko rozbija się o cenę. Jak by była zauważalnie tańsza od konkurencji?

 

Chociaż tutaj też jest ten element, że jak ktoś składa pełnowymiarowe LC, raczej nie musi specjalnie oszczędzać na obudowie.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Zainteresowały mnie te 3 obudowy:

 

OBSIDIAN 900D vs HAF STACKER 935 vs PHANTEKS ENTHOO PRIMO/.

 

Co prawda, nie miałem tego w planie żeby zmieniać ten element, ale chyba nie dam rady :wisielec:  i zmienię. W mojej obecnej obudowie denerwuje mnie brak możliwości poprowadzenia przewodów tak jakbym chciał ponieważ jest ona strasznie wąska. Miejsce pomiędzy tacką płyty, a bocznym panelem jest w zasadzie bezużyteczne. Poza tym jeśli byłby możliwość zmiany to czemu tego nie zrobić. Obecnie mam jedną chłodnicę 360 i jedną 120. Chcę to rozbudować albo o drugą 360 albo 240 (120 raczej będzie wyeliminowana wtedy). Na razie chłodzenie tylko proc + chipset, potem karta graficzna.

W 900D podoba mi się możliwość umieszczenia dużej chłodnicy na dole, tak samo fajna opcja to zasilacz schowany po drugiej stronie. Cena jednak trochę przegięta i oglądałem test, w którym przy próbie otwarcia paneli połamały się niektóre zatrzaski - czyli jakość poszczególnych egzemplarzy miałaby być wątpliwa? Phanteks również ma możliwość schowania zasilacza po drugiej stronie i przygotowanie budy pod kątem WC wydaje się być bardzo dobre. Do tego komplet filtrów przeciwkurzowych. Za to Haf Stacker jest najtańszy i ma modułową budowę. W jednej budzie można nawet zmontować dwa komputery. Nie jest już jednak wykonany z aluminium i jego wygląd nie jest już tak klasyczny i elegancki. Co myślicie o tych obudowach, może ktoś używa i podzieli się spostrzeżeniami. Może jakieś inne podobne propozycje w akceptowalnych cenach?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie obudowy z podanych to prawdziwe kolosy. Do jednej karty, nawet do dwóch, nie wiem czy brałbym aż tak dużą obudowę, szczególnie 900d.

 

Nie myślałeś o czymś ze średniego segmentu, tzn obsidian 750d, bitfenix shinobi xl, nowe budy od nzxt h630, 440, czy nawet switch (używkę chyba haet sprzedaje).

To co proponujesz to ludzie biorą do jakichś kosmicznych układów, lekka przesada raczej.

 

Ewentualnie klasyki jakieś cosmos s (bierze bez modów 2x 360), jakieś lian li (patrz moja np.).

 

Z bud które wymieniłeś, najwygodniejszy do puszczenia połączeń, rozmieszczenia elementów będzie w tym zestawie phanteks, do tego płyta atx nie wygląda w nim tak śmiesznie jak w 900d. Haf to raczej specyficzny design, jak się podoba to czemu nie, ten model zyskuje na pojemności dzięki temu dodatkowemu modułowi. Generalnie z tych 3 nie brałbym nic, a jeżeli bym musiał to phanteksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

przeglądałem też ten "średni segment". Być może jestem w błędzie :smoke: , ale jak patrzę na wymiary i widzę, że obudowa ma 57 cm wysokości vs 70 cm mojej to mam wrażenie, że tam będzie jeszcze gorzej z rozplanowaniem miejsca. Choć z drugiej strony to trochę inna epoka i design. Nzxt h630 nawet fajna, ale ma wszystkie wyjścia po prawej stronie i to jest lipa, Shinobi XL całkiem spoko się wydaje, ale z drugiej strony cenowo niedaleko do HAF stacker'a i weź bądź tu mądry :> Widziałem jeszcze Aquarius X90 cena niby dobra, ale 360-tka nie wejdzie na górę, a jeśli się ją wstawi na przód to mam wrażenie, że będzie ciasno z dyskami HDD. Przeglądałem też "znany" portal aukcyjny w poszukiwaniu ciekawych i tanich używek, ale póki co mało widać ;) 750D też całkiem nieźle się prezentuje, ale jak wyżej - cenowo blisko  HAF S. A ta możliwość rozbudowy mi się podoba, zwłaszcza, że obok głównej maszyny mam zamiar zmontować jakieś HTPC lub ewentualnie upchałbym tam serwer NAS. Muszę poszukać, czy chociaż część z tych obudów można gdzieś w sklepach na żywo pomacać, bo to też coś innego niż tylko oglądanie fotek w necie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używkami to musisz trochę dłużej poszukać.

Generalnie jeżeli upgrade będzie z chiefteca to w każdej z tych obudów odczujesz gigantyczną poprawę w kwestii ukrywania kabli, czy wpasowania różnych elementów LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy do Corsair 750D wejdzie chłodnica 3x140 na top? Na zagranicznych forach widziałem sprzeczne informacje (niby 3x120 to maks.).

 

edit: Jedni piszą, że można inni, że nie. Ale jest kilka zdjęć z zamontowaną 3x140, więc jednak można.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...