Skocz do zawartości
yotomeczek

Obudowa Pod Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwole sobie zapytac w tym temacie. Czy w obudowie Thermaltake Tsunami zdołam upchać wc, typu 2x120, pompa, jakis nieduzy rezerwuar, itp, tak zeby bylo w miare ładnie i wszystko w srodku budy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie małą prośbę. Sprawdz mi jak możesz jak będziesz chłodnice 3x120 do budy pasował czy wejdzie taka chłodnica na top obudowy. Bo może przeszkadzać to coś plastikowe znajdujące się na górze budy. Chciałbym w niej wywiercić otwory pod grill 3x120 i pod sufit podczepić termochila 3x120.

Z góry dzięki.

Na top (praktycznie na styk) wchodzi 3x120 jezeli zasilacz bedzie na dole, jednak imho to nie najlepszy pomysl. Ja bede na przod dawal 3x120 black water ultimate - do tego jeszcze wejdzie regulator obrotow (3,5 cala) i dvd :) Ewentualnie na dole jest jeszcze otwor (na oko 3x80mm). Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na top (praktycznie na styk) wchodzi 3x120 jezeli zasilacz bedzie na dole, jednak imho to nie najlepszy pomysl. Ja bede na przod dawal 3x120 black water ultimate - do tego jeszcze wejdzie regulator obrotow (3,5 cala) i dvd :) Ewentualnie na dole jest jeszcze otwor (na oko 3x80mm).

Ten otwór 3x80 o którym piszesz to ten na spodzie obudowy zakryty siatką metalową? Przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale siatke mozna normalnie odkrecic :) takie rozwiazanie wydaje sie dosyc sensowne - wystarczy tylko troche powiekszyc szparke :) plyta glowna jest sporo wyzej, takze nic nie bedzie zawadzalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten otwór 3x80 o którym piszesz to ten na spodzie obudowy zakryty siatką metalową? Przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach.

Ten otwor w stackerze ma szerokosc okolo 100-105mm, dlugosc to okolo 280mm, a to troszke malo na 3*120mm.

Najciekawsze jest to ze siatke da sie odkrecic i otwory mocujace to siatke maja taki sam rozstaw jak wentyle 120mm :D, a to sie moze przydac :]

 

Wystarczy tylko przedluzyc otwor i pozmiantane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie buda nadaje się dal zieci którzy są fanami predatora itp klimatów kup lepiej rebela 9 tam wejdzie chlodnica 2 x 12 jesli posiadasz jeden dysk i napęd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie jestem fanem predatora zależy mi na taniej obudowie żeby można w nią włożyć chłodnice np 2x120 lub też 3x120

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie jestem fanem predatora zależy mi na taniej obudowie żeby można w nią włożyć chłodnice np 2x120 lub też 3x120

To mi wyglada na konstrukcje blizniaczo podobna do chiefteca midi... mozesz popatrzec sobie na galerie wc - chyba wszyscy przy tej budzie maja chlodnice poza obudowa ;) Arni dobrze doradza - wez sharkoona, przynajmniej cos w nim upchniesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej budzie tez da rade upchnąć chłodnie 2x120 przy zasilaczu :D

Jezeli Ci sie podoba to ja po prostu kup i kazdy bedzie zadowolony :) tylko nie zadawaj wiecej glupich pytan - widac, ze jestes nastawiony konkretnie na ta bude i jakiekolwiek tlumaczenie jest zbedne ;) do tego z tematem troche nie trafiles - buda do wc to to na bank nie jest :P z tylu ma 2x 80mm, u gory przeszkadza za wysoko osadzony zasilacz, a na spodzie o ile wejdzie to na styk i ograniczy kilka portow pci (bez ciecia sie nie obejdzie) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam CoolerMaster Stacker Tower STC-T01 :D

za 109 Euro z wysyłką.

Powiem tak - jak za te kase buda bardzo fajna

Wykonanie 9/10 (bo jednak w niektórych miejscach krawędzie są ostre)

buda nie ma tendencji do wpadania w jakieś wibracje, koszyk na HDD spisuje się dobrze - drgania od HDD nie przenosza się

później wrzuce pare fotek ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie ponownie czy ta obudowa nada sie na wc uwaga jest to wersja long czyli długa

Ta buda nie bardzo przypomina serwerowe chiefteki... w stylu np WH, bardzo jedzie tandetnymi materialami, jeszcze gorzej to wyglada niz np LBX/BA, i jedzie badziewiem. (zteszta jak ma OFFICE w nazwie modelu to na pewno jest serwerowa...)

Natomiast obudowy Chiefteca z serii np WH to osobna klasa obudow. Mam BA i WH, przy czym BA mimo ze big tower jest nieco lzejsza od WH, do tego wykonanie bardziej tandetne, materialy srednie... Ta z allegro wyglada na jeszcze wieksza tandete (popatrz na wykonczenie, nawet guziki przypominaja te w codegenie, do tego mocowanie napedow i nawet grile na wiatraczki z tylu nie sa takie fajne jak w LBX, coby malo wplywaly na przelot powietrza), lepiej poszukaj starego Dragona, albo LBX, bedziesz bardziej zadowolony

W sumie Chieftec nigdy nie wydawal mi sie jakims Hi-endowym producentem obudow (do poki nie zobaczylem WH :) - lepsze materialy, nie wpada w rezonanse jak BA) ale ta MG tak na pierwszy rzut oka to chyba uklon w strone codegena. W tej cenie znajdziesz o wiele lepsza bude bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam CoolerMaster Stacker Tower STC-T01 :D

za 109 Euro z wysyłką.

Powiem tak - jak za te kase buda bardzo fajna

Wykonanie 9/10 (bo jednak w niektórych miejscach krawędzie są ostre)

buda nie ma tendencji do wpadania w jakieś wibracje, koszyk na HDD spisuje się dobrze - drgania od HDD nie przenosza się

później wrzuce pare fotek ...

wrzuc na przod 3x120, to dopiero zobaczysz jej najwieksze atuty :D u mnie sie zmiescil jeszcze standardowy panel, regulator obrotow akasy i dvd :D jedynie dysk polozylem na spodzie w scythe quie drive ;) Ale buda bajer, po podkreceniu tylniego i gornego wiatraka wyraznie czuc, ze z przodu tez mocniej zasysa ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie ponownie czy ta obudowa nada sie na wc uwaga jest to wersja long czyli długa

 

http://allegro.pl/item337054548_serwerowa_...tyl_vat_gw.html

bez szlifierki katowej bedzie cieżko wstawic 2x120 na przód, buda spora, wykonanie mierne ale PROMO OK :) Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem kilka fotek wc z 3x120 na przodzie w budzie stackera stc-01 :) fotograf ze mnie marny ale mam nadzieje, ze cos widac ;)

Zacnie - troszke ten panel srebrny nie pauje ;)

MOcowanie chłodniczki bardzo fajne i 100% pewne :D

jakie masz te świecące wentylki ?

co to za LCD - jakieś 26" ?

pozdrówka

 

U mnie wygląda to na razie tak (łącznie z porównwniem z budą Packard Bell):

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Trochę kabelek od front audio mógłby być nieco dłuższy (tak to nie za bardzo mam go jak ukryć)

Kable od front USB ukryje pod mobo przy najbliższej okazji ;)

Jak widać cooler Tunique Tower wchodzi łatwo (mobo to DFI i już idealnie nie pasuje ten cooler) ale boczek musiał zostać pozbawiony gniazda na 8cm wiatrak (odkręca się siatke na boczku - imbus 2,5mm i od zewnętrznej są 4 śrubki mocujące ten plastik do boczku) ...

I na koniec ciekawostka - HDD bardziej dokuczliwy od Raptora :D

Dołączona grafika

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacnie - troszke ten panel srebrny nie pauje ;)

MOcowanie chłodniczki bardzo fajne i 100% pewne :D

jakie masz te świecące wentylki ?

co to za LCD - jakieś 26" ?

pozdrówka

Panelik akasy faktycznie moglby byc czarny, ale przy normalnym swietle nie rzuca sie jakos negatywnie w oczy ;) co do chlodnicy to chcialem wiercic w obudowie dziurki na dodatkowe srubki, ale juz teraz bardzo solidnie sie trzyma ( czytaj nawet nie drgnie ;) ). Wentylatory z przodu to jakies stare thermaltake blue i akasa amber miedzy nimi - swieca mocniej/slabiej zaleznie od napiecia. Na tyle to jakis wiatrak od scythe, ale z takimi 3ma na przodzie mogloby byc ciezko :P troche za mocno swieci zeby wystawiac go na bezposredni widok imho ;) Ogolnie calosc jeszcze przechodzi drobne zmiany - jak widac na grafie ciagle siedzi standardowe chlodzenie (8800 gts 512, ale wiatrak ledwo sie kreci i naprawde nie przeszkadza)

 

aha monitorek to 24'' od benq - 241VW

 

jezeli kompa nie bedziesz stawial na podlodze to warto sie zastanowic nad zmiana miejsca przedniego panelu ;) na dole latwiej sobie poradzic z kablami

 

btw tez mam ta barake 320 :D jej to nawet scythe quite drive nie pomaga =] ... dlatego bedzie robila za magazyn, wlaczany w miare potrzeby :P a w sqd siedzi baraka 11tka ;) teraz zeby sprawdzic czy dysk pracuje musze popatrzec na kontrolke na przodzie ^^

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Stackerowcy STC-01 :D Mam do was pytanie odnośnie w/w budy która chcę zakupić w najbliższych dniach. Malik w swojej galerii ma taka zaślepkę przykręcaną na ten otwór do kabli ale czegoś takiego nie ma w zestawie, można to dokupić?? Oraz 2 pytanie czy kable można poprowadzić jak Malik z tylu za tacką mobo bez cięcia ścianki??

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest miejsce na wentyl który ma na celu chłodzić płytę główną. Z tego co widzę Malik sobie zrobił coś takiego aby zasłaniało otwór z kablami. A ten wentyl na płytę można kupić, koszta około 120zł. Tak można kable poprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was pytanie. Kuzyn ma Stackera Stc-01 ale mieliśmy problem z ułożeniem kabli. Czy któryś z kolegów mógłby pokazać jak upchnął kable za tacką mobo?? Próbowaliśmy ale tam nie mam tyle miejsca i jest jeszcze ten parapet na górze tacki przez co przy każdym zakładaniu bocznej ścianki jest ona wyginana na zewnątrz przez kable :/

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znacie może jeszcze jakieś ciekawe budy nie licząc Stackera STC-01?? Obdzwoniłem dzisiaj wszystkie sklepy w Bydgoszczy i w necie i nigdzie już ich nie ma w cenie < 500zł. Jak już są to za 600zł a to już za wiele. Szukam czegoś do max 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...