Skocz do zawartości
pajak28

Ati Radeon Hd3650

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma jeszcze osobnego tematu o tej karcie, więc postanowiłem go założyć.

 

Dołączona grafika

Źródło obrazka: http://www.bit-tech.net/hardware/2008/01/2...3470_and_3670/1

 

 

Dzisiaj dostałem grafikę HD 3650 256MB DDR3 128BIT. Oto jej fotki:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

A tyle mówi o niej GPU-Z: Dołączona grafika

 

Zdążyłem tylko trochę się nią pobawić, więc krótko:

 

(Update, ale też jeszcze na szybko: E2140@2,72, Gigabyte P31-DS3L, 2x1GB Kingston @ 812 Cl4 i grafika na standardowych ustawieniach)

3dMark2006: 4647 pkt

3dMark2005: 10067 pkt

 

po OC na wersję top (725/1600@800/1800)

3dMark2006: 5096 pkt (czyli +~9,9%)

3dMark2005: 11059 pkt (czyli +~9,9%)

3dMark2003: 15056 pkt

 

Tak na szybko do minusów swojego Asusa mogę zaliczyc: problem z czcionką w linkach, a próbowałem różne sterowniki... i to, że dostałem "trochę" zrysowaną płytę ze sterownikami. Natomiast do plusów jak na mój gust ciche chłodzenie.

 

Jeszcze nie gralem na karcie w żadne gry, bo nie miałem dziś czasu już i nie podkręcałem jej też. Jak będę miał swoje ramy, to dodam jej wyniki na podkręconym kompie. To tyle na szybko...

 

TESTY tej grafiki są tutaj.

Testy HD3650

 

Wkrótce update...

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierna ta karta w smarku 06 i 03 mniej niz moja robi nie bede tego kupował ;] ech tragedia :x

 

PS: jedziesz w góre z MHz :wink:

 

chcialbym max tego zobaczyć

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytuje: "Natomiast do plusów jak na mój gust ciche chłodzenie."Na ile ten coler na tym asusie jest cichy ? ginie w tłumie innych wentyli. Mam zamiar ta grafe do mojego pc zapodać. W budzie mam 2 x fander 12 cm na 800 rpm, zasiłke BQT z wentylem na 800 rpm, na procku pentagram z 800 rpm śmigło 9 cm więc dośc cicho czy ta grafa nie badzie przebijać się pzrez resztę moich coolerków i czy idzie softem regulować ten coolerek jego rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest ciche, ale ja miałem wcześniej trochę głośną grafikę, więc obiektywny chyba nie mogę byc :). Dla mnie jest cicha. Jeszcze powyłączam później inne wentyle i posłucham bardziej i wyedytuje tego posta jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy lepiej. Można przecież kupić fabrycznie podkręconego Asusa Top za nie całe 300zł nówkę a jak ktoś chce sam kręcić to za za nie całe 250zł. Ja osobiście wolałbym nówkę niż używkę NVidii. Każdy narzeka na sterowniki w ATI. Ja mam już parę miesięcy i nie narzekam. Wszystko chodzi.

Edytowane przez piotrek_inf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie najgorzej, ale okazało się, ze jest to kolejna grafika z przypadłością zielony ekran + freez w przeglądarce internetowej:(. Zastanawiam się teraz, czy czekać na nowe sterowniki, czy pozbyć się jej jak najszybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie najgorzej, ale okazało się, ze jest to kolejna grafika z przypadłością zielony ekran + freez w przeglądarce internetowej:(. Zastanawiam się teraz, czy czekać na nowe sterowniki, czy pozbyć się jej jak najszybciej...

duzo grasz czy przebidujesz 2tygodnie bez konkretnej gfx?

 

imo sprzedawałbym i czekał na 9600gs/gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo grasz czy przebidujesz 2tygodnie bez konkretnej gfx?

 

imo sprzedawałbym i czekał na 9600gs/gt

Jeszcze mi pozostała 7900gs, czyli bez grafiki nie zostanę ;]. Jednak raczej ją wkrótce sprzedam, bo wysłanie na gwarancje pewnie nie ma sensu, bo najprędzej to wina sterowników, więc dostanę w razie czego to samo :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, jakby tak porównać cenowo, to ten radeon to rewelacja w porównaniu do mojego X1950PRO. Praktycznie takie same wyniki w markach (tylko 2k6 mam o około 400 pkt. więcej, ale za to w 2k5 mam o 300 pkt. mniej), dobra wydajność, no i mniejsza prądożerność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z kontrolą obrotów wiatraka?

 

Bo mam takiego Asusa i wydaje się nie działać, żaden program (łącznie z asusowym smart doctor) nie podaje mi obrotów wiatraka (w gpu-z jest,cały czas 35% napisane) ani nie pozwala ich kontrolować. I teraz ciekaw jestem czy ta karta tak ma czy też trzeba się szykować na skorzystanie z gwarancji. Bo cicho to nie jest.

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.08, z płytki która była z kartą.

Już ściągam nowego, ale to nie powinno być tak, że i bez tego programu różnica w głośności wiatraka przy starcie systemu a po załadowaniu sterowników powinna być w jakikolwiek sposób dosłyszalna?

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mam takiego Asusa...

Od dawna go masz? Testowałeś go może w nowszych grach? Działa stabilnie, nie wiesza kompa? Pytam, ponieważ właśnie pozbyłem się hd2600 która nie była stabilna... muszę teraz coś kupić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie , asus może mieć inne pcb i kontrol obrotów może nie być sterowany przez bios oraz sterownik. Jest możliwość , że karta wogóle nie posiada regulatora obrotów :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna go masz? Testowałeś go może w nowszych grach? Działa stabilnie, nie wiesza kompa? Pytam, ponieważ właśnie pozbyłem się hd2600 która nie była stabilna... muszę teraz coś kupić:)

Mam go równo tydzień, ale z nowymi grami to do tyłu jestem, głównie kartę kupiłem z myślą o filmach hd. Z nowszych rzeczy odpalałem tylko 3dmarka 2006, Company of Heroes i wiecznie zawieszające się demo Armed Assault.

W kwestii stabilności zdołałem tylko zauważyć, że zbytnie podkręcenie pamięci na karcie zapewnia częste zwiechy (o dziwo artefaktów to nie). Na normalnych taktowaniach zwisów nie uświadczyłem, ale przecież wiele nie grałem.

 

W temacie kręcenia to karta spokojnie kręci się do oporu w ATI Overdrive, czyli na 920/1100, nawet na takich ustawieniach przelazła całego smarka bez jednego artefaktu, ale i tak trzeba z pamięciami zjechać w dół.

Niekoniecznie , asus może mieć inne pcb i kontrol obrotów może nie być sterowany przez bios oraz sterownik. Jest możliwość , że karta wogóle nie posiada regulatora obrotów :wink:

Niestety nowy smart doctor nie pomógł.

Może trzeba poczekać na jeszcze nowszą wersje, w końcu to karta, która została puszczona do sklepów z sterownikami które jej nie wspierają (catalysty 8.1).

Ale gdyby kartę z tak ładnym chłodzeniem puszczono w ogóle bez kontroli obrotów to by było dziwne.

 

Potrzebuje jeszcze odpowiedzi autora tego tematu aby stwierdzić czy to nie jest tylko problem mojego egzemplarza.

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, jakby tak porównać cenowo, to ten radeon to rewelacja w porównaniu do mojego X1950PRO. Praktycznie takie same wyniki w markach (tylko 2k6 mam o około 400 pkt. więcej, ale za to w 2k5 mam o 300 pkt. mniej), dobra wydajność, no i mniejsza prądożerność :D

skoro taka rewelacja to co powiesz o 8600Gt który po OC na Viscie robi 7400pkt? w Mark06 przy E4300@3.0Ghz.Nie opłaca sie pakowac ani w Ati Radeon Hd3650 ani 8600GT,lepiej dozbierac do 8800GS :wink: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszych sterownikach 8.2 działa bezproblemowo ta karta i nie ma problemów z linkami i póki co żadnych freezów czy czegoś nie uświadczyłem :), czyli wreszcie coś ruszyło się do przodu. Ponadto ja też póki co nie mogę zmienić szybkości wiatraczka - taka przypadłość tej grafiki póki co niestety.

 

A co do OC to przestawienie GPU na 950 powoduje jakby to napisać "czarny monitor + migające światełko ;)). Zastanawiam się czy to jakieś zabezpieczenie, czy karta nie wyrabia.

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że odpowiedziałeś w sprawie wiatraczka, teraz przynajmniej wiem, że nie mam po prostu zwalonego egzemplarza.

 

Ciekaw jestem jeszcze w jakim programie możesz ustawić gpu na 950mhz? Bo Ati Tray Tools się wykrzacza jak tylko ruszyć zegary, ATI Tool nie pozwala ich zmieniać, Riva Tuner też nie pomaga, a w ATI Overdrive mam ograniczenie do 920 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moje łapi wkłasnie wpadł sapphire 512MB DDR3. Ciekawe jak to sie kreci. Pamiatki 1,2ns wiec rewelacji nie bedzie raczej ;)

Czy może kolega pochwalić się temperaturą rdzenia na tej karcie? W necie nic nie znalazłem o Sapphire.. Ciekaw jestem jak wypada w porównaniu do Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...