Skocz do zawartości
pajak28

Ati Radeon Hd3650

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeśli udałoby mi się opchnąć 73 za te 250zł, to czy byłby to dobry wybór? A jeśli tak to która? Sapphire czy Asus?.

jeśli Ci się uda sprzedać komuś za tyle to powiedz mu, że ja mogę podesłać drugie 73gt od galaxy - pentagram edition :razz: , nawet za 200zł ;)

 

imho, skoro koło 250 to patrzyłbym za pasywnym asusem z 512mb ramu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

słuchajcie jakie macie ustawienia sterów?chodzi mi głównie o ustawienia direct 3D w ati tray tools.czy jest sens coś zmienić czy zostawić na default?ja mam teraz tak:

texture preference: high quality

mip map quality: high quality

vertical sync: always off

anti-aliasing: aplication controlled

anisotropic filtering: aplication controlled

adaptive anti-aliasing: disabled

w zakładce aditional mam zaznaczone:

support dxt texture format

support bump mapping

anisotropic filtering optimization

trilinear filtering optimization

geometry instancing

 

Catalyst A.I: low

Temporal AA:disabled

 

Natomiast openGL mam ustawiony profil auto balanced

 

Czy jest w ogóle sens coś zmienić?czytałem trochę i za bardzo nie znalazłem preferowanych ustawień.jak macie ustawione?

pozdrawiam

Edytowane przez crystal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sprzedam swojego ASUSA 3650 za 200 pln wysyłka na mój koszt, gwarancja 24 miesiące od 07.03.2008 w Proline kręci się na 900/2000 bez problemu :-)

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemek pasywka odpada bo za mocno kręcę, a klimat w budzie również nie odpowiada.

Na pasywka nakładasz 12cm wentyl, albo choć 8cm. Cichy jakiś za 15zsł arctic coooling tacens (droższy) albo spise etc. No i masz bardzo tanio cicho i w razie potrzeby bezgłośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

moje pytanko odnośnie preferowanych ustawień 3D w ati tray tools nieaktualne.zrobiłem małe testy i zmiana ustawień nieznacznie wpływa na wyniki,jedynie zmiana A.I na high wpływa dosyć znacznie na wydajność (spadek).

 

A teraz z innej beczki.ściągnąłem Radeon Bios Editor v1.10 i prawdopodobnie można zmienić napięcie GPU(jeszcze nie sprawdzałem) oraz takty poszczególnych poziomów(boot,2D,3D).A bios zapisałem najnowszym ati toolem(0.27 b4).screeny:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A tu po odblokowaniu funkcji:

 

Dołączona grafika

 

Może ktoś próbował?? :rolleyes: .Ściągnąłem również najnowszego ATI Winflash 2.0.0.7.jeszcze nigdy nie flashowałem biosu,ale z tego co wyczytałem wystarczy nagrać ten winflash na pena(bo stacji dyskietek nie mam) razem z zapisanym biosem i zabootować go na starcie tak?jeśli się mylę to poprawcie mnie.jak myślicie o ile można by było podnieść napięcie?0,1 V a może 0,15 i czy w ogóle jest to możliwe?i jak zmieniać napięcie i takty to w state 2-mode 3 co nie?

 

Edit:

z tym bootowaniem to pomyłka.winflash jest uruchamiany z poziomu Win-a, natomiast flashRom jest zapisywany na 3,5 '' albo na pena i uruchamiany przy bootowaniu. mój błąd,nie doczytałem...i jak tam, ktoś już coś kombinował?dajcie znać...

 

pozdrawiam

Edytowane przez crystal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rbe 1.09 zmiana napięc nic nie daje a na dodatek coś się psuje z ati power play. ja narazie zmieniłem tylko bios i wgrałem z wer. TOP (oczywiście Asus) mi pomogło osiągnąć 1100 na pamięciach, wcześniej się wywalała przy 1070. GPU więcej niż 900 nie daje rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam taki problem posiadam karte asusa hd3650 i kiedy chce wlaczyc filmy z rozszerzeniem wmv obraz wyglada tak :

Dołączona grafika

 

napewno nie jest to wina kodekow gdyz na innej karcie wszystko bylo ok tylko na hd3650 mam ten problem. Ktos wie jak sie tego pozbyc ? dotyczy tylko filmow wmv wszystkie inne chodza ok

sterowniki mam w wersji 8.2

Edytowane przez siloos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rbe 1.09 zmiana napięc nic nie daje a na dodatek coś się psuje z ati power play. ja narazie zmieniłem tylko bios i wgrałem z wer. TOP (oczywiście Asus) mi pomogło osiągnąć 1100 na pamięciach, wcześniej się wywalała przy 1070. GPU więcej niż 900 nie daje rady

ile teraz masz w np 3DMark'u 05 w stosunku do stanu z przed kęcenia jaki jest wzrost wydajności ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Sapphire 3650 512MB/128bit i musze wam powiedziec ze karta nie che robic 900/2000 owsze robi 2000 ale core to juz tylko 837 i wiecej nie che ruszyc. jak zmniejsze mem i ustawie core na 900 to sie zawiesza. mozna cos z tym zrobic? moze wgranie niosu od asusa ver.top by pomoglo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Sapphire 3650 512MB/128bit i musze wam powiedziec ze karta nie che robic 900/2000 owsze robi 2000 ale core to juz tylko 837 i wiecej nie che ruszyc. jak zmniejsze mem i ustawie core na 900 to sie zawiesza. mozna cos z tym zrobic? moze wgranie niosu od asusa ver.top by pomoglo?

No niestety masz pecha 837mhz to faktycznie mało :blink: , pod żadnym pozorem nie wgrywaj biosu od asusa bo uziemisz karte :) , no może nie aż tak na cacy, ale dość skutecznie. Trzeba było się nie łasić na 512 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile teraz masz w np 3DMark'u 05 w stosunku do stanu z przed kęcenia jaki jest wzrost wydajności ...

 

 

przy taktach 900/1100 i CPU 3Ghz mam prawie 13000 bez kilku pkt.

 

 

EDIT:

CPU 3,14GHz, GPU 910/1100 - 13119pkt. 3D05

post-6534-1208572137_thumb.png

post-6534-1208595733_thumb.png

Edytowane przez ..:::Dj Ventyl:::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam do wyboru dwie karty :

 

Sapphire HD3650 256MB 128 PCI-E GDDR3 725/1600

oraz

Galaxy GF 8600GT 256MB OC DDR3 128Bit PCI-E 600/1400

 

teraz pytanie która będzie lepsza do gier typu HL2 , COH , S.T.A.L.K.E.R ?

dodam iz nie zależy mi na HD czy tv-out chodzi jedynie o wydajność w grach.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wlasnie udalo osiagnac 891/999

i wynik 12025pkt. w 3D05. proc na 8*333=2.6GHz

wychodzi ze jeszcze nie jest z nia tak zle :)

 

a czym podkrecacie? ATITool?

To prawie tyle samo co mi :) wlasciwie jak mialem proca na 2.6 to mialem 12012pkt. Tak ( mowiac to wiecej juz u mnie sie nie da wycisnac jak zwieksze gpu lub mem to artami rzuca.

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@python na Catalystach 8.3 i 8.3 hotfixem jest niestety qpa z CrossFire w 3dmarkach i kilku grach. 8.4 nie sprawdzałem, ale zdaje się, że już to poprawili.

btw.. wg GPU-Z CrossFire jest wyłączone ale dostępne, jednak działa co widać po wynikach. Może przez zastosowanie jednego mostka? U mnie były dwa mostki i GPU-Z poprawnie rozpoznawało tryb Multi-GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Evil One

 

Hmm no u mnie jak widac CF działa poprawnie na sterach z cd, jeszcze dzisiaj postaram się zainstalowac 8.4 i zobaczę jak z wydajnością. A co do mostka to może załatwie sobie jeszcze jeden i zobaczę czy coś to da. A bawiłeś się w OC na CF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana z oryginalnych sterów 8.3 z płytki CD bo z tych korzystam obecnie, na nowe 8.4 kończy się kochanym BSOD. Więc generalnie ich nie polecam. Druga sprawa to też się zastanawiałem kiedyś przez moment nad 2x asus 3650, ale to kompletnie bez sensu stare gierki nie wykorzystują multi-gpu, a nowe będą wymagać ciut więcej niż wydajność 2x3650. Zdecydowanie lepszym zakupem będzie hałaśliwy gainward 8800gs :], zwłaszcza, że na allegro można spotkać je nawet po 399zł NOWE :D, bo zawsze można dołożyć takiego samego drugiego, a ceny lecą tak szyję na głowę w dół, więc zapewne za rok czasu dokupienie drugiego GS-a będzie mniej bolesne dla portfela. Ale to tylko tak nawiasem mówiąc bo:

 

Bawiłem się dziś atiflash-em zaaplikowałem karcie bios od TOP, oc bez zmian tak jak się spodziewałem. Druga kwestia: ostatnio dość często mi się coś atitool 0.27beta4 zacina, nie ładuje profilu 2D przy starcie bo coś marudzi, że źle rozpoznał kartę :blink: . Wtedy ładuję ręcznie 2D i dalej już hula cacy. Kolejna sprawa czasem nie wykrywa czujnika temp. gpu, pokazując przy tym 0. Wtedy muszę go kill him i otworzyć na nowo, czasem łapie za 1 razem czasem za którymś tam.. :angry: troszkę mnie to irytuje więc postanowiłem sięgnąć po bardziej doraźne środki. Do gry wszedł RBE 1.10 ostatnia dostępna wersja, nie zastanawiając się dużo ustawiłem sobie zegary 900/1000 dla stanu startowego i stanu high 3D.

USB boot -> atiflash -> reset -> post, widzę :razz: czyli jest dobrze... winda się ładuje komp nie rozpoznaje karty :blink: reinstal sterów i mamy schody :blink: komp nadal nie rozpoznaje karty. Wgrałem z powrotem oryginalny bios. Komp wstał i wszystko jak by nigdy nic. Uruchamiam RBE lookam na mój nowy bios ten co się sflashował, ale karty winda nie rozpoznała, atitool zresztą też, a tu skubany RBE w miejscu gdzie jest napięcie GPU zamiast danych liczb nadpisał "--" :blink: WTF. Otwieram ponownie oryginalny bios zmieniam cyferki zapisuje, otwieram zapisany i znów "--" :angry: badziew... cała idea nadpisania biosu padła... :sad:

Edytowane przez Dudumaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana z oryginalnych sterów 8.3 z płytki CD bo z tych korzystam obecnie, na nowe 8.4 kończy się kochanym BSOD. Więc generalnie ich nie polecam. Druga sprawa to też się zastanawiałem kiedyś przez moment nad 2x asus 3650, ale to kompletnie bez sensu stare gierki nie wykorzystują multi-gpu, a nowe będą wymagać ciut więcej niż wydajność 2x3650. Zdecydowanie lepszym zakupem będzie hałaśliwy gainward 8800gs :], zwłaszcza, że na allegro można spotkać je nawet po 399zł NOWE :D, bo zawsze można dołożyć takiego samego drugiego, a ceny lecą tak szyję na głowę w dół, więc zapewne za rok czasu dokupienie drugiego GS-a będzie mniej bolesne dla portfela. Ale to tylko tak nawiasem mówiąc bo:

 

Bawiłem się dziś atiflash-em zaaplikowałem karcie bios od TOP, oc bez zmian tak jak się spodziewałem. Druga kwestia: ostatnio dość często mi się coś atitool 0.27beta4 zacina, nie ładuje profilu 2D przy starcie bo coś marudzi, że źle rozpoznał kartę :blink: . Wtedy ładuję ręcznie 2D i dalej już hula cacy. Kolejna sprawa czasem nie wykrywa czujnika temp. gpu, pokazując przy tym 0. Wtedy muszę go kill him i otworzyć na nowo, czasem łapie za 1 razem czasem za którymś tam.. :angry: troszkę mnie to irytuje więc postanowiłem sięgnąć po bardziej doraźne środki. Do gry wszedł RBE 1.10 ostatnia dostępna wersja, nie zastanawiając się dużo ustawiłem sobie zegary 900/1000 dla stanu startowego i stanu high 3D.

USB boot -> atiflash -> reset -> post, widzę :razz: czyli jest dobrze... winda się ładuje komp nie rozpoznaje karty :blink: reinstal sterów i mamy schody :blink: komp nadal nie rozpoznaje karty. Wgrałem z powrotem oryginalny bios. Komp wstał i wszystko jak by nigdy nic. Uruchamiam RBE lookam na mój nowy bios ten co się sflashował, ale karty winda nie rozpoznała, atitool zresztą też, a tu skubany RBE w miejscu gdzie jest napięcie GPU zamiast danych liczb nadpisał "--" :blink: WTF. Otwieram ponownie oryginalny bios zmieniam cyferki zapisuje, otwieram zapisany i znów "--" :angry: badziew... cała idea nadpisania biosu padła... :sad:

Nie martw się ja też się bawiłem RBE i miałem identyczne problemy co Ty :lol2: .To tak na pocieszenie.i dokładnie tak jak Ty od czasu do czasu mam to samo z ati toolem(0.27 b4).również się zacina przy starcie(tzn nie wykrywa poprawnie karty),ale rzadko.doszedłem do tego że pojawia się to przez np.czyszczenie rejestru,odinstalowaniu czegoś,bądź zainstalowaniu(gdzie pojawia się inny sterownik) i też zauważyłem że po optymalizacji programem microsoft bootvis aby przyspieszyć ładownie również.ostatnio nie miałem problemu z tym i być może to przez to że zmieniłem w uruchamianiu w ati tool(settings-startup) w load on windows starup via:na start menu(current user),gdzie wcześniej miałem registru key...i przy tej wartości mnóstwo razy mi nie wykrywał karty na starcie.może spróbuj...

 

A co do RBE 1.10 to jakis tydzień temu spróbowałem zmodyfikować bios(tzn podnieść napięcie o marne 0.05 czyli na 1.3V i nic więcej).odpaliłem WinFlash'a 2.0.0.7,załadowałem zmodyfikowany bios i jazda...no i dostałem komunikat successful :rolleyes: .po ponownym uruchomieniu chciałem zainstalować stery i dostałem wiadomość że catalysty nie obsługują tej karty(oczywiście po angielsku)...no to wyczyściłem rejestr,użyłem driver cleaner'a i bóg wie co tam jeszcze myśląc że może to coś da...uruchomiłem ponownie i próbuje zainstalować a tu błąd odnośnie directx(a miałem najnowszego)...więc się wkurzyłem i powróciłem do normalnego biosu.na początku też był problem z zainstalowaniem sterów ale jakoś dałem radę...mam nadzieje że jakoś w przyszłości będzie można się pobawić,a może już można...wiem że popełniłem parę błędów podczas zabawy RBE i Winflash.powinienem najpierw odinstalować catalyst, wyczyścić cały rejestr i odinstalować ati tool i ati tray tools.być może z tym był problem.po prostu zapomniałem.ciekaw jestem jak teraz by się to zachowało po kompletnym wyczyszczeniu...Na razie nie chcę mi się próbować...ale przyszłości na pewno.jak ktoś sobie poradzi to niech da znać...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dziwny problem z radkiem 3650 asus'a (nowy komp znajomego). A mianowicie po zainstalowaniu jakichkolwiek sterów karta w systemie (vista sp1 pl x64) nie jest widziana mimo ino o sukcesie zainstalowania. System widzi jako nieznana grafa. I na każdych sterach, co ciekawe jak wejdę do menadrzera użądzeń i kliknę na to nieznana grafa i zrobie zainstaluj sterowniki i wskaże na cd od asusa folder z plikami inf system widzi juz radka jako 3600 series i potem moge na luzie każde jede stery instalować i jest ok. Czym to jest spowodowane, dlaczego zawsze nejpierw musze wskazać na cd od asusa pliki inf rozpozna 36xx series i dopiero na to dowolne catalisty. Karta śmiga potem ok jak złoto oc 920/2000 stabilnie jak skała tylko ta instalacja.

 

p.s.

Bawiłem sie z biosem od top, wgrywałem top do asusa no top i odwrotnie, zero zmian w oc itp, to chyba identyczne biosy ze zmienionymi zegarami i nic pozatym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Witam.

Mam dziwny problem z radkiem 3650 asus'a (nowy komp znajomego). A mianowicie po zainstalowaniu jakichkolwiek sterów karta w systemie (vista sp1 pl x64) nie jest widziana mimo ino o sukcesie zainstalowania. System widzi jako nieznana grafa. I na każdych sterach, co ciekawe jak wejdę do menadrzera użądzeń i kliknę na to nieznana grafa i zrobie zainstaluj sterowniki i wskaże na cd od asusa folder z plikami inf system widzi juz radka jako 3600 series i potem moge na luzie każde jede stery instalować i jest ok. Czym to jest spowodowane, dlaczego zawsze nejpierw musze wskazać na cd od asusa pliki inf rozpozna 36xx series i dopiero na to dowolne catalisty. Karta śmiga potem ok jak złoto oc 920/2000 stabilnie jak skała tylko ta instalacja.

 

p.s.

Bawiłem sie z biosem od top, wgrywałem top do asusa no top i odwrotnie, zero zmian w oc itp, to chyba identyczne biosy ze zmienionymi zegarami i nic pozatym.

Czyli można na tym biznesik zrobić, jakiś farmazon lamerom wcisnąć, że ASUS dawał inne pudełka, bo im się coś pomyliło, powgrywać BIOS od TOP i zgarniać hajsiwko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dziwny problem z radkiem 3650 asus'a ... tylko ta instalacja.

 

p.s.

Bawiłem sie z biosem od top, wgrywałem top do asusa no top i odwrotnie, zero zmian w oc itp, to chyba identyczne biosy ze zmienionymi zegarami i nic pozatym.

Karte instaluje się raz na powiedzmy pół roku, więc żaden to problem.

 

Czyli można na tym biznesik zrobić, jakiś farmazon lamerom wcisnąć, że ASUS dawał inne pudełka, bo im się coś pomyliło, powgrywać BIOS od TOP i zgarniać hajsiwko...

Biznesik pada przy kosztach wysyłki :blink: , różnica cenowa między kartami niecałe 20zł :lol2: . A poza tym coraz mniej lamerów. Ostatnio mnie kumpel zaskoczył i kupił sobie 8800gt 512, pochwalił się że doczytał sobie sam na necie... a kiedyś było TYLKO: "Ej Dudu a ta karta to dobra?" :damage_wall: można powiedzieć mały sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biznesik pada przy kosztach wysyłki :blink: , różnica cenowa między kartami niecałe 20zł :lol2: . A poza tym coraz mniej lamerów. Ostatnio mnie kumpel zaskoczył i kupił sobie 8800gt 512, pochwalił się że doczytał sobie sam na necie... a kiedyś było TYLKO: "Ej Dudu a ta karta to dobra?" :damage_wall: można powiedzieć mały sukces.

Nie opłaca się kupować wersji TOP skoro w referencyjnych sterownikach w ATI Overdrive można sobie spokojnie podkręcić ponad TOP. Poza tym na spodzie każdej karty jest naklejka z oznaczeniem po którym można rozpoznać czy jest to oryginalny TOP czy flashowany obie karty różnią się tylko taktami czyli wgranym biosem.

 

Ponawiam swoją ofertę sprzedam ASUSA 3650 256MB prawie nówka za 200 złotych ja pokrywam koszty wysyłki gwarancja w sklepie Proline jeszcze 35 miesięcy. Obecnie karta ma wgrany bios na wersję TOP kręci się na 900/2000 spokojnie w 3D Mark 2006 ponad 5700 pkt. Taniej i lepiej niż na allegro.

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Ati Radeona HD 3650 skąd mozna ściągną nowe sterowniki do tej karty proszę o pomoc jestem zielony w tych sprawach

w menadzeże użądzeń sprawdzałem sterowniki data 2007-12-18 wersja sterownika 8.450.0.0

Edytowane przez david1276

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...