Skocz do zawartości
pajak28

Ati Radeon Hd3650

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę się pobawiłem tylko 3D01 bo nie miałem czasu i wyszło mi coś takiego

 

http://img170.imageshack.us/my.php?image=16542034wo2.jpg

 

A co do sterów 8.4 to nie dość że w 3d markach robią się jakieś artefakty to wydajność jest jeszcze słabsza niż na pojedyńczej karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem.

 

po instalacji nowych sterow tzn. 8.4 po odpaleniu ATI tool i probie zmiany Taktow karty zawiesza mi kompa i wywala bluescreen z info ze to przez ATI.

 

mozecie mi pomoc nie wiem czy to przez te stery czy przez zmiane procka z E2160 na E6300.

 

co radzicie??

 

jak to wina sterow to dajcie linka do 8.3 bo mialem formata i 8.3 polecialy... a wnecie cos mi nie idzie znalezienie. dobrych.

Edytowane przez Bazyss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem.

 

po instalacji nowych sterow tzn. 8.4 po odpaleniu ATI tool i probie zmiany Taktow karty zawiesza mi kompa i wywala bluescreen z info ze to przez ATI.

 

mozecie mi pomoc nie wiem czy to przez te stery czy przez zmiane procka z E2160 na E6300.

 

co radzicie??

 

jak to wina sterow to dajcie linka do 8.3 bo mialem formata i 8.3 polecialy... a wnecie cos mi nie idzie znalezienie. dobrych.

To wina sterów!!!też tak miałem na 8.4 catalyst(tych zwykłych)

Ściągnij albo catalyst 8.3 wystarczy wpisać w google i ci wyskoczy tysiąc linków(nie wiem w czym to dla Ciebie problem) bądź ze strony station-drivers.com najnowsze(nieoficjalne) 8.49 na których teraz jadę i nie mam najmniejszych problemów i śmiem stwierdzić że jak do tej pory to przynajmniej u mnie sprawują się najlepiej!

Edytowane przez crystal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sprawdzałem parametry karty w GPU Z i pokazuje mi że mam radeona 3600 a posadam 3650 dlaczego tak dziwnie pokazuje

 

http://img148.imagevenue.com/img.php?image..._123_1072lo.JPG

bo pokazuje że masz radeona z serii hd 3600, a nie jak błędnie myślisz radeona 3600(takiego w ogóle nie ma)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina sterów!!!też tak miałem na 8.4 catalyst(tych zwykłych)

Ściągnij albo catalyst 8.3 wystarczy wpisać w google i ci wyskoczy tysiąc linków(nie wiem w czym to dla Ciebie problem) bądź ze strony station-drivers.com najnowsze(nieoficjalne) 8.49 na których teraz jadę i nie mam najmniejszych problemów i śmiem stwierdzić że jak do tej pory to przynajmniej u mnie sprawują się najlepiej!

Też miałem ten sam problem, ale po powtórnym uruchomieniu kompa nie było problemu i dały się zainstalować, myślę, ze to konflikt ze starymi sterownikami których nie mogłem odinstalować, bo się same przywracały bez pytania.

No i sprawdzę dzisiaj te twoje omego 8.49

A nie sorry, wtedy już miałem 8.49 i jak mi z 8.4 ze strony ATI tak źle poszło to wziąłem te 8.49 i jest od tej pory wszystko ok.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak. zmienilem stery na 8.49 i sprawa przedstawia sie nastepujaca. po instalacji ATI TOOL pod nowymi sterami wykrywa mi core 365 mem 400. i przy probie przetaktowania nic sie nie dzieje powracaja suwaki do tych ustawien. znikna tez temp. grafy..

co jest kurde ?? :angry: :blink:

pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak. zmienilem stery na 8.49 i sprawa przedstawia sie nastepujaca. po instalacji ATI TOOL pod nowymi sterami wykrywa mi core 365 mem 400. i przy probie przetaktowania nic sie nie dzieje powracaja suwaki do tych ustawien. znikna tez temp. grafy..

co jest kurde ?? :angry: :blink:

pomocy!!

prosta sprawa.po 1:zainstaluj najnowszego ati toola 0.27 beta 4.po 2:w zakładce settings-starup musisz zaznaczyć żeby startował Ci z system(najlepiej start menu current user),bo inaczej po starcie systemu będziesz miał defaultowe zegary.po 3:najlepiej zrób sobie dwa profile taktów 2d(100/800-900) i 3d(na tyle ile Ci pozwala karta).po 4: w 3d detection ustawiasz żeby włączał tryb 3d podczas wykrywania aplikacji 3d i żeby automatycznie przechodził w tryb 2d po jej zamknięciu.w niektórych grach jak nie wykrywa to musisz wejść w exeption list i znaleźć aplikacje która nie działa prawidłowo i dać ją albo do force 3d albo do ignore

 

A tak w ogóle czy odinstalowałeś poprzednie stery i czyściłeś jakimś driver cleaner'em(najlepiej w trybie awaryjnym)?bo jak nie to mogą okazać się później jakieś niespodzianki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy zainstalowałem ATI Catalyst Center Alt + C = Ć............... nie działa odznaczyłem w opciach i nic jak to zrobic :cry: ??

A google Ci zablokowali? :damage_wall: Opcje 'szukaj' również masz.

Wejdź tutaj:http://forum.purepc.pl/temat/Sterowniki-Bi...yst-8-3/259613/

i przeczytaj to na pewno się dowiesz..., a dużo tego nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci czy w 3450 da sie cos odblokowac ROPs lub cos innego? bo w 3650 chyba nic sie nie da przynajmniej nic nie znalazlem o tym.

Chyba te czasy już bezpowrotnie minęły, natomiast karty dobrze się kręcą, zapraszam do tematu o 3450 link w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem sterowniki i teraz pokazuje normalnie 3650 ciekawe dlaczego tak jest ??

Poniewaz ASUS dokladniej oznacza sowoje porodukty od pozostalych:D a tak naprawde to chyba asus jako pierwszy wydal Radeon'a HD3650 i wtedy mial powstac jeszcze 3690 o ktorym teraz sluch zaginał jak widac. Wiec wniosek z tego taki ze to jedyna karta z tej serii i spece od ATi tak napisali w sterach... jak sciaganiesz stery z strony asusa to bedziesz miec "ASUS EAH3650 Series" w tym miejscu.

 

Ostatnio nieciakawa tendencje zauwazylem na 900/2000 po pewnym czasie (kilka godzin) zacina (obraz stop i dziwek zapetloni) mi crysisa musze to jeszcze przetestowac dokladniej bo sterami sie bawilem .... ccc mi padlo jak odinstalowalem drivercleaner'em jakims i zainstalowalem ponownie normalnie.

 

Jakie stery instalujecie te z strony ATi czy od ASUS'a bo te drugie sa chyba troche inne moze bardziej dopracowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jakie stery instalujecie te z strony ATi czy od ASUS'a bo te drugie sa chyba troche inne moze bardziej dopracowane?

Nie liczył bym na to. Po prostu masz zmienione inf'y w stosunku do sterów ATi. Dzięki czemu w panelu sterowania zamiast ATI RADEON HD3600 Series masz nazwę ASUS ... Ot cała różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie male info dla wszystkich.

Karte jest dosyc trudno usmazyc, wiec spokojnie mozecie walic wiatrak na 5v. mam podloczonego go do molexa ja pomoca homemade przejsciowki, ostatnio jak grzebalem przy wc szturchnalem kabelek i wiatrak sie wylaczyl. Wlaczylem assasin creeda (nie widzialem ze wiatrak jest wylaczony) po okolo 40 min gry dziwnie zaczelo mi klatkowac, szybko alt+tab i sprawdzam tempy (myslalem ze wina wc, ze proc sie grzeje to byl pierwszy dzien po montazu) po wlaczeniu everesta (okolo 40 sek po alt+tab) mialem 115* na GPU. Wlaczylem wiatrak na 12 V, obok dalem 120mm na 12v i schlodzilem karte, myslalem ze to bedzie jej koniec, po przywroceniu gra dzialala normalnie. Dodam ze radiator kart parzyl.

 

Asus 3650 @ 900/2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie male info dla wszystkich.

Karte jest dosyc trudno usmazyc, wiec spokojnie mozecie walic wiatrak na 5v. mam podloczonego go do molexa ja pomoca homemade przejsciowki, ostatnio jak grzebalem przy wc szturchnalem kabelek i wiatrak sie wylaczyl. Wlaczylem assasin creeda (nie widzialem ze wiatrak jest wylaczony) po okolo 40 min gry dziwnie zaczelo mi klatkowac, szybko alt+tab i sprawdzam tempy (myslalem ze wina wc, ze proc sie grzeje to byl pierwszy dzien po montazu) po wlaczeniu everesta (okolo 40 sek po alt+tab) mialem 115* na GPU. Wlaczylem wiatrak na 12 V, obok dalem 120mm na 12v i schlodzilem karte, myslalem ze to bedzie jej koniec, po przywroceniu gra dzialala normalnie. Dodam ze radiator kart parzyl.

 

Asus 3650 @ 900/2000

Hej jakie wyniki uzyskales w 3dMarkach na tych taktach??

pozdrawaim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kartę Radeon 3650 Asus Silent 512MB 2xDVI i tu moje pytanie - czy ktoś próbował jakoś chłodzić tą kartę? Chciałbym ją trochę podkręcić ale bez jakiegoś wentyla to się boję

nie masz się czego bać, zainstaluj atiTool, odpal kostkę 3d i patrz na temperatury, wraz ze wzrostem taktów temperatura rośnie o kilka stopni więc nic jej nie powinno być. Imho do wersji top możesz podkręcić ją bez problemu. Co do chłodzenia to możesz użyć czegokolwiek, zawieszasz jakiś wentyl na sznurkach i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w tym tygodniu kartę ASUS hd3650 pod agp zainstalowałem kombinowany sterownik

ati 8.47 odpaliłem demo gry crysis i grałem nie całe 10 minut bo gra się zwyczajnie zawiesiła

i tak za każdym razem gra po prostu albo się wyłącza i wyskakuje błąd Windowsa lub zawiesz cały komputer

 

nie wiem czego to wina :? ten sterownik to jeden z nielicznych które chciały się zainstalować

 

proszę o pomoc :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w tym tygodniu kartę ASUS hd3650 pod agp zainstalowałem kombinowany sterownik

ati 8.47 odpaliłem demo gry crysis i grałem nie całe 10 minut bo gra się zwyczajnie zawiesiła

i tak za każdym razem gra po prostu albo się wyłącza i wyskakuje błąd Windowsa lub zawiesz cały komputer

 

nie wiem czego to wina :? ten sterownik to jeden z nielicznych które chciały się zainstalować

 

proszę o pomoc :sad:

Co do sterów to wywal wszystko, wyczyść pozostałości po sterach. Potem wejdź w menadżera urządzeń wskaż kartę graficzną i zrób wyszukaj sterownik skaż płyte cd od asusa on sam przeszuka i zainstaluje stery i system będzie widział kartę jako radeon 36xx series potem po resecie wgraj najnowsze stery od ati i będzie ok. A i sprawdź zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie na karcie są 2 gniazda DVI do podłączenia pod monitor jedno żółte drugie białe czy jest jakaś różnica w podłączeniu ???

obraz z żółtego wyjścia DVI jest bardziej nasycony żółtym kolorem jest to przeznaczone to starszych lcd Asusa które miały deficyt nasycenia żółcią o czym Asus oficjalnie informował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz ASUS dokladniej oznacza sowoje porodukty od pozostalych:D a tak naprawde to chyba asus jako pierwszy wydal Radeon'a HD3650 i wtedy mial powstac jeszcze 3690 o ktorym teraz sluch zaginał jak widac. Wiec wniosek z tego taki ze to jedyna karta z tej serii i spece od ATi tak napisali w sterach... jak sciaganiesz stery z strony asusa to bedziesz miec "ASUS EAH3650 Series" w tym miejscu.

 

Ostatnio nieciakawa tendencje zauwazylem na 900/2000 po pewnym czasie (kilka godzin) zacina (obraz stop i dziwek zapetloni) mi crysisa musze to jeszcze przetestowac dokladniej bo sterami sie bawilem .... ccc mi padlo jak odinstalowalem drivercleaner'em jakims i zainstalowalem ponownie normalnie.

 

Jakie stery instalujecie te z strony ATi czy od ASUS'a bo te drugie sa chyba troche inne moze bardziej dopracowane?

ja zainstalowałem ze strony ASUS'a wcześniej z Ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Akurta w domu zawitał u mnie radek HD3650 od Asusa, więc udało mi się go porównać do 8600GT. Podam konfiguracje:

Moja: C2D E4300@2.6 GHz

Grafa: GF 8600GT@720/1720 (bez modów)@stery 171.23

2 GB RAM

 

Drugi komp: Intel Pentium dual Core E2180@2.7 GHz

Grafa: Asus Radeon HD3650@900/2000 Catalyst 8.3

2GB RAM

 

Powiem krótko: HD3650 leży i kwiczy!. Co prawda zrobiłem tylko testy w 2 grach, ale to wystarczy. Pierwszy ogień: Need For Speed Most Wanted. W obu przypadkach wszystko na High, AA włączone, rozdziałka 1024x768. Wynik 8600GT: średnio 55 FPS. Wynik HD3650: średnio 38 klatek! Ba radek zwalniał w kilku miejscach 20 FPS, gdzie w tym samym momencie 8600GT miał 45 klatek! kolejna gra TDU-wszytskie detale max, AAx4, rozdzielczość 1024x768, HDR włączone. 8600GT średnio: 48 FPS, HD3650: średnio 40 FPS. W miejscu gdzie HD3650 miał 32 FPS, 8600GT w tym samym momencie miał 45 FPS... No nie ma co się oszukiwać. 8600GT deklasuje radeona i o tym nie ma dyskusji. Nie wiem, jak można polecać radeon, jak za niewiele więcej można mieć 8600GT, który Imho dyskwalifikuje HD3650...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Akurta w domu zawitał u mnie radek HD3650 od Asusa, więc udało mi się go porównać do 8600GT. Podam konfiguracje:

Moja: C2D E4300@2.6 GHz

Grafa: GF 8600GT@720/1720 (bez modów)@stery 171.23

2 GB RAM

 

Drugi komp: Intel Pentium dual Core E2180@2.7 GHz

Grafa: Asus Radeon HD3650@900/2000 Catalyst 8.3

2GB RAM

 

Powiem krótko: HD3650 leży i kwiczy!. Co prawda zrobiłem tylko testy w 2 grach, ale to wystarczy. Pierwszy ogień: Need For Speed Most Wanted. W obu przypadkach wszystko na High, AA włączone, rozdziałka 1024x768. Wynik 8600GT: średnio 55 FPS. Wynik HD3650: średnio 38 klatek! Ba radek zwalniał w kilku miejscach 20 FPS, gdzie w tym samym momencie 8600GT miał 45 klatek! kolejna gra TDU-wszytskie detale max, AAx4, rozdzielczość 1024x768, HDR włączone. 8600GT średnio: 48 FPS, HD3650: średnio 40 FPS. W miejscu gdzie HD3650 miał 32 FPS, 8600GT w tym samym momencie miał 45 FPS... No nie ma co się oszukiwać. 8600GT deklasuje radeona i o tym nie ma dyskusji. Nie wiem, jak można polecać radeon, jak za niewiele więcej można mieć 8600GT, który Imho dyskwalifikuje HD3650...

A ja nie wiem jak można oceniać kartę na podstawie 2 gier(i to dosyć już starych)...???!!!No dobra może i dostaje w tych dwóch grach ale weź zrób test w takich grach jak crysis, ut 3, rainbow six vegas 2, bioshock,gears of war, dirt, assasin's creed, COD 4 (czyli nowszych i bardziej zaawansowanych graficznie)...jestem przekonany że 8600 gt będzie wygrywał w tych troszkę starszych grach ale w nowszych to już będzie inaczej.nie twierdzę że radek jest lepszy ale nie można od razu mówić że hd 3650 to chłam...i że dostaje aż tak od 8600 gt.

a tak poza tym to A.I. catalyst w sterach włączone i synchronizacja pionowa wyłączona?

zrób testy w innych grach i daj znać bo sam jestem ciekaw...ja tam nie narzekam na wydajność ale muszę się przyznać że za dużo nie gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...