Skocz do zawartości
pajak28

Ati Radeon Hd3650

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie wiem jak można oceniać kartę na podstawie 2 gier(i to dosyć już starych)...???!!!No dobra może i dostaje w tych dwóch grach ale weź zrób test w takich grach jak crysis, ut 3, rainbow six vegas 2, bioshock,gears of war, dirt, assasin's creed, COD 4 (czyli nowszych i bardziej zaawansowanych graficznie)...jestem przekonany że 8600 gt będzie wygrywał w tych troszkę starszych grach ale w nowszych to już będzie inaczej.nie twierdzę że radek jest lepszy ale nie można od razu mówić że hd 3650 to chłam...i że dostaje aż tak od 8600 gt.

a tak poza tym to A.I. catalyst w sterach włączone i synchronizacja pionowa wyłączona?

zrób testy w innych grach i daj znać bo sam jestem ciekaw...ja tam nie narzekam na wydajność ale muszę się przyznać że za dużo nie gram

kolega ma racje ostatnio grałem w bioshock idealnie gra śmiga nic się nie tnie

Edytowane przez david1276

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w FPS'ach jest trudny do wykonania ze względu na wielkość map i samą metodologię. Może uda się coś wykombinować, ale nie obiecuję cudów. Ale mi 2 gry wystarczą już widzę co ta "grafika" "potrafi". Wystarczy mi test na egieldzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w FPS'ach jest trudny do wykonania ze względu na wielkość map i samą metodologię. Może uda się coś wykombinować, ale nie obiecuję cudów. Ale mi 2 gry wystarczą już widzę co ta "grafika" "potrafi". Wystarczy mi test na egieldzie.

Nie mów że jest trudny :lol2: .FPS tak samo odzwierciedla wydajność jak na teście np. w samochodówce.włączasz frapsa i w grze na jakimś odcinku wciskasz F11(ustawiasz np. na 2 min i po tym czasie automatycznie przestaje dalej mierzyć)...Nie rozumiem w czym tu jest dla Ciebie problem.

I nie mów że widzisz co ta grafika potrafi po załączeniu dwóch gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w FPS'ach jest trudny do wykonania ze względu na wielkość map i samą metodologię. Może uda się coś wykombinować, ale nie obiecuję cudów. Ale mi 2 gry wystarczą już widzę co ta "grafika" "potrafi". Wystarczy mi test na egieldzie.

Co Radeon 3650 hater? :blink: Kolego nie ma sie czym ekscytować bo było wiadome że radek w niektórych grach dorównuje geforcowi a nie prześciga. Pozatym nic nowego że z włączonym AA radek wypada słabiej to też było we szystkich testach pokazane :rolleyes: Test na dwóch starych grach nie udowadnia niczego. Jeszcze pamiętaj ze jak w grze masz znaczek nvidia geforce zawsze wypadnie lepiej. Poza tym nvidia w ostatnim miesiącu zdumpingowała ceny i to ostro bo przeciez kiedy ja kupowałem radzia za 230 zetów Sonic+ stał za ponad 300. Ja jestem zadowolony z zakupu karta jest dobra na teraz ale przydałby sie choć evga 8800gs na przyszłość B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że gra ma znaczek Geforce? To tylko przypieczętowuje dbałość Nvidi o to, aby gry chodziły lepiej nie wiem co w tym dziwnego? Poza tym teraz ceny 8600GT są tak śmieszne, że kupowanie radka to śmich na sali. Ja prawie zawsze gram z AA-nie lubię schodków. A AA na radku to po prostu rzecz niemożliwa... Bez AA jeszcze działa nawet OK, ale wciąż 8600 jest szybsza. Do tego w NFS'ie widać wyraźne problemy z cieniami na radkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że gra ma znaczek Geforce? To tylko przypieczętowuje dbałość Nvidi o to, aby gry chodziły lepiej nie wiem co w tym dziwnego?

taa

to dlaczego UT3 i pochodne porównywalnie/lepiej chodzą (więcej fpsów) na hd3650 niż na 8600gt? :D

 

ps. to sie nie nazywa dbałość tylko marketing, nV smaruje firmie produkującej grę/silnik do gry, a Ci wstawiają ich znaczek. Przeciętny Kowalski kupuje grę i go widzi, ten co ma nV sobie myśli: o jak dobrze, że mam geForca, będzie mi śmigało, a ten z Ati: chyba trzeba wymienić grafikę...

 

ps2. cienie w most wanted to porażka i od dawna to wiadomo. Jak możesz to zrób testy bez AA w wyższej rozdzielczości. Wiadomo, że aa zatyka radka, poza tym ustawienie AAx4 szału nie robi

 

ps3. nie jestem, żadnym fanboyem ati, miałem 3 grafy od nV i 3 od ati i do żadnej firmy nie mam uprzedzeń.

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że gra ma znaczek Geforce? To tylko przypieczętowuje dbałość Nvidi o to, aby gry chodziły lepiej nie wiem co w tym dziwnego? Poza tym teraz ceny 8600GT są tak śmieszne, że kupowanie radka to śmich na sali. Ja prawie zawsze gram z AA-nie lubię schodków. A AA na radku to po prostu rzecz niemożliwa... Bez AA jeszcze działa nawet OK, ale wciąż 8600 jest szybsza. Do tego w NFS'ie widać wyraźne problemy z cieniami na radkach.

Taa... ale chyba nikt cię nie zmusza do kupna radeona bo masz wolną wole prawda? :blink: Poza tym to nie jest temat do promowania czy dyskredytowania żadnej karty jak chcesz to sobie załóż topic pro 8600GT sonic droga wolna :wink: Fakt że przy obecnych cenach nie opłaca sie brać żadnej z tych kart jeżeli chodzi o granie ale to prawda ze mniej opłacalne jest kupno radzia :) We wszystkich testach i recenzjach mówiono że radek przy włączonym AA zwalnia więc nic nowego nie odkryłeś. A prawda jest taka że najbardziej miarodajne dla obu kart są gry neutralne bez znaczka nvidii :lol2: Aha sonic po oc ma wydajność 8600GTS radek nigdy nie przegonił GTS jedynie mu dorównał w kilku testach i nikt nie powiedział że będzie szybszy więc nie wiem o co tyle krzyku

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę bronić HD3650, ponieważ sam go mam ;) ale tak naprawdę obydwie karty nie nadają się do gry przy włączonym AA. To jest podstawa do dalszego porównania. Nie mówię tu o starych grach typu NFSMW, gdzie przecież wystarcza 7600GT. Na Radku nowsze gry działają na Medium detalach, czasem i wysokich i na tyle można liczyć i przy użyciu 8600GT. Mnie to wystarcza, tym bardziej że za kartę zapłaciłem niewiele ponad 200zł. Nie widzę w ogóle sensu dyskusji na temat wyższości jednej karty nad drugą, ponieważ oferują zupełnie podobną wydajność jeśli chodzi o relację cena-oferowany framerate. Za dwie-trzy klatki więcej (przy 40-50) nie warto jest dokładać 50 i więcej ZŁ. To nie ten segment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie uważam tak jak koledzy przede mną że nie ma sensu porównywać tych kart.na obydwu wydajność jest zbliżona ze wskazaniem na lekką przewagę 8600 gt(tylko sonic +),a różnica 3-4 fps przy ilości 45 klatek i tak jest niezauważalna...jak wiemy wszyscy i tak można zagrać sobie spokojnie w prawie we wszystkie gry na maxymalnych detalach bez AA,gdzie po włączeniu 8600 gt ma z pewnością przewagę(ale to już każdy wie).a zrobienie testu na dwóch grach na prawdę mija się z celem i nie pokazuje realnej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam z tym, że 8600GT nie nadaje się do nowych gier z wygładzaniem krawędzi. Wy to może piszecie, bo macie radki, więc odrazu skreślacie włączenia AA. Mi natomiast na 8600GT każda nowa gra chodzi na 1024x768 na High detalach z AAx4 (no poza Crysisem). Ot teraz sobie pogrywam w Call of Duty 4 na full detalach na 1024x768 z AAx4 i najmniejszy framerate jaki widziałem do tej pory to 35 FPS. Najczęściej nie spada poniżej 40, a utrzymuje się w okolicy 40-60 FPS w zależności od lokacji. A piszę, że radeon jest gorszy dlatego, że teraz dużo ludzi pisze, że HD3650 jest lepszy od 8600GT, a to jest wielką bzdurą o czym się sam przekonałem. I niekoniecznie jest to różnica 5 klatek...

Edytowane przez Szczuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J A piszę, że radeon jest gorszy dlatego, że teraz dużo ludzi pisze, że HD3650 jest lepszy od 8600GT, a to jest wielką bzdurą o czym się sam przekonałem. I niekoniecznie jest to różnica 5 klatek...

Pokaż mi cytat kto na tym forum tak napisał. Kolego ja nie widze nikogo kto by wyrywał twojemu Geforceowi palmę pierwszeństwa na rzecz radeona. Ale napiszę to dla twojej widać niezaspokojonej satysfakcji bo tego się chyba domagasz od posiadaczy 3650 tak 8600GT SONIC+ JEST SZYBSZY OD RADEONA 3650 zwykły 8600gt nie będzie, zadowolony? Mam nadzieje że to zakończy tą jałową dyskusję to nie jest topic 8600gt vs 3650 jak chcesz to taki załóż POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD3650 jest chociażby proponowany w zestawach komputerowych na Maj. I piszę to tutaj, żeby niektórym uświadomić, że 8600GT jest SZYBSZE od HD3650. Przekona się o tym ten, który bezpośrednio potestuje te karty. Koniec EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD3650 jest chociażby proponowany w zestawach komputerowych na Maj. I piszę to tutaj, żeby niektórym uświadomić, że 8600GT jest SZYBSZE od HD3650. Przekona się o tym ten, który bezpośrednio potestuje te karty. Koniec EOT.

I dobrze że jest proponowany w zestawach na maj,bo to dobra karta.Jeszcze raz do Twojej świadomości:Jest szybszy od Radka ale TYLKO SONIC+.zrozum to!ze zwykłym 8600 gt będzie wygrywał bądź będzie na równi.może być?najlepiej skończyć ten wątek bo i tak to nie ma sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze że jest proponowany w zestawach na maj,bo to dobra karta.Jeszcze raz do Twojej świadomości:Jest szybszy od Radka ale TYLKO SONIC+.zrozum to!ze zwykłym 8600 gt będzie wygrywał bądź będzie na równi.może być?najlepiej skończyć ten wątek bo i tak to nie ma sensu...

 

na procu 3GHz ta przewaga chyba maleje ogólnie na lepszym kompie

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze że jest proponowany w zestawach na maj,bo to dobra karta.Jeszcze raz do Twojej świadomości:Jest szybszy od Radka ale TYLKO SONIC+.zrozum to!ze zwykłym 8600 gt będzie wygrywał bądź będzie na równi.może być?najlepiej skończyć ten wątek bo i tak to nie ma sensu...

Nie zapominaj również o wsparciu dla HD i BlueRay także 1080p na kartach 3650 czego 8600 nie ma. Dlatego przy zbliżonej wydajności i cenie zdecydowanie + dla radeona. Zapewne to przeważyło, a nie wyniki wersji sonic po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj również o wsparciu dla HD i BlueRay także 1080p na kartach 3650 czego 8600 nie ma. Dlatego przy zbliżonej wydajności i cenie zdecydowanie + dla radeona. Zapewne to przeważyło, a nie wyniki wersji sonic po OC.

No dokładnie,ale tego nawet nie pisałem bo to jest oczywiste...Filmy rzeczywiście ogląda się super...ja tam jestem zadowolony z tej karty,ale jak niektórzy mówią że kupno jej to strata kasy to ich sprawa.a porównywać jej z sonic-iem nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest się czym podniecać tym dopiskiem HD? Nvidia ma Purevideo i się tym nie podnieca, a jest nie gorsze od tego HD od ATi :lol2: :rolleyes:

Nawet nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz...

Kolega Szczuru jest supporterem Nvidii i antyfanem Ati tak przynajmniej wnioskuje z jego samych krytycznych wypowiedzi więc dla niego inne niż jego geforce zwsze będzie gorsze nawet jeżeli będzie inaczej :rolleyes:

I jest się czym podniecać tym dopiskiem HD? Nvidia ma Purevideo i się tym nie podnieca, a jest nie gorsze od tego HD od ATi :lol2: :rolleyes:

Podnieca to sie chyba kolega i chyba za bardzo. Proponuje dać upust swoim emocjom np na forum fotka.pl

 

Żeby nie było ot napiszę że za 3650 przemawia wsparcie HD czego porównywalne modele konkurencji nie posiadają oraz świetny tv out podczas gdy np tv-outy w Palitach 8600GT padały masowo.

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sterów to wywal wszystko, wyczyść pozostałości po sterach. Potem wejdź w menadżera urządzeń wskaż kartę graficzną i zrób wyszukaj sterownik skaż płyte cd od asusa on sam przeszuka i zainstaluje stery i system będzie widział kartę jako radeon 36xx series potem po resecie wgraj najnowsze stery od ati i będzie ok. A i sprawdź zasilacz.

 

 

Dzięki pomogło miałem problemy ale jakoś poszło i teraz karta działa :rolleyes: :grin:

A nie odzywałem się bo miałem mały problem z siecią :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedawno padł mi Radeon 2600 xt Pcie, który służył jako karta do HTPC, wiec kupiłem najpierw Radka 3450 a następnie wymieniłem na 3650.

Niestety mam problem , stara karta bez problemu przesyłała obraz i dźwięk po hdmi do TV ,a nowa (zarówno 3450 i 3650) niestety tylko obraz.

System (Vista x64) stawiałem dwa razy, kart instalowały się tak samo jak stary Radeon , urządzenie do dźwięku jest zainstalowane, jednak

dźwięku brak.

Jedno co zauważyłem że R2600xt w sterownikach widział TV podłączony jako HDMI , a nowe karty wykrywają połączenie jako DVI .

Instalowałem wszystkie stery od 8.2-8.49 , stery do HDMI te od Ati i od Realteka , ciągle to samo. Czyżby nowe Radeony były gorsze pod tym względem.

Hmm.... zachciało mi się nowego modelu:-(

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze trzeba w codekach lub gdzies indziej skonfigurowac ATI HD audio .... nie testowalem tego dokładnie ale to pewnie trzeba to gdzies ustawic zeby przez ten sterownik ten lecialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Radeon 3650 hater? :blink: Kolego nie ma sie czym ekscytować bo było wiadome że radek w niektórych grach dorównuje geforcowi a nie prześciga. Pozatym nic nowego że z włączonym AA radek wypada słabiej to też było we szystkich testach pokazane :rolleyes: Test na dwóch starych grach nie udowadnia niczego. Jeszcze pamiętaj ze jak w grze masz znaczek nvidia geforce zawsze wypadnie lepiej. Poza tym nvidia w ostatnim miesiącu zdumpingowała ceny i to ostro bo przeciez kiedy ja kupowałem radzia za 230 zetów Sonic+ stał za ponad 300. Ja jestem zadowolony z zakupu karta jest dobra na teraz ale przydałby sie choć evga 8800gs na przyszłość B-)

Słyszałeś może o czymś takim jak Call of Juarez? Logo nvidii a tam te karty dostają ostro - gra już nie taka najnowsza, ale bardzo fajna i z ładną grafiką, ja w 1280x1024 na hd3650 @ 875/990 (robi 925/900+, bo max dla memorek nie sprawdzałem) grałem na "best quality". Co do FSAA - nie wiem co wy w tym widzicie, możliwe że mój starawy Flatron CRT już tego tak nie łapie, ale jakość obrazu u mnie nie jest gorsza niż u kumpla który na 8600ge włączy AA x2, a ja mam wyłączone. Poza tym jak mówicie - filmy, ati jest lepsze. Cena - 220zł w sklepie w Olsztynie ;) nie dostałbym nawet 8600gt na referencyjnym chłodzeniu z pamięciami dla których 800mhz to wyczyn. Stalker w 1024x768 na ustawieniach "maksymalne", a w zaawansowane "odległość widzenia" i "jakość(albo szczegółowość, druga opcja od góry) obiektów" na max i podczas grania brak spadków fpsów do nie grywalnego poziomu - grafika super wygląda i co? Elegancko. Do tego chłodzenie asus glaciator... Graficzka fajna, polecam. Średnia w benchmarku World in Conflict w 1280x1024 na high z wyłączonym AA była 27 - czyli płynna rozgrywka bez problemu. Problemów ze sterownikami nie ma ani na linuksie (prócz kaffeine i tvtime, ale podobno do zastąpienia mythtv) ani tym bardziej na windowsie - to są ploty puszczone przez fanboyów nvidii.

 

@edit

piotr, próbowałeś instalować Omega Drivers?

Edytowane przez yubex93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up. Nie wiem czy wiesz, ale Techland (producent Call of Juarez) współpracował z ATi stąd ta przewaga :wink: . Fakt w tej grze ATi wybija się do przodu, choć na 8600GT w rozdziałce 1024x768 na max detalach z SM3 przeszedłem całą grę i praktycznie zawsze było płynnie, choć gra wymaga dość dobrego proca ze względu na fizykę dlatego ja swojego E4300 musiałem nieco podkręcić :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli mam płytę główną z PCI-E 1.0 to pójdzie mi ta karta, która ma 2.0? Nie będzie problemów? A może ktoś z was tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...