Skocz do zawartości
pajak28

Ati Radeon Hd3650

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niedawno kupiłem ASUS Redeon HD 3650 / 512MB / AGP / i mam spory problem z OpenGL.

 

(moja konfiguracja sprzętowa: AMD 64 3000+ / 1GB DDR2 / ASUS K8N-E /

 

Wszystkie gry pod OpenGL sie nie uruchamiają. Takie jak:

 

-Doom 3 / Resurection of Evil

-Quake 4

-Prey

-Chronicles of Riddick

-Homeworld 2

 

-Quake 3 arena działa z prędkością 60 fps (przedtem na X800 GTO miałem ponad 300)

 

Poza tym jest spory problem ze sterownikami pod tą kartę graficzną nie mogę zainstalowc oficjalnych sterów zastrony ATI wyskakuje mi komunikat że sterowniki nie pasują do tej karty WTF?!. Jedyne sterowniki jakie mogę zainstalowac to te ze strony Station-Drivers.com próbowałem już z wersjami: 8.475 oraz 8.49 efekt jest ten sam gry pod OpenGL nie działają. Nie wiem w czym problem z internecie widziałem że sporo ludzi ma podobny problem ale jakoś rozwiązania nie znalazłem.

ja mam to samo... "prawie", tez mialem problemy z instalacja sterow ale po odinstalowaniu i resecie dalo sie zainstalowac

 

catalysty: http://www.station-drivers.com/page/ati%20catalyst.htm

 

U mnie z kolei nie dziala:

Half life 2 (ep1, ep2) poprostu gry na engine Source

pozatym ludziom nie chodzi FEAR

3D Mark 01 BSOD/restart w tym samym momecie

3D Mark 03 --------||----------

NFS PS

NFS C

Q3

Q4

3D mark 05

3D Mark 06

Sapphire na AGP to porazka pod wzgledem sterowników, To co sie da uruchomic to fakt fajnie chodzi. Probowałem juz: 8,7 (+hot fix) = BSOD, 8,6, 8.49, 8.3 (8.471) no i format :angry:

8.4 beta (8.475) sa najblizsze prawdy, nie ma problemow z klipami/filmami z rozszeżeniem WMV, mark 01/03 dalej BSOD/restart

Zabawne bo ... 8.7 Hotfix ... resolves the following issues: Fix for problems with DirectX and Radeon HD 3000 and HD 2000 Series AGP Graphics cards. ... powiedział bym ze jeszcze wiecej problemow ... niz na orginalnych sterach ...

zaluje bo mialem okazje kupic 7600. Jak komus (na AGP) "ruszy" cos ... piszcie ... tesknie za hl2

 

EDIT: (wykopalem to z neta ...)

 

see if your processor or the card is overclocked and lower the frequency, that solve my problem

MOTHERBOARD BIOS SETTINGS

AGP = Auto or x4 or x8

Init Display = AGP ( or PCI if a PCI card / PCI_E if a PCI_E card )

AGP Aperture Size = 64Mb or 128Mb (whatever is most stable for you)

Fast Writes = OFF << V.V.Important (Specially with 9600 Cards!)

Video BIOS Shadowing = OFF/Disable

Assign VGA IRQ = Enable/On << V.Important

Onboard VGA/Display = Off/Disabled

;(

Edytowane przez David_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu z asusem 3650 agp to spotkałem się już z tym wielokrotnie. Co jest ni tak nie wiem, bynajmniej chyba ze starami 8,45 ze strony asusa wszystko jest OK !. Kumpel zainstalował w ten sposób że w systemi urządzenia karta graf. wskazał uaktualnij sterowniki (wskazał folder asusa driver), system widział już 3650 series i na to zapodał najnowsze stery ze stajni ati i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie są najnowsze sterowniki pod 3650 proszę o namiar znalazłem te stery ale nie ma napisane że są pod 3650

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...p=xp/radeonx-xp

 

ATI Radeon™ HD 4800 series

ATI Radeon™ X1300 series

 

ATI Radeon™ HD 3800 series

ATI Radeon™ X1050 series

 

ATI Radeon™ HD 3600 series

ATI Radeon™ X850 series

 

ATI Radeon™ HD 3400 series

ATI Radeon™ X800 series

 

ATI Radeon™ HD 2900 series

ATI Radeon™ X700 series

 

ATI Radeon™ HD 2600 series

ATI Radeon™ X600 series

 

ATI Radeon™ HD 2400 series

ATI Radeon™ X550 series

 

ATI Radeon™ X1950 series

ATI Radeon™ X300 series

 

ATI Radeon™ X1900 series

ATI Radeon™ 9800 series

 

ATI Radeon™ X1800 series

ATI Radeon™ 9700 series

 

ATI Radeon™ X1650 series

ATI Radeon™ 9600 series

 

ATI Radeon™ X1600 series

ATI Radeon™ 9550 series

 

ATI Radeon™ X1550 series

ATI Radeon™ 9500 series

Edytowane przez david1276

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie są najnowsze sterowniki pod 3650 proszę o namiar znalazłem te stery ale nie ma napisane że są pod 3650

ATI Radeon™ HD 3600 series

a to, to co jest? Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Rozważam zakup karty z serii HD3650. Przy czym zauważam, że jej użytkowanie nastręcza rozmaitych problemów.

 

Ad meritum...co byłoby lepsze - od strony wydajności w najnowszych grach - HD 2600 XT czy HD 3650?

 

Proszę o komentarze i wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Rozważam zakup karty z serii HD3650. Przy czym zauważam, że jej użytkowanie nastręcza rozmaitych problemów.

 

Ad meritum...co byłoby lepsze - od strony wydajności w najnowszych grach - HD 2600 XT czy HD 3650?

 

Proszę o komentarze i wskazówki.

Hd 3650 to wsadzie odświeżony 2600 xt więc odpowiedź jest prosta.w dodatku 2600 xt w tej chwili jest o kilka dyszek tańszy.lekką przewagę jeśli chodzi o wydajność ma 3650 ale prawie niezauważalną...

 

Tak w ogóle to mógłbyś napisać ile chcesz wydać kasy na kartę,bo być może coś innego można byłoby dobrać.I przydałoby się żebyś podał swoją specyfikacje sprzęty(procek,ram,płyta i najważniejsze:zasilacz).

 

Miałem hd 3650 a w zasadzie jeszcze mam i powiem Ci że średnio sobie daje radę.często trzeba ciąć detale aby można było pograć w miarę płynnie i oczywiście trzeba uważać z AA bo w większości grach po prostu sobie nie radzi z wygładzaniem(szczególnie z nowymi tytułami).do rozdziałki maksymalnie 1280x1024,detale medium-high i bez AA można coś tam pokombinować,ale już w większej rozdziałce i z wyższymi detalami nie za bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 200 to dalej nalepszy zakup jezeli sie nie myle. wlasciwie 3650 mozna kupic za 150zł wiec raczej warto jezeli nie masz kasy. Na 1024x786 pograsz na max detalach w wiekszosc gier. Na 1200 karta dostaje zadyszki:( niestety ale do 17" monitora tyle wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za infomacje.

 

Mam dość stary sprzęt: ASUS P4P800 (jeszcze pod agp :-| ), P IV 2,4@3,0 GHz, 3x512 DDR 3200 GOODRAM, WD 160 GB SATA, obecnie jeszcze ASUS GF 6800, Chieftec 360 WAT.

 

Zauważyłem, że magistrala pci to głównie efekt marketingowy, dlatego na razie nie mam zamiaru wymieniać całego kompa (bo taką wymianę wymusiłaby zmiana płyty głównej z magistralą pci). Do tego w nowych grach procesor nie jest chyba aż tak ważny (w tym sensie, że przy dobrej karcie graficznej i odpowiedniej ilości ramu poradzi sobie nawet przeciętny P IV).

 

Na modernizację sprzętu chciałbym wydać około 700-1000 zł. Poza zmianą karty, dokupieniem ramu wliczam w to także monitor lcd 19". Mój cel to możliwość komfortowej gry w nowe tytuły -głównie rpg - Mass Effect, Wiedźmin, ale także np. Call of Duty 4 etc. Proszę o komentarze i wskazówki, z uwzględnieniem ww konfiguracji mojego komputera (Czy mój szczytny cel jest w ogóle do zrealizowania?; wydaje się że tak - ale proszę o uwagi i rady), ze szczególnym uwzględnieniem karty graficznej - Ati Radeon Hd3650.

 

Ta karta na agp jest tańsza niż HD 2600 pro i 2600 xt - jak to tak - skoro jest ciutkę nowsza i lepsza?? Co sądzicie np. o - Asus :: Radeon HD3650 512MB 128bit Silent?

 

Prosiłbym w miarę możliwości udzielić informacji na wszystkie wyżej wsakzane problemy. Z góry thx za pomoc.

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to bierz hd3650 ale nie od SAPPHIRE na agp (pomylka, pare postow wyzej) dodatkowo dochodzi taki detal jak zasilacz, mam male porblemy z w/w grafa i siedzialem troche zeby dojsc o co biega, w kazdym razie trza miec (nazwijmy to) "odpowiedni zasilacz"; na pudelku od sapphire pisze 350w rofl, na stronie producenta pisze 550w, wg mnie w obu przypadkach to przesada; ponadto tego co wygrzebałem trza min. 18-20A na lini +12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam ASusa EAH3650 512MB Silent i mam pytanie jakie on ma pamici bo z kostek wynika ze 1.4ns a wszedzie pisze ze powinnien miec 1.2ns. Ile go mozna wykrecic ?? I moze macie jakies pomysly jak zamontowac na tym radeonie wentyl 80?? Dodam ze chce podpiac wentyl taki jak od proca z wtyczka 3 pin ( najlepiej jak bys sie dalo podpiac go pod grafe ) Wentyl ma gdzies ok 2500RPM troche za duzo . Czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k: jakie on ma pamici bo z kostek wynika ze 1.4ns

 

jesli nie ma na pamieciach radiatorow mozna odczytac?!

 

k: ile mozna go wykrecic?

 

czytaj regulamin .... takie posty sa "niezbyt mile widziane"

 

k: wentyl

 

jest sens dodawac wentyl?! az tak sie grzeje ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pyt na ile go wykrecic poniewaz wiekszosc w tym topiku miala wersje top a ja mam sailent no i w stresie to mam ok 60 stopni. Na pamieciach nie ma radiatora pamieci sa Qdiamonda.

Ps. niech ktos wrzuci zdjecie pamieci te 1.2ns jak moze dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował juz ktos te stery 8.8?

Instalowac czy dalej jechac na magicznych 8.49?

Ja jestem na tych sterach nie ma problemow z grami jak narazie obraz idealny:P To jak z tym silent ktos juz krecil go ?? Montowal na nim jakis wentyl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na tych sterach nie ma problemow z grami jak narazie obraz idealny:P To jak z tym silent ktos juz krecil go ?? Montowal na nim jakis wentyl??

po co Ci nawiew skoro masz temp ok 60 w stresie.chłopie masz nawet więcej niż zadowalającą temperaturę,bo pasywne lubią się nagrzewać do 90 st...a spróbować podkręcić to sam nie możesz?myślisz że ktoś to za ciebie zrobi?takie rzeczy przeważnie robi się samemu,no chyba że jesteś laikiem to wtedy nawet nie radzę się za to brać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co Ci nawiew skoro masz temp ok 60 w stresie.chłopie masz nawet więcej niż zadowalającą temperaturę,bo pasywne lubią się nagrzewać do 90 st...a spróbować podkręcić to sam nie możesz?myślisz że ktoś to za ciebie zrobi?takie rzeczy przeważnie robi się samemu,no chyba że jesteś laikiem to wtedy nawet nie radzę się za to brać...

Nie jedna grafe skrecilem i probowalem ale nie za duzo sie dalo i maile mnadzieje ze ktos mi pomoze z chlodzeniem i podpowie jakie to sa pamieci i na iel mniej wiecej moge je wykrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta na agp jest tańsza niż HD 2600 pro i 2600 xt - jak to tak - skoro jest ciutkę nowsza i lepsza?? Co sądzicie np. o - Asus :: Radeon HD3650 512MB 128bit Silent?

 

Prosiłbym w miarę możliwości udzielić informacji na wszystkie wyżej wsakzane problemy. Z góry thx za pomoc.

Radził bym ci nie kupować....... dostałem ją jako wymiana za mojego Radka X1950pro z gwary........ i jestem maxymalnie niezadowolony..... różnica w przepustowości i w ogólnej wydajności jest na niekorzyść AH3650 512MB, do tego te tragiczne sterowniki, chyba zmienie tą karte na 7600GT, do tego linuks na tej karcie wyswietla dziwny pulpit, ogolnie niewypał. NIEPOLECAM | aha pamieci to DDR2 i nie pamietam ile ns ale tez kiepawo, zresztą pamieci sa Qdiamonda.. to nie to co Hynixy a nawet Samsungi.

 

Edit:

Karta jest wydajnościowo na tym samym pułapie co 7600GS DDR2 albo Galaxy 7300GT Zalman

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam......Mam pytanie.. Zakupiłem wczoraj kartę graficzną POWERCOL HD3650 512 MB GDDR2 P.Shader 4,1 DX 10,1. Myślę ze ta karta jest dosyć dobra i uciągnie mi na pewno gierki tj.crysis i cod4... A wracając do pytania... Ta karta ma wejścia DVI-I. Z monitora odchodzi kabel VGA. Czy gdy podłączę przez przejściówkę ta kartę z monitorem straci na wartości grafika.. Czy to nie wpływa na to? I jeszcze jedno czy procek 2.2ghz zmniejszy jakość gry.. czy nie będzie to się aż tak odbijało w czasie grania?

 

Dzięki za wysłuchanie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam......Mam pytanie.. Zakupiłem wczoraj kartę graficzną POWERCOL HD3650 512 MB GDDR2 P.Shader 4,1 DX 10,1. Myślę ze ta karta jest dosyć dobra i uciągnie mi na pewno gierki tj.crysis i cod4... A wracając do pytania... Ta karta ma wejścia DVI-I. Z monitora odchodzi kabel VGA. Czy gdy podłączę przez przejściówkę ta kartę z monitorem straci na wartości grafika.. Czy to nie wpływa na to? I jeszcze jedno czy procek 2.2ghz zmniejszy jakość gry.. czy nie będzie to się aż tak odbijało w czasie grania?

 

Dzięki za wysłuchanie.....

Ale namieszałeś...po 1.:kupiłeś kartę na ddr2 więc nie oczekuj cudów.po.:2.nie stracisz jak ty to mówisz na "wartości grafiki" podłączając grafikę przez przejściówkę do monitora.po 3.:jaki jest to procesor?jeśli jedno-rdzeniowy to słabiutko,jeżeli jakiś x2 bądź c2d to już lepiej...

 

Zdziwisz się jeśli na medium detali w rozdziałce 1024x768 cod4 i tym bardziej crysis będą się cięły,a jestem przekonany że tak będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale namieszałeś...po 1.:kupiłeś kartę na ddr2 więc nie oczekuj cudów.po.:2.nie stracisz jak ty to mówisz na "wartości grafiki" podłączając grafikę przez przejściówkę do monitora.po 3.:jaki jest to procesor?jeśli jedno-rdzeniowy to słabiutko,jeżeli jakiś x2 bądź c2d to już lepiej...

 

Zdziwisz się jeśli na medium detali w rozdziałce 1024x768 cod4 i tym bardziej crysis będą się cięły,a jestem przekonany że tak będzie...

Dotychczas miałem Karte graficzną radeon 9550. cod 4 chodził na 1024x768 ale się lekko zacinał. Jakoś go przeszedłem:q.. teraz zmieniam na kartę Radeon Hd3650 jak pisałem wyżej. Mam nadzieje ze cos to mi da. Mam procek AMD Athlon XP 2700+.

Edytowane przez kicarol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas miałem Karte graficzną radeon 9550. cod 4 chodził na 1024x768 ale się lekko zacinał. Jakoś go przeszedłem:q.. teraz zmieniam na kartę Radeon Hd3650 jak pisałem wyżej. Mam nadzieje ze cos to mi da. Mam procek AMD Athlon XP 2700+.

Proc już cię wyklucza z płynnej rozgrywki na przyzwoitym detalu....... po karcie też nie spodziewaj się cudów..... ja na P4 3Ghz (co prawda słabym do gier ..) w smarku03 mam 9600pkt a na X1950pro miałem 13900pkt więc różnica jest kolosalna a nawet przy moim procku COD 4 nie chodził w pełni płynnie na dobrym detalu i 1024x768 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc już cię wyklucza z płynnej rozgrywki na przyzwoitym detalu....... po karcie też nie spodziewaj się cudów..... ja na P4 3Ghz (co prawda słabym do gier ..) w smarku03 mam 9600pkt a na X1950pro miałem 13900pkt więc różnica jest kolosalna a nawet przy moim procku COD 4 nie chodził w pełni płynnie na dobrym detalu i 1024x768 <_<

Jaki Procek radzicie mi kupić abym mógł bez problemu grać w takie gry jak cod 4.?? Karta dojdzie w poniedziałek-wtorek. Zobaczymy jak to będzie chodzić.... Jeśli do kitu to będzie trzeba kupić ten procek.. Bo karty już nowej nie kupie...

Edytowane przez kicarol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chcesz kupić proca na Socket A? Nie zamierzasz zmieniać platformy? Podaj cały twój sprzęt to coś się pomyśli ;)

Mam Procesor AMD Athlon Xp 2700+, Kartę graficzna teraz ATI Radeon 9550(we wtorek bede miał POWERCOL HD3650 512 MB GDDR2 P.Shader 4,1 DX 10,1.) Mam socket A. Pyta Głowna Asus A7V8X-X.

Chciałbym zrobić coś jeszcze z tego porządnego. Teraz to chyba tylko chodzi o jakiś dobry procek ale nie za drogi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens pakować kase w ten sprzęt.... nie wiem też ile masz ramu ale nawet jeśli wsadzisz tam najmocniejszego Athlona XP to Crysis i COD 4 nie będą dobrze chodzić więc nie spodziewaj się cudów.... jeśli chcesz koniecznie pogonić to wszystko to musisz kupić lepszego proca, zakładam że nie podkręcasz....

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens pakować kase w ten sprzęt.... nie wiem też ile masz ramu ale nawet jeśli wsadzisz tam najmocniejszego Athlona XP to Crysis i COD 4 nie będą dobrze chodzić więc nie spodziewaj się cudów.... jeśli chcesz koniecznie pogonić to wszystko to musisz kupić lepszego proca, zakładam że nie podkręcasz....

Ok... Narazie zostanę przy tym co mam.. Potem jakiś procek sobie kupię (nie podkręcam)...

 

Dzięki za info...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@surix: masz i nie masz racji ;) u mnie (patrz confing w sygnaturze) crysis idzie, szału nie ma ale idzie pograc, przyznaje ze nie mozna tego prownywac do p4 i c2d etc ale "idzie"

 

@kicarol: surix ma racje w pewnym sesie, trza przyzwoitego proca (z tego co czytalem min 2,4ghz) u mnie na 2,2 i 2,4 jest znaczna roznica, osobiscie bym sie martwił zasialczem ... ale to juz musisz znalesc we wlasnym zakresie

 

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że do Crysisa w zadymie potrzebne są te 2 rdzenie, na moim P4 przy ostrej zabawie w rozwalanie domków itp tam gdzie potrzebne jest liczenie fizyki to jest ogólnie straszna lipa, a z wydajnością karty wiem co pisze, jeśli ma kasę na nową kartę niech bierze 7600GT który jest w takiej samej cenie jak ten Asus a będzie miał lepszą kartę tylko że bez DX10 który chyba jest zbędny w tej klasie kart.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedawno kupiłem Asus Radeon 3650 pod AGP i co prawda ze sterami dołączonymi na cd do karty nie było zbyt wielu problemów(prócz 1 o którym zaraz napisze) to ściągnałem nowe sterowniki z tej strony co ktoś podawał w tym topicu

 

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...p/aiwradeonx-xp

 

Odinstalowałem te wcześniejsze z dołączonego CD, wyczyściłem driver cleanerem i zainstalowałem nowe(oczywiście też mi pisało że nie wykrywa odpowiedniego sprzętu do tych sterów ale wsskazałem je z dysku i się zainstalowały).

 

Niestety w obu przypadkach nie działa mi Catalyst Control Center. Przy końcu ładowania systemu i jak próbuje go włączyć wyświetla się komunikat że napotkano błąd i CCC musi zostać zamknięty(oczywiście po angielsku ;P)

 

Czy może komuś się też tak zdażyło i jakoś sobie z tym poradził? A jak nie to co byście poradzili?

 

Wywaliłem sobie teraz CCC i mam same drivery i AVIVO i cośtam chyba jeszcze i wszystko ładnie działa(znaczy gier dużo nie mam aktualnie tylko Jedi Outcast ale często gram w różne gry chociaż nie gram w takie najnowsze i potrzebujące najlepszego sprzętu typu Crysis itp.) ale w CCC jest dużo opcji jak sądze i to przydatnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...