Skocz do zawartości
pajak28

Ati Radeon Hd3650

Rekomendowane odpowiedzi

POWERCOL HD3650 512 MB GDDR2 P.Shader 4,1 DX 10,1 AGP tą kartę zamierzam kupić pod mobo z p4 3g i 2,5g ramu, i mam nadzieje ze nie pożałuję.

dawno dawno temu, za górami , za lasami , zakupiłem 7600gs od galaxy pod agp do mobo msi 1700xp itd. pieknie ta karta chodziła z tym że przy przechodzeniu z 2d na 3d zwieszało system i pomagał tylko twardy reset, nie pomagało zmniejszanie predkosci agp bios najnowszy itp. Znajomy usprawniał sprzęt i miał to samo , on zmienił karte na ATI a ja przeszedłem na PCI wydajac fortunę a miało być parę stówek. Potwierdza sie w tym temacie dupowatość sterowników ATI ale pytanie :

Czy ma ktoś ta dokładnie kartę i moze sie wypowiedziec co do ewentualnych problemów z nią lub ich brakiem.

Na dniach zamierzam kupić cos pod AGP na peweno nie bedzie to 7600nvidii , powercolor z allegro za 250pln to dobry zakup? może coś lepciejszego znajde za tę samą kasę albo porównywalnego za mniejszą?nie wiem czy nie dołożyć 50 pln i x1950pro nie wybrać

Bierz X1950PRO, nie bierz 3650 z DDR2 bo to porażka i pożałujesz........ zresztą na twoim miejscu i tak brałbym jakiegoś 7600GT bo X1950pro jest za mocny dla p4 3Ghz wiem bo miałem i wymienili mi na nieszczęsnego R3650...... wydajnościowo patrząc to jest dużo wolniejsza od X1950PRO (3dmark03 14k vs 9k to chyba mówi samo za siebie)......... no ale jak chcesz ;) pamiętaj że do X1950pro musisz mieć dość dobrą zasiłke Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWERCOL HD3650 512 MB GDDR2 P.Shader 4,1 DX 10,1 AGP tą kartę zamierzam kupić pod mobo z p4 3g i 2,5g ramu, i mam nadzieje ze nie pożałuję.

dawno dawno temu, za górami , za lasami , zakupiłem 7600gs od galaxy pod agp do mobo msi 1700xp itd. pieknie ta karta chodziła z tym że przy przechodzeniu z 2d na 3d zwieszało system i pomagał tylko twardy reset, nie pomagało zmniejszanie predkosci agp bios najnowszy itp. Znajomy usprawniał sprzęt i miał to samo , on zmienił karte na ATI a ja przeszedłem na PCI wydajac fortunę a miało być parę stówek. Potwierdza sie w tym temacie dupowatość sterowników ATI ale pytanie :

Czy ma ktoś ta dokładnie kartę i moze sie wypowiedziec co do ewentualnych problemów z nią lub ich brakiem.

Na dniach zamierzam kupić cos pod AGP na peweno nie bedzie to 7600nvidii , powercolor z allegro za 250pln to dobry zakup? może coś lepciejszego znajde za tę samą kasę albo porównywalnego za mniejszą?nie wiem czy nie dołożyć 50 pln i x1950pro nie wybrać

bierz wsjo tylnie nie sapphire, na oficjalnych forach jest topic co ma 90 stron gdzie ludzie szukaja jakiegos rozwiazania problemow itd, zero pomocy, ja mam sapphira i odradzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli 3650 odpada x1950 pro jest za 310 na allegro, mam nadzieje ze nie poleci blaszak przez okno przy wgrywaniu sterów z ATI , przynam sie ze nigdy nie miałem ATI... natomiast 7600gt....znowu moze byc tak jak u mnie niekompatybilność ze starszą płytą..zastanowie sie jeszcze moze bedzie mozliwosc wyprubowania .dzieki... :gitarzysta2: :gitarzysta2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1950pro załozony do kompa z p4 na 2,4g. nic nie krecone ,budziki standart,odpalałem tylko wiedzmina 1280x tnie- na minimum detalach jak i na max...

mniej na miniimum ale to nie to

spodziewałem sie lepiej.bede podkrecał proc do 3giga wiem ze pujdzie bo juz to robuiłem,ale czasem bios sie przywraca do defaultu,komp działa u brata ktory bladego pojecia niema na temat kręcenia. ramu jest 3 giga ale takie mieszane kosci na raty dokupowane.sterowniki do karty wgrane z płyty orginał.

zastanawiam sie nad reinstalacją xp-ka okolo rocznego pod ktorym nvidia chodziła, i nad innymi sterami.pewnei najnowszymi... no i krecenie samej karty.

Co o powyzszym sądzicie i ile powinna spokojnie poleciec na budzikach ta karta powercolor x1950. fajne ma chłodzenie wiec o tempy jestem spokojny AC.

w xpku odinstalowałem stery nvidi i przeleciałem driver clenerem

nie wiem czy warto reinstalke robic systemu czy taki przyrost mocy poczuje ....a moze poprostu wiedzmin to za mocne na taki sprzet z agp , waskie gardło jakby nie było

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni jestem posiadaczem Radka 3650 - karta zupelnie nowa z referencyjnym chlodzeniem i od dwoch dni zmagam sie z problemem bardzo glosno pracujacego wentylatora.

Do pewnego czasu karta pracowala normalnie, w Catalytach temperatura dochodzila do 50-55C. Gdy wzrastalo obciazenie np. chcialem w cos zagrac wentylator normalnie przyspieszal. A teraz po uruchomieniu kompa z niskich obrotow po paru sekundach wentylator rozkreca sie maxa jeszcze przed startem Visty bez wzgledu na obciazenie czy rodzaj uruchomionej aplikacji. Zagldam do CCC, a tam temp 38 w porywach 45C przy maksymalnym obciazeniu.

 

Od momentu instalacji karty korzystam z Cat.ow 8.10. Dogralem fix'a do 8.10 i nie poskutkowalo. Dzis obejrze dokladnie karte, moze jakis scalak odpadl - w sumie bym sie nie zdziwil, na naklejce jest Made in China :damage_wall:

 

Co ciekawe gdy karta ostygnie np, w ciagu nocy, to po wlaczeniu kompa przez kilka minut pracuje normalnie czyli bardzo cicho.

W obudowie mam idealny porzadek. Za obieg powietrza odpowiadaja dwa Fandery 92 na srednich obrotach. Nie potrzebne kable sa odpiete od zasilacza, a te ktore sa, sa poukladane.

 

Czy ktos z Was spotkal sie z takim problemem?

 

Wyprobuje dzis druga taka sama karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wyglada to na to, że radiator nie za dobrze przylega do chipu jesli masz 45*C w idle. Ja przy przegladaniu neta mam 31*C (Pasywny ASUS)

 

Mógłbyś powiedzieć jak sie sprawują 8.10? Bo ja cały czas jade na 8.49...

Edytowane przez Yeti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wyglada to na to, że radiator nie za dobrze przylega do chipu jesli masz 45*C w idle. Ja przy przegladaniu neta mam 31*C (Pasywny ASUS)

 

Mógłbyś powiedzieć jak sie sprawują 8.10? Bo ja cały czas jade na 8.49...

ja mam 3650 asusa top i stery 8.10, wszystko elegancko śmiga tylko musialem dodac recznie 1680x1050 ;)

 

a co do temperatur to mam 28-41 idle, ciekawa rozbieżność , stress jakoś 4x*C

 

a wydajność mnie bardzo zaskoczyła, z prockiem e8200 @ 4Ghz i pamieciami 1000mhz w takie gry jak COD4/5 FarCry2 Fallout 3 można spokojnie grać 1680x1050 medium detale 30fps+ a np DMC4 1680x1050 high bez OC 800/1800

 

jak zrobię testy w markach to dodam wyniki ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kartę na identyczną - na razie pracuje cicho. Korzystam z Visty Home Premium czyli Aero więc w tym przypadku karta ma trochę rzeczy do policzenia. W idle mam 38C, podczas oglądania TV Media Center 41-45C, a podczas grania powyżej 53C.

 

Przyjrzę się tej wcześniejszej karcie, zdejmę radiator, zmienię pastę może to wyjaśni ten problem albo nie.

 

Ogólnie jestem zadowolony z 8.10, w aplikacjach z których korzystam nie zauważyłem niczego niepożądanego czy problemów z wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! nie wiem czy w dobrym dziale ale niby nazwa sie zgadza :)

 

Chcialbym zainstalowac najnowsze sterowniki do grafy do mojego lapa

 

Radeon HD 3650 512 MB i nie wiem gdzie takowe znalezc ? na stronie nie ma do mobility jedynie do normalnej wersji tego radka

 

Ewentualnie gdzie szukac z modowanych sterow dla tej karty ? z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisalem cos tam w googlach i znalazlem taka podpowiedz:

 

Re: 256MB ATI Mobility Radeon HD 3650 Vista32 Best Driver?

Yup - basically go to driverheaven.net and get mobilitymodder.

Then go to their "network" link, select dldownloads or whatever, and get the latest catalyst, or grab it straight from ATI. Use MobilityModder to mod the drivers for MobilityRadeon, install, and GO.

 

Może pomoże.

 

Dodam, że właśnie szukam sterowników dla mobilnego GF 7300 Go - mam podobny problem. Co za p.... polityka wydawania sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie to do p4 nie kupować tego AGP POWERCOLOR RADEON HD3650 512MB DDR2 3650 co ewentualnie polecacie do takiego sprzętu ? (mam to co na dole) Chciałbym pograć w nowe tytuły w święta tj call of duty 4 itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam albo 7600GT albo X1950PRO na tych kartach powinieneś spokojnie pograć w CoD4, ten X1950pro i tak będzie za szybki na twojego proca, najlepiej było by żebyś go nawet trochę podkręcił ;) jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem X1950pro na agp na gwarancji wymienili mi go na 3850 agp skok wydajności na tym samym procesorze był duży (widoczny gołym okiem w grach) ,

więc wydaje mi się , że jak ktoś ma kaskę do wydania to niech kupuje najwydajniejszą kartę na jaką może sobie pozwolić (i obsłuży mu komputer).

Gdy czytam , że jakaś karta będzie dławiona przez jakiś procesor to wydaje mi się , że ten kto tak pisze nie miał do czynienia z zamianą karty na lepszą niż posiada.

Owszem nie wyciągnie z karty tyle ile może ona pokazać ale będzie lepsza niż model niżej.

Gry na 1650x1080 -- Wiedźmin-full-- CoD4,5-high (przy COD4,5 aax2).(kolega ma p4 3g presscot , x1950pro i przy CoD5 niestety musi grać na medium)

Jeszcze raz powtórzę masz kaskę do wydania kupuj to co jest najwydajniejsze na daną platformę.(nie zapominając ,że nie samą kartą gry żyją i np. ilość pamięci ram ma duże znaczenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja...

mnie tez to zawsze wkurza, te rady kolesi typu "wiem najlepiej,...ta karta za mocna do twego proca,...i w sumie wystarczy ci 2-3 letni trup(seria 7xxx) i se pograsz w med detalach ale se pograsz"

szczyt głupoty i bezsensu

 

a takie rady to po aż mi się nusz w kieszeni otwiera...

 

masz kasę i cie stać to się kupuje najmocniejszą za daną kasę kartę w danym momencie, a nie słabszą bo proc nie wydoli...co z tego ze nie wyciągnie na niej 100fps w max detalach jak se pogra przy 40 bez problemu???

 

@Yogurcik - COD4 jest bardzo CPU hungry więc możesz mieć problemy z płynnością(choć jak pokombinujesz...nie wiem czy będziesz grać w SP czy w MP ale mi w MP bardziej muli na X264 @2.2Ghz niż @2.5, 300Mhz więcej i da się grac na detalach med na 7900GS 512, SP na 2.2 ujdzie)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupiłem pare dni temu radeona hd 3650 GPU 512MB.I mam z nią problem,polega on mianowicie na niemozliwosi zainstalowania sterowników ze strony producenta -http://ati.amd.com/support/driver.html Podczas próby instalacji Catalyst Software Suite 8.12 wyskakuje mi "Setup did not find a driver compatible with your current hardware...'' A po instalacji sterowników z płyty mam problem z grami,tz. wystepuja w nich braki w grafice,błędy lub same tekstury.Dopiero zaczynam zabewe z kompami wiec nie wiem co mógłbym zrobic? Skoro wam chodzi to może ktos mi powie krok po kroku co i jak zainstalowac.Prosze o pomoc.Tommy.

Mój komp to Amd sempron 2600+ 2.0Ghz 1GB Ramu 160HD Zasilacz megabajt MGB350ATXP4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tommy24: pozbadź sie tego gowna .... dobrze ci radze, szkoda czasu i nerwow, ja mialem sapphire 3650agp i w niektore gry bez zejsca FSB nie dalo sie grac wogole, nawet po zejsciu w moim przypadku pozostawał problem z filmami WMV, dostałem raz 7600gt ta czerwona leadteka czy cos, puscilem proca na prawie 2,6 gh i sieka, podobne wyniki jak na 3650

 

atkiki na agp to porazka ze wzgledu na sterowniki, dodatkowo nie ma wsparcia ze strony ati dla tych kart (na AGP) olejcie to albo bierzecie nVidie.

 

a co do "za slabego proca do k. grafiki" wszyscy macie po trochu racje, takze dajcie spokuj z klutniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system operacyjny ? Może pobrałeś stery do 64Bit, a masz 32bitowy system, albo odwrotnie.

 

Odinstalowujesz stare sterowniki z panelu sterownia. Czyścisz je jeszcze programem DriverCleaner, bądź innym. Ściągasz najnowsze sterowniki ze strony Amd-ati, pod twój system i model karty. Instalujesz i powinno wszystko grać.

 

Jak nie to będziemy dumać dalej.

 

atkiki na agp to porazka ze wzgledu na sterowniki

 

R 9550 na AGP i nigdy nie było problemów.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system operacyjny ? Może pobrałeś stery do 64Bit, a masz 32bitowy system, albo odwrotnie.

 

Odinstalowujesz stare sterowniki z panelu sterownia. Czyścisz je jeszcze programem DriverCleaner, bądź innym. Ściągasz najnowsze sterowniki ze strony Amd-ati, pod twój system i model karty. Instalujesz i powinno wszystko grać.

 

Jak nie to będziemy dumać dalej.

 

 

 

R 9550 na AGP i nigdy nie było problemów.

Więc tak:system mam xp32Bity i takie tez stery sciagłem(próbowałem również tez tych do 64 ale wywala komunikat że niezgodne z systemem)

Zrobiłem tak jak pisałes:

-odinstalowałem z panelu sterowania

-wyczyscilem DriverCleanerem

-próbowałem zainstalowac na nowo sterowniki ze strony produceta ale jak zawsze to samo "Setup did not find a driver compatible with your current hardware...''

Więc musiałem zainstalowac stery z płyty które zreszta tez są do [gluteus maximus] bo wywala komunikat że nieprzeszły testów zgodnosci czy cos w tym stylu.Ma ktos jeszcze jakies pomysły?

Moge ją jeszcze odniesc do sklepu i wymienic na takiego :

 

Merk Sapphire

Maximum geheugen grafische adapter 512 MB

Grafische processor RADEON X1650 PRO

Geheugenbus 128 Bit

Grafische adapter, soort geheugen DDR2-SDRAM

Mac-compatibiliteit nee

Maximum resolutie 2560 x 1600 Pixels

Soort aansluiting AGP 8x

Kloksnelheid geheugen 1380 MHz

Processor-kloksnelheid 590 MHz

DirectX versie 9.0

Shader model versie 3.0

Ondersteuning voor parallel processing CrossFire

TV-uit ja

DVI poort 1

VGA (D-Sub)poort(en) 1

Cooling type Actieve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się tak łatwo :P zresztą ten x1650 to lipton. Znalazłem na innym forum :

No, w końcu udało mi się rozwiązać ten problem. Poszperałem po necie, po innych forach i na jednym z nich znalazłem rozwiązanie. Jak się okazało, problem leży w wersji sterowników. Tak w dużym skrócie : każde nowsze sterowniki jakie ściągnąłem, nie pasowały, bo instalator programu obsługuje tylko karty z serii EAH3650. Tak więc, te ze złączem PCI express. Ja mam złącze agp, a więc błąd wyskakiwał. Jedyny rodzaj sterowników działających to : ATI Catalyst 8.476 Windows XP. Zamieszczę też małą solucję, co prawda nie mojej roboty, ale może ktoś z podobnym problemem jak ja się natknie i będzie jak znalazł :)

ściągamy sterowniki z http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/vga/ATI/ati8476_winxp32.zip

 

1.Rozpakowujemy archiwum WinRARem.

2.Wchodzimy do Menadżera Urządzeń i klikamy na kartę graficzą PPM i wybieramy właściwości.

3.Wybieramy zakładkę Sterownik i klikamy na Aktualizuj Sterownik.

4.Wybieramy manualną ścieżkę instalacji sterownika.

5.Z rozpakowanego folderu z pobranym sterownikiem wchodzimy do folderu XP_INF ( ati8476_winxp32\ati8476_winxp32\Driver\XP_INF ) i wybieramy plik CX_62444.

6.Pokaże się nam lista obsługiwanych kart graficznych przez tą wersję sterownika, z listy wybieramy model EAH3650 i instalujemy.

No to próbuj dalej i pisz czy coś dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R 9550 na AGP i nigdy nie było problemów.

ale ja ziomek nie pisze o tych starszych, chodzilo mi o te nowsze, looknij na forum sapphire, tony topicow... nikt sie nawet nie kwapi zeby tym ludziom pomoc, dlatego tez stracilem szacunek dla ati, ale nie chce nie potrzebnych zwad, uwazam tylko ze wiecej komfortu jest z nvidia, tracac na klatkach

 

-Dave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki staachuuu.Wreszcie chodzi jak powinno :smile: Własnie pzreglądając inne fora zorintowałem sie że to wina tych nowych sterów,ale niemiałem zkąd wziąć tych starych.Tak czy inaczej teraz już chodzi ok.A przy okazji mam jeszcze jedno pytanko odosnie karty.Moge tanio kupic TV lcd 21cali hd ready.Jak to wtedy bedzie wyglądało,hd bedzie tylko na grach i filmach które zostały stworzone pod ten system czy bedzie caly czas? Jakośc obrazu znacznie sie poprawi w stosunku do tego który mam teraz(monitor lcd acer AL1711)?

Stachuuu jeszcze raz wielkie dzięki :wink: Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja ziomek nie pisze o tych starszych, chodzilo mi o te nowsze, looknij na forum sapphire, tony topicow... nikt sie nawet nie kwapi zeby tym ludziom pomoc, dlatego tez stracilem szacunek dla ati, ale nie chce nie potrzebnych zwad, uwazam tylko ze wiecej komfortu jest z nvidia, tracac na klatkach

 

Każdy problem da się rozwiązać, przykładem niech będzie Tommy24, który tego dokonał i rozwiązał problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam, mam nadzieje ze uda sie komus tu mi pomóc. mam problem potrzebuje najnowsze sterowniki do karty graficznej ATI RADEON MOBILITY HD 3650. jest to karta do laptopa.. jedyne sterowniki jakie do niej sa na necie sa z 22.04.2008 i nie ma nowszych ale slyszalem ze mozna przerobic sterowniki z stacjonranych ale ... nie umiem tego zrobic... jesli ktos moglby mi pomoc... mial przerobione i zuploadowal... to bardzo prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...