Skocz do zawartości
pajak28

Ati Radeon Hd3650

Rekomendowane odpowiedzi

Martwiłem sie ze 3650 Asusa w wersji pasywnej będzie się grzała . I miałem racje. Obudowa dosyć przewiewna ale w idle ma 46-47 stopni. Po godzinie grania w Undercover ma 74 . Zmieniłem na pastę z dodatkiem miedzi i już w idle mam 41 a po graniu 58-60.

 

Karta jakaś jest nie typowa. Wygląd ma taki :Asus 3650

natomiast jest na DDR3 512 taktowane 700mhz(1400) . Na stronie producenta nie ma tej karty z tym radiatorem o tych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Próbowałem pograć w Call of Duty: World at War i trochę kicha na Asusie 3650 z glaciatorem. Więc postanowiłem podkręcić nieco kartę.

Udało mi się ją podkręcić do:

1) 725 do 790 i pamięci 800 na 855 3dMark 2003 około 14 tys - OK Stabilnie

2) 900/1000 - test ukończony, ale po paru minutach komputer się wyłączył. Wyniku nie zdążyłem zapisać.

3) 725/800 (Default) - 3dMark 2003 około 13 tys

 

W związku z tym mam pytanie czy wyłączenie kompa może być winą słabego zasilacza? (Chieftec HPC-360-202)

Parokrotnie jak kupiłem zestaw przy testach typu Burn komp mi się wyłączał. Przeczyściłem zasilacz sprężonym powietrzem (był strasznie zasyfiony) i to pomogło.

Czy rozważyć ew. kupno nowego zasilacz? Co polecacie w rozsądnej cenie? Czy aktualne zasilacze mają pomiar prędkości obrotowej wiatraków? Ten chieftec ma :)

Podaje odczyt z Everesta napięć Widziałem podczas testu że linia 3.3 V spadła do poziomu 3.19 a 12V do 12.31 V Załączam 2 zdjęcia 1 Jest to praca normalna 2 Burn test everest.

 

Mój zestaw zawiera:

a) Procesor AMD X2 5200 2mb cache

b) Płyta Główna ASUS M2N SLI DELUXE

c) Asus Radeon HD 3650 256MB DDR3 Glaciator

d) DVD-RW x1

e) HDD 160 GB + 500 GB

f) Czytnik Kart pamięci na usb wewnątrz.

g) Tuner TV

 

Dziękuje za info i pozdrawiam :)

post-101265-1232831486_thumb.jpg

post-101265-1232831494_thumb.jpg

Edytowane przez bruner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odczyty programów nie patrz, prawdziwe napięcia pokaże Ci tylko miernik - wystarczy nawet taki za 15-20 zł

Mam takowy w domu. Tylko jak mierzyć ? na moleksie który nie jest wpięty ani do dysku czy cdromu ? Chyab wtedy będzie pod obciążeniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pisalem juz o tym problemie na wielu forach, lecz nigdzie nie otrzymalem konkretnej pomocy, licze ze tu bedzie to inaczej wygladalo

 

mam problem z karta graf. ATI Radeon hd 3650 PowerColor 512mb AGP

mam zainstalowana do nich specjalna wersje sterownikow 8.4

do tego najnowsze hotfixy

zasilacz 400W feel mode com

AMD Athlon 2.4+

1.5 GB ram DDR2

 

Kupilem ta karte poniewaz chcialem miec lepsza grafike w cs'ie 1.6 jedynej grze w jaka gram i podczas gry co jakis czas gra mi sie zawiesza i wyskakuje "blue screen" na ktorym pisze ze blad spowodowany jest przez plik: ati2dvag

 

Jak mozna to naprawic co to spowodowalo

dodam ze komp jest swiezo po formacie

sys. operacyjny Windows XP sp3

stare sterowniki dokladnie wyczyscilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

sterowniki karty gryzą się z systemem lub jakąś inną częścią w kompie. Zmień sterowniki i zobozacz co w tedy będzie.

Ja miałem tą grafę i był problem wyświetlania np na google tekst był na czerwono a nie na niebiesko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm mi sie wydaje ze skoro o ten plik chodzi (ati2dvag) to chyba cos ze sterownikami. ale gdy probuje inne sterowniki zainstalowac np 4.9 ktore podobno sa dla tej kart odpowiednie to podczas instalacji wyskakuje mi error ze nie wykryto urzadzen spelniajacych wymagania czy cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki pobór mocy posiada ta karta? Znalazłem dzięki googlom takie oto zestawienie KLIK według którego maksymalny pobór to 52 W.

Jednak wg tej strony HD3850 pobiera w stresie 72 W natomiast benchmark.pl podaje, że może żreć nawet 95 W.

I nie wiem komu ufać :)

Planuje kupno takiej karty z CICHYM wiatrakiem. Jest taka, czy wszystkie hałasują?

 

EDIT: Szukam wersji na AGP. Czy są takie na DDR3? Znajduje jedynie z DDR2, które zapewne są dużo mniej wydajne.

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Po w 2 tyg testowania, niestety w niedziele pojawiły się znów problemy z komputerem Błęedy zaraz po uruchomieniu win xp sp3, zamknięcie losowych aplikacji m.in. kalendarz XP czy MagicTune (monitor lcd samsung).

Zaraz po testach przetestowałem:

a) pamięć

b) dyski twarde

c) płytę główną

i wszystkie testy wypadły ok...

Zasilacz ok (nowy Antec 430W), z rzeczy które mogą powodować problemy zostaje k.graficzna i Tuner TV na PCI (stary z 6 lat)

Sterowniki do k.graf. ze strony ATI-AMD (najnowsze przeznaczone do Radeon 3650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

 

Chce sobie dokupić kartę - pomyślałem o HD 3650, potrzebuję jej jednak w wersji agp i tu mam drobny zgryz.. nie mogę odszukać nigdzie ddr3.. karta z tymi pamięciami gdzieś zaginęła? Może ktoś wie gdzie dostanę taką właśnie kartę (tanio offf course).

 

[edit] no dobra - mam jakies uzywki na allegro... ale nowych nie widac...

Edytowane przez lubmich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, ci ktorzy maja hd3650 na agp: nie kombinujcie z zasilaczami, testami itp. szkoda czasu.

 

na forach sapphire, jest maly programik ktory ze tak powiem "naprawia sterowniki"

 

osobiscie odradzam, mam hd jak w podpisie i nie jestem zadowolony ... nie zbyt stabilna, potrzeba do niej proca min. 2,4 (IMO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam malutki problem z komputerem nie znam sie wiec pisze tutaj !!! m Wiec tak wczoraj popoludniu zauwazylem ze zaczynaja mi sie kreski robic na ekranie (fotka->link do obrazka)

Dzisiaj rano gdy chcialem wlaczyc komputer to dopiero za 3 razem uruchomil sie. Postanowilem postawic nowy system i wszystko bylo ok do instalowania sterownikow gdy staerownik sie nzainstalowal to po resie komputer chodzil ale niebylo 0obrazu na monitorze mi wyskakiwalo brak sygnalu liniowego czy cos w tym stylu. Prosze o pomoc teraz mi komuter chodzi na golym systemie bez zadnych sterowbnikow

Edytowane przez Colla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cos podobnego w swoim starym kompie z GF66ooGT AGP.

Przy braku sterownika grafy system sie zaladuje i jest obraz pulpitu, jednak gdy wgram ster od grafy przy przejsciu do paskla ladowania systemu do loga "Zapraszmy" sytem sie laduje ale ekran gasnie, a monitor przechodzi w stan czuwania, mozna go wlaczac i wylaczac i nic- pomaga tylko restart.

Mam na to nietypowy sposob- wlaczam monitor dopiero gdy system sie w pelni zaladuje(syganal uruchomienia windows) i wszystko dziala, jest obraz.

Sproboj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary, ale jakby jeszcze ktoś potrzebował...

@Ghost4444: Tematów na ten temat było już dość dużo i chyba najlepszym wyjściem było zainstalowanie oficjalnych sterowników pod AGP - hotfix (i tylko tych bez żadnych "specjalnych") LINK , CCC, ATI WDM czy ATI HDMI Audio Driver - można zainstalować jak dla karty pod PCI-E LINK.

Pozdr. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż mam pewien problem. Zakupiłem dzisiaj nowe części do kompa do nowych gierek itd., ale jest jeden problem - sformatowałem dysk, zainstalowałem Windowsa i stery od płyty a potem od karty graficznej i po instalacji sterów od karty gdy ładuje się Windows to... ekran robi się czarny a światełko od monitora zaczyna migać... Instalowałem stery z płyty dołączonej do karty, nic. Zainstalowałem stery ze strony ASUSa, nic. Karta ta to: ASUS Radeon HD3650 AGP. Reszta części to:

 

ASRock Am2NF3

AMD Athlon II X2 245

coś jeszcze? chyba nie:p

 

proszę Was o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbowałem w trybie awaryjnym skasować stare stery Drive Cleaner'em i ręcznie instalowałem stery z hotfixu 9.7, ale zawsze gdy wybierałem model płyty to pod koniec kreatora wyskakiwał mi błąd "Wykryto problem podczas instalacji sprzętu. Nie można odnaleźć określonego pliku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mnie niepokoi taka rzecz, może to związane z grafą - w menadżerze urządzeń znajduje się "PCI Device" i mam komunikat, że sterownik został nie zainstalowany, ale ja instalowałem wszystkie stery z płyty głównej (możliwe, że pod to jest karta graf. podłączona). Może coś w BIOSie jest źle ustawione? Tak w ogóle wyłączyłem opcję ponownego rozruchu kompa przy awari systemu i wyskoczyło mi, że plik ati2dvag jest przyczyną awari.

Edytowane przez korzon3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Może wy mi pomożecie. Zakupiłem niedawno kartę graficzną Asus Radeon 3650 na AGP. Ogólnie wszystko pięknie śmiga czyli na pulpicie i w programach graficznych. Ale jak wchodzę do gry jakiejkolwiek, to menu chodzi idealnie, ale jak już się uruchamia gra (po wczytaniu) to od razu resetuje kompa. Zmieniałem już sterowniki, dokupiłem mu nawet zasilacz 500W Modecom Feel i dobrze wentylowaną obudowę i dalej nic, cały czas reset. Może miał już ktoś takie problemy to by powiedział co zrobić. Nie mam żadnych artefaktów, przycięć itp, tylko reset.

 

Mój konfig:

 

grafika: Asus Radeon 3650 512MB AGPx8

płyta: Asus A7V600-x

procek: Sempron 2800+

zasilacz: Feel Modecom 500W

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A TO czytałeś czy tutaj? - kilka tematów poniżej tego.

Najnowsze sterowniki od AMD z "hotfix'em" - LINK

Reszta oprorgamowania do tej karty - LINK - oczywiście stąd już nie instalujesz "display driver". Poniżej na tej stronie są sterowniki do HDMI - podobno po wyłączenie HDMI (w menedżerze urządzeń) daje kilka % wydajności.

:rolleyes:

Edytowane przez Kroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wróciłem do XPeka i mam znowu problemy z kartą graficzną. Otóż wcześniej zanim miałem 7kę posiadałem XPeka, na który działała ta karta, ale się musiałem natrudzić strasznie. Teraz wraca ten sam problem. Otóż po instalacji sterowników i zrestartowaniu kompa gdy system już chce się uruchomić następuje "miganie" monitora. Chodzi o to, że jest czarny ekran, a lampka odpowiadająca za włączenie monitora miga. Kiedyś się to uporałem w ten sposób, że fartem karta zadziałała, gdy zainstalowałem Catalysty 9.1, a następnie na nie hotfix'a 9.7. No, ale teraz trudno znaleźć stery (szczególnie tego hotfixa). Próbowałem już wielu sposobów:

 

- instalacja samego catalysta

- instalacja catalysta + hotfix

- instalacja hotfixa

 

Próbowałem różnych wersji (8.12, 9.7, 10.2, Omegi, sterowniki ze strony ASUS'a czy też korzystając z DriverMaxa) i to nie dało efektu.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wróciłem do XPeka i mam znowu problemy z kartą graficzną. Otóż wcześniej zanim miałem 7kę posiadałem XPeka, na który działała ta karta, ale się musiałem natrudzić strasznie. Teraz wraca ten sam problem. Otóż po instalacji sterowników i zrestartowaniu kompa gdy system już chce się uruchomić następuje "miganie" monitora. Chodzi o to, że jest czarny ekran, a lampka odpowiadająca za włączenie monitora miga. Kiedyś się to uporałem w ten sposób, że fartem karta zadziałała, gdy zainstalowałem Catalysty 9.1, a następnie na nie hotfix'a 9.7. No, ale teraz trudno znaleźć stery (szczególnie tego hotfixa). Próbowałem już wielu sposobów:

 

- instalacja samego catalysta

- instalacja catalysta + hotfix

- instalacja hotfixa

 

Próbowałem różnych wersji (8.12, 9.7, 10.2, Omegi, sterowniki ze strony ASUS'a czy też korzystając z DriverMaxa) i to nie dało efektu.

 

Proszę o pomoc.

 

Mam podobny problem, jak kupiłem tę kartę przez rok było ok, po jej zepsuciu i wymianie na nowa w serwisie zaczęło się tak robić po ponownym uruchomieniu komp nie startuje, wiec wysłałem kartę raz jeszcze na gwarancję z myślą że to jej wina i gdy znów wróciła całkiem nie dawno jest tak samo. Co możne być przyczyną?

Zasilacz mam 600w TAGAN (Ramy procesor dysk wykluczyłem) Podejrzewam płytę. Cuda już próbowałem zmiana sterów format dysku dzielenie na nowe partycje, wymiana ram-u itp i nic.

Proszę o pomoc bo już nie wiem co jet nie tak:(

PS. Płyta ASRock 775VM800

Edytowane przez mateusiak22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu... wysokie karty 3xxx i 4xxx mają problem z AGP. Ale co sie tak naprawde dzieje, jaki masz problem?

 

Na początek mozesz zaktualizowac bios bo są jakieś nowe romy do vga bios. O ile nie masz najnowszego.

Albo spróbuj wyłaczyć całkowicie zintegrowany chip graficzny chrome.

 

Przed instalacją czegokolwiek usuń driversweeperem sterowniki do karty. Potem usuń wszystkie pozostałości w system32 tzn pliki co sie rozpoczynają od liter ati. A potem usuń wpisy w rejestrze z ATI i CCC.

 

Potem zainstaluj najnowsze stery do płyty głównej. O ile via ma jakieś, bo ze sterami u nich to zawsze problemy.

 

Sterowniki do radeona to ściągnij po prostu najnowszego agp hotfix i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...