Skocz do zawartości
pajak28

Ati Radeon Hd3650

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź OC, bo na vr-zone model TOP Asusa poszedł bardzo dobrze, do taktów 971/1071 MHz. <_<

 

Witam..Mam pytanie..kupilem wczoraj radeona HD 3650 , 512Mb, sapphire... i konkretnie chodzi mi o to ze po wlozeniu go PCIe temperatura GPU wynosi 80 stopni...:( moze mi ktos powiedziec do ilu stopni one sie grzeja? i co mam zrobic zeby obnizyc temp..? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..Mam pytanie..kupilem wczoraj radeona HD 3650 , 512Mb, sapphire... i konkretnie chodzi mi o to ze po wlozeniu go PCIe temperatura GPU wynosi 80 stopni...:( moze mi ktos powiedziec do ilu stopni one sie grzeja? i co mam zrobic zeby obnizyc temp..? pzdr

Sprawdź, czy wiatrak się obraca. Jeśli się obraca, to możliwe, że masz za niskie obroty. Na dzień dzisiejszy nie wiem czy można je regulować z poziomu RT, czy ATT, ATiTool. Poszukaj narzędzi i popróbuj zwiększyć obroty wiatraka.

btw... Samo chłodzenie Sapphire'a do najwydajniejszych nie należy, żeby uzyskać dobre efekty, trzeba niestety podnieść prędkość obrotową wiatraka, a co za tym idzie będzie to raczej hałaśliwa zabawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co doszedlem do wniosku ze poprostu wymienie wiatrak i radiator na grafie..na taki pentagramu...za 100zl i powinno byc juz ok :) :D

A nie taniej by było zdjąć chłodzenie przesmarować gpu inną pasta i zobaczyć temp :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też się szykuję do zakupu tej karty za cenę 235 zł to mega okazja zwłaszcza że karta po oc na procesorze @3000mhz dorównuje 8600gts za ok 400pln. co widać na testach.

TEST

testy testami a ja mam pytanie o wasze wrażenia z grania na rozdziałce 1024x768 bo mam crt i gram tylko na takiej bo lubię mieć płynność? Jak chodzi Crysis, COD4, UT3?

 

do Guru 500

 

Obczaj ten test z linka poza tym radeony z serii 3xxx mają taką wadę że wykładają się przy AA w porównaniu z ich odpowiednikami z serii GF

Ale mają za to lepszy obraz HD akurat ten asus ma świetne chłodzenie.

Ale do rozdziałki 1680x1050 się nie nadaję za bardzo również ze względu na pamięć 256mb i szynę tylko 128bit po prostu będzie się dławić

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Sapphire z panelu Overdrive przetaktowuje się o zaledwie 20MHz-25MHz. Nie dlatego, że więcej nie można z niej wycisnąć, tylko dlatego, że na razie nie ma czym. ASUSa można pocisnąć 920/2200. A to jest już nieźle jak na wbudowanego Overdrive'a. 512MB na karcie tego pokroju to zbytek, szkoda kasy. Jako karta zastępcza standardowy ASUS HD3650 sprawdzi się aż nadto. CoD4 w minimum detalach 16x10 to pójdzie pewnie i na 256MB karcie 7300GT, albo i niżej :wink:

 

@Egzeqtor Sprawdzałem ten model Sapphire'a i nie jest tak źle. 40-42st w spoczynku, 60-65st w stresie, przy czym wiatrak za bardzo nie hałasuje. Może dostałeś jakiś felerny model, albo nie przełącza Ci się w tryb 2D/oszczędzania energii. Btw.. testowałem go na Catalystach 8.2.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja TOP poszła mi na szybko na 920/2000 bez większego wysiłku. Wczoraj znajomy zakupił wersję standard i ciekawe że ma te same pamiątki co TOP 1.2ns quimoda i poszła mu na 900/2000 również więc odpowiedz nasuwa sie sama ;]

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także posiadam zwykłego Asus-a i się kręci wyśmienicie. Można rzec spokojnie idzie na 900/2000 i to raczej masz gwarantowane.

Wersji TOP nie ma sensu kupować. W zasadzie nic innego jak wgrany bios z innymi taktami i nazwane TOP na pudełku.

 

@Izded

Niestety zakup tej grafy jest kompletnie bez sensu jeśli myślisz o giercowaniu :] jest po prostu za słaba. Byle 1280x1024 i już musimy sięgać po ustawienia ŚREDNIE grafiki a i czasem najniższe. No chyba że ktoś tak jak np ja posiada CRT-ka i 1024x768 mu nie przeszkadza :lol2: lub granie na ustawieniach LOW

Edytowane przez Dudumaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także posiadam zwykłego Asus-a i się kręci wyśmienicie. Można rzec spokojnie idzie na 900/2000 i to raczej masz gwarantowane.

Wersji TOP nie ma sensu kupować. W zasadzie nic innego jak wgrany bios z innymi taktami i nazwane TOP na pudełku.

 

@Izded

Niestety zakup tej grafy jest kompletnie bez sensu jeśli myślisz o giercowaniu :] jest po prostu za słaba. Byle 1280x1024 i już musimy sięgać po ustawienia ŚREDNIE grafiki a i czasem najniższe. No chyba że ktoś tak jak np ja posiada CRT-ka i 1024x768 mu nie przeszkadza :lol2: lub granie na ustawieniach LOW

Zakupilem dzis wersje Standard Asusa do nowego HTPC... i pamieci 1.2ns...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie standardowo te karty są na kościach Quimonda 1.2, więc nie wiem skąd te 1.4? Przy 900/2000 jest to praktycznie 8600GTS przynajmniej tak wynika z testów więc za tą cenę nie ma nic lepszego :-)

 

@Dudumaster

 

Nie jest bezsensu kiedy ma się superszybkiego 7600GT :-) Poza tym procek na 3ghz + oc tej karty i na gry na których mi zależy styka, no poza Crysisem ;-) ps. Ja mam włąśnie CRT-ka i gram tylko na 1024x768 :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mówiłem o Crysis-ie kurde ta gierka wymiata jeśli chodzi o grafikę i to nawet na DX9. Niestety my posiadacze 3650 i to ostro podkręconego musimy się jedynie zadowolić 1024x768 przy średnich :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za błąd to były pamiątki 1,2 ;]

Dla niezdecydowanych co brać do 250 pln.

I pytanie czy jest jakiś soft do reg. prędkości obrotowej tego coolerka na asus'ie.

moim zdaniem nie będzie regulacji... jest juz nowy rivatuner bodajże 2.07 i niestety regulacja w nim nie działa, a ponoc współpracuje w 100% z 3650 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wczoraj tego asusa i karta piszczy/brzęczy po wejściu w tryb 3d nie zdziwiłbym się tak bardzo ale to ASUS w końcu, karta normalnie wyświetla grafikę tylko piszczy będę musiał poczekać tydzień na wymianę ;/ Widocznie mi trafił się jakiś lipny egzemplarz bo karta jest świetna i kręci się spokojnie na 900/2000 tylko ze wtedy jeszcze głośniej piszczy pewnie mam jakiś zwalony kondensator. Spotkał się ktoś może z takim problemem?

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to ni kondensator ale cewka, i któraś z cewek jest luźna ? Może wystarczy zalać klejem będzie cisza ;]

spoko a czy przypadkiem nie strace przez to gwarancji? Wolę nie ryzykować, bo jak to by nie podziałało to karta do serwisu i moga mi nie przyjąć. Czy to jest na pewno powodem tego brzęczenia? Czy to moze być coś innego?

A może mi kolega powiedzieć jak wyglądają cewki na tej karcie? Bo po wymacaniu wszystkich części na pcb luźności żadnej nie stwierdziłem :P

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko a czy przypadkiem nie strace przez to gwarancji? Wolę nie ryzykować, bo jak to by nie podziałało to karta do serwisu i moga mi nie przyjąć. Czy to jest na pewno powodem tego brzęczenia? Czy to moze być coś innego?

A może mi kolega powiedzieć jak wyglądają cewki na tej karcie? Bo po wymacaniu wszystkich części na pcb luźności żadnej nie stwierdziłem :P

czorne kwadratowe odstające na karcie :lol2:

 

Dołączona grafika

 

PS z piszczącymi cewkami spotkałem sie w jednej z płyt głównych, normalnie podlega to gwarancji. Więc ja bym nie kombinował tylko poszedł do sklepu i kazał im ją podłączyć. A nóż ci wymienią na nową :) Choć nie zawsze to bywa tak pięknie.

Edytowane przez Dudumaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czorne kwadratowe odstające na karcie laugh.gif

Domyśliłem się że to raczej nie kondensatory ;-)

Dzwoniłem do Proline wymienią mi ale to potrwa tydzień cholera. Dobrze ze mój stary 7600gt uciągnie FEAR i PES-a 2008 :P

A Asus HD3650 to świetna karta polecam wszystkim niezdecydowanym jako tanią alternatywę dla GF 8600GTS

 

Jeszcze jest jeden dziwny objaw poza brzęczeniem mojego egzemplarza a mianowicie 3D MARK 06 zawiesza się przy uruchamianiu ale gry się włączają.........

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jeden dziwny objaw poza brzęczeniem mojego egzemplarza a mianowicie 3D MARK 06 zawiesza się przy uruchamianiu ale gry się włączają.........

Jesli chodzi o to wykonaj "trik" taki jak w kartach z seri 2900

 

tu masz : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=233957&st=0

Ja mialem to samo na 3850 zrobilem jak napisali 3dmarki sie uruchamiaja

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBE radeon Bios editor

Znalazłem coś takiego :lol2: z miłą chęcią się pobawię w edycje... ale najpierw musiał by mi ktoś podesłać bios od wersji 3650 TOP chce zobaczyć jaka jest różnica <_< miedzy biosem TOP a zwykłym. ( może akurat napięcia będą inne )

 

Z tego co doczytałem to ponoć da się zmienić napięcie na GPU :razz: jeśli by to ruszyło to można by wycisnąć coś jeszcze z naszych tanich karcioszek :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czym się rózni radeon 3650 z Asusa od tego z Saphire? bo miałem kupic Asusa lecz jego chłodenie jest za duże na moją płytę główną(całe pci by zajeło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dudumaster

Jakoś tym softem nie mogę zapisać tego biosu, jak mi coś podpowiecie czym to udostępnię tego biosa TOP.

to nie jest program do zgrywania biosu, ani do programowani. On tylko umożliwia modyfikacje. A zgrać bios możesz Atitool-em \settings\miscellaneous\sava vga bios to file\ lub rivatunerem.

 

 

Witam, mam pytanie czym się rózni radeon 3650 z Asusa od tego z Saphire? bo miałem kupic Asusa lecz jego chłodenie jest za duże na moją płytę główną(całe pci by zajeło).

OJJJJ chłodzenie im mniejsze tym bardziej nie znośne :mur: średnica wiatraka gra tu dużą role. 2 kabelki odchodzące od chłodzenia na karcie też dobrze nie wróżą o regulacji obrotów można raczej zapomnieć ( choć to tylko moje spekulacje ). Nic więcej nie byłem wstanie znaleźć na necie odnośnie tego szafira.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...