Skocz do zawartości
Gość FuXx^ diE

Corsair Czy Geil ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FuXx^ diE

Witam. Ktore pamieci byscie bardziej polecali pod AMD ? Mialem corsair te lepsze

z radiatorkami xms cos tam cos tam 2x1024, i powiem szczerze ze bardzo dobre pamiatki.

675 mhz na legalu na napieciu 2.1 przestawialem na 800mhz na 4-4-4-8. Teraz

tymczasowo jade na kingston hyper-x. Ale duzo slyszalem dobrego o geil ultra albo

black dragon. Jak uwazacie ? Ja chce sie skusic na corsair dhx.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale duzo slyszalem dobrego o geil ultra albo

black dragon. Jak uwazacie ? Ja chce sie skusic na corsair dhx.

 

Pozdrawiam

 

Duzo dobrego ???? :blink: Gdzie takie rewelacje rozpowiadaja? Jest wlasnie wrecz przeciwnie, wszystko inne byle nie Geile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio GeILe Black Dragon i powiem tak: żadna rewelacja. ~540 4-4-4-12 2.2V.

W drodze są (może dziś dostanę) OCZ Platinum rev2 do zabawy, zobaczymy co potrafią.

Weź Corsairy.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio GeILe Black Dragon i powiem tak: żadna rewelacja. ~540 4-4-4-12 2.2V.

W drodze są (może dziś dostanę) OCZ Platinum rev2 do zabawy, zobaczymy co potrafią.

Weź Corsairy.

No chyba sie lekko pomyliles 540 @1080 CL4 2.2V ????? Tyle to ledwo microny robia w konfigu 2x1GB i nie wierze ze Elpida robi to na 2x2GB ????

 

Jakis screen potwierdzajacy ta rewelacje mozna prosic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba sie lekko pomyliles 540 @1080 CL4 2.2V ????? Tyle to ledwo microny robia w konfigu 2x1GB i nie wierze ze Elpida robi to na 2x2GB ????

 

Jakis screen potwierdzajacy ta rewelacje mozna prosic

moje kingstony na elpidach(667Mhz CL5) robią 1060Mhz CL5 przy 2.3V Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauwaz ze tu jest CL4. A do tej pory jeszcze nie slyszalem takiej rewelacji na temat Black Dragownow ktore sa ewidentnie budzetowym wytworem. Btw to sa 2x1 czy 2x2 ?

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauwaz ze tu jest CL4. A do tej pory jeszcze nie slyszalem takiej rewelacji na temat Black Dragownow ktore sa ewidentnie budzetowym wytworem. Btw to sa 2x1 czy 2x2 ?

o nie zuważyłem,to raczej nie elpida w taki razie,tylko dlaczego gosciu pisze ze sa kiepskie :) ,przeciez te OCZ platinium nawet 1000Mhz CL5 nie zrobia

 

Kupiłem ostatnio GeILe Black Dragon i powiem tak: żadna rewelacja. ~540 4-4-4-12 2.2V.

W drodze są (może dziś dostanę) OCZ Platinum rev2 do zabawy, zobaczymy co potrafią.

Weź Corsairy.

jezeli tak sie krecą to jest rewelacja,czego ty sie spodziewales 1200Mhz 4-4-4-12? ,Ocz platinium rev2 czesto 1000Mhz CL5 nie potrafia zrobic :lol: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug roznych spisow ramow w sieci i info na forach, Geil Black Dragon robione sa tylko na Elpidzie i na niczym innym, producent sie tez z tym nie kryje...

Jednakże na eGieldzie mieli Black Dragony na Powerchip'ach, co nie przeczy twierdzeniu iż w większości można znaleźć Elpidę.

Dobra, koniec tego lekkiego ot. Głosy były jednoznaczne dla autora, wybierz coś innego niż GeIL.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze black dragony 2x2 to na 1000 nie wejdą... Jak komuś wejdą to dostanie nobla.

2x2 Mushkin SP2+ droższe, ale stabilnie na 1066.

Nie wiem jak kupować pamięci to dobre, a nie popularne i tanie szroty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość FuXx^ diE

Heheh dzieki :) No to w takim razie skusze sie na corsair 2x2048 DHX 800. A o geil'ach ULTRA moge powiedziec tyle ze kumpel je ostatnio kupil, i jak mu instalowalem windowsa to te pamieci mialy spory problem zeby ustawic je na timingi wymienione przez producenta.. Kostki 800MhZ ale za hu... nie szlo ich ustawic przy 2.1 na tych timingach... Musialem napiecie zwiekszac do 2.2

Dzieki wszystkim za rozwianie moich watpliwosci ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam je już ładne dwa miechy i sprawują się bardzo dobrze

 

Cieszymy sie razem z Toba :mur: Tu nie chodzi o to czy dzialaja czy nie. Chodzi o to co mozna dostac dodatkowego w tej samej lub podobnej cenie. A Geile oprocz standardowych parametrow pracy nie oferuja praktycznie nic, konkurencja w tej materii spisuje sie duzo lepiej

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy sie razem z Toba :mur: Tu nie chodzi o to czy dzialaja czy nie. Chodzi o to co mozna dostac dodatkowego w tej samej lub podobnej cenie. A Geile oprocz standardowych parametrow pracy nie oferuja praktycznie nic, konkurencja w tej materii spisuje sie duzo lepiej

wypraszam sobie mam zwykle geile 2x1Gb cl5 ... i na 2.2v poki co na cl4 -5-4-13 robia luzem 1000Mhz poki co wiecej nie potrzebuje... na 2.1v robia 4-4-4-12 na 900Mhz wiec jak dla mnie jest ok jak za 150zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi szczerze z iloma kompletami takich geili miales do czynienia w zyciu, ile sprawdzales, ile mogles wlasnorecznie pouzywac, potestowac? W ogole ile pamieci w zyciu posiadales, testowales itp?

 

 

Sadze ze swoja opinie oparles na swoim jedynym w zyciu komplecie i na tym twoja ograniczona wiedza sie konczy.... :mur:

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede na ten temat polemizowac bo to ze ktos mial parenascie kompletow z serii parudziesieciu czy nawet partustet tysiecy wyprodukowanych tez nic nie znaczy... ;p swoja opinie opieram na wlasnym doswiadczeniu z paroma kompletami (mam kumpla w hurtowni) ;p ale rowniez na komentarzach typu komputornik czy proline wiem ze maly odsetek ale jednak cos ;p i tak zgadzam sie ze geile to ost padaka ale zdarzaja sie niezle sztuki tak ja wsrod wszystkich firm.

 

ps. mam nadzieje ze rozmiar sygnaturki nie odzwierciedla czyjegos ego ;p Panie super i najwieksdzy znawco tematu ;p wiem draznie sie ale nie lubie takich zgryzliwych i nic nie wnoszocych do dyskusji komentarzy... a co do organiczojej znajomosci tematu to ja mam z tego dyplom ze studiow... a ty ... ??

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komentarzach typu komputornik czy proline wiem ze maly odsetek ale jednak cos

No naprawde, komenatrze klientow kompuszrota i proline sa naprawde bardzo wymowne.

 

 

Powiem tyle jako pracownik u jednego z dystrybutorow sprzetu komputerowego, przepuszczam przez rece naprawde spore ilosci podzespolow liczone wlasnie w setkach, a moze i... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@meilbox pewnie miałeś ze starej serii tej jednej z pierwszych (cudem przeleżały w hurtowni:P) albo trafiłeś selekta nad selektami. Tak samo było z patriotami. Pierwsze wchodziły na 1000MHz nowe na 850 maja problem :>

Corsair jeszcze się trzyma :)

P.S a i wszystko zależy od płyty jak kręci ;]

Na gigabyte nie pokręcisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez te OCZ platinium nawet 1000Mhz CL5 nie zrobia

Wypraszam sobie, zrobiłem 1010MHz CL5 :lol:

 

Powiem tyle jako pracownik u jednego z dystrybutorow sprzetu komputerowego, przepuszczam przez rece naprawde spore ilosci podzespolow liczone wlasnie w setkach, a moze i... :-P

Ehh, tylko pozazdrościć :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@meilbox pewnie miałeś ze starej serii tej jednej z pierwszych (cudem przeleżały w hurtowni:P) albo trafiłeś selekta nad selektami. Tak samo było z patriotami. Pierwsze wchodziły na 1000MHz nowe na 850 maja problem :>

Corsair jeszcze się trzyma :)

P.S a i wszystko zależy od płyty jak kręci ;]

Na gigabyte nie pokręcisz :P

no plytka niczego sobie ... tylko proc ma wall na 400 wiec bania ;-/ jak juz wczesniej pisalem geil ogolnie ost padaka jedynie nie lubie jak ktos generalizuje i tyle ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze Geile były bardzo dobre jak i Patrioty. Tak robią, najpierw zajebiste pamięci a potem idą na chłam i taniej i gorzej. Eh coś za coś. Jedyne pamięci, które są w miarę tanie i dobre to Mushkin,G.Skill bądź Excelram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

Witam. Ktore pamieci byscie bardziej polecali pod AMD ? Mialem corsair te lepsze

z radiatorkami xms cos tam cos tam 2x1024, i powiem szczerze ze bardzo dobre pamiatki.

675 mhz na legalu na napieciu 2.1 przestawialem na 800mhz na 4-4-4-8. Teraz

tymczasowo jade na kingston hyper-x. Ale duzo slyszalem dobrego o geil ultra albo

black dragon. Jak uwazacie ? Ja chce sie skusic na corsair dhx.

 

Pozdrawiam

proste corsair;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...