Skocz do zawartości
Zenfist

Tagan Bz (below Zero)

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu do sklepów trafiła nowa wersja zasilaczy Tagan, którą pierwotnie nazywano Serią U88 PipeRock Series a skończyło się na Tagan BZ Below Zero - Below Zero ma sugerować iż zasilacze nawet przy pełnym obciążeniu wywiewają chłodne powietrze. Oczywiście sama nazwa jest nieco przerysowana, jednak maksymalne delta T wyniosło 2,9 stopnia C przy 100% obciążenia.

 

Skończyłem już je testować więc dokładna recenzja ukaże się za kilka - kilkanaście dni. Na razie mogę napisać, że sprawność maksymalna to ponad 86%, średnia 84%. Aby zachować zgodność z programem 80Plus zasilacz już od 20% obciążenia ma ponad 80% sprawności (dokładnie 82%). Stabilność napięć testowana zgodnie z procedurą opracowaną przez www.efficientpowersupplies.org/methods.asp jest bardzo dobra.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Recenzja będzie dotyczyła zasilacza Tagan BZ500 - jest to "najsłabsza" wersja z dwiema liniami +12V. Zasilacze od 600W do 700W mają cztery linie +12V. Natomiast od 800W do 1300W aż sześć. Oczywiście jak zawsze w zasilaczach Tagan za pomocą przełącznika Turbo - można połączyć linie +12V w jedną.

 

Osobiście uważam, że zasilacz spokojnie mógłby być jeszcze cichszy i Tagan nad tym pracuje. Poziom hałasu przy minimalnym obciążeniu wyniósł 24dBA@1m. Maksymalny 37dBA@1m (przy 100%). Przy 200W obciążenia 33dBAA@1m. Moje egzemplarze pochodzą z przed 2 miesięcy, obecne zasilacze pracują nieco ciszej i przetestuje o ile ciszej w przyszły weekend. W praktyce - jeżeli mamy 8800 z chłodzeniem aktywnym to zasilacz nadal pozostaje ciszej od karty graficznej. Bardzo ciekaw jestem Waszych wrażeń - jak zawsze jest możliwość przekazania opinii do producenta - możemy coś zmienić w przyszłych rewizjach - dla ciekawych dokładne opisy zasilaczy Tagan Below Zero.

 

Zasilacze te będą również w najwyższy wersjach wyposażone w technologię ESA, która umożliwia sprzężenie zwrotne pomiędzy zasilaczem a chipsetem płyty głównej. Dodatkową ciekawostką jest zastosowanie wtyczki 6-pin do zasilania kart obliczających fizykę.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ptyś ;)

 

W recenzji na zenlabs na pewno zostaną rozebrane do naga.

 

Choć nie ukrywam, że również ciekawi mnie opinia innego znawcy tematu.

 

swoją drogą co to jest " Zasilacze te będą również w najwyższych wersjach wyposażone w technologię ESA, która umożliwia sprzężenie zwrotne pomiędzy zasilaczem a chipsetem płyty głównej " ?

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze dzisiaj tekst na ten temat po polsku i podlinkuje.

3mam kciuki :)

 

jak dla mnie to przez te kolorowe swiatelka zasilacz wyglada odpustowo :huh: ...cos jak stare hipery, choc one byly ladniejsze

a mnie sie podobają mimo to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak po dłuższym okresie użytkowania będą się spisywać styki w tych gniazdach, bo na moje oko mogą być problemy z tymi blaszkami co łąpią bolce. Poza tym wolał bym żeby podświetlenie było jednolite, ale tu już marudzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wygląd:

 

1) na początku zasilacze Tagan BZ były podświetlane wyłącznie na niebiesko. Jednak zmieniło się to i chociaż nie jestem fanem podświetlania - tak wygląda ciekawiej :D

2) podejrzewam że duży udział w PimpMyPsu miała zależna od newegg.com firma ABS Computer Technologies Inc. http://www.abs.com/ Rynek amerykański miał tutaj duży wpływ na wygląd tego zasilacza, jak i praktycznie nieznanej w Polsce serii Tagan ITZ.

 

Dołączona grafika

 

Kolor zasilaczy Tagan ITZ jest właśnie w barwach logo ABS

Dołączona grafika

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to właśnie myślę nad zakupem takiego i kurcze - gdyby była jakaś recenzja to bym wiedział na czym stoję :) Acz interesuje mnie wersja 600W - czekam więc na jakiś opiś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich danych potrzebujesz - zasilacz został "zmierzony" czeka na swoją kolej przy opisaniu.

No danych nie potrzebuje - po prostu czekam na solidną recenzję uznanego serwisu, żeby ostatecznie wiedzieć, czy zasilacz jest wart kupienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja naprawdę potrzebuje dobrej recenzji bo zostałem bez zasiłki :D Dziś stwierdziłem, że może pomyślę nad sprzedaniem starej i kupnem nowej. Kuzyni właśnie dziś skłądali kompa i go ode mnie odkupili. Więc muszę się szybko decydować ale jeśli ten Tagan dostanie dobrą recenzję to kupuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem tą zasilkę BZ 700W parę dni zanim była w Zenfist.

Wtyki kabli są bardzo solidne i przeniosą bardzo duże obciążenia. Podświetlenia przy kablach mi się podobają i można je eksponować przez okno (jak ktoś to lubi). Wentylator 13,5 cm od dołu pięknie podświetlony na niebiesko co jest ładnie widoczne (nie rażące) przez ażurowy tył zasilacza.

Obciążony quadem Q6600 1,65V i wykręconym GTS 1,6V na rdzeń był lekko letni. Osoby z DFI UT P35 nie zamontują we właściwej pozycji transpipera bo zasłoni wyłącznik, umieszczony bardziej centralnie niż w innych Taganach. Ja mam to chłodzenie przesunięte poniżej zasilacza.

Inne wiatraki go zagłuszają więc do tego nie mam zastrzeżeń. Bardzo bogate wyposażenie. Zasilacz wkładałem do budy w rękawiczkach, które są w komplecie aby nie zostawić na nim tłustych śladów po paluchach. Na uwagę zasługuje etui do przechowywania niewykorzystanych kabli, które mogą przydać się później. Uwaga do więcej niż jednej grafiki komplet kabli jest od modelu 800W wzwyż pomimo, że niższe modele mają złącza do 4 kabli kart grafiki to dołączony jest tylko jeden a dodatkowe kable trzeba dokupić oddzielnie.

W sumie polecam.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Uwaga do więcej niż jednej grafiki komplet kabli jest od modelu 800W wzwyż pomimo, że niższe modele mają złącza do 4 kabli kart grafiki to dołączony jest tylko jeden a dodatkowe kable trzeba dokupić oddzielnie.

(...)

Ja bym to potraktował jako minus (brak drugiego kabla) gdyż 700 watt to dużo mocy wiec dwie karty w sli/cf na pewno zasili, nawet z quadem, 4gb ram, kilkoma dyskami, napędami, wc.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ letrev

Kręcony na 3.15 E4300 chłodzony Scythe Infinity (aktualnie się Mugen chyba nazywa), do tego EVGA GTS 320, płyta to ASUS P5W DH, 2x1GB Ballistix 1066, dwa dyski twarde. Ustaliłem z Zenfistem, że 500W styknie i taki też zamówiłem i czekam na dostawę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

z PCI E jest tak:

 

500, 600 i 700 Watt BZ maja 1 PCI E 6 PIN i 1 PCI E 8 PIN ( 6 +2 ).

 

Od 800 Watt popsiada seria BZ z kazdego PCI E po 2x

 

-> Atomel zobacz dokladnie musisz miec na 100 % jeszcze 1 Kabel PCI E

 

 

 

Każde SLI zasili nawet dobry zasilacz 550W więc taka oszczędność na kablach tylko źle świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej o ESA.

Witam!

Czy mogę prosić o proste potwierdzenie, że model zasilacza Tagan - BZ800 Below Zero 800W obsługuje specyfikację ESA. Nigdzie w sklepach internetowych nie jest to wyraźnie napisane, nawet na stronie Tagana jest reklama ESA, ale przy opisach zasilaczy serii BZ, ESA nie jest wymieniana.

casTLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na turbo, tak była oryginalnie bo inaczej bym przełączył. Wolę mieć całą moc razem.

jak się ma Auto Turbo Switch do stabilności napięć?

http://www.extreme.outervision.com/article...n_bz_1100_4.jsp

Nie wiem, ale wersja BZ1100 ma własnie taki ...

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o proste potwierdzenie, że model zasilacza Tagan - BZ800 Below Zero 800W obsługuje specyfikację ESA.

to nie dotyczy wszytkich modeli BZ tylko "wybranych". wersje z ESA maja oznaczenia w modelu np. BZ ESA 1100, na pudle, oraz posiadaja kabelek USB no i sa drozsze ;)

 

jak się ma Auto Turbo Switch do stabilności?

imho marketing, bo niby jak to sprawdzic? Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...