Skocz do zawartości
grzegorzps

Karta Graficzna Pod Agp?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kartę polecacie pod AGP.

W tej chwili używam Winfasta 5700, z pasywnym chłodzeniem VM-101.

Iteresuje mnie karta nVidii, na której mógłbym zamocować to chłodzenie

(w opisie VM-101 są wymienione 6600 i 6800).

Lub coś z wyzszych modeli (7300+), jeśli są duże różnice w wydajności a różnica w cenie niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit 7300 GT Sonic 256 Mb DDR3 i żaden inny.Miałem taki wcześniej beż żadnego problemu się podkręcał i wtedy na prawdę był wydajny i przy tym bardzo cichy.Nic lepszego i tańszego nie znajdziesz.

Ah to agp, dla mnie bez seksu kupowac karte graf na agp. na 7300 to i tak sie niewiele pogra. karta wyjdzie ~200zl a dokladajac kolejne 200zl jest procek 2 rdzeniowy i plyta pod niego... jesli juz koniecznie chcesz sie pakowac w agp to wydajniejszy bedzie radeon x800gto.... nie ma sm3 ale przy karcie agp imho nie stanowi to specjalnego problemu... Dla przykladu podstawka bez budy i zasilacza ktory mozesz uzyc od swojego kompa:

 

Asus P5B SE /Intel P965/ 239zł

GoodRam 1GB PC800 65zł

Asus Radeon HD3650 256MB DDR3 /128bit/ 2xDVI 259zł

Intel Celeron Dual Core E1200 /1.6GHz, 512kB, 800MHz, BOX/ 170zł

 

 

Razem: 733zł

 

A zestaw o wiele wydajniejszy i dobry do oc...

Edytowane przez Pietrro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego X800 nie bierz co Ci po tym że jest szybsza momentami ale te PS 2.0.W nowsze gry nie pograsz. Ja na Celeronie 2,8 @3,3 1,1 Gb ramu i właśnie 7300GT AGP która polecam grałem w COD4 TDU itd. W COD4 klatki na poziomie 30-40 przy 800x600 i low detale(tam nawet takie detale wyglądają dobrze jak na ten sprzęt).

 

Wyjściem też jest sprzedaż tego co masz i kupienie czegoś nowego.Jeśli chcesz zmienić to kupujesz E2160 za 200 zł płytę ASrocka za 200 zł pamięci 2x 1Gb 667 Kingstona za 140 zł i kartę graficzną tego owego 7300 Gt Sonic ale już na PCI-E za jakieś 170 zł.i za jakieś lekko ponad 700 zł masz nowy komp i już na prawdę szybki dla domowego zastosowania.Bo dysk i napęd optyczny przecież możesz zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego X800 nie bierz co Ci po tym że jest szybsza momentami ale te PS 2.0.W nowsze gry nie pograsz. Ja na Celeronie 2,8 @3,3 1,1 Gb ramu i właśnie 7300GT AGP która polecam grałem w COD4 TDU itd. W COD4 klatki na poziomie 30-40 przy 800x600 i low detale(tam nawet takie detale wyglądają dobrze jak na ten sprzęt).

 

Wyjściem też jest sprzedaż tego co masz i kupienie czegoś nowego.Jeśli chcesz zmienić to kupujesz E2160 za 200 zł płytę ASrocka za 200 zł pamięci 2x 1Gb 667 Kingstona za 140 zł i kartę graficzną tego owego 7300 Gt Sonic ale już na PCI-E za jakieś 170 zł.i za jakieś lekko ponad 700 zł masz nowy komp i już na prawdę szybki dla domowego zastosowania.Bo dysk i napęd optyczny przecież możesz zostawić.

Ale jak tu grac w nowe gry na p4 i 7300gt.... na co ps3 skoro gry beda ledwie na niskich detalach chodzic. kumpel mial galaxy 7600 na agp przy athlonie i giga ramu i.... sprzedal tego kompa bo gry nie chodzily plynnie a obrazki gier na allegro szumnie reklamujace piekna grafike jaka karta agp z ps3 moze miec to tylko screeny... Oczywiscie mozna grac 640x480 czy 800x600 na low detail ale to chyba nie na to sie liczy kupujac nowa grafe...

 

A jesli chodzi o zmiane to 2140 mozna brac ale wyjdzie troche drozej, ale asrocka odradzam, marne oc a p5b to bardzo dobra konstrukcja,wogole inna liga niz asrock...no i pamieci 667 do oc procka nie sa za dobre, max pojda na 800 okolo, teraz juz nie wyrwiesz 667 na micronach jak kiedys wiec nie ma sensu sie pakowac w 667 myslac o jakims oc. no 7300 jest "nieco" slabszy niz radoslaw 3650..

Edytowane przez Pietrro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku idź się przewietrz głęboko oddychaj itd.Jesteś jakimś maniakiem OC?Może ta osoba tego nie potrzebuje a Ty nie wiadomo co polecasz.Skoro chce 7300 Gt i to mu wystarcza to ok nie wciskaj komuś czegoś co uważa że mu nie potrzebne.Masz hiper sprzęt żeby grać to spoko ale może inny nie grają.Skoro nie napisał że podkręca to po co mu takie rzeczy polecasz?

 

Ja poleciłem update sprzętu najniższym kosztem dla człowieka który do biosa wchodzi ustawić godzinę tylko a nie bawić się FSB timingami itd.

 

A co do Low detali to np znam osoby którym one nie wadzą bo liczy się gra a nie oglądanie czy kamień w grze wygląda tak jak na żywo czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku idź się przewietrz głęboko oddychaj itd.Jesteś jakimś maniakiem OC?Może ta osoba tego nie potrzebuje a Ty nie wiadomo co polecasz.Skoro chce 7300 Gt i to mu wystarcza to ok nie wciskaj komuś czegoś co uważa że mu nie potrzebne.Masz hiper sprzęt żeby grać to spoko ale może inny nie grają.Skoro nie napisał że podkręca to po co mu takie rzeczy polecasz?

 

Ja poleciłem update sprzętu najniższym kosztem dla człowieka który do biosa wchodzi ustawić godzinę tylko a nie bawić się FSB timingami itd.

 

A co do Low detali to np znam osoby którym one nie wadzą bo liczy się gra a nie oglądanie czy kamień w grze wygląda tak jak na żywo czy nie.

Ja tylko stwierdzam fakty. A faktem jest ze "marka" Asrock nie ma za dobrych opinii a P5b nawet bez zadnego oc jest duzo lepszym i stabilniejszym rozwiazaniem niz rozwiazania asrocka. Ja pokazalem jak najtanszym kosztem mozna zbudowac zestaw z dobrych komponentow z mozliwoscia oc a nie z super hiper economic na marnych/starych czipach i niepewnych konstrukcjach. No i decydujac sie juz na wymiane woalal bym zeby kamien wygladal jak kamien a nie jak pileczka golfowa. co do grafy cena niewiele wyzsza a wydajnosc sporo: http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=228794 tak samo najtanszy asrock jest chyba tanszy z 40zl od tej p5b. jaki wtedy sens kupowac asrocka?

Edytowane przez Pietrro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopnę swoje pytanie.

 

palit 7300GT 400/1000 za 228zł w znaku

czy

galaxy 7300GT 500/1400 za 199zł w kompuzgredziku?

 

Dlaczego takie różnice w cenie kart? Tym bardziej, że droższa ma słabsze zegary. No i dodaje, że praktycznie od razu będzie zmieniony cooler.

 

Nie mówcie mi nic o C2D, bo i tak nie dotrze. Ten komp zostaje i będzie robił za serwa.

Na lato i tak kupuje nowy od podstaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwie mają 256MB DDR3. różnią się firmą, pcb i zegarami.

nie wiem dlaczego taka różnica w cenie.

P.S. tak w ogóle to widziałeś kiedyś 500/1400 DDR2 Oo

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopnę swoje pytanie.

 

palit 7300GT 400/1000 za 228zł w znaku

czy

galaxy 7300GT 500/1400 za 199zł w kompuzgredziku?

 

Dlaczego takie różnice w cenie kart? Tym bardziej, że droższa ma słabsze zegary. No i dodaje, że praktycznie od razu będzie zmieniony cooler.

 

Nie mówcie mi nic o C2D, bo i tak nie dotrze. Ten komp zostaje i będzie robił za serwa.

Na lato i tak kupuje nowy od podstaw.

W komputroniku ten palit jest za 179zł

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...y,id,34616,s,1/

 

Różnica w taktowaniu wyniku z pamięci 2.0ns (palit) i 1,4ns (galaxy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat w którym właśnie zabrałeś głos nosi tytuł: Karta Graficzna Pod Agp?

tak tylko przypominam tym, którzy najpierw piszą zamiast przeczytać. ;)

 

Ja bym polecal albo radka X800GTO albo gf galaxy 6800xt. ten gf ma szyne 256 bit... 7300gt tez moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jutro zamówie galaxy w znienawidzonym kompuzdziercy. ;) (Zamówił bym dzisiaj, ale obsługa przez GG odzywała się z częstotliwością 1 zdanie na 40min, a telefonu wcale nie odbierali. Ehhh ten cudowny sklep. ;))

Jak tam u niego z decybelami i temperaturą?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko stwierdzam fakty. A faktem jest ze "marka" Asrock nie ma za dobrych opinii a P5b nawet bez zadnego oc jest duzo lepszym i stabilniejszym rozwiazaniem niz rozwiazania asrocka. Ja pokazalem jak najtanszym kosztem mozna zbudowac zestaw z dobrych komponentow z mozliwoscia oc a nie z super hiper economic na marnych/starych czipach i niepewnych konstrukcjach. No i decydujac sie juz na wymiane woalal bym zeby kamien wygladal jak kamien a nie jak pileczka golfowa. co do grafy cena niewiele wyzsza a wydajnosc sporo: http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=228794 tak samo najtanszy asrock jest chyba tanszy z 40zl od tej p5b. jaki wtedy sens kupowac asrocka?

Ciekawe mity powiadasz, przecież ASRocki robi ............................... ASUS -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Wymiana karty wypadła przypadkowo, do składanego starszego zestawu

potrzebuję jakąś grafikę, więc zamiast dokupić coś z allegro, chcę włożyć

mojego winfasta.

A przy tej okazji chcę dokupić sobie coś mocniejszego.

Nie giercuję już, jak kiedyś, ale od czasu do czasu wrzucę coś do napędu.

Nie myślę jeszcze o wymianie kompa, dlatego szukam czegoś pod AGP.

No i jeśli jest możliwość coś podkręcić, to coś tam pogrzebie w biosie, ale całkiem amatorsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe mity powiadasz, przecież ASRocki robi ............................... ASUS -.-

Asrock jest niezalezna filia asusa ktora jako firma robi sprzet z gorszych komponentow i gorszych rozwiazan. powstala dlatego zeby asus nie stracil renomy z powodu stosowania gorszych,tanszych rozwiazan. Asorck to nie Asus mimo ze udzialowcy sa ci sami. Powstala jako firma rynku ekonomicznego i tym wlasnie jest. Biosy nie pozwalaja tyle co plyty asusa a komponenty sa gorszej jakosci zeby zbic cene. To jest mit?

Edytowane przez Pietrro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastepny znaffca...

 

6800xt i ddr1? buahahaha

 

http://pclab.pl/art17836-2.html

 

Po odblokowaniu potoków (na co jest duże prawdopodobieństwo) 7300gt nie ma szans...

Masz tu znawco 6800XT na DDR1. W tej chwili tylko takie są dostępne na AGP i nie umywają się do 7300GT z DDR3. Wiem bo miałem takie cudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...