Skocz do zawartości
kwiacynty

Dysk Na Gwarancję?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj postanowiłem sobie posprawdzać dyski HD Tune 2,54 i to co zobaczyłem troszkę mnie wkurzyło :/

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Mianowicie jeden czerwony kwadracik... Pisze, że niby 0,0% uszkodzonych, ale jakoś mnie to nie pociesza. Za każdym razem trzeci kwadracik jest czerwony.

 

Czy z takim czymś mogę iść na gwarancję? Jakby nie było jest to uszkodzenie mechaniczne prawda?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak więc daje tego Smarta z everesta...

 

Dołączona grafika

 

W HD Tune też jest potem zauważyłem tylko się health nazywa ta zakładka :P też daje:

 

Dołączona grafika

 

 

Żaden komunikat nie pokazał się, że jakieś błędy czy coś. Po prostu jest ten czerwony kwadracik za każdym razem. A ten HD Tune wyrzuca jakiś komunikat po zrobieniu jak jest coś źle? Kurcze widzę, że masz taki sam dysk. Mógłbyś zapuścić do 3 kratki tego HD Tune? Może to program ma jakiś błąd...

 

Acha i co mam teraz robić? Dawać na gwarancję czy to jest za mało i np jest tak jak z LCD (że 10 pikseli wypalonych tu 10 tam i 30 na rogu :D i w tedy dopiero obejmuje gwarancja)

 

EDIT:

Jeszcze jedno teraz zrobiłem Quick Skan tym HD Tune i wszystkie zielone, ale zrobił to w 30 sekund cały dysk więc chyba lepiej wierzyć temu pierwszemu gdzie jest jedno czerwone. Zna ktoś może pokrewne programy, żebym mógł sprawdzić jeszcze jakimś ??

 

Pozdro

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Current Pending Sectors - 1- to jest niepokojace, to oznacza ze jest 1 podejrzany sektor, najlepiej przeskanowac dysk programem producenta, jak on zglosi problemy to mozna slach na gware

z drugiej strony na niestabilne sektory czasem pomaga Low Level Format - ja na swoim WDC mialem problemy z tym co Ty - mialem 19 CPS - i 17 Off-line uncorectable sectors - dysk robil zwieszke przy probie odczytania przy 17GB na dysku - LLF pomogl, wszystkie niestabilne sektory sa ok i dysk od 2 miechow chodzi elegancko... - wprawdzie liczba uncorectable sectors stanela na 17 - ale Current Pending Sectors - 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A byłbyś tak miły i podał linka do tego programu albo chociaż jego nazwę? Tego WD...bo jestem na ich stronce i za cholerę nic takiego nie widzę ani w downloadzie ani w supporcie...

 

Ok to mi się za bardzo nie podoba i raczej zaniosę go na gwarancję? Jak myślicie czy jest sens? Czy takie coś mogą uznać?

 

Acha co do tego bada...to jak patrze jak HD Tune test robi to spada prędkość z ~70MB/s na ~25MB/s...;/ przy tym badzie...

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiesz...gdybys mial mozliwosc oddania bezposrednio do producenta (jak Segate) , ale probuj....moze sie uda i sklep nie bedzie robil problemow , w koncu w jednym serwisiku sklepowym widzialem , ze testuja dyski wlasnie tymi programami wiec sa dla nich rzeczowe , a skoro tak - to masz podstawe , tylko jak oni zinterpretuja 1 bada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A byłbyś tak miły i podał linka do tego programu albo chociaż jego nazwę? Tego WD...bo jestem na ich stronce i za cholerę nic takiego nie widzę ani w downloadzie ani w supporcie...

 

Ok to mi się za bardzo nie podoba i raczej zaniosę go na gwarancję? Jak myślicie czy jest sens? Czy takie coś mogą uznać?

sciagnij hiren'sa - nagraj cd i odpal z plytki kompa, i tam w narzedziach dyskowych masz program WD do skanowania i do LowLevelFormat... ->Western Digital Diagnostics (DLGDIAG) lub Western Digital Data Lifeguard Tools - nie pamietam dokladnie...

 

a jak myslisz co serwis robi na dzien dobry z takim dyskiem? Low Level Format i jak po tym jest ok to wraca do klienta (wiem to od kumpla serwisanta) - a jak nie to wtedy dopiero wymieniaja

pozatym takie uszkodzenia - niestabilne sektory - lubia sie robic jak wysiadzie prad i brak jest UPS-a - najczesciej w takiej sytuacji padaja dyski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro zadzwonię do sklepu (Data-store - www.data-store.pl ) i się wypytam czy jest jakaś szansa na wymianę dysku na nowy ;) Ten sklep mieści się u kolesia w domu i jak z nim gadałem to spoko był więc może coś się uda zrobić :)

 

Jak coś poinformuje Was jak to się potoczyło i dziękuje za zainteresowanie... Jakby były jeszcze jakieś sugestie to piszcie proszę... :P Jak coś poczekam bo gwarancji jeszcze 2 lata i 6 miesięcy bodajże :D Także pewnie coś się jeszcze pojawi :)

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

a jak myslisz co serwis robi na dzien dobry z takim dyskiem? Low Level Format i jak po tym jest ok to wraca do klienta (wiem to od kumpla serwisanta) - a jak nie to wtedy dopiero wymieniaja

Minimalizacja strat sklepu przez serwis. Sami w serwisiku sklepowym pewnie to robia , nie mysle sie , prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalizacja strat sklepu przez serwis. Sami w serwisiku sklepowym pewnie to robia , nie mysle sie , prawda?

tak, bo jak wysla do serwisu producenta taki dysk i oni zrobia LLF to jeszcze im wlepia koszty serwisowania, wiec dysk musi byc naprawde trafiony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...