Skocz do zawartości
torzba

Torzba Modyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje modyfikacje mojej obudowy. Później zamieszczę kilka fotek itp.

 

Na razie mam jednak kilka pytań ponieważ planuje w obudowie zamontować do 5 wentylatorów myślałem o wentylatorach z regulacją PWM jednak jak na razie mam zwykłe i myślałem o kupnie jakiejś zatoki 3,5" z pokrętłem do regulacji obrotów. I teraz nie wiem czy np. zatoka z 1 pokrętłem np. ZATOKA 1 mi wystarczy i czy do niej mogę przez jakieś rozdzielacze podłączyć wszystkie wentylatory ?? Czy lepiej kupić coś na 2 regulatory: ZATOKA 2 Czy nie da się jednym regulatorem z pokrętłem regulować 5-6 wentylatorami i lepiej kupić coś takiego: REGULATOR

 

Kolejne pytanie czy do tych regulatorów to muszą być koniecznie wentylatory z PWM czy wystarcza zwykłe ?? W końcu reguluje się tutaj napięciem chyba ale się właśnie na tym nie znam.

 

Dziękuje i pozdrawiam

 

EDIT:

 

Tak wygląda sama obudowa aktualnie:

 

Dołączona grafika

 

Planuje 3 różne modyfikacje i nie wiem na która się zdecydować może ktoś mi podpowie icon_biggrin3.gif

 

Modyfikacja nr1:

 

Dołączona grafika

Zwykła bez cięcia boku obudowy składać ma sie z 2x80 z tyłu (na razie jest tylko 1 zastanawiam się czy to dużo da) do tego 120 w zasilaczu jak w podpisie do tego 80 obok zasilacza u gory i 80 na przodzie która już wstawiłem.

 

Modyfikacja nr2:

 

Dołączona grafika

Dorzuciłem 120 w miejscu zatok 5,25" ale to bym wykonał jak bym znalazł zaślepki do obudowy z jakiejś siatki widziałem, że kilku producentów robi już takie obudowy ale nie wie ktoś gdzie można takie zaślepki dorwać ?? Zależy mi na dużej i dobrej wentylacji ale jednak jakiejś ochronie przed kurzem większym.

 

W tej wersji również dopuszczam modyfikacje z wywierceniem otworu w ściance obudowy 120 na tunel do procka: Tuba z filtrem

 

Nie wiem właśnie na ile to zda egzamin i czy w ogóle się to opłaca montować jakie są wasze doświadczenia z tym związane ??

 

 

Modyfikacja nr3:

 

Dołączona grafika

Tutaj widzimy ze 120 znika z przodu a wędruje na ścianę boczna rozłożenie tego wentylatora jest też zależne od tego czy będę montował Tubę bo wtedy musiałbym go przesunąć w okolice RAMu tak żeby świeże powietrze owiewało całą resztę.

 

Ja widać planuje mieć na razie e2160 i jeżeli kupie Tubę to zostanę czy BOXowym chłodzeniu ale zastanawiam się również zamiast tuby nie wrzucić jakiegoś Freezera 7 PRO i wtedy Tuba raczej nie zda egzaminu i wentylator na ściance dałby więcej myślę.

 

 

Stąd moje pytanie która modyfikacja jest najlepszym rozwiązaniem ??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez torzba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tego procka lecz nie zauważyłem żeby potrzebował aż tyle powietrza a pewnie nie będziesz go podkręcał więc ja radze nie rób nie a on sobie pójdzie i jak dodasz tyle wiatraków to obudowa będzie huczeć nie do wytrzymania bo jak źle rozmieścisz wiatraki to powietrze będzie się gubiło i wydawało dziwne odgłosy

 

 

No ale twój komp ty decydujesz

 

 

 

@EDIT

 

Modding według wikipedi to

 

Case modding to modyfikowanie obudowy i niektórych elementów komputera w celu poprawy jego walorów estetycznych. Moddingiem zajmują się zazwyczaj entuzjaści sprzętu komputerowego, którzy chcą aby wygląd ich komputera ilustrował jego moc. Zmodyfikowane obudowy często można zobaczyć na różnych LAN party, gdzie są pokazywane przez swoich właścicieli.

 

więcej pod Modding

 

 

Więc twoje dzieło według mnie nie zalicza się do moddingu a jedynie

tym

Wyciszanie_komputera

Edytowane przez Święty spamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tego procka lecz nie zauważyłem żeby potrzebował aż tyle powietrza a pewnie nie będziesz go podkręcał więc ja radze nie rób nie a on sobie pójdzie i jak dodasz tyle wiatraków to obudowa będzie huczeć nie do wytrzymania bo jak źle rozmieścisz wiatraki to powietrze będzie się gubiło i wydawało dziwne odgłosy

No ale twój komp ty decydujesz

HM no wiec wszystko w tym kompie będzie kręcone. I się właśnie zastanawiam na ile te przeróbki go ochłodzą no i jak jest z tym regulatorem wentylatorów czy jeden z 1 pokrętłem obsłuży z 5-6 wentylatorów czy muszę mieć taki który ma osobno podłączenie np do 5-6 wentylatorów ??

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

@EDIT

 

Modding według wikipedi to

 

Case modding to modyfikowanie obudowy i niektórych elementów komputera w celu poprawy jego walorów estetycznych. Moddingiem zajmują się zazwyczaj entuzjaści sprzętu komputerowego, którzy chcą aby wygląd ich komputera ilustrował jego moc. Zmodyfikowane obudowy często można zobaczyć na różnych LAN party, gdzie są pokazywane przez swoich właścicieli.

 

więcej pod Modding

 

 

Więc twoje dzieło według mnie nie zalicza się do moddingu a jedynie

tym

Wyciszanie_komputera

Wiec możliwe, że masz racje jednak ja nie planuje wyciszania a na razie poprawę chłodzenia ;> Szum mi, aż tak bardzo nie przeszkadza ale chciałbym ja tak zmodyfikować aby czasem w nocy nie budził mój komputer pozostałych domowników. Jednak jest to wstęp do mojej modyfikacji i na razie poza samą same obudowy nie wychodzimy więc o kwestii estetycznej jeszcze nie myślałem na razie ;> Ale w przyszłości tą częścią też chcę się zająć;>

 

I na razie proszę o kilka odpowiedzi na moje pytania ;> Ponieważ nie znam się na tym a nie chciałbym wydawać nie potrzebnie pieniędzy ;>

 

Pozdrawiam

Edytowane przez torzba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dla zabawy zrobiłem coś takiego że wentylatory same regulują obroty do tego to było na bazie termistorów osadzonych na GUP i CUP przyklejone silkonem do procka i graficzki (później to zmieniłem bo mam pasywne chłodzenie grafy i miałem 90 na niej i trochę szumiło) na koniec procke dostał chłodzenie wodne na bazie czegoś z odzysku czyli dobrze chłodziło gorzej z wyglądem a kompo w tyej chwil jest jak teściowa na 102 czyli procek zdechł po podkręceniu do 2x3,7GHz więcej niestety nie wytrzyma ale jak chcesz podkręcać to lepiej kup D805 czy E4500 to są królowie w podkręcaniu nie licząc AMD Athlon 1700 XP+ który szedł z 1446MHz na nawet 3.0GHz i więcej

 

teraz mam Quada i jest do nie bede cytował łaciny oraz MSI Daimond która jest najepszą płytą na świecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dla zabawy zrobiłem coś takiego że wentylatory same regulują obroty do tego to było na bazie termistorów osadzonych na GUP i CUP przyklejone silkonem do procka i graficzki (później to zmieniłem bo mam pasywne chłodzenie grafy i miałem 90 na niej i trochę szumiło) na koniec procke dostał chłodzenie wodne na bazie czegoś z odzysku czyli dobrze chłodziło gorzej z wyglądem a kompo w tyej chwil jest jak teściowa na 102 czyli procek zdechł po podkręceniu do 2x3,7GHz więcej niestety nie wytrzyma ale jak chcesz podkręcać to lepiej kup D805 czy E4500 to są królowie w podkręcaniu nie licząc AMD Athlon 1700 XP+ który szedł z 1446MHz na nawet 3.0GHz i więcej

 

teraz mam Quada i jest do nie bede cytował łaciny oraz MSI Daimond która jest najepszą płytą na świecie

Hm no nie wiem czy czytałeś ale użytkownicy tego forum wyciskają ze swoich e2160 i e2140 od 3000MHz do 3900MHz na powietrzu !! Polecam zajrzeć do tematu z tą serią procesorów wiec ze standardowego 1800MHz podkręcenie do 3900MHz to jest zysk w postaci ponad 216% a mi w zupełności starczy do normalnej pracy 2900-3200MHz co nie wyklucza już całkiem sporego wydzielania ciepła i większego zapotrzebowania na prąd, jednak cena 200zł za taki procesor jest jednak zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem obecnie przy budowie taniego i wydajnego komputera.

 

No ale jednak nie o wydajności miał być ten Temat a o moich wątpliwościach:

 

1. Czy regulator obrotów który przedstawiłem w 1 poście z 1 pokrętłem da rade obsłużyć 5-6 zwykłych wentylatorów bez funkcji PWM ??

2. Czy jednak do takich regulatorów są niezbędne wentylatory z funkcja PWM??

3. Czy tuba/tunel do procesorów montowana w obudowie na ściance bocznej wiele daje ?? Czy lepiej zainwestować w lepsze chłodzenie procka ??

4. Czy da się gdzieś dostać takie oto zaślepki zatok 5,25" - takie jak na tym zdjęciu ma ta obudowa - z siatki jakiejś, która przepuszcza powietrze ??

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz stare zaślepki to wytnij w nich dziurkę i jedź do obi czy co tam wolisz i kup zwykłą siatkę z dziurkami, kup też szpreja i pomaluj z zielonego na czarną z zaślepkami zrób to samo i masz to za grosze a efekt też będzie dobry oraz możesz w rogi wkręcic matowe czarne śruby inbusowe tak 6 starczy

 

wersja 1

rysunek 1

Dołączona grafika

 

wersja 2

rysunek 2

Dołączona grafika

 

 

To było robione na szybko więc wiele od tego nie wymagaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolegą Sw spamer. powietrze sie pogubi... i jeszcze jedno jakim cudem cieple powietrze odprowadzone z grafy idze na dół (bo tak jest narysowane) czy ty lamiesz grawitacje czy wyciszasz kompa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy regulator obrotów który przedstawiłem w 1 poście z 1 pokrętłem da rade obsłużyć 5-6 zwykłych wentylatorów bez funkcji PWM ??

2. Czy jednak do takich regulatorów są niezbędne wentylatory z funkcja PWM??

3. Czy tuba/tunel do procesorów montowana w obudowie na ściance bocznej wiele daje ?? Czy lepiej zainwestować w lepsze chłodzenie procka ??

4. Czy da się gdzieś dostać takie oto zaślepki zatok 5,25" - takie jak na tym zdjęciu ma ta obudowa - z siatki jakiejś, która przepuszcza powietrze ??

Ad 1: Nie.

Ad 2: Nie.

Ad 3: Zależy do budowy chłodzenia, "orb'om tak, "tower'om" nie

Ad 4: Z gotowych elementów korzystamy tylko gdy mamy większą kupke pieniędzy, jeśli jej nie mamy musimy posiadac więcej oleju w głowie.

 

PS: Twój 1 projekt jest wystarczający, tyle wentylatorów, zapewni wystarczający przepływ powietrza, boczny już będzie niepotrzebny.

Z moich dawnych doświadczeń z konfiguracją wiatraków wywnioskowałem że największy kompromis uzyskujemy z 2 wentylatorami 120 mm (jeden z przodu na dole, drugi pod zasiłką) wentylator na "dachu" ulży tylko zasiłce.

A i dałbym sobie spokój z montowaniem tych siatek, bo zaburzają tylko przepływ poietrza.

Edytowane przez ...John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...