Skocz do zawartości
qqrydza

Dead Space

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mi to nowość .

 

Już od dawna takie coś jest , nie raz w grach przeładowanie broni , użycie apteczek czy inne tego typu czynności zabierały cenny czas , czasami niektóre gry oferowały możliwość jednosczesnego atakowania i uzywania apteczek ( np. Diablo 2 czy Q3/UT/UT2k3 i 2k4 , w zasadzie każdy FPF/FPS mający tryb MP lub Skirmisz - można było jednocześnie strzelać i użyć apteczek i innych medpacków ) .

 

Są też takie gry które nie pozwalają na takie coś np. seria Fallout i walka w turach - użycie stimpacków zabierało czasami cenne tury .

 

Chyba że im chodzi o likwidację pauzy w ogóle , często podczas grania zdarza mi się że muszę coś zrobić czy gdzieś na chwilę pójść- za każdym razem będę wyłączał grę ? .

 

Pomijając to że często klawisz ESC spełnia też rolę pauzy ( często jest możliwość natychmiastowego powrotu do gry bez żadnych strat ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://uk.gamespot.com/pc/action/deadspace...updates;title;0

 

O jaka szkoda ze to nie bedzie FPS. Bardziej bym sie wczuł - wiecie o co mi biega ;]. Mniejsze pole widzenia itp. Co jeszcze mi sie nie podoba to bronie bez wyrazu jak narazie ale poza tym to naprawde moze być straszne (potworki są niekiepskie ;o).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPP daje kilka dodatkowych elementów grze, ale do niektórych produkcji nie pasuje to ani trochę, np. Red Faction :/ Tutaj też wolałbym FPP. Po zobaczeniu gameplay'u nie podoba mi się ciągłe przewracanie bohatera przez obcego :/ a i jakoś tak sztywno chodzi główny bohater.

Ciekawy jestem opini po wydaniu tej gry... bo po filmach widać, że będzie to "klaustrofobiczna" gra. D3 przez to (i ciemność) został zbesztany (choć patrząc realistycznie na D3, to w/g mnie twórcy dobrze zaprojektowali grę, ale to nie ten temat ;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może nas spotkać spory zawód z wersją na komputery osobiste. Otóż ponoć wersja na PC to ma być crap niczym Fifa 09 na PC. Głównie chodzi tu o sterowanie.

 

Więcej na ten temat:

 

http://www.valhalla.pl/news12046-Pecetowy-...wa-FIFA-09.html

 

Widać jak EA ma głęboko w poważaniu PC. Byle tylko wyciągnąć jak najwięcej kasy wydając tasiemcowe g.. typu Fifa 09, która nie ma porównania do tej na X360 czy PS3. Oby te pogłoski na temat Dead Space na PC, się nie sprawdziły.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie konsole to najprawdopodobniej by ta gra nie powstala, wiec nie bardzo rozumiem o co chodzi...

o to, ze robi sie konwersje z konsoli. co z tego, ze gra powstala dzieki konsolom. na PC czesto wypada zenujaco z tego powodu. najczesciej cierpi sterowanie i grafa. a moze by tak robic konwersje z PC na konsole. chcialbys musiec dokupic klawe do konsoli zeby sobie pograc ?

dobrze ze w wypadku dead space da sie samemu skonfigurowac klawisze, a nie byc zdanym na przysiski a'la pad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie konsole to najprawdopodobniej by ta gra nie powstala, wiec nie bardzo rozumiem o co chodzi...

No i gdyby nie PC to by ta gra nie powstała i co tak będziemy się sprzeczać ;), bo niby na czym by ją zrobili na Amidze ?? Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to, ze robi sie konwersje z konsoli. co z tego, ze gra powstala dzieki konsolom. na PC czesto wypada zenujaco z tego powodu. najczesciej cierpi sterowanie i grafa.

Ktos cie zmusza do grania? Nie podoba sie to nie kupuj i tyle. Na PC jest masa świetnych gier.

Narzekacie, że konsole są takie be, a chcecie grać w konsolowe tytuły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos cie zmusza do grania? Nie podoba sie to nie kupuj i tyle. Na PC jest masa świetnych gier.

Narzekacie, że konsole są takie be, a chcecie grać w konsolowe tytuły...

a pewnie ze nie kupie. grac w konsolowe tytuly? skoro gra wychodzi na PC to nie jest juz konsolowym tytulem. co za mentalnosc. pewnie, ze nikt mnie nie zmusza do grania. jeszcze tego by brakowalo. natomiast chce grac, ale tutaj juz jestem skazany na bubla jaki mi sie serwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to, ze robi sie konwersje z konsoli. co z tego, ze gra powstala dzieki konsolom. na PC czesto wypada zenujaco z tego powodu. najczesciej cierpi sterowanie i grafa. a moze by tak robic konwersje z PC na konsole.

No ale co z tego? Czy to wina konsoli jako pudelka ze sprzetem w srodku czy developera ze sie nie postaral i poszedl po najmniejszej lini oporu?

chcialbys musiec dokupic klawe do konsoli zeby sobie pograc ?

Nie mam konsoli, ale swietnie by bylo miec mozliwosc podpiecia klawy i myszy (i zeby mozna bylo grac oczywiscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze by bylo dobrze. ale co innego podpiac zeby ulatwic sobie rozgrywke, a nie podpiac zeby w ogole moc grac. pad to wynalazek czysto konsolowy. a wiele portow zmusza ludzi z PC do zakupu pada. dobra koniec tych dywagacji.

 

co do recki na gryonline. to o dziwo nie ma tam slowa o skaszanionym sterowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mają konsolę do tego ? To że robią kiepskie konwersje to już nie wina konsol :lol:. Kup sobie konsolę i graj, albo męcz się z takimi bublami ze zwalonym sterowaniem. Winni są Developerzy jak napisał Jin. Wydają coś na szybkiego i mamy taki efekt. Po za tym nikt Ci nie broni mieć jedno i drugie. Dlatego kupiłem sobie X360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Nie wiem jak w rzeczywistosci, bo nie gralem, ale sprawa sterowania na PC moze byc przesadzona. Na gry-online, recenzent wspomnial na forum, ze sterowanie bylo bardzo dobre, wszystkie klawisze mozna skonfigurowac i nie bylo najmniejszej potrzeby podlaczac pada (co wedlug niego, w przypadku RE4 bylo koniecznoscia).

Takze na:

http://www.rockpapershotgun.com/2008/10/15...launch-trailer/

gdzies w komentarzach byla wypowiedz jednego z pracownikow portalu, ze nie ma zadnych problemow ze sterowaniem na PC.

 

Byc moze nie jest idealnie, ale tez chyba nie jest calkiem do d... .

 

Mnie natomiast interesuje klimat. Wielu recenzentow porownuje gre z RE4, w ktora nie gralem, wiec nie mam punktu odniesienia. Ciekawe jak w porownaniu z System Shockiem 2? Jesli sprawa wyglada tak, ze idziemy 5 metrow i wyskakuje nam jakis Alien, ktorego trzeba zabic, i tak w kolko, to ja podziekuje. Fajnie by bylo, jakby potyczki byly nieco rzadsze ale bardziej intensywne. Wiecej eksploracji i strachu PRZED walka, niz samej walki. Na GOL-u napisali, ze gameplay jest bardzo wywazony i nie zabraknie ani walki ani eksploracji, ale jednak wolal bym wiecej niezaleznych opinii.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sprawa wyglada tak, ze idziemy 5 metrow i wyskakuje nam jakis Alien, ktorego trzeba zabic, i tak w kolko, to ja podziekuje. Fajnie by bylo, jakby potyczki byly nieco rzadsze ale bardziej intensywne. Wiecej eksploracji i strachu PRZED walka, niz samej walki. Na GOL-u napisali, ze gameplay jest bardzo wywazony i nie zabraknie ani walki ani eksploracji, ale jednak wolal bym wiecej niezaleznych opinii.

 

pozdrawiam

Człowieku....idealna ta wizja.Zawsze chciałem ,aby w tego typu grach było "ich" mniej ale...były ostrzejsze, straszniejsze ,inteligentniejsze -słowem prawdziwe niewychowane i zdradzieckie bestyje :wink: .Chciałbym uczucia ,że lepiej się schować niż szukać stworów i punktów nabić.Obawiam się jednak ,że to nie służy interesom -takie podejście do gier jak wspominasz.Zresztą zaraz by kwękano ,że "wieje nudą i pusto coś" :wink: .Ciekawe czy główny hero zdejmie nakrycie głowy choć na moment hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku....idealna ta wizja.Zawsze chciałem ,aby w tego typu grach było "ich" mniej ale...były ostrzejsze, straszniejsze ,inteligentniejsze -słowem prawdziwe niewychowane i zdradzieckie bestyje :wink: .Chciałbym uczucia ,że lepiej się schować niż szukać stworów i punktów nabić.Obawiam się jednak ,że to nie służy interesom -takie podejście do gier jak wspominasz.Zresztą zaraz by kwękano ,że "wieje nudą i pusto coś" :wink:.

No niestety. Liczylem na cos takiego w Bioshocku i nic z tego. Tutaj bedzie zapewne podobnie. Z drugiej strony, tyle dobrego przeczytalem o gameplayu i to nie tylko z tych mainstreamowych recenzji, ze coraz bardziej sie napalam. Glowne wady to podobno zapozyczenia z roznych filmow, jak i gier czyli brak oryginalnosci. Natomiast, jest to podobno bardzo umiejetnie splecione. Wiec w sumie co to za wada, jesli gra czerpie to co najlepsze z klasykow gatunku?

A tak poza tym. Na dniach ma wyjsc animowany film Dead Space: Downfall

http://www.play.com/DVD/DVD/4-/5541458/Dea...ct.html?cur=258

Moze zamowic od razu obie pozycje :rolleyes: ?

 

Bardzo prosilbym o wrazenia jak tylko ktos juz posiada/bedzie posiadal ta gre. Interesuje mnie glownie gameplay. A konkretnie to co w poprzednim moim poscie: Jest klimat System Shocka? Czy co 5 sekund jakis mutant nam wyskakuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...