Skocz do zawartości
qqrydza

Dead Space

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w tym miejscu, co mam tu robić ? bo wciskam ctrl + prawy klawisz myszy i nic.

Czy da się ustawić tu AA, bo w ustawianiach nic takiego nie znalazłem.

Celujesz w miejsce do którego chcesz się odbić (prawy przycisk myszy) a dopiero później wciskasz CTRL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? :| MariuszDW wlasnie konkretnie i rzeczowo sie wypowiedzial, ma cie przeprosic ze ma inne zdanie o grze od ciebie? troche [ciach!]a kultury ludzie. gierka jest w porzadku ale do klimatu sh2 to jej niestety sporo brakuje. pierwszy i ostatni raz przestraszylem sie jak mi sie trup podniosl z podlogi i zrobil "buuuuuuuuu". od tego momentu od razu wiadomo ktore trupy to alieny, a ktore nie i za bardzo nie ma czego sie bac.

Ale i tak polecam bo tytul zacny.

 

Może się zbulwersował, bo dalej zaszedł. Gierki jeszcze nie oceniłem.

Tego tekstu nie ma sensu komentować.

 

Cały czas jest coś nowego: bronie, zadania, lokacje (ładne). Zacząłem piąty rozdział i robi się co raz trudniej.

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrocilem w koncu do domu paczuszka juz czekala na mnie od wczoraj no i jak narazie gra robi na mnie w miare dobre wrazenie :) straszna ta gra raczej nie jest jednak milo sie gra (jak narazie 2h). w 2 rozdziale doszedlem do wyrwy w statku i widok ktory zobaczylem wyzwolil ŁAŁ z mych ust :D widok choc nie jest jakis piorunujacy jednak cos w nim jest ;]

 

zas co do sterowania nie jest zle wrecz intuicyjne, nawet smiem powiedziec ze podobne do chocby naszego rodzimego wiedzmina i innych gier.

post-156088-1225028864_thumb.jpg

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA masz do wyboru - tak lub nie :]

 

a zeby przeskoczyc musisz nacelowac na sciane na przeciwko i trzymajac ppm wcisnac ctrl. wtedy przeskoczy.

 

Celujesz w miejsce do którego chcesz się odbić (prawy przycisk myszy) a dopiero później wciskasz CTRL.

Dzięki, działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem grę co zajęło mi 13 godzin. Wrażenia niesamowite, zakończenie super. Gra wessała mnie i nie chciała puścić. Grałem dwa dni czyli wychodzi że siedziałem przy niej po 8 godzin dziennie. A normalnie to gram sobie godzinkę i już się nudzę bo gra mnie nie wciąga. Prowadzenie akcji - rewelka, upgrade broni - rewelka, pomysł z grawitacją, wykorzystanie telekinezy - rewelka. Fabuła jednoznacznie podpowiada że nie problemem jest zrobić kontynuację co zapowiedzieli już sami autorzy. Teraz taki mały supriz. Po zakończeniu gry otrzymujemy:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - >
- kombinezon wojskowy

- dzienniki wstępne

- 50000 kredytów

- 10 węzłów

- odblokowany tryb niewykonalny

A i jeszcze jeśli gramy na tym samym poziomie trudności to mamy wszystko to co mieliśmy na końcu gry z upgrejdami włącznie.

 

Dostępne są już polskie napisy do filmu.

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos na radeonie (4850) problem z karta graficzna nie odpowiadajaca na polecenia sterownika? Pierwsze dwa chaptery przeszedlem bez problemu ale teraz co pare minut wyskakuje mi vpu recovery co w innych grach nie ma miejsca. Zmiana sterownikow na najnowsze nie pomogla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że ruchy myszą w DS są trochę bezwładne/opóźnione? Wyciągam stałe 60fps a czuję jakbym grał z lagiem.

 

Gregor 100fps niestety jest dla mnie nieosiągalne ;)

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zauważyłem też, że takjakby te 60 fps dla tej gry to za mało. Dziwne , bo takie odczucia miałem po włączeniu vsync. Powyżej 100 fps nie ma już takiego wrażenia.

Jeśli ktoś lubi grając podszlifować język obcy w moim przypadku język francuski to można spotkać - zwłaszcza w znalezionych nagraniach - straszne byki w pisowni, bo w wymowie jest ok. ( np qu`est-ce qui c`est passe takie banalne zapytanie , a w grze jakiś twór normalnie z tego zrobili nie z tej ziemi). Spoko lecę dalej nie zwracając na babole językowe.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że ruchy myszą w DS są trochę bezwładne/opóźnione? Wyciągam stałe 60fps a czuję jakbym grał z lagiem.

 

Gregor 100fps niestety jest dla mnie nieosiągalne ;)

Próbowałeś wyłączyć / zmniejszyć poziom (jeżeli masz włączony) AA? Miałem tak kiedyś w Doomie 3 - klatek było >60, a mysz miała spore opóźnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wyłączyć / zmniejszyć poziom (jeżeli masz włączony) AA? Miałem tak kiedyś w Doomie 3 - klatek było >60, a mysz miała spore opóźnienia.

Piwo dla Ciebie ;) miałem włączone AA (w menu skitrał się pomiędzy bloomami, hdr i tego typu ustawieniami). Teraz jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, miotacz ognia jest przydatny, m.in. do zabijania tych małych stworów,

na większe osobniki nie ma co tracić paliwa. Nie wiem jak daleko zaszedłeś, ale

ja mogę polecić nawet pierwszą piłę plazmową, ulepszona zawsze daje radę,

polecam też karabin, ten to dopiero daje radę.

Edytowane przez bartopl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male spostrzezenie. AA w tej gierce daje takiego blura (mowie o tym ustawieniu w menu), ze gra wyglada jakbym gral z teksturami w 800x600. Wylaczylem to cholerstwo i w koncu grafika wskoczyla na inny poziom :)

 

A co do samej gry to musze przyznac, ze od dawna mnie tak gra nie wciagnela swoim klimatem (cos ala Event Horizon ;)) Wczoraj wieczorem obejrzalem film, a dzis gierke i ledwo sie oderwac od niej moge :)

post-869-1225115370_thumb.jpg

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam mocny Lullaby Trailer - jak ktoś nie widział i nie ma gry (bo robi za intro).

Pisałem, że gra nie straszy, ale jak tą piosenkę usłyszałem podczas rozgrywki, to trochę ciarki przeszły :D

 

 

Co do broni, to preferuję piłę-rozpruwacz. Rzeźbię podczas spędów - ze stazą lub bez.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że gra nie straszy, ale jak tą piosenkę usłyszałem podczas rozgrywki, to trochę ciarki przeszły :D

Jak ta gra nie straszy, to ja nie wiem co ty wciagasz ;) Ja nie gralem jeszcze w nic podobnego, nawet pikanie sonaru marinem w AvP to pikus przy tym to tu sie wyprawia. Pierwszy level robilem 1:45 i bynajmniej nie dlatego ze lubie pozwiedzac lokacje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi powie jak dziala cell cos tam (mam ang wersje gry) probowalem na kilku stworach i narazie zaluje ze wydalem 11k.

 

byscie skojarzylo co to za bron to podobno strzela jakims rodzajem energi o duzej sile (taki opis ma ta bron w grze)

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male spostrzezenie. AA w tej gierce daje takiego blura (mowie o tym ustawieniu w menu), ze gra wyglada jakbym gral z teksturami w 800x600. Wylaczylem to cholerstwo i w koncu grafika wskoczyla na inny poziom :)

 

A co do samej gry to musze przyznac, ze od dawna mnie tak gra nie wciagnela swoim klimatem (cos ala Event Horizon ;)) Wczoraj wieczorem obejrzalem film, a dzis gierke i ledwo sie oderwac od niej moge :)

O właśnie dzięki za film na dzisiejszy wieczór. Dawno go nie oglądałem - Event Horizon poprostu majstersztyk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi powie jak dziala cell cos tam (mam ang wersje gry) probowalem na kilku stworach i narazie zaluje ze wydalem 11k.

 

byscie skojarzylo co to za bron to podobno strzela jakims rodzajem energi o duzej sile (taki opis ma ta bron w grze)

Chyba ci chodzi o Laser Stykowy.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

To taka niby snajperka dużego kalibru. Nie nadaje się na krótki dystans. Bardzo dobra do kasowania boss'ów. Moim zdaniem wręcz niezbędna na ostatniego.

 

Gierkę dzisiaj skończyłem. Bardzo dobra. Porządnie zrobiona, bez jakichś widocznych bugów. Taki dreszczowiec-strzelanka z kilkoma "mamy cię". I nie zawsze wystarczy wybić klientów. Czasami trzeba pod presją szukać wyjścia z sytuacji, inaczej można zużyć amunicję i nic nie wskórać. Dużo też zwiedzania i rozwiązywania zagadek.

Widowiskowa końcówka i "mocny" finał.

 

Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA działa, ale nie wygładza idealnie. Niektóre gry tak mają. Np. w Mass Effect choćby włączać co raz mocniejsze AA, to i tak w niektórych miejscach ząbkuje.. W Dead Space przynajmniej nie ma spadku wydajności.

 

Nie wiem czemu tak wielu osobom przeszkadza rozmycie. Maskuje niedoskonałości grafiki i dodaje "fotorealizmu" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...