Skocz do zawartości
qqrydza

Dead Space

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku....idealna ta wizja.Zawsze chciałem ,aby w tego typu grach było "ich" mniej ale...były ostrzejsze, straszniejsze ,inteligentniejsze -słowem prawdziwe niewychowane i zdradzieckie bestyje :wink: .Chciałbym uczucia ,że lepiej się schować niż szukać stworów i punktów nabić.Obawiam się jednak ,że to nie służy interesom -takie podejście do gier jak wspominasz.Zresztą zaraz by kwękano ,że "wieje nudą i pusto coś" :wink: .Ciekawe czy główny hero zdejmie nakrycie głowy choć na moment hehe...

IMHO dobra gra o gestym jak syrop klimacie by sie swietnie sprzedala. Jest jednak jedno ale: takie podejscie do przeciwnikow mogfloby spowodowac, ze:

1. gra zmienilaby sie w radykalna skradanke, w ktorej najmniejszy blad konczylby sie wczytaniem save'a

2. zbytnie "dopakowanie" przeciwnikow mogloby doprowadzic do zatykania sie gracza na walkach nie do wygrania, co moze byc frustrujace.

 

Ale jesli zrobi sie to dobrze, i bedzie to mialo dobry klimat i fabule, to iMHO sukces murowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna przynajmniej początek który do tej pory przeszedłem. Na razie jedyną wadą tej gry po jakimś czasie do zaakceptowania jest działanie swobodnej kamery. Jest to dziedzictwo z konsoli gdzie padem pewnie sterowało się wyśmienicie jednak na PC mamy wrażenie że obraz nie nadąża za naszymi ruchami. Tak jak jednak powiedziałem nie jest to aż tak wielka wada i po pewnym czasie można się przyzwyczaić. Ja zwiększyłem też czułość myszy aby szybciej obracać kamerą. Dużym plusem jest to że gra naprawdę szybko się ładuje. Kiedy zostanie ci mało energii nasz bohater wydaje fajne dźwięki przez swój hełm sygnalizując swoją słabą formę, coś jak Vader na zadyszce.

 

P.S. Z tą kamerą jest tak że na konsoli jeśli ją obracałeś to bohater skręcał w danym kierunku natomiast na PC sterujemy WSAD a obracamy kamerą myszką czyli wykonujemy te rzeczy oddzielnie i czasami można się zakręcić.

 

Jak dla mnie to najlepsza gra roku choć nie grałem we wszystkie tytuły choćby Mass Effect.

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy włącznej synchronizacji fpsy blokują się na 30 i strasznie laguje myszka/kamera. Po wyłączeniu jest całkiem OK.

Nie no a ja do 5 rozdziału doszedłem grając na 42 FPS'ach. Po zmianie Vsync gra skoczyła na wyższy level bo i sterowanie się poprawiło i celowanie czyli przyjemność z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem pochlebna recenzje na grach online i po ogladnieciu paru gameplayow jestem pozytywnie nastawiony na produkcje mimo ,ze nie przepadam za horrorami i tego typu grami.w tygodniu mam nadzieje ze 4850 dojdzie to sprawie sobie gierke.jak sie prezentuja wymagania i jak stoi wogole szata graficzna bo wydaje mi sie ,ze jest na przyzwoitym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj cos widze ze w koncu minie mi wczesno jessienne znuzenie grami bo jak do tej pory wszystko co kupilem odstawialem po 2 dniach :D

jak sie dobrze wkrecisz to to tez odstawisz po dwoch dniach. watpie zeby bylo wiecej niz 10h grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem pochlebna recenzje na grach online i po ogladnieciu paru gameplayow jestem pozytywnie nastawiony na produkcje mimo ,ze nie przepadam za horrorami i tego typu grami.w tygodniu mam nadzieje ze 4850 dojdzie to sprawie sobie gierke.jak sie prezentuja wymagania i jak stoi wogole szata graficzna bo wydaje mi sie ,ze jest na przyzwoitym poziomie.

Grafika jest swietna. I to mowie ja, grajacy na Compalu (FL90) w rozdzielczosci 1280x800. Jestem dopiero na samym poczatku, ale z wszystkim na max (bez AA) wydaje sie plynne. Z drugiej strony nie bylem jeszcze w srodku poteznej jatki...

Co do merytorycznej oceny to wstrzymam sie jeszcze. Dopiero co zaczalem i zobaczymy jak sie akcja rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie dobrze wkrecisz to to tez odstawisz po dwoch dniach. watpie zeby bylo wiecej niz 10h grania.

widzisz problem lezy w tym ze bia:hh myslalem ze da rade nic znudzilo sie po 2h grania i na sile doszedlem do misji black friday i juz nie tykam tej gry. podobnie z crysis warhead, doszedlem do konca pociagu i tez nie chce mi sie juz w to grac bo wieje dla mnie nuda oO. stalkera cs tez przeszedlem na sile (choc tutaj klimat wrecz mnie zmuszal by grac dalej). wiec mam nadzieje ze tym razem jak usiade przed gra to nie wylacze jej po 2h mowiac boze co za nuda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Odpowiedź"
Napierdzielasz w "E" ile wlezie

A jak jest z polonizacją w Dead Space? Ujdzie czy unikać ;) ? Jest tylko kinowa?


Kinówka. Nawet smacznie, że różne interfejsy holograficzne po polsku.

Jednak gra dla masowego odbiorcy. Jasno, nie idzie się bać. Ktoś wyskoczy zza winkla to w ryj dostanie i tyle. Jest trochę dobrych scen, szkoda, że wiele z nich widzialem w materiałach promocyjnych.
Udźwiękowienie dobre, w ciemnościach to człowiek by się nerwowo rozglądał latarką, a tak to się marnuje. Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak gra dla masowego odbiorcy. Jasno, nie idzie się bać. Ktoś wyskoczy zza winkla to w ryj dostanie i tyle. Jest trochę dobrych scen, szkoda, że wiele z nich widzialem w materiałach promocyjnych.

Udźwiękowienie dobre, w ciemnościach to człowiek by się nerwowo rozglądał latarką, a tak to się marnuje.

Mnie bardziej przestraszył twój post bo ludzkiej głupoty boję się najbardziej.

 

Gra ma 12 rozdziałów co powinno starczyć na jakieś 15 godzin gry. Zostały mi do przejścia 2 więc później napiszę ile ich było faktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej przestraszył twój post bo ludzkiej głupoty boję się najbardziej.

? :| MariuszDW wlasnie konkretnie i rzeczowo sie wypowiedzial, ma cie przeprosic ze ma inne zdanie o grze od ciebie? troche ciach!a kultury ludzie. gierka jest w porzadku ale do klimatu sh2 to jej niestety sporo brakuje. pierwszy i ostatni raz przestraszylem sie jak mi sie trup podniosl z podlogi i zrobil "buuuuuuuuu". od tego momentu od razu wiadomo ktore trupy to alieny, a ktore nie i za bardzo nie ma czego sie bac.

Ale i tak polecam bo tytul zacny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...