Skocz do zawartości
akslow

Epox 8RDA+ 1.0 i 1.1 na ile podkreciliscie FSB???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie na ile podkreciliscie magistrale na tej plycie. Prosze podac jej wersje oraz ktora serie mostkow posiadacie A2 czy A3 ( o ile wiecie) . Chce sie dowiedziec czy sa znaczace roznice miedzy 1.0 a 1.1. Jezeli zmienialiscie chlodzenie to prosze o wyszczegolnienie. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej slotów PCI w narożniku - chyba ;) - już nie pamietam - looknę - tak - obok złącza szpikowego GamePortu

dzieki, chyba bym caly dzien musial szukac z lupa ;) 1.1 :!: jakie sa roznice miedzy 1.0, a 1.1?

 

co do tematu, zeby nie bylo...

Skromne 200 z zalmanami na mostkach (na sb nie wiem sam po co, jest zimny...) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi powiedziec co oznaczaja konkretne cyfry w tych tminingach? ty masz CL2.5-3-3-6...CL2.5 to wiem...a reszta?

ps. mam mozliwosc kupienia firmowych pamieci nanya albo innych za 280zl (2 x 256)....co ty na to? te pamieci wytrzymaja 200Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAS Latency 2.5, T(RP) 3, T(RCD) 3, T(RAS) 6... Dokładniejszego objaśnienia "co jest co" poszukaj w instrukcji do swojej płyty głównej.

Co do pamięci Nanya - nie wiem, poszukaj w archiwum, było na ten temat sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAS Latency 2.5, T(RP) 3, T(RCD) 3, T(RAS) 6... Dokładniejszego objaśnienia "co jest co" poszukaj w instrukcji do swojej płyty głównej.

Co do pamięci Nanya - nie wiem, poszukaj w archiwum, było na ten temat sporo.

Nanye ddr333 jeśli pójdą na 200 to z ledwością. MOje koło 190 wymiękały. Najlepiej (znaczy najtaniej) by było poszukać dobrych seiteców ddr333 które powyżej 400 na cl2 biegają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta Epox 8RDA bezs plusa

max stabilne FSB asynchronicznie 235MHz

jedyna modyfikacja polegała na zdarciu tego pseudo termoprzewodzącego paska pod radiatorem na NB i posmarowaniu zwykłą biała.

Oznaczenie NB G30080.1 02438A3

Oznaczenie SB FB0765.10249A3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ajny przypoadek :

mam plyte 8rda bez + procek 1700+ podkrecilem go na szynie 220Mhz x10 wszycho stabilne dziala pieknie hura jednak podpuscilo mnie zeby podniesc dalej szyne puscilem 225 x 9.5 i [gluteus maximus] komp nie wstal mysle sobie luzik robie clear cmos i wroce do 220 a tu nic reset biosu nie pomaga kurde no to ladnie mysle sobie padl procek wsadzan durnia i tez nic kurde zasilacz padl mysle sobie, ale czemu przeciez to dobry 300W huntkeya podlaczam inny tez [gluteus maximus]. Okazalo sie ze spalila sie plyta glowna mostki mialem chlodzone aktywnie obydwa i na szynie 225Mhz padla plyta wiec taka moja rada uwazajcie na te ekstremalne magistrale danych (i tak sie ciesze ze tylko plyta padla :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ajny przypoadek :

mam plyte 8rda bez + procek 1700+ podkrecilem go na szynie 220Mhz x10 wszycho stabilne dziala pieknie hura jednak podpuscilo mnie zeby podniesc dalej szyne puscilem 225 x 9.5 i <font color="#FF0000">[ciach!]</font> komp nie wstal mysle sobie luzik robie clear cmos i wroce do 220 a tu nic reset biosu nie pomaga kurde no to ladnie mysle sobie padl procek wsadzan durnia i tez nic kurde zasilacz padl mysle sobie, ale czemu przeciez to dobry 300W huntkeya podlaczam inny tez <font color="#FF0000">[ciach!]</font>. Okazalo sie ze spalila sie plyta glowna mostki mialem chlodzone aktywnie obydwa i na szynie 225Mhz padla plyta wiec taka moja rada uwazajcie na te ekstremalne magistrale danych (i tak sie ciesze ze tylko plyta padla :) )

A próbowałeś użyć zworki JCLK? Podobno pomaga w takich sytuacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ajny przypoadek :

mam plyte 8rda bez + procek 1700+ podkrecilem go na szynie 220Mhz x10 wszycho stabilne dziala pieknie hura jednak podpuscilo mnie zeby podniesc dalej szyne puscilem 225 x 9.5 i <font color="#FF0000">[ciach!]</font> komp nie wstal mysle sobie luzik robie clear cmos i wroce do 220 a tu nic reset biosu nie pomaga kurde no to ladnie mysle sobie padl procek wsadzan durnia i tez nic kurde zasilacz padl mysle sobie, ale czemu przeciez to dobry 300W huntkeya podlaczam inny tez <font color="#FF0000">[ciach!]</font>. Okazalo sie ze spalila sie plyta glowna mostki mialem chlodzone aktywnie obydwa i na szynie 225Mhz padla plyta wiec taka moja rada uwazajcie na te ekstremalne magistrale danych (i tak sie ciesze ze tylko plyta padla :) )

A czy poza chłodzeniem mostków miałeś chłodzone mofsety, VDD, VDDR, Vreg :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za to pytanie ale gdzie te radiatory zamontowac zalapalem tylko zeby zmienic paste pod radiatorem tym firmowym i na mostek poludniowy dac radiator a reszty to nie czaje byl by ktos tak dobry i to lopatologicznie mi wytlumaczyl np wklejil zdjecie epoxa8rda+ i pozaznaczal miejsca gdzie to zamontowac :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...