Skocz do zawartości
li_pek

Wymiana Procesora Intel Celeron M 420 Na Core Solo T1350

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Zamierzam wymienić procesor w moim notebooku.

Na dzień dzisiejszy wstawiony jest Intel Celeron M 420,

Mam możliwość zakupu za małe pieniądze procesora INTEL CORE SOLO T1350

 

I tu zaczyna się problem. Czy jest szansa, że ten procesor CORE SOLO będzie działać.

 

Wiem, że oba procesory działają na tej samej szynie 533, nie wiem jednak czy z innych powodów może ten procesor nie działać,

 

Będę wdzięczny za waszą pomoc.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Zamierzam wymienić procesor w moim notebooku.

Na dzień dzisiejszy wstawiony jest Intel Celeron M 420,

Mam możliwość zakupu za małe pieniądze procesora INTEL CORE SOLO T1350

 

I tu zaczyna się problem. Czy jest szansa, że ten procesor CORE SOLO będzie działać.

 

Wiem, że oba procesory działają na tej samej szynie 533, nie wiem jednak czy z innych powodów może ten procesor nie działać,

 

Będę wdzięczny za waszą pomoc.

 

Pozdrawiam,

Podaj model lapciaka / chipset / proc / czy lubi jesc rano :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARISTO Prestige 700S

 

- Chipset Intel 915 PM

 

- procesor Intel Celeron 360 a nie jak w temacie napisałem 420 ( wybaczcie za błąd )

 

A jeść to on lubi 

 

Napięcie z baterii schodzi w trimiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna jest. Niby tyle samo nozek, ale nie sa te same.

 

 

Celek 360

T1350

 

Tez maja nie do konca poprawnie napisane, ale uwierz mi, nie bedzie pasowac do twojego notka. Musisz kupic Pentium M (albo PM serii 7x5 FSB 400 albo PM serii 7x0 z FSB 533).

 

Pentium M

 

ps. Oczywiscie bierz PM 7x0 z fsb 533. Sa wydajniejsze (troszeczke), tansze i latwiej dostepne :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieże ci na słowo 

 

Prawdę mówiąc w zależności od źródła, informacje są różne.

 

Dobra, jeżeli przypadkiem wstawił bym T1350 do swojego laptopa, stała by mu się krzywda ?

Jeżeli nie to mogę to sprawdzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinujcie.

 

Prawda jest taka, że Intel Core nie jest obsługiwany przez chipset 915 to dopiero potrafi 945.

Komputer się nie uruchomi. Jak celeron jest dla ciebie za wolny, to możesz wstawić dowolnego Pentium M dothan np 770 a może nawet i 780

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeżeli przypadkiem wstawił bym T1350 do swojego laptopa, stała by mu się krzywda ?

Jeżeli nie to mogę to sprawdzi .

Nie wsadzisz, bo ma inny rozstaw nozek! Chyba, ze na sile (mlotkiem), ale tego raczej nie przezyje ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wsadzisz, bo ma inny rozstaw nozek! Chyba, ze na sile (mlotkiem), ale tego raczej nie przezyje ;)

Podpisuje sie wszystkimi czlonkami :) Nie wlezie bez uzycia sily ale czego to Polak nie wymysli ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie wszystkimi czlonkami :) Nie wlezie bez uzycia sily ale czego to Polak nie wymysli ? :D

Owszem wejdzie nawet C2D ale jak napisal X nie bedzie obslugiwany przez chipset. Pin socket m478 i m479 roznia sie 1 pinem lecz fizycznie wejdzie 478 w 479socket lecz kazda generacja procesorow elektonicznie nie jest obslugiwana przez nizsza od siebie generacje chipsetow - czyli do T1xxx potrzebny jest i945xx gdyz i915PM nie ma takiej mozliwosci.

 

http://pagead2.googlesyndication.com/pagea...amp;u_java=true

"Intel Core Solo T1300 LE80538GF0282M

Intel Core Solo T1300 LF80538GF0282M (BX80538T1300)

This T1300 and many other Core CPUs are packaged in 478-pin micro FC-PGA package. While older mobile microprocessors, including mobile Pentium 4-M, mobile Pentium 4, Celeron M and Pentium M, were also packaged in 478-pin package, it doesn't mean that all these processors are compatible with each other. In fact, there is a difference in location of one pin between Core Duo/Solo, Pentium M/Celeron M and Mobile Pentium 4/4-M packages. Even more confusing part is that all these processors use socket 479 (a socket with 479 pin-holes), that will accept any of these 478-pin packages. While all above-mentioned processors will fit in that socket, only one processor family will be electrically compatible with it. For these reasons Core Duo/Solo microprocessors cannot be used to upgrade Celeron M/Pentium M or Mobile Pentium 4 laptops."

Edytowane przez makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pozwolę sobie podłączyć się pod ten wątek.

Posiadam notebooka HP nx6310 [EY589ES]. Mam obecnie Celerona M 430 i chipset intela 940/943GML.

Chciałbym jednak wymienić Celerona M na Core Solo T1350.

Celeron jak i Core Solo działają na 533MHz.

 

Czy Core Solo będzie działał prawidłowo w moim laptopie :?:

Edytowane przez dycus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając anglojęzyczną Wikipedię natknąłem się na kilka ciekawych rzeczy. Między innymi spis procesorów Intela oraz spis jego chipsetów.

Oto strony na których byłem:

- http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel...microprocessors

- http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_chipsets

 

Jeśli dobrze widzę to w moim notku Core Solo T1350 powinien działać na chipsecie 940/943GML :?:

post-146331-1204997533_thumb.jpgpost-146331-1204997569_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z anglojęzycznych for znalazłem taką informację (http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=99178)

 

I've got a Gateway MX6214 with the Intel 940GML and the 945GM refers to the graphics chipset. I bought both a T1350 and a T2060 off of ebay. I also upgraded to the latest bios which it said supported the T2060 as of the last revision. Unfortunatly, even with the bios upgrade, because of the 940GML chipset I was unable to upgrade the the T2060. I believe you're in the same boat I am and that's the best chip you'll be able to upgrade to (T1350). Hate to break the bad news to ya. You can find the T1350 on ebay for right around $35 or so. Good luck.

Czyli jednak jest dość duża szansa, że i u mnie to (Core Solo T1350) zadziała :?:

Edytowane przez dycus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bez problemu Core Solo wrzucisz w zamian Celerona 4xx

 

 

Ja testowałem na swoim nx6310 (ey502es) czy pojdzie Core Duo T2300, jednak chipset 945GM nie obsługuje w pełni dwurdzeniowców :P

 

Procek był widoczny jako Core Solo T1300.

 

 

Mam jednak dodatkowo pytanie: Mając do wyboru Core Solo T1300 (1.66/2M/667) i Core Solo T1350 (1.86/2M/533), który byście wybrali? Głównie chodzi mi o wydajność.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem wszystkie posty na formum o wymianie procka w laptopie i troche jestem skołowany. Nie jestem w tym dobry więc wolę się upewnić jeszcze raz.

Mam laptopa Acer Aspire 3692 NWLMI

A wnim

Procesor: Intel Celeron M 420 [1,60 GHz; FSB 533 MHz]

Płyta Główna: Grapevine-Producent [Takie informacje wywświetliłym mi się w programie EVEREST jak sprawdzałem jaki mam sprzęt]

Chipset: Intel 940GML Express

Typ kontrolera Graficznego: Intel GMA 950

 

A to informacje z programu CPU-Z

Nazwa: Intel Celeron M420

Nazwa kodowa: Yonah

Podstawka: Socket 479 mPGA

Technologia wykonania: 65nm

 

Płyta główna:

Model: Grapevine

Chipset: i943/940GML

Mostek Południowy:82801 GHM (ICH7-M/U)

 

 

Mam pytanko jak jakie moge zamontować procesory do swojego komputera. Nie interesują mnie procki z rodziny Core2Duo i Dual Core bo wiem że na pewno nie będą działać ale jeśli ktoś wie co mogę zamontować na tej płycie to będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat

Edytowane przez 100lar3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Twój chipset spokojnie obsłuży Celerony M z seri 4xx do 450.

Nie jestem pewien czy zadziałają Celerony M z serii 5xx. :?

No i możesz pokusić się na wymianę na Core Solo, ale jedynie na szynie 533, bowiem taką szybę swobodnie obsługuje Twój chipset. (Procesory z Core Solo z szyna 533 nie są oficjalnie wspierane przez Intela - nie znajdziesz o nich nic na jego stronie, jedynie Wikipedia i Internet) B-)

 

Ja jestem w pełni zadowolony z wymiany mojego CM 430 na CS T1350 i zainstalowania programu NHC. Wszystko działa tak jak chciałem i na czym mi zależało, a dzięki NHC mam nad wszystkim kontrolę :)

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic.php?p=184516 tam pozwoliłem sobie zamieścić mój mały manual z wymiany procesora oraz dodatkowo zamieszczam tam screeny z tej operacji i kilka danych.

Edytowane przez dycus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...