Skocz do zawartości
Gość wojtassss

MaŁy Problem Z Lan + Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtassss

mam router linksys wrt 54g, podłączony jest on do modemu kablówki (aster)

Do routera kablem podłączyłem komputer stacjonarny, wyłączyłem serwer dhcp i włączyłem dmz dla stacjonarki.

Oczywiście skonfigurowalem stacjonarkę, nadalem mu stały numer ip itp.

To samo z laptopem, tyle ze bez dmz (mam tylko jeden publiczbny numer ip. I teraz:

Kiedy siedzialem przy laptopie żona wyłączyla komputer - wszystko ok. Kiedy włączyła go ponownie, dosłownie tuż po wciśnięciu przycisku zasilania, w laptopie nie było już internetu, co więcej, wogole nie znajdował mojej sieci. powtarzalem tą czynność kilkakrotnie - z tym samym skutkiem.

Gdzie tkwi problem?

Dodam tylko że zrobilem hard reset routera i wszystko wróciło do normy, puki co.

Mam ten router pierwszy dzień, może ktoś już przez to przechodził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Podczepie sie pod temat :>

 

Mam sobie router NETGEAR WGR614, lapek Compaq Armada 1750 z WiFi na PCMCIA (Pentagram). Sterownik do karty zainstalowany, znajduje sieci (w tym moją) ale, jeżeli podłącze router pod modem (Aster również) a potem kablem do PC to neta na kompie jak i na lapku nie ma. Pobieranie IP i innych DNS'ów jest na auto. Wydaje mi sie że wszystko jest dobrze podłączone ale czemu neta nie. Z góry dziękuję za pomoc.

 

P.S. Wygląda mi na to że router nie wysyła i nie pobiera danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie pod temat :>

 

Mam sobie router NETGEAR WGR614, lapek Compaq Armada 1750 z WiFi na PCMCIA (Pentagram). Sterownik do karty zainstalowany, znajduje sieci (w tym moją) ale, jeżeli podłącze router pod modem (Aster również) a potem kablem do PC to neta na kompie jak i na lapku nie ma. Pobieranie IP i innych DNS'ów jest na auto. Wydaje mi sie że wszystko jest dobrze podłączone ale czemu neta nie. Z góry dziękuję za pomoc.

 

P.S. Wygląda mi na to że router nie wysyła i nie pobiera danych.

Witam.

Mam bardzo podobną sytuację. Mam internet z UPC (4 mb), podłączyłem modem który od nich dostałem (motorola) do mojego routera (gigaset SE515dsl), a następnie router podłączyłem do kompa, wszystko chodzi - ale mam też laptopa wifi. Chciałem tam podłączyć internet i nie da sie ! Najlepsze jest to że wcześniej miałem netie i wszystko chodziło. Poza tym laptop "widzi" sieć bezprzewodową, mogę się z nią połączyć, mogę nawet wejść na router przez przeglądarkę www z laptopa - ale sieci nie ma....

Proszę o pomoc, z góry dzięki.

Edytowane przez MordorTHC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal z laptopa DHCP, wpisz mu z palca dane lacznie z DNSami(skopiuj sobie ze stacjonarki tylko IP daj wyzsze/nizsze).

 

Mozliwe tez, ze masz wylaczony routing na routerze, dlatego jeden pecet dziala a drugi juz niekoniecznie. Zobacz jakie masz klasy adresowe od providera i jaka masz za swoim routerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu...

 

Zauwazyłem dziwną przypadłość ze swoim wrt54gl na tomato 1.15 (na wcześniejszych wersjach też to było). Zintegrowane karty sieciowe kompów stacjonarnych nie potrafią pobrać adresu od dhcp, na laptopie nie ma żadnego problemu zarówno kablem jak i przez wi-fi a na stacjonarkach czasami pobierze po 2-3-krotnym restarcie sieciówki, ale to też nie jest reguła. Natomiast wyłączenie zintegrowanej sieciówki i dołożenie innej na PCI rozwiązuje problem, adres pobierany jest natychmiastowo. Na początku myślałe że to wina sieciówki czy visty, ale z dwoma innymi kompami z xp było podobnie, a podłączenie kabla bezpośrednio z liveboxa nie powoduje takich problemów i adresy są pobierane.

 

Sugestie mile widziane B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...