Skocz do zawartości
B3NY

8800gs Czy 9600gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam zamiar wymienić karte graficzna i zastanawiam się na wyborem pomiędzy 88GS a 96GT. Poszukałem już troche testów i porównałem wydajność.

Zależy mi na Waszych opiniach na temat tych 2 produktów ;)

Z góry thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600GT 512 MB

 

Ten GS ma trochę za mało ramu na dzisiejsze gry, nawet wolałbym 3850 i O/C albo taniego 8800gt za 6XX zł palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600GT 512 MB

 

Ten GS ma trochę za mało ramu na dzisiejsze gry, nawet wolałbym 3850 i O/C albo taniego 8800gt za 6XX zł palita.

Za mało RAMu do czego?? GS powyżej 1600x1200 nie wyrabia w nowszych grach wiec pewnie duża ilość pamięci nie pomoże. Ale nawet bez 512MB bije HD3850 i czasami 3870...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam , gdy zobaczę testy porównawcze(lub sam porównam).

96 SP vs 64 robi równicę, ale z tego co znalazłem, karty mają niemalże identyczną wydajność.Na korzyść 9600GT przemawia lepsza wydajność w wyższych rozdziałkach(pomijam ,że i tak nie grywalnych) ale może to sugerować ,że 8800GS ma poważne wąskie gardło w postaci węższej szyny i/lub mniejszej pamięci.

Sumarycznie, może to oznaczać ,że tylko na papierze wygląda fajnie,a w rzeczywistości okaże się ,że inżynierowie NV ,skroili coś o bardzo określonej wydajności-bez jej zapasu.

Póki co -daje na wstrzymanie ,ale raczej jestem za 9600Gt .

Nie chciałbym kupić przejściowego produktu ,który może być w przyszłości niski priorytet, w razie pojawienia sie -ewentualnych- błędów w sterownikach.

Chociaż na stery NV generalnie nie ma co narzekać, to wolałbym być po "pewniejszej" stronie->9600GT.

Ale drugiej strony, posiadanie 8800GS, to jak posiadanie limitowanej edycji :D , więc ...może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla kogos kto nie bedzie gral w gry powyzej rozdzielczosci 1280x1024? i zalezy mu na jak najnizszej temp.? bo komp bedzie chodzil 24/dobe? i dla kogos dla kogo liczy sie kazdy grosz :) tzn i tak juz bede musial dokladac bo uzbieralem ok 330 na 8600gt sonic + tylko, ze w tej syt. to chyba warto dolozyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mit z przypisaniem potrzebnego v-ramu do rozdzielczości staje sie męczący.

256MB to za mało do 1024*768 - wystarczy odpalić riva tunera z i popatrzyc na użycie v-ramu w danej pozycji ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz 8800GS od Gainwarda mogę powiedzieć, że karta spisuje się rewelacyjnie, jak dotąd nie znalazłem gry która nie chodziła by na full detalach przy rozdzielczości 1440x900 (mam panorame). Karta jest cicha i naprawdę wydajna, za tę cenę naprawdę mogę ją polecić. W końcu to seria 88XX, a nie nowa 9 z szóstką w oznaczeniu. To tak jakby wybierać między 8600 a 8800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis działa aż miło, jak dla mnie karta bomba :D zobaczcie pierwszy test 9600GT klik hmmm jakieś podobieństwo do 8800GS ? Pewnie będą różnić się tylko ceną, a Ci co patrzą na numerki i nie mają zielonego pojęcia o sprzęcie kupią tę co ma wyższy numerek :P a 512mb to tez chwyt marketingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wyjdą bardziej dopracowane stery, wersje podkręcone, i na pewno będzie lepsza od 8800GSa ;) A w tych pierwszych testach to i tak różnica jest minimalna.

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zapomniales zobaczyc ten test dokladniej... w grach widac jednak lepsza wydajnosc 9600GT (nie duza a jednak)

 

nie ma co gadac, premiera 9600GT za niecaly tydzien, wydajnosc podobna/lepsza od 8800GS, jesli cena bedzie tez podobna to juz wiece co brac...

 

po drugie 9600GT bedzie mniej pradozerny i pewnie bedzie sie mniej grzal (mniejsza ilosc tranzystorow)

 

512MB to tez nie chwyt tylko obecnie standard...

 

 

ogolnie polecam poczytec temat o 8800GS/9600GT bylo tam podane sporo testow :)

 

 

powtarzam kolejny raz, jesli ktos musi kupic jakas karte za te 450-500 zl i nie moze czekac to 8800GS jest najlepszym wyborem w tej chwili

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie też jak obie karty się kręcą i jak dużo wydajności im to dodaje. I czy na perwno 9600GT będzie do kupienia po normalnej cenie na już na początku marca, a może znów będziemy musieli czekać, tak jak to było z 8800GT.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co udalo mi sie poszukac na niemieckich stronach to za referencyjny model Gainwarda 9600GT przyjdzie nam zaplacic 150 euro... pewne jest to, ze ta cena jest jeszcze podniesiona (przed premiera)

 

stawiam, ze w dniu premiery wiekszosc 9600GT bedzie kosztowac 500-550 zl, lecz po tygodniu juz 450-500 (jakby nie bylo to bedzie nowosc, wiec sklepy podbija cene)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600GT jest tylko trochę wydajniesza a bije się 384 mb z 512 mb i 192 bit z 256 bit więc chyba walka jest nierówna :P nie widzę więc tutaj jakiejś wspaniałej wydajności 9600GT."Wstępna cena GF 9600GT wyprodukowanego przez Chaintech’a wynosić będzie ok. 650-700zł (bezpośrednio przeliczając z obcej waluty)" do tego doliczmy cło i marże sklepu...

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Pewnie będą różnić się tylko ceną, a Ci co patrzą na numerki i nie mają zielonego pojęcia o sprzęcie kupią tę co ma wyższy numerek :P a 512mb to tez chwyt marketingowy...

Wiesz co ? Co jak co, ale na tym forum,specjaliści od marketingu są odstrzeliwani jako pierwsi- to po pierwsze. Po drugie, jeżeli uważasz ,że są tu ludzie którzy nie mają pojęcia o czym piszą , to raczej nie powtarzaj tego zbyt często ,bo może ktoś bardzo szybko sprowadzić Cię na ziemię.

 

Nie uważam ,że 8800GS był złą kartą- IMHO jest świetna za tą cenę,ale w perspektywie 9600GT ,który ma premierę za tydzień , to chyba warto się tyle wstrzymać się te parę dni? Co innego gdyby premiera była za 3 miechy, wtedy nawet bym się nie zastanawiał, tylko łykał 8800GS.

 

9600GT pomimo bazowania na 8xxx, może przejść mały tuning architektury podobnie jak za czasów GF68xx -> 78xx, więc wstrzymałbym się z oceną, do premiery .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ? Co jak co, ale na tym forum,specjaliści od marketingu są odstrzeliwani jako pierwsi- to po pierwsze. Po drugie, jeżeli uważasz ,że są tu ludzie którzy nie mają pojęcia o czym piszą , to raczej nie powtarzaj tego zbyt często ,bo może ktoś bardzo szybko sprowadzić Cię na ziemię.

Grozisz mi ? Czy napisałem to do kogoś po nicku/imieniu z forum ? Czy gdzieś napisałem, że ludzie tu piszący nie znają się na rzeczy ? :damage_wall: Jak masz jakieś domysły to zostaw je dla siebie, nie każdy użytkownik komputera sie na nim zna czyli zwykły przysłowiowy "Kowalski" idzie do sklepu i kupuje to co ma wyższy numerek. Taki stereotyp i już, ale to tylko przypuszczenia, wszędzie w sieci zamieć w związku z premierą 9600GT.

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis działa aż miło, jak dla mnie karta bomba :D

W 1440x900 i wszystkim na full, tak?;] Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grożę.Jeśli tak to odebrałeś ,to przepraszam.

Zwróciłem Ci tylko uwagę ,że tutaj przysłowiowy "kowalski" ze swoimi niczym nie popartymi teoriami nie znajdzie poklasku. Ot co..

 

Chodzi o to ,że każdy trochę rozgarnięty ,jak dobrze poszuka, może znaleźć sporo ciekawych informacji, przedstawić je wszystkim itd. itp, tylko sztuka polega na wyciąganiu właściwych wniosków z tychże info. A żeby je wyciągać to raczej 5min googlowania w poszukiwaniu odpowiedzi by odpisać na forum nie wystarczy.

W 1440x900 i wszystkim na full, tak?

No i już wiesz o co mi chodzi kolego AlienMks Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy przed premierą ma jakieś domysły i przypuszczenia, każdy chyba może mieć inne "własne" zdanie, a moje jest takie, że będzie tak jak z 7900GS i 8600GT, pierwsza karta choć starsza była lepsza choć nie we wszystkim, dlatego śledząc poczynania Nv to można wywnioskować z tego że tak będzie. Nawet z serią 6 tak było, 6800GS był wciąż żwawy w porównaniu z 7600GT. Co do "Kowalskiego" to miałem na myśli kogoś dla którego komputer po prostu ma działać, a składa mu go spec z marketu.

 

Wracając do tematu...

 

Sądzę, że jeśli komuś się nie spieszy to warto poczekać do premiery i wtedy zobaczyć co będzie rzeczywiście lepsze :)

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to-to tylko tydzień.Jak 8800GS będzie równy 9600GT -na co się zapowiada, to nie zmieni to faktu ,że są to karty porównywalne.

Z tymże potencjał OC może być większy w 9600GT.

 

Inna sprawa ,że NV projektuje swoje chipy na drodze symulacji, i są w stanie określić wydajność nowego GPU zanim będą dysponowali działającym prototypem.

Dlatego nie ma co liczyć ,że dostaniemy coś extra od NV.Dostaniemy tylko, tyle by wybrać ich produkt, zamiast konkurencji(AMD/ATI).9600GT ma walczyć z HD3850/3870 więc można założyć ,że będą szybsze od nich o kilka-kilkanaście %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to sam jestem bardzo ciekaw, czy dobrze zrobiłem kupując teraz 8800GS, no ale składałem nowego kompa i chciałem coś dobrego, a nie mogłem czekać. Na pewno w pierwszych tygodniach 9600GT będzie trochę drogi bo wiadomo nowość itp, ale jeśli jego wydajność będzie adekwatna do ceny to czemu nie :P zawsze mój 8800GS może się bezpowrotnie uszkodzić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) będzie tak jak z 7900GS i 8600GT, pierwsza karta choć starsza była lepsza choć nie we wszystkim, dlatego śledząc poczynania Nv to można wywnioskować z tego że tak będzie. Nawet z serią 6 tak było, 6800GS był wciąż żwawy w porównaniu z 7600GT. (...)

chyba nie zupełnie bo pomiedzy 7xxx a 8xxx miales zmienae z dx9 na 10 i widac tu spora rozniece. Moim zdaniem najlepiej poczekac do premiery 98xx wtedy sie ceny znacznie spadna

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ,że każdy trochę rozgarnięty ,jak dobrze poszuka, może znaleźć sporo ciekawych informacji, przedstawić je wszystkim itd. itp, tylko sztuka polega na wyciąganiu właściwych wniosków z tychże info. A żeby je wyciągać to raczej 5min googlowania w poszukiwaniu odpowiedzi by odpisać na forum nie wystarczy.

Chodzi o to wlasnie ze nie kazdy jest nawet na tyle rozgarniety zeby pokusic sie o sprawdzenie co jest lepsze. dlatego teoria z numerkami sie zgadza (i praktyka tez). Co nie przeklada sie na wydajnosc. Bynajmniej nie zawsze i roznica tej wydajnosci moze nie byc taka duza lub moze byc dosc znaczna.

 

Teraz jedyne co mozemy pisac odnosnie 9600GT to domysly i podejrzenia kazdego.

Wg mnie teoria taka ze 9600GT bedzie kopalo laminat 8800GS w nowych grach jest dosc trafna dzieki nowej (raczej odswiezonej) architekturze, natomiast starsze tytuly beda preferowac 8800GS. Z tego co pamietam tak bylo z 7900GS i 8600GT ... raz jedno dostawalo a raz drugie. Jezeli tak by bylo to jest kwestia tego jak bedzie wygladac roznica wydajnosci. Pozatym sie zgadzam ze cena na poczatku napewno bedzie wygorowana i sprzedawcy postaraja sie ten stan utrzymac jak najdluzej (oby jednak nie)

 

w kazdym razie B3NY ... jak poczekasz to tylko na lepsze wyjdzie dla ciebie (w zasadzie na tansze ;) )

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...