Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Scythe Orochi

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Height 120 × 194 × 155 mm (overall cooler)

140 × 140 × 25 mm thickness (with fans)

Fan: 500 rpm ± 10%

Wind noise volume: 29.39 CFM/10.8dBA

Bearing: bearing sleeve

Compatible CPU

ntel P4 socket 478/775

AMD Athlon64 socket 754/939/940 / + AM2/AM2

Heat pipe: 10x6mm

Weight: 1155g (body cooler fan) +130 g ()

 

miazga :blink: :D

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie z wydajnością {:

Dzięki scythe ciągle są wydajne chłodzenia dla s478... tylko kogo to obchodzi ;P

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki scythe ciągle są wydajne chłodzenia dla s478... tylko kogo to obchodzi ;P

Ja tam bym wolał, żeby stare były kompatybilne w przód, a nie nowe kompatybilne wstecz. :rolleyes:

Tia.. niecale 1,2kg :blink:

Zeby chociaz dali do tego mocowania na sruby z backplate, po zapinanie tego pod plastikowy koszyk jakos srednio mi sie widzi...

Zapinki, które przedstawił Cavarr są właśnie skręcane na śruby - skręca się dwie części po obu stronach płyty głównej, a cooler wpina się w to za pomocą tych blaszek widocznych na zdjęciu. Dzięki temu nie trzeba każdorazowo wypinać płyty, żeby cooler zdemontować. To akurat się Scythe udało, trzeba przyznać. Dotyczy to ofkors 775 i 478... bo zapinka pod AM2 wygląda jednak na wpinaną w plastikowy koszyk :wacko:

 

A co się tyczy chłodzenia?

Jestem przerażony tym gigantem. Po Zipang i Shurikenie spodziewałem się, że Scythe zacznie budować coolery nieco bardziej przemyślane... ale to jest kompletne przeciwieństwo tego podejścia. Stara dobra zasada Scythe - im większy kloc, tym lepiej. Czekam z niecierpliwością na testy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest slodki ;)

Chyba wiem co wstawie zamiast mojej Ninjy :D

 

Pozatym chyba jednak jest ciut niższy od typowych towerów więc siła działająca na płytę będzie ciut mniejsza (chociaz chyba i tak przydaloby się jakieś liny bezpieczeństwa do stelażu w obudowie przymocować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy taka przesada z tego co widze przy tej wielkosci bedzie przykrywal przynajmniej 2 sloty ramu a mozliwe za nawet wszystkie 4 w zaleznosci od mobo wiec mamy od razu chlodzenie pamieci :D

 

A ciekawe jak fajny by to chlodzilo w polaczeniu z obudowa z bocznym wentylem pokroju 23 cm TT :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli się zaczynam zastanawiać czy jest sens robić coś takiego. Przeciez proces technologiczny się zmniejsza a w aluminium przez większa powierzchnię nię będzie szybciej się rozchodzić. Dobrze myśle? Jeżeli nie to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając kwestię samej wielkości, to przecież cała ta konstrukcja jest strasznie brzydka! :/

 

Bałbym się nawet lekko przesunąć komputer z takim ponad kilowym klocem... A niby wszystko zmierza do tej minimalizacji, a tu co? Guano! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mnie ciekawi cos innego :| Czy ta firma ryzwalizuje jeszcze w temacie wydajnosci czy juz tylko w temacie wagi... Ten wynalazek jest przerazajacy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak spojrzałem na ostatnie zdjęcie i naszła mnie refleksja: Dlaczego wzrost masy i powierzchni chłodzenia nie jest wprost proporcjonalna do wydajności?.

 

Przecież ten bydlak waży około 4 razy tyle co BOX. Jest większy z 5 razy. A czy jest wydajniejszy o te 4-5 razy? NIE! Świat zmierza ku zagładzie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mi sie podoba, to to, ze nie nawalili blaszek kolo siebie jak to robi konkurencja, tylko sa w rozsadnej odleglosci od siebie, podobnie jak w Ninji, to pozwoli na dobre chlodzenie bez nadmiernego halasu, zeby przepchac przez to powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mi sie podoba, to to, ze nie nawalili blaszek kolo siebie jak to robi konkurencja, tylko sa w rozsadnej odleglosci od siebie, podobnie jak w Ninji, to pozwoli na dobre chlodzenie bez nadmiernego halasu, zeby przepchac przez to powietrze.

Myślisz, że to tym się kierowali? Czy może chodzi o to, żeby za jakiś czas przebić 2kg tworząc wersję "Ultra"? :rolleyes:

 

A tak nieco bardziej serio - ten cooler dzięki temu może sobie nieźle radzić pasywnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...