Skocz do zawartości
vENiZE

Otwarcie Sklepu Komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Vidi- BŁAGAM :huh:

... razem z całą złą opinią jaka była powodem upadku. Co za idiotyczny pomysł.

Jezeli uwazasz iz zla opinia = upadek to przepraszam ale nie masz za grosz pojecia o prowadzeniu bizmesu. To moze byc jedna z przyczyn jednak bardzo czesto nia nie jest. Jest duzo wiecej czynnikow, ktore wchodza tutaj w gre.

 

A mozliwosc podania np. przyszlemu kontrahentowi iz twoja firma dziala od 1980-1990+ roku w danej branzy moze sie bardzo przydac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, powrócę do tematu i przedstawię swoją pozycje startową, od razu z góry dzięki za wszelkie pomocne posty.

 

Zamierzam otworzyć sklep + serwis komputerowy. Od razu podaje specyfikacje mojej sytuacji. Miasteczko ok 4 tys mieszkancow, ale z sasiednimi wioskami znacznie wiecej, najblizsze miasto znajduje się w odleglosci 30 km. Obecnie na ternie jest jeden marny sklepik. Posiadam lokal w samym centrum, oraz raczej pewne (99%) dofinansowanie na start dzialanosci (koncze studia informatyczne). Bardzo prosze o pomocne sugestie i ocene moich szans. Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam

Krzysiek.

 

PS. Proszę jedynie o uwagi w kwesti oplacalnosci, procedury zakladania, oplat zus itp. znam :) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile przeciętny (!) człowiek udaje się do sklepu komputerowego w celu zostawienia tam gotówki? Raz na 2 lata? Raz na 5 lat? I to od razu kupuja sprzet, ktory jest uzywany przez wszystkich domownikow, a nie sami dla siebie. Wiekszosc Kolegow Forumowiczow pewnie odwiedza sklepy czesciej, ale z racji tego, ze sa tam "oddelegowywani" przez rodzine/znajomych/przyjaciol, bo sie znaja. A jak sie znaja, to wybiora najtanszy sklep = taki ktory nie ma kosztow lokalu/sprzatania/pradu/ochrony/kradziezy = zamowia przez neta.

 

Nie byłby tez takim hurra-optymistą, zeby zakladac, ze całe województwo krzyknie "Ej! W XYZ jest nowy sklep! Jeeeeeeeedziemy!".

 

Weź tez pod uwage, ze marże są na poziomie pojedynczych procentów, wiec nawet sprzedajac codziennie sprzet o wartosci 3 000zł (niemozliwe na wsi, ale zalozmy), masz 200-300zl x 25 dni = 6 000zl na miesiac. Zaplacisz prad i inne media (1 000zl), pensje jednemu pracownikowi (2 300 brutto), zostaje 3 500zł dla Ciebie brutto (!) z czego odlicz sobie czynsz za lokal... To juz wole wynajac komus ten lokal w centrum i zgarniac co miesiac te 2-3k PLN od goscia, ktory tam urządzi Zabkę :)

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak posiadasz lokal to tylko wynajmuj, albo jakiś inny pomysł na biznes. A najlepiej jak jesteś po informatyce to się gdzieś zatrudnij i będziesz miał z wynajmu dodatek do pensji, choć nie sądzę, żebyś dostał 2-3k za lokal który chciałeś przeznaczyć na sklep komputerowy (wnioskuję iż ogromny nie jest) w 4 tysięcznej miejscowości, ale pewnie z 1,5 spokojnie chwycisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, powrócę do tematu i przedstawię swoją pozycje startową, od razu z góry dzięki za wszelkie pomocne posty.

 

Zamierzam otworzyć sklep + serwis komputerowy. Od razu podaje specyfikacje mojej sytuacji. Miasteczko ok 4 tys mieszkancow, ale z sasiednimi wioskami znacznie wiecej, najblizsze miasto znajduje się w odleglosci 30 km. Obecnie na ternie jest jeden marny sklepik. Posiadam lokal w samym centrum, oraz raczej pewne (99%) dofinansowanie na start dzialanosci (koncze studia informatyczne). Bardzo prosze o pomocne sugestie i ocene moich szans. Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam

Krzysiek.

 

PS. Proszę jedynie o uwagi w kwesti oplacalnosci, procedury zakladania, oplat zus itp. znam :) dzieki

To juz lepiej piekarnie w malym miasteczku otworzyć....tam chociaz codzien ktos bułke kupi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bulagaster, za duże ryzyko a opłacalność praktycznie zerowa. W moim mieście gdzie mieszka około 130tys ludzi utrzymać się ze sklepu komputerowego jest naprawdę bardzo trudno, na obecną chwile jest ich kilka w tym proline a wszystkie inne pozwijały interes.

 

Może lepiej załóż DG i sprzedawaj za pośrednictwem internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak marnie to widzicie ?

Dodam, ze jest to dosc specyficzny rynek, tutaj prawie kazdy kazdego zna, komputery jednak sie psuja a ludzie ulepszaja sprzet, a nie kazdy lubi zakupy online, trafycjonalisci lubia jednak kupic sprzet fizycznie na miejscu, w dodatku mysle takze o artykulach biurowych, papierniczych przy okazji oraz serwis z dojazdem do domu.

 

Jak bym zliczyl ile w ostatnim czasie znajomym doradzelem co kupic, jaki sprzet, albo wrecz kupowalem dla nich w innych sklepach, to napawa mnie to troche optymizmem. Ale zdaje sobie sprawe ze milionerem nie zostane przy tym interesie, ale po prostu mam marzenie, zeby nie isc do pracy za biurkiem jako programista, tylko pracowac na swoj interes od poczatku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak marnie to widzicie ?

Dodam, ze jest to dosc specyficzny rynek, tutaj prawie kazdy kazdego zna, komputery jednak sie psuja a ludzie ulepszaja sprzet, a nie kazdy lubi zakupy online, trafycjonalisci lubia jednak kupic sprzet fizycznie na miejscu, w dodatku mysle takze o artykulach biurowych, papierniczych przy okazji oraz serwis z dojazdem do domu.

 

Jak bym zliczyl ile w ostatnim czasie znajomym doradzelem co kupic, jaki sprzet, albo wrecz kupowalem dla nich w innych sklepach, to napawa mnie to troche optymizmem. Ale zdaje sobie sprawe ze milionerem nie zostane przy tym interesie, ale po prostu mam marzenie, zeby nie isc do pracy za biurkiem jako programista, tylko pracowac na swoj interes od poczatku...

Badz realista, przelicz na sucho potencjalnych nabywcow. Przy miejscowosci około 30k, przy jednym konkurencyjnym sklepie mialbys szanse. Podobnie jak przedmowcy uwazam, ze najbardziej intratny bedzie wynajem lokalu.

 

Konczysz informatyke, madry facet jestes, na pewno cos rentownego jeszcze wymyslisz ;) Specjalistyczny sklep w malej miejscowosci nie ma szans, w cos bardziej mainstreamowego musisz celować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz wynająć ten lokal (ja bym wynajmował) to tylko pod jakiś bank :wink: Płacą chore pieniądze i dodatkowo podpisują umowy długoterminowe :D pzdr

Placówkę agencyjną... tylko że jej położenie musi spełniać wiele kryteriów by bank zdecydował się na współpracę.

Zresztą na jednej placówce kokosów nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przeproszę za odgrzewanie starego tematu, jednak jest jedna kwestia, która mnie zastanawia.

 

W miasteczku gdzie mieszkają moi rodzice (około 15k mieszkańców) od dobrych kilku lat funkcjonuje 5 sklepów komputerowych. Żaden z nich nie ma e-sklepu, żaden nie jest franczyzą, a jednak istnieją i mają się całkiem nieźle. W 3 z nich pracują 2 osoby, w 2 - 3 osoby. W żadnym z tych sklepów do "pracowników" nie zaliczyłem właścicieli.

 

Jeden z nich wziąłem "pod lupę", ponieważ pracuje tam mój znajomy. Sklep jest spółką 2 osób, z których jedna jest właścicielem lokalu. Zatrudnionych jest 3 sprzedawców. Zarabiają około 4000zł w koszcie pracodawcy. Właściciele na pewno nie mają mniej. Do tego dochodzą podatki, prąd i inne duperele. Wniosek stąd taki, że sklep musi przynosić co najmniej 25k zł dochodu. Biorąc pod uwagę przedstawianą przez wszystkich marżę nasuwa mi się jedno pytanie - JAKIM CUDEM?? Dodam jeszcze, że sklep nie prowadzi serwisu.

 

Czy w takim razie jest możliwe, że marża na sprzęcie komputerowym jest jednak większa niż te 5-10%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie sklepy to typowe przykrywki... jeden dwa moga tyle wycisnac, ale pozostale to tylko firmy na pokaz ;)

Chyba zbyt wielu filmow sie naogladales ;P

 

Male miasteczko, nieufnosc w stosunku do zakupow przez interent sprzyja zawieszeniu marzy sprzedawcow. Do tego w malych srodowiskach kazdy chce miec to co siasiad, a jednym z najgoretrzych towarow ostatnich lat jest komputer, wiec wszystko sie nakreca, firemki jakos ciagna.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam że coś ma marże 10% to mówię :lol: to że ktoś gdzieś w jakiś cenniku hurtowni / dostawcy zobaczył pewną sumę to nie znaczy że sklep za tyle kupuje....

Uwierz mi, marza 10% w sprzecie komputerowym to juz wysoka marza. Nie mowie tu o Komputronikach itp. dzieki temu, ze sa duza firma, kupuja taniej i sprzedaja drozej. Szary sklep komputerowy zarabia grosze. Liczylem, widzialem, przerabialem to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam że coś ma marże 10% to mówię :lol: to że ktoś gdzieś w jakiś cenniku hurtowni / dostawcy zobaczył pewną sumę to nie znaczy że sklep za tyle kupuje....

 

Pracowałem w dosyć sporym sklepie komp. przez parę miesięcy, zajmowałem się też zamówieniami towarów i wiem za ile się kupowało/sprzedawało więc sory resory ale na kosmiczne marże to sobie można pozwolić na zadupiu gdzie ludzie nie mają pojęcia o cechach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile % klientów ma pojęcie co jest dobre a co złe i gdzie jest taniej ? Sklepiki, które składają kompy potrafią wciskać buble i wszyscy o tym wiemy czy miasto duże czy zadupie zawsze znajdą się ludzie który są zrażeni do zakupów przez internet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...