Skocz do zawartości
disaster3

Chieftec Cft-560a-12c -> Fan Swap!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za rady. Ciągle się waham pomiędzy 1200, jak się okazuje 1600 i tak jest za głośny. Kupię S-FLEXA. Chyba zamówię w necie, będę musiał sporo poczekać na paczkę, bo chyba w Toruniu nigdzie nie dostanę. Jak coś zmodyfikuję to skrobnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam CFT-500A-12S i mam problem. Powietrze wywalane przez zasilacz ma okolo 38 stopni w idle, natomiast w stresie (crysis) 42-43 stopnie. Nie wiem czy do fanswap nada sie acutake 120 (1200 obrotow, przeplyw powietrza 33,32 m3/h, a np. taki fander przy 700 obrotach ma az 52,6) skoro ten wyjec (tak na oko-sluch ze 2k obrotow) wywala tak cieple powietrze. A obawy argumentuje tym, ze gdzies wyczytalem ze najlepiej jak by powietrze wydmuchiwane przez wentylator nie przekraczalo 50 stopni bo w przeciwnym wypadku moze sie przegrzac (chyba to wyczytalem na http://psufaq.wordpress.com/ ale teraz jakos nie moge tego znalezc).

disaster3, moglbys zmierzyc temperature wywalanego powietrza przez zasilacz w idle i stresie?

Czeka rowniez na odpowiedzi Jarka_135, omgwtf jak i innych specjalistow w tej dziedzinie ;)

Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryterium >50 st. C dla powietrza z zasilacza jest dość absurdalne. Przecież w znacznej części za temperature powietrza na wylocie odpowiada ciepło oddawane przez pozostałe podzespoły. Kryteruim 50st. C mozna by ewentualnie zastosować przy stanowsku testowym/obciażnicy gdzie zasilacz czerpie z powietrza o temperaturze pokojowej, ale wtedy rozgrzanie do takiej temperatury byłoby praktycznie niemożliwe. Poza tym czy mierzysz temperaturę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperature mierze elektronicznym termometrem.

A co mozesz powiedziec na pierwsza czesc posta?

Mam CFT-500A-12S i mam problem. Powietrze wywalane przez zasilacz ma okolo 38 stopni w idle, natomiast w stresie (crysis) 42-43 stopnie. Nie wiem czy do fanswap nada sie acutake 120 (1200 obrotow, przeplyw powietrza 33,32 m3/h, a np. taki fander przy 700 obrotach ma az 52,6) skoro ten wyjec (tak na oko-sluch ze 2k obrotow) wywala tak cieple powietrze.

Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weźcie pod uwagę że latem albo podczas stresu to procesor podgrzewa zasilacz, no chyba że ktoś ma obudowę z montowaniem u dołu - ogólnie w zasilaczach montuje się wentylatory 2200 - 2400 obr / min, a jak wiemy chieftec się grzeje więc bezpieczne minimum do dłuższego grania to 1400 obr/min - Xillence RED, a najlepiej Scythe SFLEX 1600 obr lub minbea MEDIUM 2100 obr - minbea do wyrwania na allegro po 35 zł, co do tych 50 *C to jest max temperatura pracy dla 90 % zasilaczy na rynku, przy czym wtedy spada maksymalne możliwe obciążenie.

Edytowane przez mostasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jak mam kose w pokoju 26-28*C, to w stresie na wyjściu mam 38-40*C. Ale na 700RPM wentylatorze ( dałbym jeszcze mniej, ale i tak jest HDD... ) :wink:. Ale to zależy od obciążenia. Jak bym miał większe obciążenie, to by było dużo więcej. Ale i tak spokojnie może być dużo wyższa temperatura. Tym bardziej w jakiejś dobrej obudowie. Bo to też kiedyś ktoś wspominał, chyba Benito, ale bardzo proste i celne spostrzeżenie, zobacz w manualu, w jakiej temperaturze może dane urządzenie działać.

U mnie jest:

Dopuszczalna temp pracy: 10 - 50*C. Więc gdzie tu rozmowa o max 50*C na wyjściu. Z tym, że przy takiej kosie to wytrzymałość takiego urządzenia mocno spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam czym zmierzyc temp, ale jak przystawiam reke to kratownicy to czuje letni wywiew powietrza, ktore na moje oko nie ma nawet 35-40*C w zasilaczu jest scythe Sflex 1200 obr./min i na stale na razie chodzi na ok 900 obr./min i nic mu nie jest. A na tym wentylu chodzi juz od ponad 0,5 roku i sie nic nie dzieje. Zasilacz mam montowany na dole i nic mi go nie podgrzewa. Obudowa to P182, zreszta w sigu jest prawie wszystko i jak najbardziej aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji:

dopuszczalna temperatura pracy: 10 - 50 stopni

temperatura przechowywania -40- 70 stopni :huh:

MTBF: minimum 100 000 h pracy w temperaturze 25 stopni

No wiec skoro max temperatura pracy to 50, a powietrze przy kratce w stresie ma 42-43 stopnie wiec zasilaczowi trzeba pare stopni dodac :/ , a jak bym zrobil fanswapa (z jakims wentylsatorem 1200-1600 obrotow) to mi sie wydaje ze grubo przekroczy te 50 stopni :/

 

Hmm powietrze wypompowywane przez tylni wentylator obodowy ma 36 stopni.

Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labovsky zawsze poleca Scythe sflex, ja ze swej strony moge powiedzieć tak, Fander ma regulator, Scythe Kamakaze ma regulacje i jest bardzo wydajny lub Scythe Slipstream duża powierchnia przewiewu ze wzgledu na mały rotor i ogólnei znaczny przepływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra postanowilem wreszcie zrobic tego fanswapa ;]

Went juz zamowilem i jest to UCTB12 i zastanawiam sie pod co go podlaczyc, pod zasilacz czy pod plyte(ewentualnie molex), bo jezeli zasilacz dobiera obroty na podstawie obciazenia to nie wiem czy dobrze zrobie podlaczajac go pod zasilacz (wentylator ma 900 obrotow) i chyba lepiej bedzie podlaczyc pod plyte zeby ciagle chodzil na 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...