Skocz do zawartości
lordmichu

Ładny Laptop :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Moja ukochana postanowiła zamienić stacjonarnego PC na jakiegoś laptopa.

No i rozpoczęła poszukiwania. Kilka dni temu oznajmiła mi, że znalazła takiego fajnego.

No to się pytam co w nim jest. Dowiedziałem się, że jest taki ładny (a swoją drogą to co siedziało w obudowie to była masakra :).

Wytłumaczyłem, że ważne są parametry, a nie wygląd (zwłaszcza, że w przedziale cenowym jaki nas interesuje wszystkie lapki są podobne).

Przechodząc do sedna. Co polecacie kupić.

Wymagania:

-ładny :),

-cena 2000zł +/- 300zł (zakup na raty),

-Intel pod maską (najlepiej coś z Core),

-grafika w zasadzie bez znaczenia (gra w Zume),

-RAM min 1GB (więcej niekoniecznie bo dla XP wystarczy),

-HDD min 100GB,

-obowiązkowo kamerka i jeśli to możliwe dobry mikrofon (w Asusie mam moim zdaniem bdb mikrofon, ale już w Acerach spotkałem się z kiepskimi)

-i jeśli da radę to matowa matryca (15.4'')

 

Wychodzi na to, że potrzeby są na tyle dokładnie sprecyzowane, iż sam powinienem coś znaleźć. Niestety jak już coś znajduję to albo nie ma kamerki, albo ma błyszczącą matrycę.

Czy może znacie jakiegoś lapka, który spełniałby te oczekiwania. Wiem, że wygląd to rzecz gustu, zresztą wpisałem to z przymrużeniem oka :P.

No i jeszcze jak to jest z tymi mikrofonami. W moim Asusie mogę bez problemu rozmawiać chodząc po pokoju. W Acerze kumpla ledwo słychać co się mówi siedząc przy samym laptopie.

Wiadomo, mikrofon można dokupić. Ale im mniej rzeczy do podpinania tym lepiej.

 

Znaleźliśmy jak na razie coś takiego (spełnia niemal wszystkie postulaty):

http://www.allegro.pl/item312479998__acer_..._najtanie_.html

 

Co polecacie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych Acerów (ja od siebie- nie polecam też Asusa, ale to jest moje zdanie)- jakość jest do bani, a serwisu w ogóle nie ma, więc o gwarancji można zapomnieć (tj. jest, jeśli lubisz, jak cię okradają) :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Obie Toshiby odpadają. Przy tej cenie tylko 2x USB je dyskwalifikuje.

A dlaczego tak kategorycznie odradzacie Acery?

Obecnie już 2 kumpli je ma i jedna koleżanka. Żadnych problemów z nimi nigdy nie było. Choć moim zdaniem jakość wykonania obudowy jest średnia.

Co do Asusów to spotkałem się już z podobnymi opiniami o ich serwisie, ale na szczęście nie musiałem się sam o tym przekonywać. Natomiast co do jakości wykonania zastrzeżeń nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź Acera z serii Extansa bo są solidne a najlepiej jakiś za 1500 tylko że w nim nie będzie core a celron. Mam z takim EX5220 do czynienia i nie jest zły a za tą kase lepszego nie będzie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma być dla kobiety czyli ładny itp to poszukaj tanich hp pawilion- niestety zą tą kase to labo core ale 1 gen albo amd racej- jenak lapki bardzo ładne, efektowne, solidne i bezawaryjne. Tośki też są oki -od acerów serio bym sie trzymal z daleka tak jak fs. Asusy są oki jak działają - w razie serwisu kupa nerwów :-|

 

coś w tym rodzaju:

http://www.allegro.pl/item311629455_hp_pav..._gwarancja.html

 

zaprowadź kobitę gdzieś do sklepu gdzie maja paviliny- myślę,że obejrzy, pomaca i już nie będzie chciało niczego innego :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaprowadz kibitę gdzieś do sklepu gdie maja paviliny- mysle,ze obejrzy, pomaca i już nie będzie chciało niczego innego :wink:

Potwierdzam, z moją tak miałem. Jak stwierdziła - kręcą ją wzorki na obudowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmówcami, mam w domu paviliona dv6615 i prezentuje sie genialnie, do tego użyte materiały i lakier pierwsza klasa :)

U mnie też wczoraj zagościł dv6615. Pierwsze wrażenie odnośnie laptopa pozytywne, gorzej jeśli chodzi o Vistę (pierwszy raz mam do czynienia z tym wynalazkiem i już mnie zdążył zirytować).

 

Laptop typowo dla kobiety - błyszczący, o niebanalnym wyglądzie. Wydawałoby się drogi w przeliczeniu na wyposażenie i możliwości, ale po dokładniejszych oględzinach prócz wyglądu zyskuje na walorach. Dobrze wykonany, nic nie trzeszczy, poprawne rozłożenie wszystkich portów (w tym także usb, które w przeciwieństwie do innych HP'ków z którymi się spotkałem nie są w dole prawej ścianki, tam gdzie zwykle trzymamy myszkę), HDMI, które kiedyś może się przydać, pilot, system z Worksem 8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Dzięki. Nadal czegoś szukamy. Tylko, że najpierw chyba zostanie zakupiony aparat cyfrowy. Oczywiście musi być ładny. Więc zakup lapka przesunie się w czasie.

 

Byliśmy już w kilku sklepach i oglądaliśmy lapki. Niestety zawsze kończy się to nieciekawie. Tzn. irytacją.

Wiadomo już jednak, że klawiatura laptopa docelowo ma być biała.

 

Kurcze ciężko jest. Dla siebie wziąłbym coś prostego o klasycznych kształtach, ale konkretnych parametrach. No, a tak ciężko coś wybrać.

Jak na razie wszelkie znaki wskazują na Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. z białą klawiaturą i ciekawym wyglądem to Acer Aspire 5320 albo taki jak pokazałeś w linku na początku.. z tego co widzę, dziewczynom się podoba. Ale ze swojej strony polecam obejrzeć sobie delle na allegro ;) w sklepach można dostać co najwyżej starsze modele, ale w sumie tylko takie mieszczą się w cenie..

Z Twoich wymagań.. nie patrz na ram (chociaż to musi być ddr2) i dysk, bo to łatwo wymienić, a lapka w tej cenie z takimi parametrami ciężko dostać.

 

aha.. żeby nie było.. to że wspomniałem Acera nie znaczy że Ci go polecam ;) mimo że nie wygląda źle i jakość wykonania też nie odstrasza, to po prostu nie ufam tej firmie..

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...