Skocz do zawartości
Smol__ar

Filmowanie Samochodu Z Punktu Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To chyba będzie najodpowiedniejszy dział.

 

Mianowicie zacznę od wstępnego pokazania o co mi chodzi posługując sie filmikiem:

(film przykładowy)

http://youtube.com/watch?v=e2KqMZs7aWM

 

Jak widzimy po jego obejrzeniu, przedstawia uciekającą 911 przez policją ulicami Sztokholmu ;) Chodzi mi o to, co musiał bym zamontować u siebie w aucie jak to podłączyć aby móc nagrywać takie filmiki (tego typu, nie mam zamiaru uciekać przed policją :wink:). Może ktoś z was spotkał sie z taką 'instalacją'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Wiem że berkut robił filmik z widoku zderzaka. To nie są poprostu zamaskowane jakieś kamery?

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jakieś kamery, ale przypuszczam ze nie trzy cyfrówki ;) Coś na podobieństwo internetowych o dobrej rozdzielczości bo jak widzimy jakoś filmiku nie jest najgorsza jak na tak szybko poruszający się obiekt po nierównej nawierzchni. Kwestia jeszcze tego typu na co to się nagrywa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zainstalować kamery na karoserii czy jakoś je w nią wkomponować, jakieś urządzenie rejstrujące i zasilić to.

 

Załóżmy wariant dla 4 kamer

 

http://allegro.pl/item311455286_4_kamery_zewnetrzne_22_diody]_z_rejestratorem.html i do tego jakas przetwornica żeby to zasilić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ukryciem nie było by problemu. Bardzo ciekawi mnie to jaka jakoś obrazu uzyskam stosując takie kamery. Rozmyślałem nad kamerami internetowymi podłączonymi pod laptopa lecz domyślam się ze podłączenie i przechwycenie obrazu z 4 sztuk nie powiodło by się. Czyli taka zabawka z rejestratorem i przetwornicą w granicach 1500zł, nie spodziewałem sie ze tak dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamery internetowe nie sa przystosowane do montażu na zewnątrz więc nawet jakby ci sie udało nawet w sprawny sposób to kontrolować to szybko mógłby je szlag trafić od wilgoci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na upartego to można by podłączyć naraz 4 kamery internetowe do laptopa i rejstrować z nich obraz. Tyle że tu nie mam pojęcia jaka będzie jakość z takiej kamery po zmroku,

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczę od kogoś kamerkę, a najlepiej ze dwie, podłącze pod laptopa, przykleję na taśmę za okno albo na przedłużce USB pod maskę i zobaczę ;) tak chyba będzie najlepiej. Od razu porównam jakość dwóch różnych kamer.

 

Jak by ktoś miał jeszcze jakieś pomyły to piszcie.

 

BTW. Polecicie dobry program do przechwycenia obrazu z internetowej ?

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Jak widzimy po jego obejrzeniu, przedstawia uciekającą 911 przez policją ulicami Sztokholmu ;) Chodzi mi o to, co musiał bym zamontować u siebie w aucie jak to podłączyć aby móc nagrywać takie filmiki (tego typu, nie mam zamiaru uciekać przed policją :wink:). Może ktoś z was spotkał sie z taką 'instalacją'.

No ciekawe do czego jeszcze innego może Ci to posłużyć :wink: Tylko nie mów że masz szkołę jazdy i nagrywasz kursantom jazde żeby mogli analizować błędy potem w sali :lol2: :lol2:

 

Taki zestaw sobie zapodaj rejestrator + kamera. Tylko dysk trzeba kupić porządny (najlepiej flash) żeby go nie zorało na nierównościach jak będziesz jechał 180 po mieście :lol2:

 

Aha. To jest zasilane 19V także nawet przetwornica nie byłaby tak bardzo potrzebna. Wystarczyłby może jakiś stabilizator plus układ podnoszący napięcie o te parę V.

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe do czego jeszcze innego może Ci to posłużyć :wink: Tylko nie mów że masz szkołę jazdy i nagrywasz kursantom jazde żeby mogli analizować błędy potem w sali :lol2: :lol2:

Hehe ;) wiesz co nie jest mi to absolutnie do niczego potrzebne, kolejna zabawka którą zachciało mi sie mieć i tyle :wink: Jestem na topie kompletowania zestawu paneli LCD w samochodzie z odtwarzaczem DVD i konsolą do gier. Pomyślałem więc że skoro szaleć to na całego ;) Zrzut ekranu z prędkościomierza lub widoku spod przedniego zderzaka na monitory w zagłówkach ... było by ciekawie :razz: + możliwość rejestracji mmmmmmm. Nie raz podczas dłuższej podróży zaczynały się dziać akcje które dostrzegając mówiłem "szkoda że nie mam kamery" tak więc może czas to zmienić ;)

 

BTW. Ten rejestrator nie jest złym pomysłem tylko że troszkę duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;) wiesz co nie jest mi to absolutnie do niczego potrzebne, kolejna zabawka którą zachciało mi sie mieć i tyle :wink: Jestem na topie kompletowania zestawu paneli LCD w samochodzie z odtwarzaczem DVD i konsolą do gier. Pomyślałem więc że skoro szaleć to na całego ;) Zrzut ekranu z prędkościomierza lub widoku spod przedniego zderzaka na monitory w zagłówkach ... było by ciekawie :razz: + możliwość rejestracji mmmmmmm. Nie raz podczas dłuższej podróży zaczynały się dziać akcje które dostrzegając mówiłem "szkoda że nie mam kamery" tak więc może czas to zmienić ;)

 

BTW. Ten rejestrator nie jest złym pomysłem tylko że troszkę duży.

 

 

Strzałka własnie kupiłem 2xlcd i dvd tylko nie wiem jak to podłaczyc wszystko ??

Edytowane przez Schmeichel-lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na upartego to można by podłączyć naraz 4 kamery internetowe do laptopa i rejstrować z nich obraz. Tyle że tu nie mam pojęcia jaka będzie jakość z takiej kamery po zmroku,

żadna :) raz że przeciętny webcam ma bardzo wolny przetwornik CMOS, dwa, że ten przetwornik nie radzi sobie w ciemności.

 

A ta instalacja ma być na stałe czy tylko na chwile.. jak na chwilę to bym po prostu przyczepił cyfraka do karoserii włączył nagrywanie i jechał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Strzałka własnie kupiłem 2xlcd i dvd tylko nie wiem jak to podłaczyc wszystko ??

Będziesz nagrywał monitorem? :wink: B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...