Skocz do zawartości
valdi200

Przymiarka Do Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Coraz bardziej skłaniam sie do wody. W moim dragonie jest w srodku zbyt cieplo i podzesply sa za gorace.

Chcę aby było wydajnie i jak najciszej!

 

 

E D I T:

to byly pierwsze pomysły:

W planach mam kupno cooler master cosmos. Narazie jest Chieftec Dragon DX medium.

klocki ktore wybrałem (mam nadzieje ze dobre):

 

 

 

 

Blok CPU: Alphacool NexXxoS HP Pro 99.50pln (lub inny w tej cenie)

Chłodnica: Black Water Advanced 123 rev. 2.0 149pln

Pompka: D-Tek dB-1 189pln

Rez: Black Water AluTank 135 Blue 79pln

Węże: Innovatek 8x10mm x2 19pln

Płyn: Feser One 1L UV Blue 49pln

Złączki: 6 szt. 36pln

 

Razem wychodzi 620.50

 

Zestaw dobierałem pod rozbudowe. W przyszłości full cover na grafe i bloki na mostki.

 

Jest sens upychać to w dragonie czy może najpierw kupić bude z WC poczekać?

 

Aktualnie wygląda to tak:

CPu: Apogee GTX od wookie85

NB: MCW30 od wookie85

Pompka: Laing DDC 1RT od realitynet za 149 :D

Chłodnica: Black Water Ultimate 123 rev2 - allegro 120 plnów

Te klocki oprócz chłodnicy już mam.

 

Dragona Sprzedaje i kupuje Chieftec BA

Duża pojemna tania buda

 

Stelarze na dyski 3.5'' usune, Srodek albo czarny mat albo maty. Dyski w SQD w zatokach.

 

Chłodnica albo na prawym boku albo na topie to jeszcze do przemyślenia.

 

planuje jeszcze kupic:

SB: mcw30

GF GTS320: fullcover ek

Złaczki skrecane 13/16mm Koolance sztuk 16

Top OClabs

Tygon R-3603 13/16mm

Feser One Red EV

 

Rez: ciągle sie zastanwiam...:

Aluminiowy czerwony

 

albo

 

O tank 250

 

 

Czy te złaczki zmieszczą sie na tych błoczkach?

 

Pozdro

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak szybko ta nowa obudowa będzie. Składając w tej musisz mieć jakąś koncepcję co do rozmieszczenia klocków w środku i dopasujesz całość do niej, a w nowej budzie pewnie nie da sie wszystkiego tak samo wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, ale te roznice to granica bledu pomiarowego, zalozenia bloku itd.

Mi raczej chodzilo wspieranie rodzimych producentow niz o 0.4C przewagi.. ;]

No i nie ma tam f3d.

f3d o jakies 1-1,5*C slabszy od prisona ;] ofc na 2core, nie wiem jak sprawdzi Ci się na quadzie :)

 

btw która różnica ? te 2*C między nexxxosem a prisonem ? na pięc założeń tego i tego różnica miedzy blokami wynosi 2-3*C wiec duzo :]

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica miedzy blokami wynosi 2-3*C wiec duzo :]

No wlasnie :)

Tzn akurat fakt ze uwzgledniasz wielokrotne zakladanie blokow zasluguje na slowa uznania, tak sie powinno robic testy.

W tescie, wydajnosci blokow i roznicach jakie wystepuja srednio miedzy wszystkimi blokami 2-3 to duzo. Ale w praktyce nawet 5c to nie duzo imo, 5 stopni nie ma albo ma znikome przelozenie na oc. Zreszta jesli ktos walczy o te kilka megahercow placac np 300zl za topowy bloczek, bo jest np o 5 stopni lepszy to imo jest to bez sensu, lepiej zamowic sobie jednorazowo FC i zawsze juz miec wyniki duzo wyzsze.

 

Zgadza sie tez ze poszczegolne minirecenzje blokow pokazuja roznice w wyposazeniu, rozne inne wady i zalety poza czysta wydajnoscia, co moze sie przekladac na wybor ze strony klientow. Ale i tak w wiekszosci zestawien, pytan o bloczek konczy sie na typowaniu jakiejs konstrukcji i link do tabeli z temperaturami, gdzie jest ladnie przeskalowany wykres i poszczegolne stopnie tworza przepasc miedzy slupkami wykresow, czyniac jakies bloki nieatrakcyjnymi bo sa o 2-3c gorsze. Chodzi mi o to ze kwestia wydajnosci czesto zaslepia :)

 

Ale tez milo wreszcie uslyszec z kompetentnego zrodla jaka jest roznica miedzy f3d a prisionem na c2d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie :)

Tzn akurat fakt ze uwzgledniasz wielokrotne zakladanie blokow zasluguje na slowa uznania, tak sie powinno robic testy.

W tescie, wydajnosci blokow i roznicach jakie wystepuja srednio miedzy wszystkimi blokami 2-3 to duzo. Ale w praktyce nawet 5c to nie duzo imo, 5 stopni nie ma albo ma znikome przelozenie na oc. Zreszta jesli ktos walczy o te kilka megahercow placac np 300zl za topowy bloczek, bo jest np o 5 stopni lepszy to imo jest to bez sensu, lepiej zamowic sobie jednorazowo FC i zawsze juz miec wyniki duzo wyzsze.

Właśnie w kontekście różnic pomiędzy blokami w zestawieniu mówiłem, że te 2-3 to dużo. Bo rzeczywiście obecnie już szkoda by mi było wyłożyć 300pln na najlepszy bloczek, skoro F2S w zupełności mi starcza.

Kilka założeń jest IMO ważne :) dopiero przy 3-4 montażu osiąga się w miarę idealny docisk i zdarza się, że między najlepszym a najgorszym jest kilka stopni.. zresztą zależy to jeszcze od bloku... bla bla bla ;)

 

Zgadza sie tez ze poszczegolne minirecenzje blokow pokazuja roznice w wyposazeniu, rozne inne wady i zalety poza czysta wydajnoscia, co moze sie przekladac na wybor ze strony klientow. Ale i tak w wiekszosci zestawien, pytan o bloczek konczy sie na typowaniu jakiejs konstrukcji i link do tabeli z temperaturami, gdzie jest ladnie przeskalowany wykres i poszczegolne stopnie tworza przepasc miedzy slupkami wykresow, czyniac jakies bloki nieatrakcyjnymi bo sa o 2-3c gorsze. Chodzi mi o to ze kwestia wydajnosci czesto zaslepia :)

zazwyczaj kończy się na: dtek (jak ktoś ma dużo plnów do wydania) lub f3d vs prison :lol: w sumie testowanie innych bloków można sobie darować :lol:

hmm my chyba nie mamy przeskalowanych wykresów :(

 

Ale tez milo wreszcie uslyszec z kompetentnego zrodla jaka jest roznica miedzy f3d a prisionem na c2d.

ee tam kompetentnego... pamiętaj! "nieuczciwa nagonka na Kyńka nadal trwa!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm my chyba nie mamy przeskalowanych wykresów :(

Tzn nie chodzi mi o jakas manipulacje :wink: Mam na mysli ze wykresy zawsze sa tak zrobione ze skala roznic miedzy najlepszym a najgorszym tworzy zakres na osi, jest poziomem odniesienia odleglosci w centymetrach przekladajacych sie na stopnie. Jak bloczki roznia sie o kilka stopni to wykresy dzialaja bardziej na wyobraznie niz podobne do siebie liczby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może warto się zastanowić czy kupić blok droższy POLSKI z niewykluczonymi problemami [nagonka :lol: ] czy kupić gertrude tańszą i wydajniejszą i martwić się za w czasu jak to sockety się zmieniają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zloze WC to na nowy socket sie szybko przesiadal nie bede. 4Ghz na c2d mysle ze starczy na dlugo ;)

 

EDIT:

 

W dragonie oprocz dołu obudowy to nie ma gdzie dac chlodnicy. Musiala by isc na zew;/

 

EDIT 2:

 

Caly czas mysle co tu zrobic.

na bank do wymiany jest:

Arctic z tylu budy

do usuniecia koszyki na dyski razem ze stelarzami-arctic 80x80 TC do kosza

kupno 2xSQD + wymiana cichej 250seagate ATA na cos rownice cichego na SATA. Pojemosci<ile starczy kasy

Scythe Kaza Master 5.25"

Siatka w zatoki 3.5" (po co zaraz napisze)

W przyszlosci pomalowanie srodka na czarno ( czym najlepiej? spray wystarczy czy lepiej pistoletem?)

 

Przedobka przodu:

Dołączona grafika

 

Na chlodnice tez mam pomysl tylko nie wiem czy to wejdz tak jak chce

 

Dołączona grafika

 

Od sufitu do corsaira jest 5cm. BW Advanced ma 30mm. Zostaje 20mm, wentyle takie nie do dostania, wiec albo brak wentyla nad zasilka co będzie pomylka bo corsair cieply jest dosc. ALBO zrobić gdzies gorna blache od nowa odpowiednio wytloczona pod chlodniczke zeby bylo wiecej miejsca.

 

Na ram zaloze kiedys ocz memory cooler na minimum jakie ruszą.

 

Jak cos wymysle to jeszcze napisze :)

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna dostac drobna czarna i twarda w miare siatke?

 

UPDATE rev1.1

 

MNP Prison Pro V2 CPU SM8/10 119.00PLNSwiftech APOGEE GTX 140pln

 

MNP Prison Pro V2 GPU-R SM8/10 129.00PLN

 

MNP Channel Pro V3 SM8/10 89.00PLNSwiftech MCW30 80pln

 

Black Water Advanced 122 rev. 2.0 99.00PLN

 

Black Water Silent Pump 12V 99.00PLN inna mocniejsza

 

Black Water AluTank 135 Blue 79.00PLN

 

Innovatek wąż 8x10mm Przezroczysty 19.00PLN

 

Feser One 1L UV Blue 49.00PLN

 

Szybkozłączka skręcana SM8/10 - kolanko 9.00PLN

 

Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/4" - prosta x4 24.00PLN

 

Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/8" - prosta x2 18.00PLN

 

A.C. Ryan RadGrillz Stripes 2x120 czarny 59.00PLN

 

Scythe Kamakaze 120mm Blue Led x3 117.00PLN

 

SQD i XTC memory cooler juz zamówione.

 

Pytanko:

Jedna chlodnica pociagnie taki zestaw? I czy pompka da rade. Jesli nie to poczekam i kupie lepsze czesci :)

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na post pod postem. Kupilem wlasnie pompke Laing DDC 1-RT. Zostalo jeszcze 8 sztuk w tej cenie ;-) Mam nadzieje ze uciągnie caly zestaw.

Chce też dokupić do niej top OCLabs. Uzywał ktoś? Jak sie spisuje?

 

 

P.S. Bude raczej zmienie na Chiefteca Big tower :D

Pozdro

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie dublowac tematow to chcialbym zaproponowac moje pierwsze WC jak Ja to widze nie majac zbytnio czasu na czytanie postów.

 

A więc narazie probuje sobie skompletowac moje pierwsze WC.W temacie jestem srednio rozeznany z powodu braku czasu i napewno nie jeden błąd mam w zestawie.

Narazie cos takiego poskładałem.Wszystko z sklepu Angela poniewaz jest wysyłka za granice i najlepiej jakby z tego sklepu byly czesci ktore sa do poprawienia.

 

Blok CPU Frost 3 Duo

Chłodnica ktora bedzie na górze CHŁODNICA COOLTEK EXSTREAM 120 mm Dual

I z boku płyty gdy wypłynie woda z frosta przed dopłynięciem do grafiki CHŁODNICA COOLTEK MAINSTREAM 120 mm Single

Pompka Eheim 1048

Rezerwuar THERMALTAKE AQUABAY M1 CL-W0032

I odrazu 4 metry weza Eheim 16/22

Do tego wentylatory 120mm Fander z opisu i płyn Alphacool Alphacola coolant UV przeźroczysty 1000ml lub jakis inny.I byc moze podkladki wyciszajace do pompy.

Teraz pytania

1.Ile płynu mniej wiecej potrzebuje ??

2.Czy ten blok bedzie pasował do mojej grafiki ZALMAN ZM-GW8800 GTS

3.Czy ten waz bedzie dobry czy inny ??

 

W sumie z blokiem wodnym na grafike to około 900-1000zł by wyszło razem z 3 litrami płynu...chociaz blok na grafike moglbym olac bo chlodzenie cicho chodzi a jak gram to nie przeszkadza mi jak dam na 100% wiec 200zł mniej by wyszlo.

 

Za ewentualne bledy w pisowni przepraszam bo na szybko to pisalem...

 

 

EDIT: Może lepiej nowy temat zalozyc ??

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej 2 chłodnice 2x120mm jeśli musisz kupić 2.Różnica to tylko 10zł,ewentualnie szukaj najtańszej 120mm albo kup 3x120mm.Masz dużą obudowę i na pewno Ci się ona gdzieś zmieści.

Na pewno jest miejsce na 2sztuki 120mm ewentualnie dodatkowe 1 sztuke 3x92mm tylko ze na zewnatrz by byla obudowy

 

Z wężami to żeś pojechał...kup Inno 8/10 lub Tygona R3603

dzieki

 

Jeszcze mysle nad blokiem CPU SWIFTECH APOGEE GT bo jak juz kupic to konkretniejszy zebym sobie nie mowil "kurcze moglem dolozyc ta stowke"

 

A reszta by była ok ?? tylko co z rezerwuarem ?? zeby jakis szpanerski nie byl lub ze cos tam sie zatnie to moze lepiej SWIFTECH MCRES-MICRO zamiast THERMALTAKE AQUABAY M1 CL-W0032

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo buda tak wyglada i na tył 2sztuki 1x120mm

Dołączona grafika

 

I z boku 1 sztuke 3x92mm by weszla, przy okazji dyski by sie chłodziły i powietrze bral by z przeciwka

Dołączona grafika

a te 120 z dalszych 2 wlotow 92mm

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie podpaliłem pompke lainga do układu i powiem tak- do cichego ukłdu zapomnij na 12v- to jest prawie jak traktor według moich wymagających swoja drgoą kryterii :P

Może to wina moda na ddc1+ ale tak czy siak głosna. Obecnie chodzi na 7v i jest tak sobie - głośnośc podobna do poprzednego atmana a wydajnosc chyba nieco mniejsza :lol2:

 

Nie ma to jak kupić modną pompencje- no ale jest pod 12v , zgradniejsza i w 100% szczelna. do tego pro i elo wygląd :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wina moda na ddc1+ ale tak czy siak głosna. Obecnie chodzi na 7v i jest tak sobie - głośnośc podobna do poprzednego atmana a wydajnosc chyba nieco mniejsza laugh.gif

jak ci sie znudzi to daj znać to kupie ja za polowe tego co w sklepie :P dużo nie stracisz :lol:

 

 

 

wracając do tematu może potniesz top budy dokupisz grilla i zamotujesz potrójna chłodnice na top ?

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie znudzi to daj znać to kupie ja za polowe tego co w sklepie :P dużo nie stracisz :lol:

wracając do tematu może potniesz top budy dokupisz grilla i zamotujesz potrójna chłodnice na top ?

po modzie to jest teraz ddc-1rt plus- toż to warte z 400 ziko :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu może potniesz top budy dokupisz grilla i zamotujesz potrójna chłodnice na top ?

OK, chyba bedzie najlepszy wybor...troche zabawy z tym będzie.Teraz tylko kwestia namowienia mojej ukochanej :-) że to jest potrzebne do komputera hehe.Tylko nie wiem czy poprawi sie OC mojego procka bo czy zwieksze napiecie to juz nie chce isc dalej nawet na nb, cpu vtt i sb.Chyba to jest max procka.Ale zestaw przyszlosciowy troche i na procki 45nm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem DFI DK t2rs, kolejnego swiftech mcw30, o-tank 250 .

Karte wymieniam na GTS512 z bloczkiem AquagraFX Fullcover.

 

Jeszcze tylko kilka klockow i zaczniemy ciac bude i skladac:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...