Skocz do zawartości
Pietia(lania)

Canon A530 I Raw

Rekomendowane odpowiedzi

zdjecia z ustawieniami na max tj rozdzialka max , kompresja min

 

po obrobce i kompresji @90% i tak mi nie pasuja :/

Jeśli oglądasz zdjęcia 1:1, to na pewno Ci nie będą pasowały. Z drugiej strony, to kompakt i to nie pierwszej nowości, więc nie spodziewaj się jakości takiej jak w lustrzance, pomijam już to, że ten Canon wcale złych zdjęć nie robi (nawet jak się je ogląda w skali 1:1). Może zarzuć jakimś zdjęciem, które Ci się nie podoba. Ocenimy co jest nie tak, :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przed obróbką zapisuję do png, bo po wielokrotnej kompresji każdy jpg będzie wyglądał dziadowsko.

Jak już efekt mnie zadowala zapisuję jako jpg, kompresję ustawiam na najmniejszą. Pamiętaj też że jakość jpg zależy od programu jakim go zapisujesz,

np irfan domyślnie bardzo brzydko konwertuje do jpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie niczemu tu nie przeczy ale za to Ty wyrażasz się mało precyzyjnie. napisałeś że od programu, a w przykładzie wychodzi, że od stopnia jego poznania przez użytkownika. jeśli zatem od programu do wykaż różnice albo przynajmniej podaj jakiś pkt odniesienia dla swojej tezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeróbek stosujesz wiele to nie zapisuj do JPEG bo za każdym razem program wykonuje kompresję nawet jak zaznaczysz jakość 100%.

Zapisuj w postaci TIFF, a efekt końcowy dopiero w JPEG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..? chyba jeśli czytasz wspak ;) ale aby uniknąć nieporozumień napiszę jeszcze raz:

a po co (bezstratnie bo takie jest założenie) do gratnego (np jak wielka szafa małym pokoiku) TIFFa skoro można bezstratnie (również) w PNG (czyli dużo efektywniejszym zwłaszcza rozmiarowo formacie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...