Skocz do zawartości
gmb

Feralny Zestaw :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

W niecały rok zjarały się 4 zasilacze w zestawie :

AMD Athlon XP-M 2500+ (VCore : Auto)

Abit NF7/DFI Infinity NF2 Ultra

2x Hynix 512 MB D-43

ATi Radeon Powercolor 9800se (8 potoków)

Maxtor 80GB 7200rpm/8MB

TSSTCorp DVD

2x wentylator 80mm

 

 

Użyte w kolejności zasilacze (3.3V/5V/12V):

- Seasonic SS-300FS Active PFC (28A/30A/15A) - nie wstaje, chodził około 7 miechów

- Fortron FSP250-60GTV (PF) (20A/27A/13A) - nie wstaje, chodził 3 miechy

- Delta DPS-450-PB-4 D Rev:01 (30A/33A/21A) - chodził 3 tygodnie i się wyłączył, od resetu albo nie wstaje albo wstaje i daje 10V na linii 12V

- Codegen 300W (nie podaje, bo po co) - zabrakło mi zasilaczy więc wstawiłem, chodził tydzień, teraz niby działa ale Radeon zgłasza, że nie ma "papu" i HDD nie chce wstawać :)

 

 

Zanim kupię nowy zasilacz chciałbym zapytać Was o Wasze podejrzenia odnośnie takiego stanu rzeczy. Sieć energetyczna? Prawo serii? :P Podejrzewałbym jeszcze Radeona, ale nie mam już zielonego pojęcia. Zestaw podłączony jest do jakiejs no-name listwy zasilającej. Teraz jak pomyślę to faktycznie byłby wymieniane ze 3 modemy kablowe do niej podłączone. Z drugiej strony co tam takiego może być w listwie... Proszę o luźne uwagi.

 

Dzięki,

gmb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie masowe zabójstwa zasilaczy odpowiada odpowiadają zazwyczaj skoki napiecia w sieci lub spierniczona płyta główna. Porządne zasilacze umieja sie wybronić przed skokami w sieci, ale jak mobas szwankuje to padają jak muchy. Dlatego bym sie zbliżał do opcji z walnietą płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...