Skocz do zawartości
bobo

epox 8rda+ jak zawsze

Rekomendowane odpowiedzi

uzylem szukaj ale tam byly troche inne przypadki

 

umnie dzieje sie cos takiego ze dzialam sobie na na fsb 166 przy 6,3,3,2 i jest wporzo.

gdy zmienie timingi na 5,2,2,2 przy 166 wlaczam kompa wykrywa dyski i ciach komunikat

"BIOS ROM checksum error

Detecting floppy drive A media ...

Drive A error. System halt"

 

niewiem od czego to jest niemam wogole podlaczonej stacji dyskietek do kompa w biosie ustawiam zawsze na NONE i niewiem teraz czy wina jest moze biosu, moze pamieci a moze jeszcze cos innego

buda jest dosc dobrze wentylowana niebylo mowy ze tym razem to byla wina temperatury

 

mam epoxa 8rda+ i 1x256 TwinMos'ow z barwkompu

 

btw czy ktos kto kupywal tam juz pamieci mial naklejke na nich ze sa (333) cl2 czy cl2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzylem szukaj ale tam byly troche inne przypadki

 

umnie dzieje sie cos takiego ze dzialam sobie na na fsb 166 przy 6,3,3,2 i jest wporzo.

gdy zmienie timingi na 5,2,2,2 przy 166 wlaczam kompa wykrywa dyski i ciach komunikat

"BIOS ROM checksum error

Detecting floppy drive A media ...

Drive A error. System halt"

 

niewiem od czego to jest niemam wogole podlaczonej stacji dyskietek do kompa w biosie ustawiam zawsze na NONE i niewiem teraz czy wina jest moze biosu, moze pamieci a moze jeszcze cos innego

buda jest dosc dobrze wentylowana niebylo mowy ze tym razem to byla wina temperatury

 

mam epoxa 8rda+ i 1x256 TwinMos'ow z barwkompu

 

btw czy ktos kto kupywal tam juz pamieci mial naklejke na nich ze sa (333) cl2 czy cl2,5

Po prostu pamiątki nei wyrabiają. Zmieniaj po kolei każdą z funkcji (i najlepiej testuj memtestem) a wetdy dojdziesz czego to jest wina, znaczy których ustaień pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzylem szukaj ale tam byly troche inne przypadki

 

umnie dzieje sie cos takiego ze dzialam sobie na na fsb 166 przy 6,3,3,2 i jest wporzo.

gdy zmienie timingi na 5,2,2,2 przy 166 wlaczam kompa wykrywa dyski i ciach komunikat

"BIOS ROM checksum error

Detecting floppy drive A media ...

Drive A error. System halt"

USTAW 5,3,2,2 bedzie dzialac. nie wiem czemu, ale druga opcja musi byc 3, na 2 nie chodza te TwinMOSy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pamiątki nei wyrabiają. Zmieniaj po kolei każdą z funkcji (i najlepiej testuj memtestem) a wetdy dojdziesz czego to jest wina, znaczy których ustaień pamięci.

USTAW 5,3,2,2 bedzie dzialac. nie wiem czemu, ale druga opcja musi byc 3, na 2 nie chodza te TwinMOSy

na tych ustawieniach poszly

 

 

Ewentualnie wyższe napiecie na pamięciach spróbuj może wtedy pójda na takich timingach.

epox sam z siebie odrazu ustawil im 2,66 niezmienialem tego

 

do tego

bartezjusz co robi ten klawisz (insert) podczas botowania ??

i ostatnie czy jest sens uaktualniac bios, jezeli tak to najnowszy czy moze jakis starszy

 

dziekuje za pomoc :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem taie bajery u siebie.....

 

ale o dziwo jak pamięci ledwo co chodziły na timingach 6.3.3.2,5 to jak zarzuciłem im (przez nieuwagę) napięcie 2.99 na jeden dzień...

 

aż sie wtedy przeraziłem, ze cos sie zjara... to poszły jak złotko na 4.2.2.2,0... :roll:

 

dziwne... w każdym razie usatw na 2.7 Vdimm i puść na 5.2.2.2.0....

 

jak masz fuxa to nie spiep... komputra....

 

raz kiedy juz tak mocno im dałem w kość :lol: komp po restarcie się nie uruchomił... okazało sie, ze dysk nie wyrabia... mam WD caviara 8 MB c... i starsznie sie zdenerwiłem na to... okazało się, że przy tak wysokich timingach w najlepszym przypadku dysk gubi partycje hfts... jest nadal widoczny ae to wszystko... (to tez Ci grozi)...

 

w gorszym przypadku... może Ci w ogóle zgubić dysk... i nawet po restarcie biosu (zworką) może go nie znaleźć... pamiętak jak w panice szukałem gwary na dysk i tak od niechcenia uruchomiłem komp po raz 10x żeby sobie zrobić trochę nadzieii... ponieważ był wcześniej wyłączony przez kilka minut to musiało na niego jakoś podziałać... i wykrył wszysko normalnie... teraz sam jade na 6.3.3.2.5 bo mam nieprzetaktowany komp... ale serio... uważaj..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...