Skocz do zawartości
xtrakt

Jaka Płyta Pod Am2? Mam Tylko 4 Wymagania :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę kupić płytę pod procesor AMD 64X2 4000+. Mam tylko 4 wymagania:

1. SLI,

2. dźwięk co najmniej Realtek ALC888,

3. do ok. 300 zł.

4. duża stabilność.

 

Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś płytę spełniającą ww. wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Co do Foxa, to znalazłem takie jego wady:

"Foxconn C51XEM2AA-8KRS2H: Źle umiejscowione złącze EPS 8-pin, gniazdo FDD na samym dole płyty, złącze molex zasilające dodatkowo złącze PCI-E w równie złym miejscu, aktywne chłodzenie mostka MCP oraz brak możliwości jego zmiany na pasywny radiator."

 

Skłaniam się do kupienia ASUSa M2N-SLi Deluxe. Trochę jednak poczytałem różnych opinii i obawiam się o stabilność tej płyty.

Czytałem dużo skrajnych ocen tej płyty, od rewelacji (ocena 10) do totalnej porażki (ocena 1) jednak z przewagą ocen pozytywnych. Zastanawiam się czy to nie jest problem ogólny chpisetu nf 570sli, jeśli chodzi o padanie płyty albo złą współpracę z pamięciami itp, bo zdaje się że podobne problemy zgłaszają użytkownicy innych płyty z tym chipsetem.

 

Zamierzam założyć na płytę 2 karty MSI GeForce 7300 GT i jakieś niedrogie pamięci 1Gb 800 MHz. Do tego stara karta TV KWorld.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Co do Foxa, to znalazłem takie jego wady:

"Foxconn C51XEM2AA-8KRS2H: Źle umiejscowione złącze EPS 8-pin, gniazdo FDD na samym dole płyty, złącze molex zasilające dodatkowo złącze PCI-E w równie złym miejscu, aktywne chłodzenie mostka MCP oraz brak możliwości jego zmiany na pasywny radiator."

 

Skłaniam się do kupienia ASUSa M2N-SLi Deluxe. Trochę jednak poczytałem różnych opinii i obawiam się o stabilność tej płyty.

Czytałem dużo skrajnych ocen tej płyty, od rewelacji (ocena 10) do totalnej porażki (ocena 1) jednak z przewagą ocen pozytywnych. Zastanawiam się czy to nie jest problem ogólny chpisetu nf 570sli, jeśli chodzi o padanie płyty albo złą współpracę z pamięciami itp, bo zdaje się że podobne problemy zgłaszają użytkownicy innych płyty z tym chipsetem.

 

Zamierzam założyć na płytę 2 karty MSI GeForce 7300 GT i jakieś niedrogie pamięci 1Gb 800 MHz. Do tego stara karta TV KWorld.

1. co do Fox'a ...EPS 8pin faktycznie jest w malo sensownym miejscu, ale nie sadze ab to byl problem. Co do chlodzenia MCP to jakos u mnie bez problemy sprawdzal sie pasywny Thermalright HR-05SLI wraz z dwoma 8600GT :). Na plus Foxa trza zaliczyc pelne wsparcie dla nTune (wszystciutko regulujesz z poziomu windy), natomiast na minus koszmarna wrecz kontrole wentyli

 

2. M2N-SLI tez mialem i bylem bardzo zadowolony.Problemy z kompatybilnoscia z pamieciami dotyczyly pierwszych biosow, pozniej to poprawili.W codziennym uzytkowaniu Asus zdecydowanie przyjemniejszy i prostrzy od Foxa

 

3. SLI z 7300GT to malo trafiony pomysl...zeby niepowiedziec idiotyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Foxconnem to jest taki problem, że praktycznie nigdzie go nie ma...

A jak już, to w kosmicznej cenie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Foxconnem to jest taki problem, że praktycznie nigdzie go nie ma...

A jak już, to w kosmicznej cenie.

taa...a jak ja sprzedawalem za marna kase (250zl) to nikt z forum niechcial :) ...wkoncu poleciala na allegro i od strzala sie sprzedala za 350zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty sprzedać płyte kupić pod własne upodobania do tego grafe pokroju 8600 gt lub lepszą (88gs, 96gt) - cenowo wyjdzie to samo lub lepiej - nie ma potrzeby robić sli z takich słabych kart - sa lepsze rozwiązania.

Czemu nie dwie karty ? Słaba wydajność - to są karty na ddr2, 2 razy wiekszy pobór prądu, dwa wiatraczki - hałas ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa...a jak ja sprzedawalem za marna kase (250zl) to nikt z forum niechcial :)

ta...a wystarczy przy ogłoszeniu podać cenę(a nie "ceny oczywiscie do uzgodnienia, chętnie poklikam na gg") i ludzie się zainteresują.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...