Skocz do zawartości
durczyn

Jak Uniknąć Radiowozu R Oraz Zachowanie Się Kierowców

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co mi sie nasuwa po obejrzeniu filmu, kompletni bezmozgi za kolkiem tego mondeo.

 

Rozumiem scigac kogos za wykroczenie, ale nie za wszelka cene. Stworzyli jeszcze wiecej zagrozenia niz stwarzalo bwm.

 

Nie znam wewnetrznych przepisow w Polsce ale wiem, iz np w Szwecji, jesli sciganie kogos stwarza bardzo duze niebezpieczestwo poprzestaje sie na poscigu. W dodatku zawsze jest szansa iz osoba scigana zwolni wiedzac iz nikt nie siedzi jej na plecach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he, takie mondeo a jak to było bmw np m5 ?

 

bez przesady taki pościg, w USA puszczają w radio ze jest taki pirat, i za chwile go z helikoptera śledzą i już przed nim są blokady a tu, co ? jedni odważni, chcieli sami sukces osiagnąc xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby odpuscili a pozniej ten idiota by spowodowal wypadek zaraz znalezli by sie tacy co by twierdzili ze oni sa wspolwinni bo widzieli i nie zatrzymali, z drugiej strony tak jak piszecie wiekszosc cywilizowanych panstw ma zapis gdzie policja powinna odpuscic (w stanach dochodzi jeszcze fakt ze jesli juz sciagaja jakiegos delikwenta goni za nim nieraz po 10radiowozow, helikopter ale to juz inna bajka, co mnie tez troche dziwi ze nie bylo zadnego wsparcia) wniosek tak czy siak policjanci maja przerabane a dogonic m3 czy m5 w ich przypadku to mission impossible a juz napewno nie mondeo nawet vectry 3.2 nie dadza rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Mi się wydaje że przyczynom wypadku było awaryjne chamowanie. Na filmie widać prędkość somochodu jadącego przed radiowozem. Policjant zaczyna nagle chamować, koła się blokują, widać też, że radiowóz zaczyna znośić w prawo i nagle odbija w lewo (może DSC). Tak czy siak dobry materiał, fajnie się ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczynom

chamowanie

Popraw bledy bo az w oczy kole :) Filmik wstawilem poniewaz jest na tyle ciekawy bo policja miala tyle rozumu co ten uciekajacy... waska kreta uliczka (bo ulica jej nazwac nie mozna), ze znakami ograniczajacymi predkosc do 70km/h.. do tego wiadomo jakie sa polskie dziury... ja sie boje 120 po trasie w jankach czy za mostem grota w warszawie w kierunku wschodniego jechac bo nigdy nie wiadomo na jaka dziure sie trafi.... a tutaj 180 cisnal.. a bmw mysle ze lekka reka 2stowki myka skoro misiakom uciekal na prostej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dla mnie mieli jaja, ruchu takiego wielkiego wcale nie bylo, a walic 170km/h takimi zakretami - szacunek, wykonywali swoja prace, bardzo dobrze, ze nie odpuscili debilowi z bmw

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dla mnie mieli jaja, ruchu takiego wielkiego wcale nie bylo, a walic 170km/h takimi zakretami - szacunek, wykonywali swoja prace, bardzo dobrze, ze nie odpuscili debilowi z bmw

no tyle że jak oni by ich nie ścigali to ci w beci nie jechali by raczej aż taką prędkością, a to czy dobrze że nie odupuścili-widzisz jak sie skończyło i wysnuj wniosek czy tak świetnie

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Błędy zaraz poprawie, a rozumu to im raczej zabrakło. Chyba znają teran jaki patrolują, a tam były znaki ostrzegawcze. Myślę, zę troche ich poniosło. Nie dziura była przyczyną wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tyle że jak oni by ich nie ścigali to ci w beci nie jechali by raczej aż taką prędkością, a to czy dobrze że nie odupuścili-widzisz jak sie skończyło i wysnuj wniosek czy tak świetnie

Bzdurne gadanie... Najlepiej wogole olac i niech tacy w super brykach czuja sie bezkarni no nie??

Tak jak czytam niektore wypowiedzi to mam wrazenie, ze wg was to policjanci powini zostac jeszcze ukarani... PRZECIEZ ONI WYKONYWALI SWOJ OBOWIAZEK!

 

Zobacz jak szybko ta bmka wyprzedzila radiowoz- Wiec jednak przed poscigiem bardzo szybko jechali.

 

Na moje w takiej sytuacji poscig powinien zostac przeprowadzony, ale aby takie akcje konczyly sie powodzeniem MUSI BYC WSPARCIE. Tylko czy w naszym kraju mozna wogole taka akcje zakonczyc sukcesem? W polsce jest tylko kilkanascie w miare dobrych policyjnych radiowozow, a takich ktore mogly by dorownac np. bmw m3 nie ma wcale. Smiglowcow to chyba wogole nie ma :lol2: no chyba ze jakieś 30 letnie, ktore nie mogą po ciemku latać :lol: i to chyba też na palcach jednej ręki można zliczyć...

 

W naszych warunakch w sumie szybka fura to jest sposob... ;/

 

Tak jak ogladam czasami na tvn turbo poscigi w Anglii z uzyciem smiglowca to zastanawiam sie kiedy tak w Polsce bedzie (za 50lat?, 70? 100?)...

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten komentarz mi się podoba:

 

Same dzieci się tu wypisują. Rano do szkoły, popołudniu obiadzik, a wieczorem komputer i potem takie bzdurne komentarze. Widać kto dojrzale podchodzi do tematu. Wymyślają jakieś blokady, brak umiejętności policjantów itd. Skąd po pierwsze wiecie, że policjanci nie wzywali wsparcia? Po drugie myślicie, że gdyby nie ścigali BMW to tamten by zwolnił, nie stwarzał zagrożenia ? Nie, więc podjęto decyzje właśnie żeby go złapać. Chciałbym zauważyć, że to była noc, na pewno ślisko i dość kręta droga. Poza tym też do zadań drogówki należy ścigać takich debili więc dlaczego mieli mu odpuścić. Pomyślcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do smiglowcow. Dopoki prawo sie nie zmieni, zapomnij o smiglowcach patrolujacych tereny przymiejskie i miasta. Dodam iz jest to prawo europejskie.

 

Na czym ono polega? Otoz zabronione jest latanie smiglowcami 1 silnikowymi w miastach. Glupi przepis niestety i bardzo kosztowny. Utrzymanie 2 silnikowcow jest takze duzo bardziej kosztowne, zas same przeglady to tez gigantyczne koszta jesli nie ma duzej bazy. Latanie noca jest takze, ale to bardzo ograniczone przepisami.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czuje sie wezwany do tablicy, bo to radiowoz z mojego rejonu. droga jest kurewsko kreta, dziurawa a "remonty" sa am co chwila. mondek zostal uszkodzony i skasowany, bywa. dobrze, ze postronnym nic nie jest. skoro kolo jechal ta trasa ktora jechal zalapal sie ne przynajmniej 3-4 kamery monitoringu miejskiego zanim wyskoczyl na mondka, wiec zlapia go predzej lub pozniej o ile juz go nie zlapali.

 

smiglowce policyjne sa i dzialaja, ale co z tego, ze sa skoro nie moga latac IFR, poza tym niajblizsze "wiatraki" sa w GDA i WWA i oczywiscie bez mozliwosci lotow IFR co w tych warunkach calkowicie wylacza ich uzycie.

 

coby nie byc goloslownym to foto wiatraka z gda na szkoleniu w OLS na lotnisku dajtki. PZL W3 sokol utylizujacy 500l/h w calej okazalosci:

 

Dołączona grafika

 

jak ktos nie wie jak to wygada od podszewki to powinien zamilknac a przynajmniej nie wydawac sadow, bo w du.pie byl i gow.no widzial :D

 

 

na pocieszenie dodam, ze po woj. W-M zaczlo jezdzic 10 megane sport oczywiscie nieoznakowanych oraz jest po kilka sztuk vectra b i c, passaty, audi a4 i a6 oraz calkiem spora ilosc radiowozow oznakowanych z kamerami :D

 

szerokosci i przyczepnosci ;)

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 62 wyprodukowane W3 Sokol ktore sa w polsce ile z nich ma policja? Chyba 3 bo gdzies obilo mnie sie o uszy, wikipedia nie podaje ale moglbym sie dowiedziec u siebie w PZL'u.

 

A to oznacza ze mniej wiecej oznacza iz do uzytku przecietnie sa 2 smiglowce ze wzgledu na przeglady. Ktore ciagna w cholere paliwa, sa wolne i maja slaby zasieg, nie moga latac w nocy zas przeglady kosztuja fortune.

A co to 2 smiglowce na tak duzy kraj.

 

Tutaj naprawde przydaloby sie zliberalizowanie prawa lotniczego w tych wzgledach aby mozliwe byly do uzytku tansze, szybsze 1 silnikowe maszyny w miastach i obrebie, gdyz nikt nie postawi bazy w szczerym polu.

Ale to juz zupelnie na inny topic nadaje sie.

 

Z tego tez samego powodu, transport medyczny lotniczy prawie nie istnieje w polsce poza tam kilkoma smiglowcami ktore sa uzywane w naprawde rzadkich przypadkach. Po prostu na nie nie stac.

 

Wracaj juz do tematu i umieszczonego filmu.

Czy mnie sie wydaje, ze zaraz przed wypadkiem na drodze jest zator? I jesli sie domyslam sa to roboty drogowe, z puszczona 1 nitka ze swiatlami. Co oni pierwszy raz byli w tym rejonie?

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego tez samego powodu, transport medyczny lotniczy prawie nie istnieje w polsce poza tam kilkoma smiglowcami ktore sa uzywane w naprawde rzadkich przypadkach. Po prostu na nie nie stac.

nie wiem jak w innych rejonach kraju, ale u nas mi-2 z lpr, jak tylko warunki meteo pozwalaja, potrafi nawet 10 razy dziennie latac choc to ma jeszcze mniejszy zasieg niz sokol :| nic tylko czekac na eurocoptery, ktore beda juz mialy dopuszcznie IFR.

 

Ile smigiel ma Policja tez nie wiem i nie chce wprowadzac w blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sens, nie oszukujmy sie Policja nie będzie miała takich radiowozów żeby łapać jakieś M3, M5 czy inne zap****dalaki, bo koszt takich radiowozów byłby kosmiczny, a chyba aż tak dużo osób nie próbuje uciekać (tak mi sie wydaje)

OT

Nowe M3 to wściekły samochód, na 4 ma 230 na budziku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go złapią powinni mu nieźle dowalić, najlepiej dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, bo kara gotówkowa i punktowa w takim przypadku to chyba mało odczuwalna by była dla takiego co to stać go na M3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy sobie szczerze, nikt nie kupuje samochodu który ma 400-500 koni pod maską żeby jeździć 50km/h po mieście

To nie znaczy, ze maja byc bezkarni...

 

U nas powinno byc tak jak w Fnlandii tzn. mandaty nlicza się proporcjonalnie do dochodów. Jak by taki w m3 zaplacil mandat kilka/kilkanascie tysiecy złotych to raczej by zaprzestał jezdzic jak idiota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy sobie szczerze, nikt nie kupuje samochodu który ma 400-500 koni pod maską żeby jeździć 50km/h po mieście :P

EOT

To niech sobie wynajmie czas na torze, a nie zap... po publicznych drogach.

Co innego jazda 70-80 na godzine (tak sie jezdzi po Warszawie), a co innego 170-180.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sens, nie oszukujmy sie Policja nie będzie miała takich radiowozów żeby łapać jakieś M3, M5 czy inne zap****dalaki, bo koszt takich radiowozów byłby kosmiczny, a chyba aż tak dużo osób nie próbuje uciekać (tak mi sie wydaje)

OT

Nowe M3 to wściekły samochód, na 4 ma 230 na budziku ;)

Mylisz sie... skoro nie wolne vectry zwrocily sie po kilku miesiacach to myslisz ze takie bmw by sie nie zwrocily? Nie mowie ze po miesiacu czy po dwoch.... ale podejrzewam ze po pol roku juz by na siebie zapracowaly. Nie wspominajac jakies krecone mitsubishi evo czy subaru impreza... z napedem 4x4... Skoro we wloszech maja lambo, w niemczech porsche to po prostu musza one na siebie zarabiac... bo napewno nikt do nich doplacac nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie znaczy, ze maja byc bezkarni...

 

U nas powinno byc tak jak w Fnlandii tzn. mandaty nlicza się proporcjonalnie do dochodów. Jak by taki w m3 zaplacil mandat kilka/kilkanascie tysiecy złotych to raczej by zaprzestał jezdzic jak idiota.

Nigdzie nie napisałem że mają być bezkarni

I to jest właśnie rozwiązanie, tylko ciekawe jak rozwiązane to jest gdy ktoś nie pracuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas powinno byc tak jak w Fnlandii tzn. mandaty nlicza się proporcjonalnie do dochodów. Jak by taki w m3 zaplacil mandat kilka/kilkanascie tysiecy złotych to raczej by zaprzestał jezdzic jak idiota.

biorac pod uwage nadal dosc spora liczbe "bezrobotnych" nie do konca dobre rozwiazanie u nas, zreszta druga kwestia ze przy naszych zarobkach mogloby sie zdarzyc ze niektorzy beda placic mniej niz obecnie bo watpliwe jest zeby ktos za jedno wykroczenie dostawala mandat 500zł ktory bedzie odpowiednikiem 40% miesiecznych zarobkow, a co do policyjnych wozow skoro vectry rzekomo zwracaja sie po 45dniach, opcja lancera czy subaru nie wydaje sie taka straszna i dogonienie tylno napedowego m5 staje sie bardziej realne w uk jezdza takze lancerami i ganiaja wsio co im sie nawinie, lambo czy porsche chyba jednak zbytnio sie rzuca w oczy, kazdy by siedziwil, lambo dosc rzadki widok ,zaraz by patrzyl kto jedzie a tu dwa miski z kamerka :) i jeszcze jedzie przepisowo, do tego niezly hardcore jazda u nas takim autem pewnei dlatego jezdza vectrami - nie rzuca sie w oczy Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie jednak takie naliczanie ma sens ;) Na ogół biedne osoby tak nie szaleja raz, ze nie bardzo mają czym, a dwa nie bardzo im sie oplaca tracic znaczna czesc pensji.

Oczywiscie stopa % mandatu powinna byc tak ustawiona, zeby nie opylalo sie zadnej z grup spolecznych ;)

Tylko, ze w naszym kraju takie cos by nie przeszło bo biurokracja, sadownictwo itp by to zjadlo.......

 

Pomysł z tymi lancerami evo, albo subaru sti jest naprawde super, bo za cene nie wiele wyzsza od wypasionej vectry, ma sie auto o osiagach praktycznie dorownujacych m3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na naszych drogach to japończyki imo są szybsze od m3. Wolniejsze są tylko na autostradach.

clarkson ścigał się evo IX z lambo i dał radę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m5 nowe ma z 500koni, nie łątwo bedzie czymkolwiek łatwo dostępnym przez drogówkę dogonić, wystarczy jakiś radiowóz co dogoni na tyle by zrobić pomiar i fotke tablicy a mandat pocztą :P chyba ze ktoś na prawdę przesadza i wtedy pościgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lool.. i kto mi powie ze zakup takich autek jest nie oplacalny? :)

 

wirion

Jak wykorzystac pelna moc 500koni gdzies na publicznej drodze w polsce to powodzenia... tym bardziej tylny naped. Jedyne gdzie mozna by zobaczyc jak to jedzie to jakis kawalek autostrady.. ktorych wiadomo, jest doslownie pare km...

U nas na drogach nie ma roznicy czy 300 czy 1001 konia bo nie ma gdzie z tego skorzystac. Mysle ze policyjne autka ktore mialy by te powiedzmy 270 konikow w zupelnosci wystarczyly by, by zlapac autko majace ich powiedzmy 2 razy wiecej. Po filmiku widac.... jedziesz 180... kawalek nierownosci, obraca Cie i po jezdzie. Kwestia szczescia... bo i umiejetnosci nie duzo pomoga w jezdzie po takich polskich dziurach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkąd mam prawo jazdy kontrolowali mnie 1 raz (mam je od października), wcześniej jeździłem 2 lata bez, ale tylko po mieście i nikt się nie czepiał. Fakt, po aucie nie było widać że nie mam prawka.

... "trochę" przegiąłeś.

 

a przyśpieszenie? w pewnych momentach uciekinier po prostu może zniknąć z oczu, a w tym wypadku sekundy sie liczą :]

No właśnie Neo_x ... przyspieszenie to co ? nieistotne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...