Skocz do zawartości
durczyn

Jak Uniknąć Radiowozu R Oraz Zachowanie Się Kierowców

Rekomendowane odpowiedzi

a czy mandaty za zdjęcia z fotoradaru są płatne na miejscu czy mam na ich zaplacanie 7 dni ? w piątek mam isć na komende a kase bede miał w poniedziałek, czy dostanę mandat kredytowy (płatny przez 7 dni) czy może od razu będe musiał placic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sie staraja zwykle wpadali po okolo roku a tu niespodzianka mandat z 28 grudnia i wczoraj odwiedziny przedstawiciela US na szczescie mozna zaplacic jemu a koszty porownywalne z tymi na poczcie i nie trzeba stac w kolejce :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/2682,1763051,war...ie_lokalne.html

 

Warszawska drogówka nie będzie ścigać

"Polska - Warszawa": piraci drogowi mogą się czuć bezkarni. Policjanci z drogówki zbuntowali się i zapowiedzieli, że nie będą ścigać kierowców, którzy nie zatrzymają się do kontroli drogowej. Powód? Fatalny stan techniczny radiowozów.

Iskrą zapalną, która wznieciła bunt, był niedzielny wypadek. Dwóch funkcjonariuszy zostało rannych, gdy ich auto podczas pościgu wpadło w poślizg i uderzyło w barierę okalającą Wybrzeże Gdyńskie - czytamy w "Polsce - Warszawa".

 

Samochody, którymi jeżdżą policjanci, to w większości siedmioletnie fordy focusy. Nie są to stare auta, ale przejechały już setki tysięcy kilometrów. Zastrzegający anonimowość policyjny mechanik mówi "Polsce - Warszawa", że radiowozy praktycznie nie stoją w garażach. – Nie jeżdżą tylko wtedy, gdy są naprawiane, a to zdarza się co kilka dni. Pada w nich niemal wszystko: od układu kierowniczego przez skrzynię biegów do silnika włącznie – wymienia.

 

Funkcjonariusze podkreślają, że żadne kary i reprymendy, z wyrzuceniem ze służby włącznie, nie zmuszą ich do tego, by w pościgach ryzykowali życiem. Tymczasem komendant stołeczny wcale nie zamierza karać swoich podwładnych za jawną niesubordynację.

 

Policja ma również inny kłopot. Galopujące ceny paliwa sprawiły, że w jej budżecie zaczyna brakować pieniędzy na benzynę. W Warszawie radiowozy spalają rocznie paliwo za ok. 15 mln zł. Po tegorocznych podwyżkach ta kwota może wzrosnąć nawet do 19 mln zł. Różnica – 4 mln zł – to tyle, ile miasto chce przeznaczyć w tym roku na zakup nowych radiowozów - informuje "Polska - Warszawa".

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta... wczoraj to czytalem... niestety w polsce panuje zasada ze jak sluzbowy to sie nie dba... ostatnio nawet rozmawialem z policjantem ktory byl u mnie w robocie.. swoja droga jako jeden z nielicznych z psow sympatyczny i przyjemny... pogadalem chwile wlasnie na temat tych oktavek ktorymi jezdza... 2 litry w benzynie.... 120 konia jak pamietam... od 120 tys km sypie sie niemilosiernie od zawieszenia bo ciagle jazdy z silnikiem typu... uszczelka pod glowica... ciagle cieknacy olej, plyn chlodzacy... mowil ze te samochody raz w tygodniu stoja w warsztacie... a sprobujcie sobie wyobrazic co by sie dzialo gdyby te silniki byly w dieselu z turbo... te sprezarki by co 60tys km padaly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh. jeździliby jakimś trwałym i niedrogim japończykiem i nie byłoby takich problemów. tzn. byłyby ale na mniejszą skalę. Z punktu widzenia rodziny może taka octavia ma przewagę, ale policja mogłaby jeździć lancerami, wystarczy 1.6 na miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 w oktavi nigdy nie mialo 150km, chyba ze po czipie, 150km bylo w silnikach 1.8T, 2.0 ma 115. IMO jesli chodzi o octavie najlepszym wyjsciem byly by silniki 1.6 w wersji 100km. o niezawodnej skodzie mowi sie w przypadku disla, aczkolwiek zawieszenie siada po ok 150-250kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże boooom policyjnego audi a6 znani z Uwaga pirat! pewnie jechali przepisowo a cztery rozbite auta i dwoje rannych to przypadek... brakuje tylko tego ich durnego narratora i ich komentarzy, powinni pokazac to w tvnturbo

 

rzeczywiście czasem przesadzają z tymi komentarzami, droga pusta i płaska jak stół to czemu nie przycisnąć ?

 

czasem w tym programi podczas pościgu policja wyprzedza na 3ciego, pościg jak pościg, i tak mają tablice na taśmie ale żeby ryzykować życie swoje i innych ?

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ostatnio myłem wnętrze Golfa 4 (2002) i po zdjęciu mieszka drążka zmiany biegów znalazłem tam dziwny przycisk:

Dołączona grafika

Nie mam pojęcia co to jest, do czego służy i czy zamontowała go fabryka, czy to jakiś mod. Wygląda to tak jakby ktoś chciał, żeby nikt nie wiedział o istnieniu pstryczka. ;-) Myślałem, że to odcina zapłon, ale próbowałem go klikać i nic się nie dzieje. Ma ktoś pojęcie co to może być, bo google milczy?

 

PS. Sorry, że nie trafiłem do dobrego tematu,ale ten jest najbardziej ogólny tutaj, a stwierdziłem, że nowego tworzył nie będę.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ostatnio myłem wnętrze Golfa 4 (2002) i po zdjęciu mieszka drążka zmiany biegów znalazłem tam dziwny przycisk:

Dołączona grafika

Nie mam pojęcia co to jest, do czego służy i czy zamontowała go fabryka, czy to jakiś mod. Wygląda to tak jakby ktoś chciał, żeby nikt nie wiedział o istnieniu pstryczka. ;-) Myślałem, że to odcina zapłon, ale próbowałem go klikać i nic się nie dzieje. Ma ktoś pojęcie co to może być, bo google milczy?

 

PS. Sorry, że nie trafiłem do dobrego tematu,ale ten jest najbardziej ogólny tutaj, a stwierdziłem, że nowego tworzył nie będę.

moze kiedyś slużyło do odpalania zapłonu, mam coś podobnego w passku tylko że po prawej stronie srodkowej konsoli - pod wykladzina. Nie odpale fury puki owego pstryczka nie nacisnę.

Edytowane przez DMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys mi mowili ze maja 150koni... specyfika uzytkowani tych pojazdow jest taka ze fabryczne nie maja szans przetrwac takie obciazenia

octavie 2.0 maja coś około 120 koni; silniki 150 konne to tylko te 1.8turbo ... zcipowane mają 180KM Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ostatnio myłem wnętrze Golfa 4 (2002) i po zdjęciu mieszka drążka zmiany biegów znalazłem tam dziwny przycisk:

Nie mam pojęcia co to jest, do czego służy i czy zamontowała go fabryka, czy to jakiś mod. Wygląda to tak jakby ktoś chciał, żeby nikt nie wiedział o istnieniu pstryczka. ;-) Myślałem, że to odcina zapłon, ale próbowałem go klikać i nic się nie dzieje. Ma ktoś pojęcie co to może być, bo google milczy?

 

PS. Sorry, że nie trafiłem do dobrego tematu,ale ten jest najbardziej ogólny tutaj, a stwierdziłem, że nowego tworzył nie będę.

moze kiedyś slużyło do odpalania zapłonu, mam coś podobnego w passku tylko że po prawej stronie srodkowej konsoli - pod wykladzina. Nie odpale fury puki owego pstryczka nie nacisnę.

Jest to typowy pstryczek od ocinania zaplonu lub pompy paliwa ktory stosuje sie w np: antynapadach. Przycisk ten moze nie dzialac bo antynapad moze byc po prostu odlaczony lub wyjety. Ostatnio w mercedesie sprinterze grzebalem... znalazlem centralke alarmu pod deska rozdzielcza... teoretycznie jak alarm chodzil to samochodu nie bylo mozna odpalic... natomiast jak centralke odlaczylem (po prostu odlaczylem kable i wyjalem to cale pudelko) to samochod odpalil bez zajakniecia :lol:

Tez mam antynapad w samochodzie... jednak sam go zakladalem i watpie by ktokolwiek doszedl do tego gdzie go schowalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...