Skocz do zawartości
Bartolomius

Lancool Metal Boned K7

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce pojawiła się nowa obudowa, aluminiowy midi tower robiony (?) przez Lian Li. Na chwilę obecną widnieje w Cooling.pl jako zapowiadany produkt w cenie 279 zł i za te pieniądze jest to jedna z lepszych propozycji na rynku.

 

Obudowa ma kilka ciekawych cech:

  • pokrycie zewnętrzne ze szczotkowanego aluminium, szkielet ze stali 0.8 mm,
  • dwa wentylatory 120 mm na przodzie (!), jeden 120 mm z tyłu,
  • wyjmowana tacka pod płytę główną (!),
  • uchwyty i otwory do porządkowania kabli,
  • bezśrubkowy montaż napędów,
  • możliwość łatwego zdemontowania górnego panelu,
  • porty FW, USB i audio na górnym panelu,
  • tunel z dodatkowym wentylatorem 120 mm na wysokości karty graficznej.
Generalnie konstrukcja sprawia bardzo solidne wrażenie, a rozmieszczenie elementów wydaje się przemyślane. Pasują do niej wszelkie akcesoria do obudów Lian Li, czyli okna, panele czy kółka.

 

Recenzje:

Galeria (zdjecia pochodzą ze strony XSReview):

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam o tej obudowie tym bardziej się do niej przekonuje. Cena świetna, 2x120mm na froncie (po wycięciu zatoki 3.5 powinna tam wejść chłodnica :)) Wygląd LianLi PC7 (ahh, uwielbiam LianLi :D) no i świetnie rozplanowane otwory do pochowania kabli. Nic tylko brać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinno wejść. Wysokość Infinity to 160 mm a szerokość obudowy wynosi 205mm :)

 

BTW.

Ten koszyk na dyski z przodu przed wentylami jest przynitowany czy śrubkami przykręcony? Dało by sie go łatwo zdemontować?

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koszyk na dyski z przodu przed wentylami jest przynitowany czy śrubkami przykręcony? Dało by sie go łatwo zdemontować?

Tak, Rodney Reynolds wspominał o tym w swojej recenzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie ta buda to rewelka, ma duzo dobrych rozwiazan.

Mi do idealu brakuje zeby plyta byla na gorze a zasilka na dole. Wtedy daloby sie rezygnujac z jakichs pci wstawic na top do srodka nawet 3x120. No i zyskuje sie dodatkowe miejsce na dole, bo zasilka lezy i mamy przed nia spory odcinek podlogi do np ulozenia dyskow, pompki ect.

Bardzo fajnie pomyslane ukrycie kabli, prawie caly bok jest odzielony i mozna poukrywac wszystko.

Zawsze mozna tez dac 1x120 chlodnice na tej tylnej 120stce. Wyglada jakby dalo sie dac ja na zewnatrz i wpuscic weze tymi otworami ktore sa przeznaczone do zewnetrznych chlodnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc Lian Li już stoi u mnie teraz opisze budę

 

pierwsze wrażenie - piękna czerń i aluminium wygląda boskoo i tu od razu kubeł zimnej wody widać wszystkie ślady dotknięć odciski są strasznie widoczne i ciężko sie je usuwa;/

 

ogólnie obudowa warta swojej ceny wiele fajnych rozwiązań dysk na gumkach i teraz jest cicho!!!!!!!!! kompa w ogóle nie słychać;)(poprzednio w chefie lbx jak postawiłem kubek z herbatą na nim to widziałem jak wszystko drga a tu jest cichutko i bez drgań dysk zmienił swe oblicze hehe) filtry z przodu nie kurzy sie nic niezwykle wygodna i prestiżowa

 

 

ale ma minusy po pierwsze to te cholerne odciski a po drugie trzeba sie zastanowić i dobrze poprowadzić kable bo jak je źle ułożymy z tyłu na tych klamrach to nie da sie jej zamknąć.

 

ogólnie to tyle mogę powiedzieć na początek, buda stoi od jakiejś godz u mnie i narazie sprawuje sie elegancko

 

 

wentyle zmienione z przodu 2 acutake na wciąg a z tyłu szaleje fanderek

 

 

co do oryginalnych wiatraków są bardzo wydajne ale i głośne;/

 

 

temp narazie nie podam bo przesmarowałem wszystko zalmanem i czekam aż sie troszkę unormuje

 

 

tu macie zdjęcia sory za jakość ale robiłem tel http://www6.zippyshare.com/v/20143037/file.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtry z przodu nie kurzy sie nic

 

Mam PC7 SE III B i rzeczywiscie, nie kurzy sie nic, tylko, ze co 2 tyg musze czyscic filtr bo tak sie zapycha i temp dysku skacze o 3 stopnie... Rozwazam wywalenie przedniego filtra do kosza bo to chore co chwile zdejmowac panel, kratke, czyscic filtr, zakladac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwazam wywalenie przedniego filtra do kosza bo to chore co chwile zdejmowac panel, kratke, czyscic filtr, zakladac....

Skoro filtry są zakurzone potwierdza to skuteczność filtrów. Wolisz co tydzień rozkręcać komputer i wydmuchiwać kłębki kurzu ze środka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w lancool panel schodzi bardzo łatwo praktycznie bez wysiłku także czyszczenie filtrów nie będzie kłopotem

 

 

temp na dzis po 24 godz

 

a64 3000+ stockowy zegar po godz grania w obliviona 28*

chipset pasywnie zalmanem 24*

dysk seagate 250 sata II 23*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro filtry są zakurzone potwierdza to skuteczność filtrów. Wolisz co tydzień rozkręcać komputer i wydmuchiwać kłębki kurzu ze środka?

Wole miec spokoj i chyba bede raz na pol roku otwieral bok i odkurzal bo jednak nie jestem az tak zdeterminowany aby co tydzien bawic sie w czyszczenia... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole miec spokoj i chyba bede raz na pol roku otwieral bok i odkurzal bo jednak nie jestem az tak zdeterminowany aby co tydzien bawic sie w czyszczenia... ;)

Obawiam się, że gdy się zapaskudzą radiatory to już będzie problem, bo pełnej sprawności raczej nie odzyskają. Kurz się poprzylepia i choć nadmiar sprężonym powietrzem usuniesz to jednak warstewka na każdym finie pozostanie niestety.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancool Metal Boned K7, midi tower produkcji Lian Li widziałem ją na allegro za 229 zł brutto nową i z gwarancją :)

 

" szukajcie a znajdziecie" - taniej :P

WOW...w Madechu czy Kulingu też za tyle... Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie jaką obudowę kupić. Ta Lancool jest bardzo zachęcająca, choć trochę jednak przekracza mój budżet. Ale mogą mnie przekonać te antywibracyjne zabezpieczenia przy montażu dysku. Proszę o potwierdzenie, czy to na pewno działa?

W poprzedniej tandetnej obudowie dysk wibrował nawet w IDLE i przez to obudowa bardzo głosno buczała. Proszę o opinie na ten temat w Lancool. Za pewny brak buczenia będę w stanie zapłacić więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten patent trochę pomaga ale jak dysk mocno wibruje to nic nie pomorze tylko zamontowanie na gumowych paskach, moja buda tez została wyposażona w taki patent ale musiałem dla pełnego tłumienia trochę wspomóc i cały koszyk zamontowałem na amortyzatorach ale w tej budzie takie możliwości nie ma wiec może być krucho jak dysk będzie brykał

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk to WD800JB i choć wibruje, to nie przesadnie, po prostu stara obudowa tak przenosi drgania, że szału można dostać. Zamontowałem ten sam dysk w innej budzie (też jakiś codegen czy tracer) to już było dużo lepiej, były wibracje, ale minimalne. Moja obudowa wibruje nawet przez boxowy coolerek na Dual Core ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wczoraj ja wypatrzyłem na allegro. I mam dylemat - brac tą, czy Dragona od Szefa? (Zastanawia mnie czy duża waga Dragona nie bedzie dodatkowym zabezpieczeniem przed wpadaniem w wibracje...

 

Zastanawia mnie tylko to:

Power supply

 

The power supply slot is an interesting affair, as instead of a normal bracket sprouting from the side, it’s a full basket which cradles your power supply. As nearly every power supply has a bottom mounted fan, the bracket has holes cut into it allowing for the air to flow. Unfortunately, it will raise air turbulence which in turn will create more noise than normal.

 

There is a hole in the metal further along allowing you to route cables behind the motherboard tray and then out of the cut holes in the tray itself. Obviously LANCO… Lian Li have decided that cable management is a key point to this case.

Jak to jest w rzczywistości. Moze ktos rzucic zdjęcie?

Edytowane przez Yeti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale konkretnie - zdjęcie czego? Nie każdy musi z tego angielskiego tekstu rozumieć co konkretnie chcesz zobaczyć. Jak doprecyzujesz to postaram się dać zdjęcie ;)

 

A tak w ogóle - obudowa jest niezła pod względem kilku rozwiązań jednak nie zrobiła najważniejszego - nie wytłumiła wibracji mojego dysku, leży on więc nieprzykręcony na gąbce. Niedługo zmieniał dysk więc może będzie lepiej, choć się nie nastawiam na nic. Tak czy siak nie żałuję zakupu, bo i tak to kosmos w porównaniu z moją starą budą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie zrobiła najważniejszego - nie wytłumiła wibracji mojego dysku, leży on więc nieprzykręcony na gąbce.

Byłoby dziwne, gdyby to mocowanie wytłumiło cokolwiek. Jest łatwe, szybkie i przyjemne, ale nie izoluje dysku od obudowy. Jeżeli masz możliwość, to podwieś sobie dysk na gumkach w zatoce 5,25" i po sprawie. Albo kup SQD, ale wibracji też nie tłumi za dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...