Skocz do zawartości
Bartolomius

Lancool Metal Boned K7

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dziekicezar1125! :)

 

O to mi wlasnie chodziło. Powiedz mi tylko - da sie to odkrecic? Bo nie moge sie dopatrzeć czy to nity czy śruby...

Niestety nity.

 

Co do klatki na dyski - z tego co zaobserwowalem są tylko śrubki, tak więc bez problemów powino się ją odkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze kilka pytan do posiadaczy tej obudowy

 

- czy ta siatka dobrze przepuszcza powietrze jest szum?? , chodzi mi o przedni panel

- czy mozna jakos zdemontoac pułeczke na PSU?

- idzie jakos zdamontowac tylnia siatkę od wentyle co jest pod psu

- jak długie sa kable od usb i audio - da sie je swobodnie ukryc ? i zarazem podłaczyc do mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- czy ta siatka dobrze przepuszcza powietrze jest szum?? , chodzi mi o przedni panel

To jest zawsze kwestia indywidualna, ale skoro pytasz to odpowiem. Jak dla mnie to fabryczne wentylatory są z tych głośnych jednak. Ja mam regulator Zalmana, tak więc z tych 2 z przodu mam tylko jeden uruchomiony na najniższe obroty (trochę ponad 600RPM), który wieje sobie na HDD. Wentyla z tyłu nie używam bo i tak mam chłodno w obudowie. Na tych najniższych obrotach jest ciutkę słyszalny, ale jak dla mnie jest w porządku, bo i tak zagłusza go BOX Intela na DC. Kiedy wiatrak jest na najwyższych obrotach jest słyszalny już bardzo wyraźnie. Co ważne wentylator jest jak dla mnie dość wydajny - tzn. powiew powietrza nawet na najniższych obrotach jest zadwalający. Na najwyższych jest spory wicher ;)

Siatka nie powoduje szumów IMO, za to bardzo skutecznie zatrzymuje kurz. Już po kilku dniach od wyczyszczenai filtr nadaje się znów do czyszczenia. No ale to plus, bo lepiej jak kurz jest na siatce niż na płycie głównej ;)

 

- czy mozna jakos zdemontoac pułeczke na PSU?

Jak już wspomniałem półeczka jest na nity, tak więc się jej nie zdemontuje.

 

- idzie jakos zdamontowac tylnia siatkę od wentyle co jest pod psu

A o którą Ci chodzi? Chodzi o tę osłonkę co jest wewnątrz obudowy czy tę metalową siatkę co jest na zewnątrz? Bo ta osłona się swobodnie okręca, ta siatka na zewnątrz jednak nie.

 

jak długie sa kable od usb i audio - da sie je swobodnie ukryc ? i zarazem podłaczyc do mobo?

Nie będę ich teraz mierzył linijką ale u mnie starczyły swobodnie. Korzystam tylko z USB, bo mam audio osobno. Kable można swobodnie przeprowadzić za tacką na płytę główną, zapiąć na te specjalne zapinki, wyprowadzićz powrotem małą dziurką i podpiąć do płyty. Masz wtedy kabel podpięty i nie plącze Ci się on w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten koszyk na dyski mozna jakos odkręcic?

Budy nie mam, ale z tego co widać na zdjęciach, to ciężko byłoby dostać się do wentyli z przodu, a właściwie to chyba byłoby to niemożliwe (przynajmniej jeśli chodzi o ten dolny), gdyby koszyk na dyski był na stałe. A przecież takiego idiotyzmu jak niewymienialny wiatrak to chyba nawet Codegen by się nie dopuścił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Budy nie mam, ale z tego co widać na zdjęciach, to ciężko byłoby dostać się do wentyli z przodu, a właściwie to chyba byłoby to niemożliwe (przynajmniej jeśli chodzi o ten dolny), gdyby koszyk na dyski był na stałe. A przecież takiego idiotyzmu jak niewymienialny wiatrak to chyba nawet Codegen by się nie dopuścił...

Front Panel jest zdejmowany :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Front Panel jest zdejmowany :>

No i? Wentyle montujesz w budzie a nie na tym panelu, jak zdejmiesz ten front to nie masz przecież "dziury" :)

 

Najgorsza jest ta "zabudowa" PSU - ja bym to wyciąłw cholerę - i tak PSU trzyma się na tych półeczkach po bokach więc nie wiem po co to coś...

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy Lancoola:

 

Jak uważacie, czy taka zaślepka na napędy DVD http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...;cat=&cat2= będzie pasować do Waszej budy. Bo gdzieś tam czytałem, że niby akcesoria z Lian Li pasują do niej. Ale przecież wydaje mi się, że używanie czegoś takiego wymaga cofnięcia napędu do tyłu o parę mm, w Lian Li napędy są montowane "standardowo" na śruby, tymczasem tu mamy jakiś "mix śrubowo-zatrzaskowy". I pytanie - czy można cofnąć napęd nieco do środka budy i stabilnie go w tej pozycji przykręcić, czy zaskakuje nam jakiś zatrzask i nie ma CH we wsi - nie wepchniemy napędu głębiej ??

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie jestem posiadaczem tej obudowy (dopiero się przymierzam) uważam że raczej będzie możliwość zastosowania tej zaślepki bo z tego co widziałem zatrzaski są tylko z jednej strony obudowy więc raczej nic nie stoi na przeszkodzie żeby z nich nie korzystać i zamontować to tak jak powinno do tej zaślepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie jestem posiadaczem tej obudowy (dopiero się przymierzam) uważam że raczej będzie możliwość zastosowania tej zaślepki bo z tego co widziałem zatrzaski są tylko z jednej strony obudowy więc raczej nic nie stoi na przeszkodzie żeby z nich nie korzystać i zamontować to tak jak powinno do tej zaślepki.

No tak, tylko czy napęd będzie wtedy stabilny, nie będzie wpadał w wibracje itd (będzie się przecież trzymał jedynie na 2 śrubkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego topicu więc spytam tutaj.

 

O ile zmniejsza szerokość tej budy tacka na płytę główną? Chodzi mi o to czy wejdzie do niej np. mugen, ninja albo inne wielkoludy (karakorum...)

Gdyby ktoś miał w niej jeszcze asusa m2n-sli deluxe i powiedział czy mu się mieści wszystko do środka to byłoby super :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile zmniejsza szerokość tej budy tacka na płytę główną? Chodzi mi o to czy wejdzie do niej np. mugen, ninja albo inne wielkoludy (karakorum...)

Gdyby ktoś miał w niej jeszcze asusa m2n-sli deluxe i powiedział czy mu się mieści wszystko do środka to byłoby super :]

Nie wiem o ile zmniejsza ale mogę Ci podać odległość od płyty głównej do lewego boku - to 18,1 cm (+/- 1 mm). Odejmij od tego jeszcze wysokość socketu i możesz sprawdzać.

 

To i ja coś zapytam: po przykręceniu płyty głównej, jaka jest odległość od górnego brzegu płyty do półki na zasilacz? Czy ktoś mógłby zmierzyć i podać odległość? Z góry dzięki

Strasznie ciężko to zmierzyć w momencie kiedy wszystko jest w obudowie. Jednak spróbuję Ci jakoś pomóc używając zdjęcia:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebie Dinozaura.... Czy gdzie tą obudowe mozna jeszcze kupic?

 

Kiedys złozyłem na tej budzie kompa kumplowi i teraz zgłosił sie do mnie o zrobienie klona. Niestety nigdzie juz jej znalezc nie mozna a kiedys byla jedną z najlepszych opcji od 300 PLN. Co teraz jest trendy, fajne, skromne jak K7, (nie chce oczojebnych, trasformers'ow), szukam wlasnie takich ascetycznych kształtów i jednoczesnie funkcjonalnej budy. Taka dla mnie byla K7 jak zajmowałem sie skladaniem kompów.

 

Pls o porade lub linki do tych nowosci wartych uwagi.

 

Pozdr.,

disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ona jest nie jest produkowana. Mogłeś znacz wcześniej, ostatnio sprzedałem swoją na allegro.

Możesz zapytać w cooling.pl czy są w stanie sprowadzić jakąś sztukę ale wątpię bo w żadnym zagranicznym sklepie nie widzę jej w ofercie (jedynie wersja złota(?) która wygląda okropnie).

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebie Dinozaura.... Czy gdzie tą obudowe mozna jeszcze kupic?

 

Kiedys złozyłem na tej budzie kompa kumplowi i teraz zgłosił sie do mnie o zrobienie klona. Niestety nigdzie juz jej znalezc nie mozna a kiedys byla jedną z najlepszych opcji od 300 PLN. Co teraz jest trendy, fajne, skromne jak K7, (nie chce oczojebnych, trasformers'ow), szukam wlasnie takich ascetycznych kształtów i jednoczesnie funkcjonalnej budy. Taka dla mnie byla K7 jak zajmowałem sie skladaniem kompów.

 

Pls o porade lub linki do tych nowosci wartych uwagi.

 

Pozdr.,

disaster3

 

pomysl o Fractal Design Define R2 : http://www.proline.pl/sklep.php?p=FTD+DEFINE+R2+SILVER

 

IMO obudowa idelna , przebijajca jakoscia nawet lancoola :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...