Skocz do zawartości
lupus89

Wymuszanie Przesyłania Danych Przez Ethernet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam dwa komputery (stacjonarny i notebook) w sieci WiFi. Zwykle przesyłam miedzy nimi (za pomoc udostepniania folderów) małe pliki przez WiFi. Od czasu do czasu zdarza mi sie przesyłać coś wiekszego i wtedy, aby było szybciej, łącze je skrosowana skrętka.

1. Czy da się jakoś "wymusić" aby pliki były przesyłane za pomocą ethernetu a nie wifi (kompy sa polaczone na oba sposoby)?

1. Gdy je zepne kablem wysiada w nich internet (udostepniany za pomoca routera). Co zrobic, aby normalnie dzialal?

Mam WinXP SP2.

Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam liveboxa wiec trzeba bedzie w tym troche podłubac.

 

Edit:

Zrobiłem tak: eth 192.168.0.x a wlan (ktorego w liveboxie nie dalsie tak latwo zmienic) zostawilem 192.168.1.x

Niestety po podlaczeniu kabla komputer nadal przesyla dane przez wifi. Za to internet z wifi dziala normalnie w obu.

Edytowane przez lupus89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz wchodzil do drugiego komputera przez wpisanie \\192.168.0.2 w pasku adresu w jakims folderze, to nie ma sily, musi isc przez ethernet.Zrob sobie skrot na pulpicie do takiego ip i dzialac bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...