Skocz do zawartości
_gringo

[nowy Zestaw] 3 Konkretne Pytania O Komponenty.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie zestawu który planuję zakupić. Dodam, że sugerowałem się składnikami polecanymi przez Sysaka w wątku przyklejonym.

  • Abit IP35
  • Sapphire ATi Radeon HD 3850 256MB
  • Intel DualCore E2180 2.0GHz 800MHz BOX.

     

    I do tego posiadany przeze mnie

  • Samsung 80GB Sata + Samsung 400GB Sata
  • LiteOn - Nagrywarka DVD
  • monitor i peryferia ze starego kompa
Proszę się nie śmiać z pytań bo czasem może wyjść moja lajkoniczyzna.

 

Największy problem polega na tym, że marki takie jak GoodRam czy Modecom sa niedostępne tu gdzie mieszkam (UK) dlatego w miarę mozliwości proszę podawać propozycje z rynku UK np. ze strony Amazon.co.uk albo http://www.microdirect.co.uk/ albo .porównywarki cen nextag.co.uk.

 

1. Jaki RAM 2x1gb 800MHz i naprawdę cichy zasilacz 400W?

2. Czy taki zestaw obsłuży filmy full HD Mam kamerę HG10 i chciałbym oglądać filmy z niej a w chwili obecnej to sieczka strraszna.?

3. Czy to wszystko wejdzie do obudowy Modecom Platinum

4. Czy jak sprawuje się wiatrak na ww. procku - potrzebna jest wymiana (i ogólnie, jak ktoś wie jaki jest poziom hałasu ww. komponentów.)

 

Dzięki wielkie.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ mogą być ramki.Zasilacz jak cichy to moze Amacrox podobniesz cichsze od Modecomow (Amacrox to praktycznie Modecom z innym wiatrakiem)

Co do halasu on glosny nie bedzie jezeli obrotow nie bedziesz zwiekszal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zatem może tak: co sądzicie o takim zestawie.

  • Mobo: Abit IP35
  • Grafika: Sapphire ATi Radeon HD 3850 256MB
  • Proc: Intel DualCore E2180 2.0GHz 800MHz BOX.
  • Pamięć: Corsair 2048MB TwinX XMS2 6400 4-4-4-12 800Mhz (2 x 1024MB)
  • Zasiłek: Corsair 450W ATX12V v2.2, 5 lat gw.

    I do tego posiadany przeze mnie

  • Samsung 80GB Sata + Samsung 400GB Sata
  • LiteOn - Nagrywarka DVD
koszt zakupu pierwszych 5 komponentów (po przeliczeniu) to 1480 PLN.

 

Zasilacz jak cichy to moze Amacrox

Amacrox w UK również niestety niedostępny.

 

2. Czy taki zestaw obsłuży filmy full HD

3. Czy to wszystko wejdzie do obudowy Modecom Platinum

4. Czy jak sprawuje się wiatrak na ww. procku - potrzebna jest wymiana?

Pytania nadal aktualne :]

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeQuiet jakiś? Zmień tego LiteON na wszystko inne: LG, NEC, Samusng, Pioneer, Asus.

Napędy LG wcale nie są, aż tak dużo lepsze od LiteONów. Generalnie napęd każdego producenta może przysporzyć nam problemów. Użytkownicy na forach mówią jednak aby omijać LG i LiteON. Ja sam obecnie korzystam z nagrywarki Pioneer i jestem z niej bardzo zadowolony. Więc, polecam Pioneera, aczkolwiek nie ma napędów niezniszczalnych;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moj zestaw ma 4 lata i już widzę, że jestem 100 lat za murzynami.

 

LiteOn sprawdza się nienajgorzej, choć np: płyt Audio w odtwarzacz w aucie mi nie czyta - a z innych nagrywarek nie ma problemu, więc może czas na zmianę... :]

 

Panowie (i w mniejszości zapewne Panie) proszę dajcie znać czy zmieści się ten sprzęt do ww. budy?

Jak z HD i co z wiatrakiem na procu?

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nagrywarek ja mam u siebie NEC'a od jakiś 2 lat i działa fajnie, chociaż po powrocie od kumpla przestał czytać płyty CD oO , co do dysku, ja jakoś nie mam przekonania do samsunga, nie wiem czy kupiłbym takowy dysk, ale to tylko moje zdanie. O chłodzeniu CPU poczytaj tu - http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak na procku jest cichy gdy go PWM skreci do 50% (taka opcja autoregulujaca predkosc wiatraka w IP35) przy pelnym obciazeniu juz wkreca sie na wyzsze obroty ale nie gwizdze nie piszczy tylko mocniej szumi

 

Filmy full HD ciagnie nawet moj laptop z jednym jajkiem i integrowana grafika :D tak ze ten zestaw bezproblemowo pewnie i 2 filmy na raz ci bedzie plynnie odtwarzal (do tego i tak pewnie grafa jakies wspomagacze do filmow HD ;) )

 

btw: wy to ludzie jestescie dobrzy :D gosc pisze ze ma dyski i nagrywarke ze starego kompa a wy mu je krytykujecie :D jak jeszcze biorac pod uwage ze nagrywarka mu szwankuje to moze kupic nowa ale dyski? jezeli dzialaja to czego od nich wiecej chciec :P (zreszta sam mam SAMSUNGA i jest bardzo dobry:P)

Edytowane przez leiber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...